ua ru
Ліцензія :АГ №570604 МОЗ від 11.04.2011р.
Луцький район, c.Тарасове, вул. Лісова 1б - с.Боголюби (10 км від м.Луцька)
Графік прийому пацієнтів: Пн-Пт: з 9.00 до 19.00
Нове приміщення клініки знаходиться поза корпусом Волинської обласної лікарні, поряд з лісом. Кінцева зупинка міського маршрутного таксі №31,47. До нас можна доїхати від зупинки готель 'Україна' навпроти ЦУМ. Якщо Ви їдете особистим транспортом, адреса для навігатора: Луцький район, с. Тарасове, вул. Лісова 1б.
прокласти маршрут
Головна Будь по-жіночому здоровою!

Галактоцеле

Кількість переглядів: 814

Грудне вигодовування - важливий період найбільш тісного спілкування матері і дитини. І щоб зберегти якість молока, а в подальшому - правильно завершити лактацію, жінка повинна бути дуже уважною до прояву будь-яких змін або незвичних відчуттів в грудях.
Молочні залози починають активно виробляти секрет ще під час вагітності. Різке прибуття рідини до молочних протоків здатне спровокувати їхню непрохідність. І якщо це не проходить, то утворюється галактоцеле - доброякісна кіста, заповнена секретом. Галактоцеле буває одностороннім (в процес втягнута одна залоза) або двостороннім.
Також сприяти розвитку кісти можуть:

 • травми грудей і операції;
 • анатомічні патології молочних протоків;
 • гормональний дисбаланс.

Симптоми

Зазвичай галактоцеле протікає безболісно, має рівні й чіткі контури, зростається з шкірою, його форма - куляста або овальна, консистенція - еластична. Шкіра над кістою колір не змінює, її середній діаметр - 6 см.
Іноді галактоцеле збільшується в розмірах, викликаючи больовий синдром і дискомфорт. Якщо до нього приєднується інфекція, то клінічна картина змінюється в гіршу сторону: молочна залоза набрякає, гаряча на дотик, збільшуються лімфатичні вузли, температура тіла підвищується до 38-40 ° С, кіста зрощується з шкірою, болюча при пальпації.

Діагностика і лікування галактоцеле

Найчастіше такі кісти виявляються протягом року після завершення лактації. Патологію легко визначає мамолог або гінеколог за допомогою пальпації. Для підтвердження діагнозу використовується УЗД молочних залоз, пункція, мамографія і МРТ.
У разі невеликих розмірів кісти без тенденції до збільшення необхідний постійний УЗД-контроль утворення і лікування не потрібне. Якщо причина галактоцеле в гормональному дисбалансі, то для корекції порушення призначається гормональна терапія. При неефективності консервативного лікування показана пункція з видаленням вмісту.
При нагноєнні кісти необхідна операція по її видаленню разом з капсулою. В цьому випадку гнійне вогнище розкривається, уражені тканини видаляються і ставлять дренаж. Паралельно призначається антибактеріальна терапія.

Ускладнення

При значних розмірах галактоцеле можлива виражена деформація грудей. Якщо в порожнину кісти потрапляє інфекційний агент, то мова може йти про абсцес залози, гнійний мастит. Іноді галактоцеле розривається і утворюється нориця. Якщо тривалий час кіста не проходить, то вона здатна малінгізуватися. Статистика свідчить, що ракове переродження галактоцеле характерне для 2% пацієнток.

Профілактика

Провідною профілактичною мірою по відношенню до галактоцеле є недопущення застою молока годуючої матусею. Зазвичай жінка здатна впоратися з цим сама. Однак якщо лактостаз не минає - не ускладнюйте ситуацію бабусиними рецептами на зразок прикладання капустяного листя, зверніться до мамолога МЦ «Боголюби». Кваліфікований фахівець оцінить ступінь ризику і надасть потрібну пораду в кожному конкретному випадку.
Звичайно, найкращий помічник у боротьбі з лактостазом - це дитина. Чим частіше Ви будете прикладати малюка до грудей, тим краще. Якщо ж застій значний, то груди слід зцідити. Не завжди виходить це зробити самостійно, можливо, доведеться вдатися до допомоги ручного або електричного молоковідсмоктувача. Таким чином, процес вигодовування буде полегшений.
Частота зціджування залежить від стану грудей. Не слід зціджуватися після кожного годування, так як це призведе лише до потужнішого вироблення молока, 2-3 рази на добу - досить. Перед зціджування корисно прийняти теплий душ. Можна злегка помасажувати груди в напрямку від до країв до центру, але без фанатизму. І не треба чекати моментального результату, набряк спадає протягом 2-3 днів.
Інші превентивні заходи включають в себе: регулярне самообстеження грудей, гігієну молочних залоз, виключення стресів, повітряні ванни і правильний підбір бюстгальтера.

1      5
Що ми пропонуємо у Вашому випадку? Розкажіть нам про Вашу проблему і ми Вам допоможемо! Розповісти про свій випадок
Записатись на прийом
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Відгуки про Боголюби Читати усі відгуки (802)
 • Андріана Яка ціна донорської яйцеклітини?
 • Ірина Дуже задоволена цією клінікою. Робила лапароскопічну операцію Лікарі просто неймовірні професіонали, персонал привітний та підготовлений на високому рівні. Умови перебування просто чудові. Операцію п...
 • Олена Добрий день. Аналіз на НLA типування пари робите?
 • Галинка Щиро дякую усьому колективу ЛЦ Боголюби. А особливо гінекологу Катерині Віталіїні, а також великий уклін оперуючому лікарю Петровському Вадиму Валентиновичу. Це лікаріі від Бога. Чуйні, делікатні,д...
 • Юля Доброго дня !Скажіть будь ласка :"чи роблять у вашому закладі хірургічні втручання яєчників при полікістозі при якому вагітність не настає, але планується ??? Дайте пораду щодо подальшого лікування?Дя...
 • Уляна Декілька років тому мій чоловік зробив вазектомію в цьому медичному центрі. Все було чудово. Сервіс, сама операція і відношення персоналу на високому рівні. Після стерилізації наше сексуальне життя зн...
 • Ніна Володимирівна Сьогодні пройшло два тижні, як я зробила у центрі Боголюби складну операцію по усуненню пролапсу органів малого тазу (було випадіння вагіни, матки, зміщення сечового міхура та прямої кішки), а також ...
 • Тетяна Доброї ночі! Скажіть, будь ласка, як завчасно треба записатись і на абдомінопластику ? Скільки днів триває обстеження?
 • Ірина Доброго вечора. Скажіть, будь ласка, чи роблять у вашому закладі видалення папілом (у великій кількості)? Якщо так, то яка ціна процедури, і до кого звертатись?
 • Вікторія Доброго дня.Хто з дерматологів приймає у вас?також ціна за прийом?
 • Оля Була дуже задоволенна коли переступила поріг клініки....Чистота всюди...Усміхненні м.сестрички.Лікарем теж задоволенна.Молодці гарних вам відвідувачів.
 • Ніна Добрий день! Цікавлюся, чи можна у вашому закладі зробити пластику при проллапсі органів малого тазу(опущення передньої та задньої стінок вагіни)?
 • Каріна Добрий день. Чи проводять ваші лікарі переривання вагітності? Термін 12 тижнів
 • Ніна Володимирівна Скажіть будь ласка чи можливо в вашій клініці операція по усуненню опущення задньої та передньої стінки піхви 4 стадії?
 • Ірина Доброго дня.Чи роблять у вас ЕКЗ донорським ооцитом пацієнтам з раннім клімаксом?
 • Годжал Марія Доброго дня. Мені скоро мають робити лапароскопію(екстерпацію) у вашому закладі. А я на попередній консультації забула лікарю сказати про фіброзно-кістозну мастопатію.... Це дуже суттєво?Чи змінить це...
 • Анна Скажіть будь ласка, чи ведете ви облік здорових і хворих дітей, народжених в результаті ЕКЗ? Чи зростає ризик народження дитини з інвалідністю приштучному заплідненні?
 • Наталiя Доброго дня Вам!!...Я приемно вражена гарними вiдгуками про Ваш центр..I хочу запитати , чи проводяться операцii пацiентам з iнших областей у Вашому центрi, лапароскопiю?....видалення жовчного...в мен...
 • Ирина Чи можна до вас без запису?
 • Галина Скільки вартує видалення матки з анастезією
Наші партнери
Вверх