ua ru en
Ліцензія :АГ №570604 МОЗ від 11.04.2011р.
Луцький район, c.Тарасове, вул. Лісова 1б - с.Боголюби (10 км від м.Луцька)
Графік прийому пацієнтів: Пн-Пт: з 9.00 до 19.00
Нове приміщення клініки знаходиться поза корпусом Волинської обласної лікарні, поряд з лісом. Кінцева зупинка міського маршрутного таксі №31,47. До нас можна доїхати від зупинки готель 'Україна' навпроти ЦУМ. Якщо Ви їдете особистим транспортом, адреса для навігатора: Луцький район, с. Тарасове, вул. Лісова 1б.
прокласти маршрут
Головна Урологія. Чоловіче здоров’я

Гострий пієлонефрит: що потрібно знати?

Кількість переглядів: 594
Гострий пієлонефрит: що потрібно знати?, фото

Гострий пієлонефрит – локалізоване запалення, що вражає слизову оболонку ниркової балії. Часто викликається інфекційними збудниками кишкової бактеріальної флори.

Інфекція запускає запальний процес гнійного характеру в нирці з утворенням дрібних абсцесів, що поширюються в ураженому органі. Гострий пієлонефрит має доброякісний перебіг, при правильному лікуванні симптоми мають тенденцію до регресу приблизно за два тижні. При супутніх аномаліях сечостатевої системи інфекція може виявитися особливо резистентною до терапії, інколи ж спостерігається перехід у хронічну форму захворювання.

Гострий пієлонефрит може вражати людей будь-якої статі та віку, але частіше зустрічається у жінок та дітей. Чому? У жінок сечівник коротший, ніж у чоловіків, а під час вагітності матка може ще більше здавлювати сечові шляхи. Іншими пунктами, які роблять жіночу стать більш уразливою, можуть бути гормональні зміни та травми уретри під час статевого акту. Діти: у них частіше спостерігаються явища міхурово-сечовідного рефлюксу.

Які причини та фактори ризику?

Як згадувалося вище, більшість випадків пієлонефриту обумовлено кишковими мікроорганізмами, що потрапляють у сечовивідні шляхи, такими як кишкова паличка (у 70 – 80% випадків), ентерококами, синьогнійною паличкою та різними видами клебсієл.

У більшості випадків пієлонефрит починається з інфекцій сечовивідних шляхів, особливо циститу та простатиту. Escherichia coli може проникати в зонтичні клітини сечового міхура з утворенням внутрішньоклітинних бактеріальних угруповань. Ці спільноти бувають дуже стійкими до реакцій імунної системи та антибіотикотерапії , що пояснює рецидиви інфекцій сечовивідних шляхів, включаючи пієлонефрит.

Існує кілька факторів, що сприяють гострому пієлонефриту. В першу чергу варто згадати про функціональні зміни, які можуть викликати обструкцію відтоку сечі або полегшити попадання збудників у сечовий міхур. Сюди відносяться: вроджені дефекти, коротка уретра у жінок, статевий акт, пухлини, стриктури, каміння в нирках, гіпертрофія передміхурової залози, неврологічні ураження сечового міхура та сфінктерів (розщеплення хребта, розсіяний склероз). Також варто згадати про неповне спорожнення сечового міхура та кататеризацію. Під час введення катетера бактерії можуть потрапити до сечового міхура внутрішньопросвітно або через контакт із зовнішньою поверхнею. Сечовідні стенти або дренажні процедури (наприклад, нефростомія ) також збільшують ризик розвитку пієлонефриту.

Які ознаки гострого пієлонефриту ?

Захворювання зазвичай починається стрімко, симптоми швидко розвиваються протягом кількох годин чи доби. Пієлонефрит може викликати нездужання, нудоту, блювання, хворобливе сечовипускання та біль у животі, односторонній або двосторонній, який іррадіює у спину. Початок лихоманки варіабельний, але зазвичай викликає сильний озноб і пов'язаний з поганим загальним самопочуттям (втомлюваність, слабкість, анорексія та ін.).

Пієлонефрит часто поєднується з симптомами інфекції нижніх сечовивідних шляхів, такими як часте сечовипускання, гематурія або дизурія (відходження сечі важко, що не обов'язково супроводжується болем). Бактеріологічне дослідження сечі необхідне для підтвердження діагнозу інфекції. Сеча каламутна через присутність клітин чи бактерій. У хворих на гострий пієлонефрит часто виникають болі в спині, на рівні однієї або обох нирок.

Що робити?

Якщо вам довелося зіткнутися з вищеописаними симптомами, варто звернутися на консультацію до уролога МЦ «Боголюби» для діагностики та призначення дієвого лікування. Зазвичай хворих на гострий пієлонефрит без ознак септицемії лікують антибіотиками. У більшості випадків інфекційний агент гине протягом 14 днів антибіотикотерапії, проте тривалість лікування може змінюватись в залежності від тяжкості клінічної картини хворого.

 

 

0      0
Що ми пропонуємо у Вашому випадку? Розкажіть нам про Вашу проблему і ми Вам допоможемо! Розповісти про свій випадок
Записатись на прийом
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Відгуки про Боголюби Читати усі відгуки (1172)
 • Оксана Доброго дня,чи є у вас де переночувати супроводжуючому пацієнта?
 • Тетяна Хочу висловити щиру подяку лікарю Святославу Володимировичу за проведену операцію,за його високий професіоналізм,за чуйність,це лікар з великої букви який заслуговує великої поваги і подяки.А також по...
 • Надія Оперувалася 7 років тому. Видаляли велику міому. Розріз і карман від пухлини були великі. Післяопераційна гематома була довго. Навіть по поверненню додому, контроль лікарів був) Через багато років мо...
 • Наталія Робила операцію у лікарів Петровський В.В та Кухарук К.В. за що дуже вдячна.Лікарі працюють на професійному рівні,знають свою справу.Позитивні,чуйні до кожного пацієнта,привітні.Професіонали своєї спр...
 • Наташа Доброго дня ! Проконсультуйте будь ласка. Мала з партнером декілька статевих актів. Два були без призервативів один навіть на початку перерваний відразу. Місячні почались так як і випадали після остан...
 • Оксана Яка ціна гістероскопії?Треба видалити 4поліпи?
 • Анна Маю кісту в яйнику яка ціна операції на видалення?
 • Тетяна Цікавить таке питання,моїй бабусі поставили діагноз рак молочної залози(не у вашій клініці),але вона б хотіла проконсультуватися ще з лікарями,чи можливо це у вас?
 • Ірина Доброго дня. Чи приймає ваша клініка участь у державній програмі штучного запліднення? Якщо так, то чи потрібно у вас проходити усі обстеження, чи можливо від місцевої лікарні?
 • Тетяна Добрий вечір, Олександр Васильович проводив мені отопластику. Ще не зовсім зажило, так як пройшо мало часу, але я уже бачу результат і він не може не тішити. Отож я рекомендую однозначно цього лікаря ...
 • Гість Молодець! Професіонал своєї справи.
 • Аля Хочу висловити подяку гінекологині Олесі Олесівні за професійний підхід, чуйеість та людяність. Це не лікар, а скарб. Прийняла мене позапланово,призначила лікування, дала рекомендації. Все по ділу, вс...
 • Тетяна Високий професіоналізм плюс людяність, фахівець у своїй справі, вихованість , вроджена інтелігентність та розум зробили свою справу. Це найкращий професіонал і людина яку я зустрічала
 • Світлана Добрий вечір, чоловік здавав аналіз у Уролога, мали зателефонувати чи відправити смс на протязі двох тижнів, на даний час вже майже місяць пройшов, але ніхто не телефонує, куди звертатися?
 • Наталія Доброго дня,підкажіть будласка яка повна вартість ЕКЗ спермою чоловіка.Безпліддя чоловічого фактору
 • Валентина Скажіть будь ласка ціна видалення матки з придатками
 • Гість Не смішіть!!!!Ви такі «правдиві», що мій відгук протримався не більше 10 хв і ви його видалили і я розумію , чому, але і ви несете відповідальність і маєте зрозуміти, що за доведення людини до самогуб...
 • Марина Доброго дня, проходила профілактичне обстеження у гінеколога Щепко Євгеніі Валеріівни, я не маю претензій до неї як до спеціаліста , бо звернулась до неї вперше, але в мене є питанння чи існує хоч як...
 • Оксана Маю дермоїдну кісту на правому яйнику 8см, ниє, турбує. Скажіть скільки обійдеться така операція?
 • Наталія Доброго дня підскажіть скільки коштує еко з донорським ембріоном? І до кого з лікарів краще звернутись? Дякую.
Наші партнери
Вверх