ua ru
Ліцензія :АГ №570604 МОЗ від 11.04.2011р.
Луцький район, c.Тарасове, вул. Лісова 1б - с.Боголюби (10 км від м.Луцька)
Графік прийому пацієнтів: Пн-Пт: з 9.00 до 19.00
Нове приміщення клініки знаходиться поза корпусом Волинської обласної лікарні, поряд з лісом. Кінцева зупинка міського маршрутного таксі №31,47. До нас можна доїхати від зупинки готель 'Україна' навпроти ЦУМ. Якщо Ви їдете особистим транспортом, адреса для навігатора: Луцький район, с. Тарасове, вул. Лісова 1б.
прокласти маршрут
Головна Хірургія в Боголюбах як за кордоном

Апендикулярно-генітальний синдром

Кількість переглядів: 501

Апендикулярно-генітальний синдром (АГС) - поєднане запалення органів тазу, в яке залучені придатки матки і апендикс. Вперше про цю патологію заговорили в 50-х роках минулого століття. Різні автори надають різні статистичні дані, вважається, що він виявляється у 20 - 60% пацієнток з гострим апендицитом. Найчастіше від АГС страждають дівчатка-підлітки. Це пояснюється початком статевого дозрівання і пов'язаної з цим підвищеною реактивністю лімфатичної тканини, а також анатомічними особливостями очеревини і сальника.

Причини і провокуючі фактори

Розвиток апендикулярно-генітального синдрому відбувається в результаті гострої інфекції, на тлі зниженого імунного статусу організму. Безпосередній збудник - неспороутворюючі мікробні агенти. Зазвичай з випоту в половині випадків висівається кишкова паличка, в 25% - гемолітичний стафілокок.
Провокуючими факторами щодо АГС стають:

 • бактеріальні та вірусні захворювання ЛОР-органів, до яких залучається лімфатична система (тонзиліт, ринофарингіт, аденоїдит, епідемічний паротит);
 • хронічні холецистит і гастродуоденіт;
 • патології репродуктивної системи (олігоменорея, дисменорея, виражений передменструальний синдром);
 • велика довжина апендикулярного відростка, опущення його в зону малого тазу.

Симптоми

Одна з ключових особливостей апендикулярно-генітального синдрому – у неспецифічності клінічних проявів. Апендикулярна форма АГС характеризується ознаками гострого апендициту. Часто виникає блювота, температура субфебрильна. Больові відчуття починаються у епігастральній ділянці, біля пупка, а потім «опускаються» вниз і вправо. Рідше болі локалізуються зліва або над лобком. Зазвичай біль безперервний.
Генітальна форма АГС має симптоматику гострого аднекситу. З'являються болі внизу живота, над лобком, пронос, нудота, блювота. Температура висока - 38 С і вище, озноб.
АГС при пельвіоперитоніті має різкий та тяжкий перебіг. Біль інтенсивна, «розлита» по всьому животі. Часта блювота, діарея. Температура досягає 40 С, свідомість сплутана.

Діагностика

Підозра на АГС підтверджується тільки в результаті оперативного втручання. Комплексний діагностичний план в МЦ «Боголюби»  включає: загальний аналіз крові, гінекологічний огляд , вагінальний мазок і посів на флору з антибіотикограмою , УЗД органів малого тазу , при необхідності - діагностичну лапароскопію.
Дані УЗД відзначають потовщення стінок маткових труб, змінену форму яєчників, наявність кістозних вкючень, випіт в черевній стінці. Апендикс збільшений в діаметрі.
АГС потребує диференціальної діагностики по відношенню до гострого апендициту без ураження статевих органів, гострого оофориту, сальпінгіту, перекруту ніжки кісти яєчника, розриву кісти і позаматкової вагітності .

Ускладнення

Післяопераційний період АГС може ускладнитися спайками в малому тазі, альгодисменореєю. Якщо вчасно не звернутися до лікаря, виникають ризики тубооваріального абсцесу, перитоніту. Далекосяжні наслідки апендикулярно-генітального синдрому - порушення менструального циклу, мимовільний аборт, позаматкова вагітність, апоплексія яєчника, безпліддя.

Лікування апендикулярно-генітального синдрому

Терапія апендикулярно-генітального синдрому обов'язково враховує як особливості лікування апендициту, так і запалення придатків. Операція вибору - лапароскопія, дозволяє мінімально травмувати тканини. Якщо АГС протікає важко і пов'язаний з глобальним ураженням органів тазу, рекомендована лапаротомія.
Видалення придатків здійснюється лише в тому випадку, коли вони щільно зрослися з апендиксом і немає можливості їх відокремити. (Пластика при гострому запаленні зазвичай неефективна.)
Для профілактики ускладнень застосовується антибіотикотерапія ще на етапі передопераційної підготовки. Через великий ризик формування спайок рекомендовані кортикостероїди, антикоагулянти, ферментні комплекси. У пізньому післяопераційному періоді - фізіотерапія і санаторно-курортне лікування.

1      5
Що ми пропонуємо у Вашому випадку? Розкажіть нам про Вашу проблему і ми Вам допоможемо! Розповісти про свій випадок
Записатись на прийом
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Відгуки про Боголюби Читати усі відгуки (843)
 • Люда Скажіть скільки коштує процедура видалення стрижневих мозолів
 • Даяна Я хочу виразити особливу подяку, лікарю, Петровському Вадиму Валентиновичу, та подякувати всьому медичному персоналу МЦ Боголюби, за Ваш професіоналізм, людяність та турботу. Все було на найвищому ...
 • Левицька Наталія Хочу подякувати моєму лікарю Кушніру Святославу Володимировичу за високий професіоналізм, за майстерність у своїй справі, за чуйне ставлення та людську доброту. Також дякую медичному персоналу за уваг...
 • Катерина Хочу подякувати всьому медичному персоналу ЦРМ Боголюби, за Ваш професіоналізм, людяність та турботу. Особлива подяка Петровському В.В. , за проведену операцію, все було на найвищому рівні, безболісно...
 • Костромська Надія Доброго вечора,у дитини хлопчик 1рочок 3иісяці,підозра на пахову грижу,почала проявлятися ми замітили 2дн.Дуже переживаємо і незнаємо куди і як правильно все зробити.Скажіть потрібно робити операцію??...
 • Олександра Добрий день. Скажіть будь ласка гроші за оперативне втручання платяться до операції чи після.... дякую
 • Наталія Добрий день! Чи проводиться у Вас лазерне видалення стрижневих мозолів? Дякую!
 • Ольга Скільки коштує ЕКЗ і хто робить?
 • Надія Доброго ранку, скажіть, будь ласка,операцію по видаленню матки і додатків разом, можливо буде зробити, якщо так, то скільки це буде коштувати?
 • Поліна Доброго дня, теж плануємо записатися на консультацію до репродуктолога. Але незнаю чи нам перш потрібно записуватися на консультацію чи огляд? Чи це все робиться в один день?
 • IRA Merry Christmas to me
 • Таня Доброго дня, якщо ми записалися на консультацію до репродуктолога, то можна буде в день консультації здати відповідні аналізи?
 • Марина Хотела считать на прийом треба їхати на 21, день після циклу ілі с першого дня циклу
 • Наталія Дякую Кушніру Святославу Володимировичу за операцію, дякую центру за комфорт, щирість та найкраще ставлення. Все на високому рівні. Хочеться подякувати медсестриці яка мене обслуговувала з рецепції, д...
 • Надія Доброго дня! Можливо, знати все про ЕКО яка ціна за все і що туди входить і за щоплатиться потім. Загальна сума? ДЯКУЮ
 • Надія Доброго дня! Скажіть будь ласка скільки коштує видалення жіночих органів(матки, яєчники)?
 • vitaliy ціна збільшення груді з имплантами
 • Ірина Доброго дня.Скажіть будь-ласка яка ціна пайпель біопсії на CD 138?
 • Сніжана Доброго вечора, така ситуація, назначили гістероскопію але ще йдуть місячні 6 завтра 7 день, а назначили на завтра на 1 вересня, що в такій ситуації робити
 • Марія Скажіть будь ласка лікар-Гінеколог на прізвище Бондарук напевно Світлана працює? Якщо так як її по батькові?
Наші партнери
Вверх