ua ru
Ліцензія :АГ №570604 МОЗ від 11.04.2011р.
Луцький район, c.Тарасове, вул. Лісова 1б - с.Боголюби (10 км від м.Луцька)
Графік прийому пацієнтів: Пн-Пт: з 9.00 до 19.00
Нове приміщення клініки знаходиться поза корпусом Волинської обласної лікарні, поряд з лісом. Кінцева зупинка міського маршрутного таксі №31,47. До нас можна доїхати від зупинки готель 'Україна' навпроти ЦУМ. Якщо Ви їдете особистим транспортом, адреса для навігатора: Луцький район, с. Тарасове, вул. Лісова 1б.
прокласти маршрут
Головна Урологія. Чоловіче здоров’я

Неповний фімоз: що слід знати?

Кількість переглядів: 1943
Неповний фімоз: що слід знати?, фото

       Досить відомий медичний термін "фімоз" описує виключно чоловічу проблему. Це стан, у якому через звуження крайньої плоті складно чи неможливо оголити голівку статевого члена. У 95% маленьких хлопчиків (до 2 років) крайня плоть не відсувається, це фізіологічна норма. Для дорослого чоловіка сигналом є навіть невелике стискання крайньої плоті.

Враховуючи ступінь захворювання, урологи визначають повний та неповний фімоз. При повному фімозі головку статевого члена взагалі не можна оголити, а при неповному - крайня плоть зсувається, але не повністю. У цій статті йдеться про неповний фімоз.

У чому причини?

Неповний фімоз може бути як уродженим, так і набутим. Природжений неповний фімоз виникає внаслідок аномального розвитку крайньої плоті плода. Це не є клінічно значущою обставиною, оскільки в більшості випадків має тенденцію спонтанно регресувати в міру зростання (зазвичай до 10 років зникає повністю).

Придбаний неповний фімоз виникає, завдяки, як мінімум, чотирьом можливим причинам, а саме: баланіту, баланопоститу, склероатрофічному ліхену і травмам та розривам крайньої плоті. До найважливіших факторів ризику слід віднести погану інтимну гігієну, незахищений статевий акт, діабет, тривале використання сечового катетера та літній вік (пов'язаний зі зниженням еластичності крайньої плоті).

Як виявляється неповний фімоз?

У стані млявого статевого члена неповний фімоз не викликає будь-яких особливих ознак. У разі виникнення ерекції типовими симптомами є: неможливість розкрити голівку; біль у статевому члені; біль у ділянці крайньої плоті при спробі форсувати розкриття голівки.

Якщо насильно оголити голівку статевого члена, неповний фімоз може стати причиною парафімозу. Парафімоз полягає в нездатності крайньої плоті знову прикрити голівку після її оголення, що поєднується з защемом на рівні коронки голівки статевого члена. Такий защем у найважчих випадках може бути причиною гангрени, тому слід давати собі звіт у тому, що парафімоз – дуже небезпечне ускладнення неповного фімозу.

Неповний фімоз у негативному ключі позначається на статевому житті, оскільки перешкоджає правильній ерекції. Це може вплинути на стосунки з партнером і мати психологічні наслідки, викликаючи у чоловіка поганий настрій, почуття неповноцінності та справжню депресію.

Коли звертатись за допомогою?

У той час як вроджений неповний фімоз заслуговує на увагу лікаря лише тоді, коли приймає постійний характер і не проходить мимовільно, набутий неповний фімоз вимагає негайної урологічної консультації. З подібною проблемою ви можете звернутися до урологів МЦ «Боголюби». Для діагностики стану достатньо фізичного огляду. Подальші кроки спрямовані виявлення причин. Як правило, це включає ретельний анамнез і аналіз крові, який служить для підтвердження підозри на інфекційне походження фімозу.

Способи лікування варіюють залежно від того, чи цей стан є вродженим або набутим. Найкраща терапевтична стратегія неповного вродженого фімозу досі є причиною численних суперечок у медичній спільноті. На думку більшості експертів, краще виявити терпіння та дочекатися спонтанного вирішення ситуації. Якщо цього не станеться, призначаються місцеві аплікації на основі кортизолу у поєднанні з м'якими вправами на розтягнення крайньої плоті. У разі неефективності даного підходу, слід вдатися до хірургічного втручання. Тут можливі три варіанти: обрізання, френулопластика та препуцепластика. Вибір операційної техніки залишається за оперуючим хірургом.

 

 

 

1      3
Що ми пропонуємо у Вашому випадку? Розкажіть нам про Вашу проблему і ми Вам допоможемо! Розповісти про свій випадок
Записатись на прийом
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Відгуки про Боголюби Читати усі відгуки (1172)
 • Оксана Доброго дня,чи є у вас де переночувати супроводжуючому пацієнта?
 • Тетяна Хочу висловити щиру подяку лікарю Святославу Володимировичу за проведену операцію,за його високий професіоналізм,за чуйність,це лікар з великої букви який заслуговує великої поваги і подяки.А також по...
 • Надія Оперувалася 7 років тому. Видаляли велику міому. Розріз і карман від пухлини були великі. Післяопераційна гематома була довго. Навіть по поверненню додому, контроль лікарів був) Через багато років мо...
 • Наталія Робила операцію у лікарів Петровський В.В та Кухарук К.В. за що дуже вдячна.Лікарі працюють на професійному рівні,знають свою справу.Позитивні,чуйні до кожного пацієнта,привітні.Професіонали своєї спр...
 • Наташа Доброго дня ! Проконсультуйте будь ласка. Мала з партнером декілька статевих актів. Два були без призервативів один навіть на початку перерваний відразу. Місячні почались так як і випадали після остан...
 • Оксана Яка ціна гістероскопії?Треба видалити 4поліпи?
 • Анна Маю кісту в яйнику яка ціна операції на видалення?
 • Тетяна Цікавить таке питання,моїй бабусі поставили діагноз рак молочної залози(не у вашій клініці),але вона б хотіла проконсультуватися ще з лікарями,чи можливо це у вас?
 • Ірина Доброго дня. Чи приймає ваша клініка участь у державній програмі штучного запліднення? Якщо так, то чи потрібно у вас проходити усі обстеження, чи можливо від місцевої лікарні?
 • Тетяна Добрий вечір, Олександр Васильович проводив мені отопластику. Ще не зовсім зажило, так як пройшо мало часу, але я уже бачу результат і він не може не тішити. Отож я рекомендую однозначно цього лікаря ...
 • Гість Молодець! Професіонал своєї справи.
 • Аля Хочу висловити подяку гінекологині Олесі Олесівні за професійний підхід, чуйеість та людяність. Це не лікар, а скарб. Прийняла мене позапланово,призначила лікування, дала рекомендації. Все по ділу, вс...
 • Тетяна Високий професіоналізм плюс людяність, фахівець у своїй справі, вихованість , вроджена інтелігентність та розум зробили свою справу. Це найкращий професіонал і людина яку я зустрічала
 • Світлана Добрий вечір, чоловік здавав аналіз у Уролога, мали зателефонувати чи відправити смс на протязі двох тижнів, на даний час вже майже місяць пройшов, але ніхто не телефонує, куди звертатися?
 • Наталія Доброго дня,підкажіть будласка яка повна вартість ЕКЗ спермою чоловіка.Безпліддя чоловічого фактору
 • Валентина Скажіть будь ласка ціна видалення матки з придатками
 • Гість Не смішіть!!!!Ви такі «правдиві», що мій відгук протримався не більше 10 хв і ви його видалили і я розумію , чому, але і ви несете відповідальність і маєте зрозуміти, що за доведення людини до самогуб...
 • Марина Доброго дня, проходила профілактичне обстеження у гінеколога Щепко Євгеніі Валеріівни, я не маю претензій до неї як до спеціаліста , бо звернулась до неї вперше, але в мене є питанння чи існує хоч як...
 • Оксана Маю дермоїдну кісту на правому яйнику 8см, ниє, турбує. Скажіть скільки обійдеться така операція?
 • Наталія Доброго дня підскажіть скільки коштує еко з донорським ембріоном? І до кого з лікарів краще звернутись? Дякую.
Наші партнери
Вверх