ua ru
Ліцензія :АГ №570604 МОЗ від 11.04.2011р.
Луцький район, c.Тарасове, вул. Лісова 1б - с.Боголюби (10 км від м.Луцька)
Графік прийому пацієнтів: Пн-Пт: з 9.00 до 19.00
Нове приміщення клініки знаходиться поза корпусом Волинської обласної лікарні, поряд з лісом. Кінцева зупинка міського маршрутного таксі №31,47. До нас можна доїхати від зупинки готель 'Україна' навпроти ЦУМ. Якщо Ви їдете особистим транспортом, адреса для навігатора: Луцький район, с. Тарасове, вул. Лісова 1б.
прокласти маршрут
Головна Гіпертрофічні рубці та келоїди. Як позбутися шрамів?

Гіпертрофічні рубці та келоїди. Як позбутися шрамів?

Кількість переглядів: 11936

Кожного разу, коли порушується цілісність шкіри, після травми або якого-небудь патологічного процесу, фактично утворюється рубцева тканина. Розрізняють, в основному, два типи рубців: келоїдний і гіпертрофічний.
Келоїдних рубець - товстий, червоний, болючий і зудить. Він завжди розвивається за межами шраму, з якого почав своє утворення. Справжні келоїди зустрічаються рідко, можуть з'являтися де завгодно, але є «улюблені» місця - область грудини, вушні раковини, плечі.
Гіпертрофічний рубець часто помилково сприймається за келоїдний. На відміну від останнього, рубцева тканина залишається в межах ушкодження. Для цих рубців не характерне розростання за межі початкового дефекту, вони виникають протягом декількох тижнів після початку рубцювання. Гіпертрофічні рубці ростуть пару місяців, а потім піддаються регресії. Келоїди ж можуть розвиватися навіть через кілька років після пошкодження.
Тип рубцювання, незалежно від того, що послужило причиною, в значній мірі залежить від індивідуальної тенденції шкіри до загоєння. Фактори, що впливають на формування рубця, різноманітні. Відзначено, що до помітного рубцювання більш схильні пацієнти з темною шкірою, ніж зі світлою.

Чи можна позбутися рубців?

Правда в тому, що повністю усунути шрами не можна, можливо лише поліпшити їхній зовнішній вигляд, зробивши менш помітними. Пластичні хірурги МЦ «Боголюби» займаються успішної корекцією будь-якого типу рубців.

Корекція рубців

І гіпертрофічні рубці і келоїди можна корегувати за допомогою медикаментозного і хірургічного лікування. У будь-якому випадку, перш ніж вдатися до втручання, необхідно почекати близько року після події, яка дала початок шрамові. Протягом цього періоду відбуваються численні трансформації рубця, які роблять його помітним, особливо в перші три місяці, поки він не дозріє і досягне своєї остаточної формації.
До числа нехірургіческіх методів відносяться: масаж, оклюзія силіконовими гелевими пов'язками, ін'єкції кортизону, дермабразія, лазерні процедури.
Тип хірургічного втручання визначається фахівцем і залежить від характеристик рубця, його розміру і області розташування. (В світі в цьому плані значні надії покладаються на нову хірургічну техніку, в якій використовуються аутологічні тканини.)
Можливі варіанти хірургічного втручання попередньо обговорюються з пацієнтом, який повинен точно знати, чого саме очікувати в плані поліпшення.
Хірургічне лікування келоїдів передбачає висічення «вогнища ураження», без його повного видалення. Слідуючи цій техніці, зменшується ймовірність реформування рубця.

Попередній візит

Хірургічне лікування будь-якого типу рубців - втручання, що вимагає ретельного попереднього обстеження. Під час першого візиту хірург повинен буде оцінити рубець і спрогнозувати естетичні результати, які можуть досягнутися в дійсності.
Хірургічна корекція проводиться під місцевою анестезією в режимі денного стаціонару. Для отримання позитивного результату, важливо, щоб після операції пацієнт дотримувався всіх вказівок, які були приписані лікарем. У післяопераційний період доцільне застосування медичних допоміжних засобів для нового рубця під час фази його дозрівання, щоб мінімізувати рубцювання поганої якості.
Відновлення нормальної життєдіяльності залежить від типу втручання, якому піддавався пацієнт. У разі простих корекцій невеликих рубців вже на наступний день можуть виконуватися звичайні щоденні заняття.
Естетичний результат корекції залежить від індивідуальної відповіді організму конкретного пацієнта, типу шкіри, площі рубця. Щоб уникнути розчарувань,  еобходимо бути поінформованим і розуміти, що остаточний результат досягається не раніше, ніж через рік після хірургічного втручання.

1      5
Що ми пропонуємо у Вашому випадку? Розкажіть нам про Вашу проблему і ми Вам допоможемо! Розповісти про свій випадок
Записатись на прийом
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Відгуки про Боголюби Читати усі відгуки (1217)
 • Неля Доброго дня,цитологічне заключення від ескулаб:HSIL(CIN 2,ознаки HPV)чи лікується у вас?якщо так,то як проходить лікування?дякую
 • Alina Хочу подякувати за професіоналізм чарівній гінекологині Олесі Олесівні. Це скарб цієї клініки - бережіть її. Позитивний підхід, доказова лікарка. Все роз'яснить і пояснить. Не призначає зайвих аналізі...
 • Аліна Чоловік хворий на цукровий діабет. Чи можливо завагітніти?
 • Інна Доброго вечору, підкажіть будь ласка, якщо є пролапс передньої стінки, чи потрібна операція? Якщо так , то який післяопераційний період відновлення?
 • Олександра Найщиріша подяка лікарям Вадиму Валентиновичу , Катерині Віталіївні , Андрію Васильовичу ,операційним медсестрам ,всьому медичному персоналу за високий професіоналізм , компетентність,толерантність , ...
 • Алиса Підскажіть будь ласка затримка 22 дні,є якісь таблетки що б перервати вагітність
 • Дуже вдячна лікарю.Була вперше на операційному столі))Все пройшло добре❤️ Супер лікар
 • Ник Приєднуюся до скарги Тараса.Процедуру,по видалення куперозної сітки,робив у лютому 2024.Ситуація ідентична до тієї що описана вище.Видалення кс проводилося лазером.Дзеркала дійсно в кабінеті немає(нап...
 • Катерина Чи можна на узд побачити проблеми з внутрішніми органами плоду (18 тиж.) якщо діагноз синдром ПатауІ чи може вижити така дитинка?
 • Доброго дня, Наталя, 48р. Міома по задній стінці матки 47×44мм, з інтранодулярним судинним малюнком, чи потрібно видаляти матку? Чи ж альтернатива?
 • Христина Скажіть будь ласка чи можна на консультацію до гінеколога Петрівського з дитиною 15 років?
 • Тетяна Хочу щиро подякувати Євгенії Володимирівні за високу професійність, людяність, чудовий лікар, рекомендую
 • Anastasiya Дуже дякую Ірині Ройко ,за чуйність та компетентність,професіонал своєї справи та чудова людина.
 • Світлана Хочу висловити слова подяки лікарю гінекологу Ройко Ірині! Дуже досвідчений, кваліфікований фахівець, дохідливо пояснює що не менш важливо) Все чітко і по справі. Доброзичлива, мила, приємна як людина...
 • Анна Доброго дня,чи є у вас можливість транспортувати сперму чоловіка з Польщі,щоб зробити у вас ЕКЗ?
 • Тетяна Добрий день! Хочу щиро подякувати персоналу медичного центру за проведену операцію!Особлива подяка і величезна повага Вадиму Валентиновичу та Каті Віталіївні!!!Це справжні професіонали своєї справи, ч...
 • Валерія Щиро вдячна лікарю Петровському, за його золоті руки. 1.05 зʼявився на світ наш малюк. До цього часу 1.5 безуспішно проходила по лікарям, потім порадили цю лікарню. Дівчата, якщо у вас є якісь проблем...
 • Іванна Операція була вперше, пан Назар до і після проявляв людяне відношення та професіоналізм, налаштував на позитивну атмосферу, що допомогло абстрагуватись від негативних думок. Дякую за підтримку, і хор...
 • Софія Хочу подякувати Ройко Ірині Юріївні -прекрасний лікар. Дуже чуйна ,уважна , завжди відповість на всі питання,зайвого ніколи не призначає. Відчувається що людина дійсно професіонал і горить своєю справ...
 • Галина Доброго дня. Два тижні тому в одній із лікарень свого міста мала операцію з приводу видалення поліпа ендометріоз( гістероскопія). За результатами гістології п'ята частина поліпа з апиповими клітинами....
Наші партнери
Вверх