ua ru
Ліцензія :АГ №570604 МОЗ від 11.04.2011р.
Луцький район, c.Тарасове, вул. Лісова 1б - с.Боголюби (10 км від м.Луцька)
Графік прийому пацієнтів: Пн-Пт: з 9.00 до 19.00
Нове приміщення клініки знаходиться поза корпусом Волинської обласної лікарні, поряд з лісом. Кінцева зупинка міського маршрутного таксі №31,47. До нас можна доїхати від зупинки готель 'Україна' навпроти ЦУМ. Якщо Ви їдете особистим транспортом, адреса для навігатора: Луцький район, с. Тарасове, вул. Лісова 1б.
прокласти маршрут
Головна Урологія. Чоловіче здоров’я

Варикоцеле: що це таке, як діагностувати та лікувати?

Кількість переглядів: 105
Варикоцеле: що це таке, як діагностувати та лікувати?, фото

Варикоцеле – це патологічне розширення венозних судин мошонки. Воно є одним із найчастіших причин опухання яєчок. Варикоцеле не є захворюванням, що впливає суттєво на якість життя чоловіка, однак у деяких випадках воно спричиняє неприємні наслідки щодо фертильності.

Що може викликати варикоцеле? 

При варикоцеле спостерігається аномальне розширення вен гроноподібного венозного сплетіння. Це сплетіння включене в насіннєвий канатик. Насіннєвий канатик включає мережу вен, які впадають у вени яєчка і служать для відтоку з кожного яєчка крові, бідної киснем. Крім того він вміщує артерії, лімфатичні судини, нерви і сім'явивідну протоку.

Фахівці поділяють варикоцеле на два типи: ідіопатичне та вторинне. Ідіопатичне варикоцеле, типове для підлітків та молодих людей, не пов'язане з будь-яким конкретним порушенням здоров'я та основні причини його невідомі, це найпоширеніший тип варикоцеле.

Відповідно до теорії, сформульованої для пояснення явища ідіопатичного варикоцеле, останнє виникає внаслідок порушення функції клапанної системи вен. Несправність клапанів фактично дозволяє крові повернутись у зворотному напрямку, викликаючи розширення судин.

 У чоловіків старше 40 років виникає вторинне варикоцеле внаслідок наявності пухлин черевної порожнини чи тазу. Гіпотеза походження вторинного варикоцеле пояснює це стисканням пухлиною вен та уповільненням кровообігу. 

Які фактори ризику? 

Деякі наукові дослідження показують, що фактором ризику є високий ріст чоловіка. Згідно зі статистичними даними від цього захворювання страждає один із восьми чоловіків, що зачіпає приблизно 15% чоловічого населення. Найбільш схильні до ризику молоді люди віком від 12 до 28 років. Варикоцеле частіше зустрічається ліворуч, оскільки венозна мережа, присутня на цій стороні, проходить звивистіший шлях. Правостороннє варикоцеле та двостороннє варикоцеле зустрічаються досить рідко.

Які ознаки варикоцеле ?

 Найчастіше варикоцеле протікає безсимптомно. Рідше це: набряк, дискомфорт та біль у мошонці. Біль при варикоцеле тупий і постійний. Його інтенсивність збільшується, коли чоловік тривалий час перебуває на ногах або протягом дня займається напруженою фізичною діяльністю, посилюється надвечір. Інтенсивність болю знижується, коли пацієнт лягає на живіт. Слід зазначити, що в деяких поодиноких випадках біль при варикоцеле гострий, а не тупий.

Коли турбуватися? 

За наявності болю та патологічної набряклості мошонки, а також очевидної різниці у розмірі яєчок зверніться до уролога МЦ «Боголюби» для подальшого вивчення ситуації та ретельного медичного обстеження. Нехтування візитом до лікаря може призвести до різних ускладнень на пізніх стадіях захворювання.

Ускладнення виникають при важких формах варикоцеле. Сюди слід зарахувати атрофію яєчок. Вона являє собою зменшення розмірів одного або обох яєчок. Ймовірно, через застій крові навколо яєчок підвищується температура, що ставить під загрозу утворення сперматозоїдів та їхню здатність рухатися. Варикоцеле є причиною безпліддя у 35% чоловіків із проблемами фертильності.

Як лікувати?

 При ідіопатичному варікоцеле вибір терапії залежить від симптомів. Якщо хвороба протікає безсимптомно та не заважає чоловікові вести нормальне життя, лікування не потрібне. Якщо є спорадичний біль, то призначаються болезаспокійливі засоби. Якщо варикоцеле супроводжується постійними болями, зниженням фертильності та/або атрофією яєчок, необхідно вдатися до хірургічного втручання. Лікування вторинного варикоцеле залежить від причини та складається з хірургічної операції з видалення пухлинної маси.

 

0      0
Що ми пропонуємо у Вашому випадку? Розкажіть нам про Вашу проблему і ми Вам допоможемо! Розповісти про свій випадок
Записатись на прийом
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Відгуки про Боголюби Читати усі відгуки (1172)
 • Оксана Доброго дня,чи є у вас де переночувати супроводжуючому пацієнта?
 • Тетяна Хочу висловити щиру подяку лікарю Святославу Володимировичу за проведену операцію,за його високий професіоналізм,за чуйність,це лікар з великої букви який заслуговує великої поваги і подяки.А також по...
 • Надія Оперувалася 7 років тому. Видаляли велику міому. Розріз і карман від пухлини були великі. Післяопераційна гематома була довго. Навіть по поверненню додому, контроль лікарів був) Через багато років мо...
 • Наталія Робила операцію у лікарів Петровський В.В та Кухарук К.В. за що дуже вдячна.Лікарі працюють на професійному рівні,знають свою справу.Позитивні,чуйні до кожного пацієнта,привітні.Професіонали своєї спр...
 • Наташа Доброго дня ! Проконсультуйте будь ласка. Мала з партнером декілька статевих актів. Два були без призервативів один навіть на початку перерваний відразу. Місячні почались так як і випадали після остан...
 • Оксана Яка ціна гістероскопії?Треба видалити 4поліпи?
 • Анна Маю кісту в яйнику яка ціна операції на видалення?
 • Тетяна Цікавить таке питання,моїй бабусі поставили діагноз рак молочної залози(не у вашій клініці),але вона б хотіла проконсультуватися ще з лікарями,чи можливо це у вас?
 • Ірина Доброго дня. Чи приймає ваша клініка участь у державній програмі штучного запліднення? Якщо так, то чи потрібно у вас проходити усі обстеження, чи можливо від місцевої лікарні?
 • Тетяна Добрий вечір, Олександр Васильович проводив мені отопластику. Ще не зовсім зажило, так як пройшо мало часу, але я уже бачу результат і він не може не тішити. Отож я рекомендую однозначно цього лікаря ...
 • Гість Молодець! Професіонал своєї справи.
 • Аля Хочу висловити подяку гінекологині Олесі Олесівні за професійний підхід, чуйеість та людяність. Це не лікар, а скарб. Прийняла мене позапланово,призначила лікування, дала рекомендації. Все по ділу, вс...
 • Тетяна Високий професіоналізм плюс людяність, фахівець у своїй справі, вихованість , вроджена інтелігентність та розум зробили свою справу. Це найкращий професіонал і людина яку я зустрічала
 • Світлана Добрий вечір, чоловік здавав аналіз у Уролога, мали зателефонувати чи відправити смс на протязі двох тижнів, на даний час вже майже місяць пройшов, але ніхто не телефонує, куди звертатися?
 • Наталія Доброго дня,підкажіть будласка яка повна вартість ЕКЗ спермою чоловіка.Безпліддя чоловічого фактору
 • Валентина Скажіть будь ласка ціна видалення матки з придатками
 • Гість Не смішіть!!!!Ви такі «правдиві», що мій відгук протримався не більше 10 хв і ви його видалили і я розумію , чому, але і ви несете відповідальність і маєте зрозуміти, що за доведення людини до самогуб...
 • Марина Доброго дня, проходила профілактичне обстеження у гінеколога Щепко Євгеніі Валеріівни, я не маю претензій до неї як до спеціаліста , бо звернулась до неї вперше, але в мене є питанння чи існує хоч як...
 • Оксана Маю дермоїдну кісту на правому яйнику 8см, ниє, турбує. Скажіть скільки обійдеться така операція?
 • Наталія Доброго дня підскажіть скільки коштує еко з донорським ембріоном? І до кого з лікарів краще звернутись? Дякую.
Наші партнери
Вверх