ua ru
Ліцензія :АГ №570604 МОЗ від 11.04.2011р.
Луцький район, c.Тарасове, вул. Лісова 1б - с.Боголюби (10 км від м.Луцька)
Графік прийому пацієнтів: Пн-Пт: з 9.00 до 19.00
Нове приміщення клініки знаходиться поза корпусом Волинської обласної лікарні, поряд з лісом. Кінцева зупинка міського маршрутного таксі №31,47. До нас можна доїхати від зупинки готель 'Україна' навпроти ЦУМ. Якщо Ви їдете особистим транспортом, адреса для навігатора: Луцький район, с. Тарасове, вул. Лісова 1б.
прокласти маршрут
Головна Урологія. Чоловіче здоров’я

Нефротичний синдром: що треба знати?

Кількість переглядів: 568
Нефротичний синдром: що треба знати?, фото

Нефротичний синдром – це комплекс ознак ниркової патології, для якого загальною є клінічна картина, що характеризується: наявністю у сечі білка; зниженням білка у крові; появою набряку, спочатку на обличчі, потім він розповсюджується на інші частини тіла; підвищенням загального холестерину або тригліцеридів; гіперкоагуляцією крові.

Які основні ознаки?

Набряк є найхарактернішою ознакою нефротичного синдрому. Підшкірний і м'який, спочатку локалізується в періорбітальній ділянці, особливо вранці, набряк поширюється на тильну сторону стоп, пресакральну область і живіт або може стати генералізованим з асцитом і плевральним або перикардіальним випотом. Прогрес набряку можна оцінити за щоденною оцінкою маси тіла. Чим більше вона збільшується, чим більше накопичується рідина в інтерстиціальному просторі.

Темна сеча кольору чаю або кольору кока-коли – типова для нефротичного синдрому говорить про втрату еритроцитів із сечею. Наявність піни в сечі є ознакою протеїнурії. Втрата білків із сечею, особливо імуноглобулінів, може бути пов'язана з підвищеною сприйнятливістю до інфекції.

У чому причини?

Залежно від походження нефротичний синдром поділяють на первинний та вторинний. У першому випадку це прояв захворювання нирок, у другому – системних захворювань або залучення інших органів, крім нирок. До вторинних форм слід віднести:

• цукровий діабет;

• системний червоний вовчак;

• саркоїдоз;

• лейкози, лімфоми та карциноми.

Варто брати до уваги нефоротоксичність пеніцилінів, нестероїдних протизапальних препаратів; літію, а також алергенів (укуси комах, змій).

У дорослих нефротичний синдром найчастіше викликається мембранозним гломерулонефритом, за яким слідують фокальний та сегментарний гломерулосклероз. У дитячому віці нефротичний синдром частіше зустрічається у хлопчиків, тоді як у дорослому віці захворюваність між двома статями однакова.

Як лікувати?

Очевидно, що вибір терапії залежить від основного захворювання, наслідком та виявом якого є нефротичний синдром. Враховуючи складність стану, самолікування неприйнятне. Для діагностики проблеми та призначення відповідної терапевтичної стратегії варто звернутися на консультацію до уролога МЦ «Боголюби».

Як правило, лікування включає застосування сечогінних засобів, щоб зменшити набряки. Серед препаратів, які корисні для протидії протеїнурії, призначають інгібітори АПФ. Вони особливо показані у разі нефротичного синдрому, пов'язаного з гіпертонією. Будь-які зміни ліпідного обміну можна скоригувати прийомом станинів, а тромботичні ризики – антикоагулянтами.

Якщо нефротичний синдром є виразом запального або аутоімунного захворювання, пацієнту призначаються імунодепресанти та стероїдні протизапальні препарати. Необхідно дотримуватися постільного режиму, обмежити споживання рідини, дотримуватися дієти з низьким вмістом солі та ліпідів та утримуватися від препаратів, які можуть посилити ураження нирок, пов'язане з нефротичним синдромом (контрастні речовини, антибіотики та нестероїдні протизапальні засоби, такі як ібупрофен, напроксен).

Як запобігти?

Основа профілактики нефротичного синдрому – це своєчасна терапія захворювань нирок та інших хвороб, що провокують розвиток цієї патології. Також важливо унеможливити прийом фармакологічних препаратів, здатних викликати алергічні реакції.

 

0      0
Що ми пропонуємо у Вашому випадку? Розкажіть нам про Вашу проблему і ми Вам допоможемо! Розповісти про свій випадок
Записатись на прийом
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Відгуки про Боголюби Читати усі відгуки (1172)
 • Оксана Доброго дня,чи є у вас де переночувати супроводжуючому пацієнта?
 • Тетяна Хочу висловити щиру подяку лікарю Святославу Володимировичу за проведену операцію,за його високий професіоналізм,за чуйність,це лікар з великої букви який заслуговує великої поваги і подяки.А також по...
 • Надія Оперувалася 7 років тому. Видаляли велику міому. Розріз і карман від пухлини були великі. Післяопераційна гематома була довго. Навіть по поверненню додому, контроль лікарів був) Через багато років мо...
 • Наталія Робила операцію у лікарів Петровський В.В та Кухарук К.В. за що дуже вдячна.Лікарі працюють на професійному рівні,знають свою справу.Позитивні,чуйні до кожного пацієнта,привітні.Професіонали своєї спр...
 • Наташа Доброго дня ! Проконсультуйте будь ласка. Мала з партнером декілька статевих актів. Два були без призервативів один навіть на початку перерваний відразу. Місячні почались так як і випадали після остан...
 • Оксана Яка ціна гістероскопії?Треба видалити 4поліпи?
 • Анна Маю кісту в яйнику яка ціна операції на видалення?
 • Тетяна Цікавить таке питання,моїй бабусі поставили діагноз рак молочної залози(не у вашій клініці),але вона б хотіла проконсультуватися ще з лікарями,чи можливо це у вас?
 • Ірина Доброго дня. Чи приймає ваша клініка участь у державній програмі штучного запліднення? Якщо так, то чи потрібно у вас проходити усі обстеження, чи можливо від місцевої лікарні?
 • Тетяна Добрий вечір, Олександр Васильович проводив мені отопластику. Ще не зовсім зажило, так як пройшо мало часу, але я уже бачу результат і він не може не тішити. Отож я рекомендую однозначно цього лікаря ...
 • Гість Молодець! Професіонал своєї справи.
 • Аля Хочу висловити подяку гінекологині Олесі Олесівні за професійний підхід, чуйеість та людяність. Це не лікар, а скарб. Прийняла мене позапланово,призначила лікування, дала рекомендації. Все по ділу, вс...
 • Тетяна Високий професіоналізм плюс людяність, фахівець у своїй справі, вихованість , вроджена інтелігентність та розум зробили свою справу. Це найкращий професіонал і людина яку я зустрічала
 • Світлана Добрий вечір, чоловік здавав аналіз у Уролога, мали зателефонувати чи відправити смс на протязі двох тижнів, на даний час вже майже місяць пройшов, але ніхто не телефонує, куди звертатися?
 • Наталія Доброго дня,підкажіть будласка яка повна вартість ЕКЗ спермою чоловіка.Безпліддя чоловічого фактору
 • Валентина Скажіть будь ласка ціна видалення матки з придатками
 • Гість Не смішіть!!!!Ви такі «правдиві», що мій відгук протримався не більше 10 хв і ви його видалили і я розумію , чому, але і ви несете відповідальність і маєте зрозуміти, що за доведення людини до самогуб...
 • Марина Доброго дня, проходила профілактичне обстеження у гінеколога Щепко Євгеніі Валеріівни, я не маю претензій до неї як до спеціаліста , бо звернулась до неї вперше, але в мене є питанння чи існує хоч як...
 • Оксана Маю дермоїдну кісту на правому яйнику 8см, ниє, турбує. Скажіть скільки обійдеться така операція?
 • Наталія Доброго дня підскажіть скільки коштує еко з донорським ембріоном? І до кого з лікарів краще звернутись? Дякую.
Наші партнери
Вверх