ua ru
Ліцензія :АГ №570604 МОЗ від 11.04.2011р.
Луцький район, c.Тарасове, вул. Лісова 1б - с.Боголюби (10 км від м.Луцька)
Графік прийому пацієнтів: Пн-Пт: з 9.00 до 19.00
Нове приміщення клініки знаходиться поза корпусом Волинської обласної лікарні, поряд з лісом. Кінцева зупинка міського маршрутного таксі №31,47. До нас можна доїхати від зупинки готель 'Україна' навпроти ЦУМ. Якщо Ви їдете особистим транспортом, адреса для навігатора: Луцький район, с. Тарасове, вул. Лісова 1б.
прокласти маршрут
Головна Хірургія в Боголюбах як за кордоном

Апендикулярно-генітальний синдром

Кількість переглядів: 5318

Апендикулярно-генітальний синдром (АГС) - поєднане запалення органів тазу, в яке залучені придатки матки і апендикс. Вперше про цю патологію заговорили в 50-х роках минулого століття. Різні автори надають різні статистичні дані, вважається, що він виявляється у 20 - 60% пацієнток з гострим апендицитом. Найчастіше від АГС страждають дівчатка-підлітки. Це пояснюється початком статевого дозрівання і пов'язаної з цим підвищеною реактивністю лімфатичної тканини, а також анатомічними особливостями очеревини і сальника.

Причини і провокуючі фактори

Розвиток апендикулярно-генітального синдрому відбувається в результаті гострої інфекції, на тлі зниженого імунного статусу організму. Безпосередній збудник - неспороутворюючі мікробні агенти. Зазвичай з випоту в половині випадків висівається кишкова паличка, в 25% - гемолітичний стафілокок.
Провокуючими факторами щодо АГС стають:

 • бактеріальні та вірусні захворювання ЛОР-органів, до яких залучається лімфатична система (тонзиліт, ринофарингіт, аденоїдит, епідемічний паротит);
 • хронічні холецистит і гастродуоденіт;
 • патології репродуктивної системи (олігоменорея, дисменорея, виражений передменструальний синдром);
 • велика довжина апендикулярного відростка, опущення його в зону малого тазу.

Симптоми

Одна з ключових особливостей апендикулярно-генітального синдрому – у неспецифічності клінічних проявів. Апендикулярна форма АГС характеризується ознаками гострого апендициту. Часто виникає блювота, температура субфебрильна. Больові відчуття починаються у епігастральній ділянці, біля пупка, а потім «опускаються» вниз і вправо. Рідше болі локалізуються зліва або над лобком. Зазвичай біль безперервний.
Генітальна форма АГС має симптоматику гострого аднекситу. З'являються болі внизу живота, над лобком, пронос, нудота, блювота. Температура висока - 38 С і вище, озноб.
АГС при пельвіоперитоніті має різкий та тяжкий перебіг. Біль інтенсивна, «розлита» по всьому животі. Часта блювота, діарея. Температура досягає 40 С, свідомість сплутана.

Діагностика

Підозра на АГС підтверджується тільки в результаті оперативного втручання. Комплексний діагностичний план в МЦ «Боголюби»  включає: загальний аналіз крові, гінекологічний огляд , вагінальний мазок і посів на флору з антибіотикограмою , УЗД органів малого тазу , при необхідності - діагностичну лапароскопію.
Дані УЗД відзначають потовщення стінок маткових труб, змінену форму яєчників, наявність кістозних вкючень, випіт в черевній стінці. Апендикс збільшений в діаметрі.
АГС потребує диференціальної діагностики по відношенню до гострого апендициту без ураження статевих органів, гострого оофориту, сальпінгіту, перекруту ніжки кісти яєчника, розриву кісти і позаматкової вагітності .

Ускладнення

Післяопераційний період АГС може ускладнитися спайками в малому тазі, альгодисменореєю. Якщо вчасно не звернутися до лікаря, виникають ризики тубооваріального абсцесу, перитоніту. Далекосяжні наслідки апендикулярно-генітального синдрому - порушення менструального циклу, мимовільний аборт, позаматкова вагітність, апоплексія яєчника, безпліддя.

Лікування апендикулярно-генітального синдрому

Терапія апендикулярно-генітального синдрому обов'язково враховує як особливості лікування апендициту, так і запалення придатків. Операція вибору - лапароскопія, дозволяє мінімально травмувати тканини. Якщо АГС протікає важко і пов'язаний з глобальним ураженням органів тазу, рекомендована лапаротомія.
Видалення придатків здійснюється лише в тому випадку, коли вони щільно зрослися з апендиксом і немає можливості їх відокремити. (Пластика при гострому запаленні зазвичай неефективна.)
Для профілактики ускладнень застосовується антибіотикотерапія ще на етапі передопераційної підготовки. Через великий ризик формування спайок рекомендовані кортикостероїди, антикоагулянти, ферментні комплекси. У пізньому післяопераційному періоді - фізіотерапія і санаторно-курортне лікування.

1      5
Що ми пропонуємо у Вашому випадку? Розкажіть нам про Вашу проблему і ми Вам допоможемо! Розповісти про свій випадок
Записатись на прийом
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Відгуки про Боголюби Читати усі відгуки (1171)
 • Тетяна Хочу висловити щиру подяку лікарю Святославу Володимировичу за проведену операцію,за його високий професіоналізм,за чуйність,це лікар з великої букви який заслуговує великої поваги і подяки.А також по...
 • Надія Оперувалася 7 років тому. Видаляли велику міому. Розріз і карман від пухлини були великі. Післяопераційна гематома була довго. Навіть по поверненню додому, контроль лікарів був) Через багато років мо...
 • Наталія Робила операцію у лікарів Петровський В.В та Кухарук К.В. за що дуже вдячна.Лікарі працюють на професійному рівні,знають свою справу.Позитивні,чуйні до кожного пацієнта,привітні.Професіонали своєї спр...
 • Наташа Доброго дня ! Проконсультуйте будь ласка. Мала з партнером декілька статевих актів. Два були без призервативів один навіть на початку перерваний відразу. Місячні почались так як і випадали після остан...
 • Оксана Яка ціна гістероскопії?Треба видалити 4поліпи?
 • Анна Маю кісту в яйнику яка ціна операції на видалення?
 • Тетяна Цікавить таке питання,моїй бабусі поставили діагноз рак молочної залози(не у вашій клініці),але вона б хотіла проконсультуватися ще з лікарями,чи можливо це у вас?
 • Ірина Доброго дня. Чи приймає ваша клініка участь у державній програмі штучного запліднення? Якщо так, то чи потрібно у вас проходити усі обстеження, чи можливо від місцевої лікарні?
 • Тетяна Добрий вечір, Олександр Васильович проводив мені отопластику. Ще не зовсім зажило, так як пройшо мало часу, але я уже бачу результат і він не може не тішити. Отож я рекомендую однозначно цього лікаря ...
 • Гість Молодець! Професіонал своєї справи.
 • Аля Хочу висловити подяку гінекологині Олесі Олесівні за професійний підхід, чуйеість та людяність. Це не лікар, а скарб. Прийняла мене позапланово,призначила лікування, дала рекомендації. Все по ділу, вс...
 • Тетяна Високий професіоналізм плюс людяність, фахівець у своїй справі, вихованість , вроджена інтелігентність та розум зробили свою справу. Це найкращий професіонал і людина яку я зустрічала
 • Світлана Добрий вечір, чоловік здавав аналіз у Уролога, мали зателефонувати чи відправити смс на протязі двох тижнів, на даний час вже майже місяць пройшов, але ніхто не телефонує, куди звертатися?
 • Наталія Доброго дня,підкажіть будласка яка повна вартість ЕКЗ спермою чоловіка.Безпліддя чоловічого фактору
 • Валентина Скажіть будь ласка ціна видалення матки з придатками
 • Гість Не смішіть!!!!Ви такі «правдиві», що мій відгук протримався не більше 10 хв і ви його видалили і я розумію , чому, але і ви несете відповідальність і маєте зрозуміти, що за доведення людини до самогуб...
 • Марина Доброго дня, проходила профілактичне обстеження у гінеколога Щепко Євгеніі Валеріівни, я не маю претензій до неї як до спеціаліста , бо звернулась до неї вперше, але в мене є питанння чи існує хоч як...
 • Оксана Маю дермоїдну кісту на правому яйнику 8см, ниє, турбує. Скажіть скільки обійдеться така операція?
 • Наталія Доброго дня підскажіть скільки коштує еко з донорським ембріоном? І до кого з лікарів краще звернутись? Дякую.
 • Аліна Доброго дня! Яка вартість прийому лікаря - гінеколога з узі та мазками?
Наші партнери
Вверх