ua ru
Ліцензія :АГ №570604 МОЗ від 11.04.2011р.
Головна Дерматовенерологія

Випадіння волосся. Трихограма

Кількість переглядів: 935

Осінь – не тільки золота пора, кінець відпусток і початок навчання, це сезон, коли посилюється випадіння волосся. За день можна втратити до двох сотень волосків. Але панікувати не слід, до зими процес повинен припинитися. Якщо ж це триває, то має сенс звернутися за медичною допомогою. У МЦ «Боголюби» із питань, пов'язаних з проблемами волосся, консультує лікар-дерматолог, що спеціалізується на трихології. А для якісної діагностики в центрі проводять трихограму.
Трихограма – це процедура дослідження життєвого циклу волосся, яка допомагає оцінити здоров'я пацієнта і визначити основні причини можливої алопеції. Сама трихограма не представляє складнощів, однак вона вимагає дотримання певних процедурних стандартів для підвищення достовірності результатів. Наприклад, щоб уникнути неправильного тлумачення, пацієнту не слід мити волосся тиждень до дослідження. Також слід відмовитися від барвників протягом, принаймні, двох тижнів.

Життєвий цикл волосся

Трихограма досить надійний тест, який дозволяє ідентифікувати будь-які аномалії та зміни в нормальному життєвому циклі. Давайте нагадаємо, що цикл волосся складається з трьох суміжних фаз: анагену, катагену та телогену.
Анаген – фаза росту, її тривалість становить кілька місяців або навіть років. Катаген – фаза випадіння та атрофії волосяного сосочка, триває близько двох тижнів. Телоген - фаза спокою, яка передує катагену, триває близько 100 днів. Всі ті волоски, які ми спостерігаємо на гребінці і які випадають за день - це волосся телогеної фази.
У здорової людини 90% волосся перебуває в стадії анагену, 1-2 % - катагену, близько 10% – телогену. Численні трихологічні дослідження показали, що при алопеції вищезазначене співвідношення змінюється: відсоток волосся в катагені та анагені зменшується і значно збільшується кількість волосся телогенової фази. У тих, хто не схильний до алопеції, нові волоски такі ж, як і попередні, за товщиною і довжиною. Однак у лисіючих пацієнтів нові волоски характеризуються короткою анагеновой фазою, вони стоншуються і світлішають. А, врешті-решт, деградують до безбарвних і пушкових.
Трихограма ретельно досліджує коріння волосся і розраховує їх кількість, присутню в різних фазах. Ці дані разом з історією хвороби являють собою важливі дані для постановки вірного діагнозу.

Типи облисіння

Загалом, облисіння класифікують на два типи: рубцеве і нерубцеве. Нерубцевое облисіння ще може бути оборотним, рубцеве ж фактично невиліковне. Анагеновой ефлювіум і телогеновий ефлювіум відносяться до нерубцевого типу.
Анагеновой ефлювіум характеризується втратою волосся в кількості декількох сотень або навіть тисяч одиниць в фазі росту. Цей стан виникає зазвичай через кілька днів після особливо стресової події, жорсткої дієти, отруєння, хіміотерапії, впливу іонізуючого випромінювання. Випадання волосся самообмежується. Якщо провокуюча подія не повторюється, то волосся відростає.
У телогеновому ефлювіумі розрізняють дві форми випадіння волосся – гостру і хронічну. Гостра форма  також викликається стресовими короткочасними подіями. Однак ці події мають місце не за кілька днів, а приблизно за три місяці до облисіння. Значні втрати волосся можуть бути результатом хірургічних операцій, кровотеч, лихоманки. У цього стану відзначається тенденція до самозцілення.
При хронічній формі телогенового ефлювіуму значні втрати волосся постійні протягом тривалого періоду часу. Це частіше зустрічається у жінок. Основні причини стану: часте донорство крові, психічні захворювання, тривале застосування деяких ліків (ретиноїди, інтерферон, гепарин, деякі контрацептиви).
Терапія випадання волосся, зазвичай, тривала. Якщо діагноз визначений правильно, і призначено лікування відповідно до типу захворювання, є значні шанси на позитивний результат.

2      5
Що ми пропонуємо у Вашому випадку? Розкажіть нам про Вашу проблему і ми Вам допоможемо! Розповісти про свій випадок
Записатись на прийом
Вікторія 2020-02-17
Як правильно підготуватися до триходрами? Голова повинна бути чистою, чи кілька днів після миття?
Вікторіє, голову не слід мити за добу до обстеження.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Відгуки про Боголюби Читати усі відгуки (617)
 • Мар‘яна 123 Час очікування мінімальний, зручно, що всі обстеження проводяться в режимі реального часу. Лікарі та персонал уважні до пацієнта. Заклад дотримується вимог щодо дезінфекції, в зв’язку з поширенням вір...
 • Надежда Добрый день. У моего брата поликистоз почек, камни тоже, левая почка в очень плохом состоянии. Что можно с этим сделать и какая стоимость. Спасибо
 • Ирина Доброго дня, в мене є питання, в мене є одна дитина 4 роки, 3,5 роки ми намагаємся про другу дитину ,но на жаль без результатів, скільки часу займе провіритись мене і чоловіка? І яка ціна приблизно?
 • Лілія Доброго дня. Моєму татові 03.06.2020 зробили операцію на простату. Відтоді (вже майже місяць) тримається температура 38-39. Лікарі кажуть що аналізи нормальні, і причини чому тримається температура во...
 • Ольга Скажіть будь-ласка, 8 міс дитині робили кесерів розтин я завагітніла що робити як діяти.
 • Наталія Доброго дня!!! Нарешті трошки звільнилося часу щоб написати Вам))...Хочу висловити свою вдячність гінекологу Світлані Анатолівні за підтримку та що завжди була поруч, а також хірургу Вадиму Валентинов...
 • Анна Доброго дня, яка ціна ЕКЗ разом з медикаментами?
 • Ольга У березні робила блефаропластику верхніх повік. Безмежно вдячна лікарям Олександру Матвіюку та Ользі Петрук, а також усьому медичному персоналу! Ви справжні професіонали, уже за кілька тижнів я навіть...
 • Мирослава Доброго дня! Чи роблять у вас операцію з видалення аденоїдів дитині 4 р.? Якщо так, приблизно ціну скажіть будь ласка)
 • Олена Дуже не добрий центр
 • Анна Доброго дня, в мене сечо вагінальна фістула, хотіла взнати чи ви робите такі операції і яка буде приблизно ціна?,буду дуже вдячна за інформацію.
 • Катерина Після хіміотерапії і облучення голови, волосся росте дуже рідке і тонке, хоча довжина в нормі. Як можна покращити ріст волосся і яка ціна консультації у трихолога з усім обстеженням на цю тему?
 • Оксана Добрий день.Скажіть будь ласка,Яка вартість :Стимуляції овуляції?
 • Наталія Доброго дня! У мене було дві підряд завмерлі вагітності. Підкажіть, будь ласка, для подальшого планування вагітності які аналізи необхідно здати і яка їх вартість. Дякую.
 • Анжела Добрий день ,скажіть будь-ласка скільки коштує лапароскопія кісти яєчника. І обстеженням?
 • Ольга В чоловіка тератозооспермія 1% нормальних. Який шанс завагітніти?
 • Ольга Дуже вдячна лікарям МЦ "Боголюби",особливо Вадиму Валентиновичу,Світлані Анатоліївні і Юрію Яковичу за вдало проведену операцію і підтримку.Найкращий центр з кваліфікованими лікарями!!!!
 • Ольга Доброго дня ,скільки коштує лапероскопія по видаленню кисти 6см, на яйнику .Який застосовують наркоз
 • Вікторія Довгаль Добрий день. Скажіть, будь ласка, чи приймає в центрі психотерапевт. Якщо так, то яка вартість консультації і прізвище лікаря?
 • Любов Добрий день. Допоможіть зрозуміти проблему. Пів року назад в мене була операція по видаленні поліппа 12 мл на матці. Мені призначили таблетки на місяць на основі трав для відновлення циклу. В перший т...
Наші партнери
Вверх