ua ru en
Ліцензія :АГ №570604 МОЗ від 11.04.2011р.
Луцький район, c.Тарасове, вул. Лісова 1б - с.Боголюби (10 км від м.Луцька)
Графік прийому пацієнтів: Пн-Пт: з 9.00 до 19.00
Нове приміщення клініки знаходиться поза корпусом Волинської обласної лікарні, поряд з лісом. Кінцева зупинка міського маршрутного таксі №31,47. До нас можна доїхати від зупинки готель 'Україна' навпроти ЦУМ. Якщо Ви їдете особистим транспортом, адреса для навігатора: Луцький район, с. Тарасове, вул. Лісова 1б.
прокласти маршрут
Головна Урологія. Чоловіче здоров’я

Рожева сеча: що таке і чому виникає?

Кількість переглядів: 24764
Рожева сеча: що таке і чому виникає?, фото

      Рожева сеча має різне походження та значення. У ряді випадків цей симптом пояснюється змінами, пов'язаними із прийомом певних продуктів (буряк, ревінь) або прийомом деяких лікарських препаратів (проносних на основі каскари, фенацетину, фентоїну, ібупрофену, метилдопи, рифампіцину).

Сеча може бути пігментована через присутність у ній жовчних солей, порфіринів або уратів. Нарешті, під час менструації видима присутність крові у сечі може бути пов'язана з контамінацією вагінальними кровотечами чи ендометріозом. Тому при підозрі на гематурію дуже важливо своєчасно провести дослідження сечі, щоб отримати підтвердження фактичної наявності в них крові.

Поява рожевої сечі буває одиничною або періодичною. Пігментація може з'являтися тільки на початку сечовипускання або в його завершальній фазі. Початкова гематурія (тобто кров присутня у початковій фазі сечовипускання) передбачає простатичне або уретральне походження кровотечі. Багато з причин мають доброякісний характер, інші говорять про серйозне захворювання, що вражає життєво важливі органи (наприклад, пухлини або захворювання нирок). Тому рожеву сечу не можна залишати без належної уваги, і щоб визначити причини стану, ви можете звернутися на консультацію до уролога МЦ «Боголюби».

Гематурія та різні відтінки сечі

Макроскопічна присутність крові в сечі зазвичай призводить до того, що рідина набуває різних відтінків червоного кольору. Однак у деяких випадках сліди крові можуть надати сечі іншого кольору. Наприклад, коли рН сечі особливо кислий, продукт ниркової екскрекції набуває відтінку, близького до темно-коричневого. При гострій травмі, що супроводжується швидким сечовипусканням, сеча набуває темно-червоного кольору.

Патологічні причини гематурії

Патологіями, найбільш часто пов'язаними з рожевою сечею, є наявність каменів, новоутворень або запалень у нирках, сечовому міхурі або сечовивідних шляхах.

До урологічних причин рожевої сечі належать: цистит (запалення стінки сечового міхура); інфекції сечовивідних шляхів; простатит; доброякісна гіперплазія передміхурової залози, особливо у чоловіків віком старше 40 років; рак простати; камені в нирках, сечоводах або сечовому міхурі; захворювання нирок (такі як пієлонефрит, полікістоз нирок, гломерулонефрит та хронічний нефрит); травма нирок та/або сечовивідних шляхів; розрив кісти (частіше при полікістозі нирки).

Інші причини рожевої сечі включають: тривалі та повторювані фізичні навантаження (наприклад, марафон, їзда верхи та велосипедом); порушення агрегації та коагуляції тромбоцитів, набуті або вроджені; ендокардит; малярія; шистосомоз; сильні опіки.

Які здавати аналізи? Діагностичні тести, які необхідно провести, різняться залежно від випадку, але зазвичай проводиться аналіз сечі з посівом та оцінкою наявності будь-яких ознак захворювання нирок або інфекції сечовивідних шляхів; УЗД сечовивідних шляхів для визначення ступеня травматичного пошкодження, наявності каменів або вад розвитку сечовивідних шляхів.

Що робити? Адекватно оцінити ситуацію та підібрати найкращий терапевтичний підхід до проблеми може лише лікар. Якщо рожева сеча пов'язана з інфекцією, терапія ґрунтується на призначенні антибіотиків. За наявності каменів у нирках використовуються різні методики дроблення за допомогою ударних хвиль та лазерів. Метою терапії у будь-якому випадку стає проблема, що призвела до появи гематурії.

 

 

 

3      3.67
Що ми пропонуємо у Вашому випадку? Розкажіть нам про Вашу проблему і ми Вам допоможемо! Розповісти про свій випадок
Записатись на прийом
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Відгуки про Боголюби Читати усі відгуки (1172)
 • Оксана Доброго дня,чи є у вас де переночувати супроводжуючому пацієнта?
 • Тетяна Хочу висловити щиру подяку лікарю Святославу Володимировичу за проведену операцію,за його високий професіоналізм,за чуйність,це лікар з великої букви який заслуговує великої поваги і подяки.А також по...
 • Надія Оперувалася 7 років тому. Видаляли велику міому. Розріз і карман від пухлини були великі. Післяопераційна гематома була довго. Навіть по поверненню додому, контроль лікарів був) Через багато років мо...
 • Наталія Робила операцію у лікарів Петровський В.В та Кухарук К.В. за що дуже вдячна.Лікарі працюють на професійному рівні,знають свою справу.Позитивні,чуйні до кожного пацієнта,привітні.Професіонали своєї спр...
 • Наташа Доброго дня ! Проконсультуйте будь ласка. Мала з партнером декілька статевих актів. Два були без призервативів один навіть на початку перерваний відразу. Місячні почались так як і випадали після остан...
 • Оксана Яка ціна гістероскопії?Треба видалити 4поліпи?
 • Анна Маю кісту в яйнику яка ціна операції на видалення?
 • Тетяна Цікавить таке питання,моїй бабусі поставили діагноз рак молочної залози(не у вашій клініці),але вона б хотіла проконсультуватися ще з лікарями,чи можливо це у вас?
 • Ірина Доброго дня. Чи приймає ваша клініка участь у державній програмі штучного запліднення? Якщо так, то чи потрібно у вас проходити усі обстеження, чи можливо від місцевої лікарні?
 • Тетяна Добрий вечір, Олександр Васильович проводив мені отопластику. Ще не зовсім зажило, так як пройшо мало часу, але я уже бачу результат і він не може не тішити. Отож я рекомендую однозначно цього лікаря ...
 • Гість Молодець! Професіонал своєї справи.
 • Аля Хочу висловити подяку гінекологині Олесі Олесівні за професійний підхід, чуйеість та людяність. Це не лікар, а скарб. Прийняла мене позапланово,призначила лікування, дала рекомендації. Все по ділу, вс...
 • Тетяна Високий професіоналізм плюс людяність, фахівець у своїй справі, вихованість , вроджена інтелігентність та розум зробили свою справу. Це найкращий професіонал і людина яку я зустрічала
 • Світлана Добрий вечір, чоловік здавав аналіз у Уролога, мали зателефонувати чи відправити смс на протязі двох тижнів, на даний час вже майже місяць пройшов, але ніхто не телефонує, куди звертатися?
 • Наталія Доброго дня,підкажіть будласка яка повна вартість ЕКЗ спермою чоловіка.Безпліддя чоловічого фактору
 • Валентина Скажіть будь ласка ціна видалення матки з придатками
 • Гість Не смішіть!!!!Ви такі «правдиві», що мій відгук протримався не більше 10 хв і ви його видалили і я розумію , чому, але і ви несете відповідальність і маєте зрозуміти, що за доведення людини до самогуб...
 • Марина Доброго дня, проходила профілактичне обстеження у гінеколога Щепко Євгеніі Валеріівни, я не маю претензій до неї як до спеціаліста , бо звернулась до неї вперше, але в мене є питанння чи існує хоч як...
 • Оксана Маю дермоїдну кісту на правому яйнику 8см, ниє, турбує. Скажіть скільки обійдеться така операція?
 • Наталія Доброго дня підскажіть скільки коштує еко з донорським ембріоном? І до кого з лікарів краще звернутись? Дякую.
Наші партнери
Вверх