ua ru
Ліцензія :АГ №570604 МОЗ від 11.04.2011р.
Луцький район, c.Тарасове, вул. Лісова 1б - с.Боголюби (10 км від м.Луцька)
Графік прийому пацієнтів: Пн-Пт: з 9.00 до 19.00
Нове приміщення клініки знаходиться поза корпусом Волинської обласної лікарні, поряд з лісом. Кінцева зупинка міського маршрутного таксі №31,47. До нас можна доїхати від зупинки готель 'Україна' навпроти ЦУМ. Якщо Ви їдете особистим транспортом, адреса для навігатора: Луцький район, с. Тарасове, вул. Лісова 1б.
прокласти маршрут
Головна Будь мамою - лікування безпліддя

Вагітність та тахікардія

Кількість переглядів: 16010
Вагітність та тахікардія, фото

 

Тахікардія при вагітності - стан, що зустрічається досить часто, особливо у другій половині гестації. Визначається тахікардія як збільшення частоти серцевих скорочень до 100 ударів на хвилину. У певних межах цей стан вважається нормальним. Справа в тому, що серцево-судинна система вагітної піддається фізіологічній адаптації, щоб забезпечити плід киснем та поживними речовинами, яких він потребує в міру свого росту. Тому в перші місяці після зачаття тахікардія проявляється м'якше і стриманіше. Однак у деяких випадках тахікардія під час вагітності може посилюватись різними факторами, у тому числі тривогою, зневодненням, лихоманкою або вказувати на основну проблему.

Фізіологічні причини

Причини тахікардії можна розділити на дві категорії: фізіологічні та патологічні. Спершу зупинимося на фізіологічних причинах. Як вже згадувалося, прискорені удари серця жінки є результатом низки адаптацій, які починаються приблизно на третьому тижні вагітності та збігаються з розвитком органів дитини. На практиці збільшення частоти серцевих скорочень є найефективнішим механізмом, доступним материнському серцю, коли воно має битися за двох.

До факторів , що сприяють тахікардії, належать:

• збільшення споживання кисню та зниження гемоглобіну;

• збільшення об'єму крові та зниження гематокриту;

• збільшення серцевого викиду (від 30 до 50%, зокрема залежно від індивідуальної конституції тіла).

Ці гемодинамічні зміни досягають піку між 28 та 34 тижнями вагітності. До кінця вагітності тахікардія посилюється через збільшення ваги. (Вагітна жінка в середньому набирає від восьми до десяти кілограмів, в результаті серце виконує більш інтенсивну роботу, ніж зазвичай.)

Патологічні причини

Тахікардія під час вагітності може вказувати на основну проблему. У цей період серцево-судинна система піддається різним стресовим станам, які здатні посилити серцеві недуги.

Тахікардія також буває пов'язана з дисфункцією щитовидної залози (тиреотоксикоз, гіпертиреоз та ін), яка часто вперше виникає під час гестації. Фактично, ці дев'ять місяців щитовидна залоза особливо задіяна, щоб гарантувати соматичний розвиток плода. 

Ще однією можливою причиною тахікардії є залізодефіцитна анемія. При дефіциті заліза в організмі виробляється менше гемоглобіну і, отже, кров переносить менше кисню. 

Іншими станами, які можуть спричинити та/або посилити тахікардію при вагітності, є: стрес; прийом стимуляторів (кофеїну, теїну, алкоголю та нікотину); астма; легеневі інфекції; ожиріння.

Іноді тахікардія сигналізує про гінекологічно-акушерські проблеми, такі як: відшарування плаценти; емболія навколоплідними водами; крововилив; позаматкова вагітність. Ці ситуації є небезпечними для жінки та дитини і потребують оперативного втручання. У жодному разі ігнорувати прискорене серцебиття не можна. За найменшого сумніву чи занепокоєння ви можете звернутися за консультацією до фахівців МЦ «Боголюби».

Що робити?

Тахікардія при вагітності легко діагностується на підставі симптомів та фізичного огляду. Гінеколог призначає загальний аналіз крові, за допомогою якого можна виявити проблеми, що загострюються під час вагітності. Для встановлення параметрів розладу використовується ЕКГ.

Часто у специфічному лікуванні немає потреби, якщо тільки тахікардія не викликає неприємних симптомів. Якщо причини, що провокують порушення нефізіологічного характеру, показання до терапії виникають, коли аритмія порушує скорочувальну функцію серця. Лікування також рекомендується, коли існує ризик того, що тахікардія може перейти у тяжку аритмію. У цих випадках необхідно шукати і лікувати патологічні стани, що лежать в основі. Можливі втручання включають, наприклад, лікування будь-якого захворювання щитовидної залози або прийом препаратів заліза у разі його дефіциту.

 

4      4
Що ми пропонуємо у Вашому випадку? Розкажіть нам про Вашу проблему і ми Вам допоможемо! Розповісти про свій випадок
Записатись на прийом
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Відгуки про Боголюби Читати усі відгуки (1172)
 • Оксана Доброго дня,чи є у вас де переночувати супроводжуючому пацієнта?
 • Тетяна Хочу висловити щиру подяку лікарю Святославу Володимировичу за проведену операцію,за його високий професіоналізм,за чуйність,це лікар з великої букви який заслуговує великої поваги і подяки.А також по...
 • Надія Оперувалася 7 років тому. Видаляли велику міому. Розріз і карман від пухлини були великі. Післяопераційна гематома була довго. Навіть по поверненню додому, контроль лікарів був) Через багато років мо...
 • Наталія Робила операцію у лікарів Петровський В.В та Кухарук К.В. за що дуже вдячна.Лікарі працюють на професійному рівні,знають свою справу.Позитивні,чуйні до кожного пацієнта,привітні.Професіонали своєї спр...
 • Наташа Доброго дня ! Проконсультуйте будь ласка. Мала з партнером декілька статевих актів. Два були без призервативів один навіть на початку перерваний відразу. Місячні почались так як і випадали після остан...
 • Оксана Яка ціна гістероскопії?Треба видалити 4поліпи?
 • Анна Маю кісту в яйнику яка ціна операції на видалення?
 • Тетяна Цікавить таке питання,моїй бабусі поставили діагноз рак молочної залози(не у вашій клініці),але вона б хотіла проконсультуватися ще з лікарями,чи можливо це у вас?
 • Ірина Доброго дня. Чи приймає ваша клініка участь у державній програмі штучного запліднення? Якщо так, то чи потрібно у вас проходити усі обстеження, чи можливо від місцевої лікарні?
 • Тетяна Добрий вечір, Олександр Васильович проводив мені отопластику. Ще не зовсім зажило, так як пройшо мало часу, але я уже бачу результат і він не може не тішити. Отож я рекомендую однозначно цього лікаря ...
 • Гість Молодець! Професіонал своєї справи.
 • Аля Хочу висловити подяку гінекологині Олесі Олесівні за професійний підхід, чуйеість та людяність. Це не лікар, а скарб. Прийняла мене позапланово,призначила лікування, дала рекомендації. Все по ділу, вс...
 • Тетяна Високий професіоналізм плюс людяність, фахівець у своїй справі, вихованість , вроджена інтелігентність та розум зробили свою справу. Це найкращий професіонал і людина яку я зустрічала
 • Світлана Добрий вечір, чоловік здавав аналіз у Уролога, мали зателефонувати чи відправити смс на протязі двох тижнів, на даний час вже майже місяць пройшов, але ніхто не телефонує, куди звертатися?
 • Наталія Доброго дня,підкажіть будласка яка повна вартість ЕКЗ спермою чоловіка.Безпліддя чоловічого фактору
 • Валентина Скажіть будь ласка ціна видалення матки з придатками
 • Гість Не смішіть!!!!Ви такі «правдиві», що мій відгук протримався не більше 10 хв і ви його видалили і я розумію , чому, але і ви несете відповідальність і маєте зрозуміти, що за доведення людини до самогуб...
 • Марина Доброго дня, проходила профілактичне обстеження у гінеколога Щепко Євгеніі Валеріівни, я не маю претензій до неї як до спеціаліста , бо звернулась до неї вперше, але в мене є питанння чи існує хоч як...
 • Оксана Маю дермоїдну кісту на правому яйнику 8см, ниє, турбує. Скажіть скільки обійдеться така операція?
 • Наталія Доброго дня підскажіть скільки коштує еко з донорським ембріоном? І до кого з лікарів краще звернутись? Дякую.
Наші партнери
Вверх