x
Підписатись на статті

Гастроезофагіальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ) і фундоплікація

Кількість переглядів: 19
зміст статті
Гастроезофагіальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ) і фундоплікація, фото

Гастроезофагіальний рефлюкс - це стан, при якому в стравохід потрапляє шлунковий вміст. Рефлюкс стає хворобою, коли набуває ознак хронічного розладу. Захворюваність ГЕРХ серед населення промислово розвинених країн висока і коливається від 20 до 40% в групах віком 45 - 65 років з подальшим віковим збільшенням. З огляду на ці епідеміологічні дані, очевидна висока соціальна важливість проблеми.

Фактори ризику

Факторами, які сприяють гастроезофагіальному рефлюксу служать:

 • грижа стравоходу;
 • надлишкова маса тіла;
 • вагітність;
 • прийом антагоністів кальцію, бетаблокаторов і антихолінергічних препаратів.

Симптоми

Симптоми цієї патології діляться на типові та нетипові для стравоходу. Типові - це печія і відрижка, нудота. Нетипові - біль в грудях, явища фарингіту, дисфонії, кашлю. При зловживанні жирною їжею, алкоголем, газованими напоями та носінні тугого пояса ознаки хвороби посилюються.
Гастроезофагіальна хвороба вимагає до серйозного ставлення, оскільки без належної уваги несе ризик ускладнень, в тому числі і раку стравоходу. Небезпека може посилитися тим, що багато пацієнтів заглушають печію препаратами, відкладаючи візит до лікаря.
При тривалому впливі кислого вмісту шлунка на стравохід виникає хронічне запалення його слизової та виразкові зміни. Такі осередки можуть стати місцем розвитку неопластичного процесу.

Діагностика і терапія

Фіброгастроскопія - основний метод діагностики ГЕРХ, гістологія слизової оболонки стравоходу дозволяє оцінити ступінь дистрофії епітелію. Рентгенологічне дослідження допомагає виявити грижу стравоходу, його стриктуру, дифузний езофагоспазм фіафрагми.
Терапія ГЕРХ направлена на усунення симптомів і запобігання ускладнень, може бути консервативною і хірургічною. При легкому та середньому ступенях захворювання підбирається медикаментозне лікування, здатне зменшити рефлюкс, знизити кислотність вмісту шлунку і захистити слизову оболонку стравоходу. Воно базується на прийомі антацидів, антисекреторних препаратів і прокінетиків. Терапевтичний курс повинен тривати не менше чотирьох тижнів, а потім протягом півроку пацієнт отримує підтримуючу терапію. Без цього ймовірність рецидиву складає 90% протягом року. Необхідно пам'ятати, що безконтрольний прийом антацидів, що містять в своєму складі алюміній, призводить до накопичення металу в організмі та ризику хвороби Альцгеймера.
Якщо консервативне лікування не дає потрібного ефекту, виникає необхідність оперативного втручання. Показаннями до операції є:

 • кровотеча;
 • виразкові ураження стравоходу;
 • стриктура стравоходу;
 • дисплазія епітелію;
 • грижа стравохідного отвору діафрагми.

У МЦ «Боголюби» хірурги проводять лапароскопічну операцію на стравоході та шлунку -  фундоплікацію. Це втручання допомагає усунути будь-який тип рефлюксу, а не тільки кислотний.
Фундоплікація - малоінвазивна процедура, що не вимагає розрізів, адаптується індивідуально до анатомії пацієнта.
Протипоказання до фундопликації: стеноз дихальних шляхів, синдром Барретта, дисфагія з пептичним стенозом стравоходу, варикозне розширення вен стравоходу, попередня кардіоторакальна хірургія, ожиріння з ІМТ вище 40.
Після операції пацієнт повинен внести зміни в спосіб життя: відкоригувати масу тіла, об’єми і час прийому їжі, ставитися обережно до жирного і кислого, продуктів, що підсилюють газоутворення, шоколаду, кави. Також слід уникати навантажень на черевний прес.

1      5
Що ми пропонуємо у Вашому випадку? Розкажіть нам про Вашу проблему і ми Вам допоможемо! Розповісти про свій випадок
Записатись на прийом
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Відгуки про Боголюби Читати усі відгуки (559)
Залишити відгук
Наші партнери
Медицинский центр “Парацельс” (Медичний центр “Парацельс”) Продажа медицинского оборудования “Партнер Медико” (Продаж медичного обладнання “Партнер Медіко”) Медицинский центр “Ваш лікар” (Медичний центр “Ваш лікар”) Косметический салон “Косметік-центр” (Косметичний салон “Косметік-центр”) Центр медицинской диагностики “Лакмус” (Центр медичної діагностики “Лакмус”)
Вверх