x
Підписатись на статті

Випадіння волосся. Трихограма

Кількість переглядів: 618
зміст статті
Випадіння волосся. Трихограма, фото

Осінь – не тільки золота пора, кінець відпусток і початок навчання, це сезон, коли посилюється випадіння волосся. За день можна втратити до двох сотень волосків. Але панікувати не слід, до зими процес повинен припинитися. Якщо ж це триває, то має сенс звернутися за медичною допомогою. У МЦ «Боголюби» із питань, пов'язаних з проблемами волосся, консультує лікар-дерматолог, що спеціалізується на трихології. А для якісної діагностики в центрі проводять трихограму.
Трихограма – це процедура дослідження життєвого циклу волосся, яка допомагає оцінити здоров'я пацієнта і визначити основні причини можливої алопеції. Сама трихограма не представляє складнощів, однак вона вимагає дотримання певних процедурних стандартів для підвищення достовірності результатів. Наприклад, щоб уникнути неправильного тлумачення, пацієнту не слід мити волосся тиждень до дослідження. Також слід відмовитися від барвників протягом, принаймні, двох тижнів.

Життєвий цикл волосся

Трихограма досить надійний тест, який дозволяє ідентифікувати будь-які аномалії та зміни в нормальному життєвому циклі. Давайте нагадаємо, що цикл волосся складається з трьох суміжних фаз: анагену, катагену та телогену.
Анаген – фаза росту, її тривалість становить кілька місяців або навіть років. Катаген – фаза випадіння та атрофії волосяного сосочка, триває близько двох тижнів. Телоген - фаза спокою, яка передує катагену, триває близько 100 днів. Всі ті волоски, які ми спостерігаємо на гребінці і які випадають за день - це волосся телогеної фази.
У здорової людини 90% волосся перебуває в стадії анагену, 1-2 % - катагену, близько 10% – телогену. Численні трихологічні дослідження показали, що при алопеції вищезазначене співвідношення змінюється: відсоток волосся в катагені та анагені зменшується і значно збільшується кількість волосся телогенової фази. У тих, хто не схильний до алопеції, нові волоски такі ж, як і попередні, за товщиною і довжиною. Однак у лисіючих пацієнтів нові волоски характеризуються короткою анагеновой фазою, вони стоншуються і світлішають. А, врешті-решт, деградують до безбарвних і пушкових.
Трихограма ретельно досліджує коріння волосся і розраховує їх кількість, присутню в різних фазах. Ці дані разом з історією хвороби являють собою важливі дані для постановки вірного діагнозу.

Типи облисіння

Загалом, облисіння класифікують на два типи: рубцеве і нерубцеве. Нерубцевое облисіння ще може бути оборотним, рубцеве ж фактично невиліковне. Анагеновой ефлювіум і телогеновий ефлювіум відносяться до нерубцевого типу.
Анагеновой ефлювіум характеризується втратою волосся в кількості декількох сотень або навіть тисяч одиниць в фазі росту. Цей стан виникає зазвичай через кілька днів після особливо стресової події, жорсткої дієти, отруєння, хіміотерапії, впливу іонізуючого випромінювання. Випадання волосся самообмежується. Якщо провокуюча подія не повторюється, то волосся відростає.
У телогеновому ефлювіумі розрізняють дві форми випадіння волосся – гостру і хронічну. Гостра форма  також викликається стресовими короткочасними подіями. Однак ці події мають місце не за кілька днів, а приблизно за три місяці до облисіння. Значні втрати волосся можуть бути результатом хірургічних операцій, кровотеч, лихоманки. У цього стану відзначається тенденція до самозцілення.
При хронічній формі телогенового ефлювіуму значні втрати волосся постійні протягом тривалого періоду часу. Це частіше зустрічається у жінок. Основні причини стану: часте донорство крові, психічні захворювання, тривале застосування деяких ліків (ретиноїди, інтерферон, гепарин, деякі контрацептиви).
Терапія випадання волосся, зазвичай, тривала. Якщо діагноз визначений правильно, і призначено лікування відповідно до типу захворювання, є значні шанси на позитивний результат.

2      5
Профільні спеціалісти
Що ми пропонуємо у Вашому випадку? Розкажіть нам про Вашу проблему і ми Вам допоможемо! Розповісти про свій випадок
Записатись на прийом
  • Вікторія
2020-02-17
Як правильно підготуватися до триходрами? Голова повинна бути чистою, чи кілька днів після миття?
Вікторіє, голову не слід мити за добу до обстеження.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Відгуки про Боголюби Читати усі відгуки (567)
Залишити відгук
Наші партнери
Медицинский центр “Парацельс” (Медичний центр “Парацельс”) Продажа медицинского оборудования “Партнер Медико” (Продаж медичного обладнання “Партнер Медіко”) Медицинский центр “Ваш лікар” (Медичний центр “Ваш лікар”) Косметический салон “Косметік-центр” (Косметичний салон “Косметік-центр”) Центр медицинской диагностики “Лакмус” (Центр медичної діагностики “Лакмус”)
Вверх