ua ru en
Ліцензія :АГ №570604 МОЗ від 11.04.2011р.
Луцький район, c.Тарасове, вул. Лісова 1б - с.Боголюби (10 км від м.Луцька)
Графік прийому пацієнтів: Пн-Пт: з 9.00 до 19.00
Нове приміщення клініки знаходиться поза корпусом Волинської обласної лікарні, поряд з лісом. Кінцева зупинка міського маршрутного таксі №31,47. До нас можна доїхати від зупинки готель 'Україна' навпроти ЦУМ. Якщо Ви їдете особистим транспортом, адреса для навігатора: Луцький район, с. Тарасове, вул. Лісова 1б.
прокласти маршрут
Головна Дерматовенерологія

Випадіння волосся. Трихограма

Кількість переглядів: 9396

Осінь – не тільки золота пора, кінець відпусток і початок навчання, це сезон, коли посилюється випадіння волосся. За день можна втратити до двох сотень волосків. Але панікувати не слід, до зими процес повинен припинитися. Якщо ж це триває, то має сенс звернутися за медичною допомогою. У МЦ «Боголюби» із питань, пов'язаних з проблемами волосся, консультує лікар-дерматолог, що спеціалізується на трихології. А для якісної діагностики в центрі проводять трихограму.
Трихограма – це процедура дослідження життєвого циклу волосся, яка допомагає оцінити здоров'я пацієнта і визначити основні причини можливої алопеції. Сама трихограма не представляє складнощів, однак вона вимагає дотримання певних процедурних стандартів для підвищення достовірності результатів. Наприклад, щоб уникнути неправильного тлумачення, пацієнту не слід мити волосся тиждень до дослідження. Також слід відмовитися від барвників протягом, принаймні, двох тижнів.

Життєвий цикл волосся

Трихограма досить надійний тест, який дозволяє ідентифікувати будь-які аномалії та зміни в нормальному життєвому циклі. Давайте нагадаємо, що цикл волосся складається з трьох суміжних фаз: анагену, катагену та телогену.
Анаген – фаза росту, її тривалість становить кілька місяців або навіть років. Катаген – фаза випадіння та атрофії волосяного сосочка, триває близько двох тижнів. Телоген - фаза спокою, яка передує катагену, триває близько 100 днів. Всі ті волоски, які ми спостерігаємо на гребінці і які випадають за день - це волосся телогеної фази.
У здорової людини 90% волосся перебуває в стадії анагену, 1-2 % - катагену, близько 10% – телогену. Численні трихологічні дослідження показали, що при алопеції вищезазначене співвідношення змінюється: відсоток волосся в катагені та анагені зменшується і значно збільшується кількість волосся телогенової фази. У тих, хто не схильний до алопеції, нові волоски такі ж, як і попередні, за товщиною і довжиною. Однак у лисіючих пацієнтів нові волоски характеризуються короткою анагеновой фазою, вони стоншуються і світлішають. А, врешті-решт, деградують до безбарвних і пушкових.
Трихограма ретельно досліджує коріння волосся і розраховує їх кількість, присутню в різних фазах. Ці дані разом з історією хвороби являють собою важливі дані для постановки вірного діагнозу.

Типи облисіння

Загалом, облисіння класифікують на два типи: рубцеве і нерубцеве. Нерубцевое облисіння ще може бути оборотним, рубцеве ж фактично невиліковне. Анагеновой ефлювіум і телогеновий ефлювіум відносяться до нерубцевого типу.
Анагеновой ефлювіум характеризується втратою волосся в кількості декількох сотень або навіть тисяч одиниць в фазі росту. Цей стан виникає зазвичай через кілька днів після особливо стресової події, жорсткої дієти, отруєння, хіміотерапії, впливу іонізуючого випромінювання. Випадання волосся самообмежується. Якщо провокуюча подія не повторюється, то волосся відростає.
У телогеновому ефлювіумі розрізняють дві форми випадіння волосся – гостру і хронічну. Гостра форма  також викликається стресовими короткочасними подіями. Однак ці події мають місце не за кілька днів, а приблизно за три місяці до облисіння. Значні втрати волосся можуть бути результатом хірургічних операцій, кровотеч, лихоманки. У цього стану відзначається тенденція до самозцілення.
При хронічній формі телогенового ефлювіуму значні втрати волосся постійні протягом тривалого періоду часу. Це частіше зустрічається у жінок. Основні причини стану: часте донорство крові, психічні захворювання, тривале застосування деяких ліків (ретиноїди, інтерферон, гепарин, деякі контрацептиви).
Терапія випадання волосся, зазвичай, тривала. Якщо діагноз визначений правильно, і призначено лікування відповідно до типу захворювання, є значні шанси на позитивний результат.

4      4.75
Що ми пропонуємо у Вашому випадку? Розкажіть нам про Вашу проблему і ми Вам допоможемо! Розповісти про свій випадок
Записатись на прийом
Наталія 2020-07-19
Добрий вечір! Можна до Вас записатися на прийом до дерматолога(дитина 9 років) і на обстеження волосся (доросла)?
Наталіє, так, Ви можете записатися на прийом до дерматолога за телефонами, вказними на сайті. Дитячого дерматолога у нас немає.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Вікторія 2020-02-17
Як правильно підготуватися до триходрами? Голова повинна бути чистою, чи кілька днів після миття?
Вікторіє, голову не слід мити за добу до обстеження.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Відгуки про Боголюби Читати усі відгуки (1171)
 • Тетяна Хочу висловити щиру подяку лікарю Святославу Володимировичу за проведену операцію,за його високий професіоналізм,за чуйність,це лікар з великої букви який заслуговує великої поваги і подяки.А також по...
 • Надія Оперувалася 7 років тому. Видаляли велику міому. Розріз і карман від пухлини були великі. Післяопераційна гематома була довго. Навіть по поверненню додому, контроль лікарів був) Через багато років мо...
 • Наталія Робила операцію у лікарів Петровський В.В та Кухарук К.В. за що дуже вдячна.Лікарі працюють на професійному рівні,знають свою справу.Позитивні,чуйні до кожного пацієнта,привітні.Професіонали своєї спр...
 • Наташа Доброго дня ! Проконсультуйте будь ласка. Мала з партнером декілька статевих актів. Два були без призервативів один навіть на початку перерваний відразу. Місячні почались так як і випадали після остан...
 • Оксана Яка ціна гістероскопії?Треба видалити 4поліпи?
 • Анна Маю кісту в яйнику яка ціна операції на видалення?
 • Тетяна Цікавить таке питання,моїй бабусі поставили діагноз рак молочної залози(не у вашій клініці),але вона б хотіла проконсультуватися ще з лікарями,чи можливо це у вас?
 • Ірина Доброго дня. Чи приймає ваша клініка участь у державній програмі штучного запліднення? Якщо так, то чи потрібно у вас проходити усі обстеження, чи можливо від місцевої лікарні?
 • Тетяна Добрий вечір, Олександр Васильович проводив мені отопластику. Ще не зовсім зажило, так як пройшо мало часу, але я уже бачу результат і він не може не тішити. Отож я рекомендую однозначно цього лікаря ...
 • Гість Молодець! Професіонал своєї справи.
 • Аля Хочу висловити подяку гінекологині Олесі Олесівні за професійний підхід, чуйеість та людяність. Це не лікар, а скарб. Прийняла мене позапланово,призначила лікування, дала рекомендації. Все по ділу, вс...
 • Тетяна Високий професіоналізм плюс людяність, фахівець у своїй справі, вихованість , вроджена інтелігентність та розум зробили свою справу. Це найкращий професіонал і людина яку я зустрічала
 • Світлана Добрий вечір, чоловік здавав аналіз у Уролога, мали зателефонувати чи відправити смс на протязі двох тижнів, на даний час вже майже місяць пройшов, але ніхто не телефонує, куди звертатися?
 • Наталія Доброго дня,підкажіть будласка яка повна вартість ЕКЗ спермою чоловіка.Безпліддя чоловічого фактору
 • Валентина Скажіть будь ласка ціна видалення матки з придатками
 • Гість Не смішіть!!!!Ви такі «правдиві», що мій відгук протримався не більше 10 хв і ви його видалили і я розумію , чому, але і ви несете відповідальність і маєте зрозуміти, що за доведення людини до самогуб...
 • Марина Доброго дня, проходила профілактичне обстеження у гінеколога Щепко Євгеніі Валеріівни, я не маю претензій до неї як до спеціаліста , бо звернулась до неї вперше, але в мене є питанння чи існує хоч як...
 • Оксана Маю дермоїдну кісту на правому яйнику 8см, ниє, турбує. Скажіть скільки обійдеться така операція?
 • Наталія Доброго дня підскажіть скільки коштує еко з донорським ембріоном? І до кого з лікарів краще звернутись? Дякую.
 • Аліна Доброго дня! Яка вартість прийому лікаря - гінеколога з узі та мазками?
Наші партнери
Вверх