ua ru
Ліцензія :АГ №570604 МОЗ від 11.04.2011р.
Луцький район, c.Тарасове, вул. Лісова 1б - с.Боголюби (10 км від м.Луцька)
Графік прийому пацієнтів: Пн-Пт: з 9.00 до 19.00
Нове приміщення клініки знаходиться поза корпусом Волинської обласної лікарні, поряд з лісом. Кінцева зупинка міського маршрутного таксі №31,47. До нас можна доїхати від зупинки готель 'Україна' навпроти ЦУМ. Якщо Ви їдете особистим транспортом, адреса для навігатора: Луцький район, с. Тарасове, вул. Лісова 1б.
прокласти маршрут
Головна Келоїдні рубці

Келоїдні рубці

Кількість переглядів: 7132

Навряд чи протягом життя будь-кому з нас вдалося уникнути пошкоджень шкіри. На роботі, в побуті, на відпочинку - ніхто не може бути застрахованим від таких неприємностей. Якщо це поверхневі подряпини, порізи або садна, то зазвичай після них не залишається ніяких слідів. Однак в разі глибоких ран або опіків часто утворюються помітні рубці, що викликають певний естетичний дискомфорт.
Келоїдний рубець - результат надмірного росту грануляційної тканини, що виникає на краю рани. Це пов'язано з нерегульованою проліферацією фібробластів в дермі і перевиробництвом колагену. Схильність до утворення такого роду рубців відзначається у віці від 10 до 30 років, особливо серед азіатів.
Сам термін «келоїд» походить від грецького слова «келе», яке буквально перекладається як «схоже на клешні краба». І насправді, суцільна консистенція і губчаста структура сполучної тканини утворюють свого роду рельєфну картинку на шкірі, яка нагадує крабову клешню.

Фактори ризику

На утворення келоїдних рубців впливає ряд факторів, це:

 • важкі форми акне:
 • дисфункція клітинної матриці;
 • фолікуліт бороди і шиї;
 • недолік або надлишок меланотропного гормону, який використовується для синтезу і розподілу гранул меланіну в меланоцитах.

Симптоми

На початковому етапі келоїд виглядає як звичайний шрам, має гладку напівпрозору поверхню без волосся і яскравий червоний колір. Згодом шрам починає розширюватися і перевищувати розміри початкового ураження, він набуває рожевого кольору і щільної консистенції.
Крім того, що келоїдний рубець виглядає непривабливо, він може викликати подразнення, свербіж і гіперчутливість шкіри в місці, де розвивається. Коли келоїд розміщується поблизу суглоба, спостерігається обмеження рухливості кінцівки.
Більшість келоїдів розростаються протягом тижнів, місяців або навіть багатьох років. В кінці свого розвитку келоїдний рубець стабілізується без спонтанного регресування.
Хоча келоїди можуть з'являтися на будь-якій травмованій області, деякі ділянки тіла є особливо чутливими. Найпоширеніші мішені келоїдних рубців - мочки вуха, дельтовидна область (плече), грудина, верхня частина спини, задня частина шиї.

Діагностика

Діагноз колоїдного рубця досить простий і складається в простому об'єктивному дослідженні ураження лікарем. Мікроскопічні характеристики келоїдних рубців, резюмуються наступним чином: відсутність волосяних фолікулів; чітке збільшення площі початковій рани з розтягуванням по навколишніх тканинах; смоляниста текстура.
При гістологічному дослідженні клітинний інфільтрат складається з колагену 3-го типу і гіалуронової кислоти. Біопсія шкіри може знадобитися в присутності передбачуваної пухлини (наприклад, меланоми).

Лікування

Можливі втручання для поліпшення стану шкіри, ураженої келоїдом в розрізі консервативної підходу до проблеми, це: ін'єкції кортизону, лазерна терапія, кріотерапія.
Ін'єкції кортизону - практика не надто болюча, абсолютно безпечна, з хорошими перевагами. Як правило, пацієнт повинен пройти ін'єкцію кортизону раз на місяць. Після декількох циклів лікування рубець зменшується, і його присутність, безсумнівно, менш помітна. Однак, частота рецидиву дуже висока.
Лазерна терапія - широко використовуваний метод, келоїд згладжується за рахунок придушення проліферації фібробластів. Втручання ефективне, але потрібно пройти кілька процедур для отримання задовільних результатів.
Кріотерапія - келоїдні ураження буквально заморожуються рідким азотом. Межею втручання є гіпопігментація, що робить процедуру спірною для пацієнтів зі смаглявою шкірою.
Хірургічний метод видалення рубця складається в його висічення. Найбільш відповідну терапію в кожному конкретному випадку в МЦ «Боголюби» підбирає оперує пластичний хірург.

Профілактика

Кожен з нас у міру можливостей повинен уникати непотрібних травм або хірургічних втручань (включаючи, наприклад, пірсинг, татуювання), які можуть переродитися в незворотні колоїдні рубці.
Будь-які захворювання шкіри, такі як акне та інфекційні запалення, слід лікувати негайно, з моменту появи перших симптомів, щоб звести до мінімуму площу ураження. Щоб запобігти збільшенню вже сформованого келоїду, важливо постійно тримати шрам в чистоті. Також рекомендується щоденне застосування антиоксидантних кремів.

5      3.8
Що ми пропонуємо у Вашому випадку? Розкажіть нам про Вашу проблему і ми Вам допоможемо! Розповісти про свій випадок
Записатись на прийом
Юлія 2021-09-07
Чи займаєтесь ви розм'якшенням келоїдних рубців? У жінки 60 років з лютого ц.р. турбує постійний нестерпний біль через затвердіння рубця (рубець після видалення грижі в 1997 році). Стаціонарне та санаторнен лікування не допомагає
Так, у центрі видаляють рубці. Висічення рубця на тілі до 10 см-3 500 грн. Висічення рубця на тілі до 20 см - 4 800 грн.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Цвітана 2020-11-26
Чи оперуєте ви дітей віком 9років з кілоїдними рубцями на мочці вух.І яка гарантія що вони не виростуть знову?Дякую
Ні. У центрі немає педіатричного напрямку.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Софія 2020-09-16
Доброго дня, чи видаляєте ви келоїдні рубці на мочці вуха? І яка вартість?
Так, видаляємо. Вартість 4025 грн.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Леся 2020-08-24
Чи видаляєте колоїдні рубці після ринопластики? І яка вартість?
Так, Лесю. Висічення рубця на обличчі до 5 см - 4 025 грн. Висічення рубця на обличчі до 10 см - 5 750 грн.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Ксенія 2020-01-30
Добрий вечір! Цікавить вартість видалення післяопераційного рубця після видалення щитовидноі залози. Дякую!
Висічення рубця до 5 см - 4 025 грн. Висічення рубця до 10 см коштує 5 750 грн.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Людмила 2019-11-28
Доброго дня. Чи проводять у вас лікування ьа корнкцію післяопікових рубців для дитини 5 років?
Ні, Людмило, оскільки у центрі немає педіатричного напрямку.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Відгуки про Боголюби Читати усі відгуки (838)
 • Олександра Добрий день. Скажіть будь ласка гроші за оперативне втручання платяться до операції чи після.... дякую
 • Наталія Добрий день! Чи проводиться у Вас лазерне видалення стрижневих мозолів? Дякую!
 • Ольга Скільки коштує ЕКЗ і хто робить?
 • Надія Доброго ранку, скажіть, будь ласка,операцію по видаленню матки і додатків разом, можливо буде зробити, якщо так, то скільки це буде коштувати?
 • Поліна Доброго дня, теж плануємо записатися на консультацію до репродуктолога. Але незнаю чи нам перш потрібно записуватися на консультацію чи огляд? Чи це все робиться в один день?
 • IRA Merry Christmas to me
 • Таня Доброго дня, якщо ми записалися на консультацію до репродуктолога, то можна буде в день консультації здати відповідні аналізи?
 • Марина Хотела считать на прийом треба їхати на 21, день після циклу ілі с першого дня циклу
 • Наталія Дякую Кушніру Святославу Володимировичу за операцію, дякую центру за комфорт, щирість та найкраще ставлення. Все на високому рівні. Хочеться подякувати медсестриці яка мене обслуговувала з рецепції, д...
 • Надія Доброго дня! Можливо, знати все про ЕКО яка ціна за все і що туди входить і за щоплатиться потім. Загальна сума? ДЯКУЮ
 • Надія Доброго дня! Скажіть будь ласка скільки коштує видалення жіночих органів(матки, яєчники)?
 • vitaliy ціна збільшення груді з имплантами
 • Ірина Доброго дня.Скажіть будь-ласка яка ціна пайпель біопсії на CD 138?
 • Сніжана Доброго вечора, така ситуація, назначили гістероскопію але ще йдуть місячні 6 завтра 7 день, а назначили на завтра на 1 вересня, що в такій ситуації робити
 • Марія Скажіть будь ласка лікар-Гінеколог на прізвище Бондарук напевно Світлана працює? Якщо так як її по батькові?
 • Марія Добрий день. Ні в якому разі не йдіть до гінеколога Бондарук Світлана, (можу помилитись з ім'ям та прізвищем) но скажу одне, що я до неї прийшла коли мені було лише 18 років, і вона мені робила прижиг...
 • Ольга Нещодавно зробила гістероскопію в МЦ Боголюби. Оперував лікар Патій Петро Миколайович. Дуже вдячна йому та медперсоналу під час та після операції. Все пройшло швидко та кваліфіковано, хоча дуже цього ...
 • Лєна Чи видаляєте папіломи дітям?
 • Анна Добрий день, скільки коштує процедура яка підтягне зморшки на обличчі
 • Світлана Доброго ранку, яка вартість лікування ендометріозу?
Наші партнери
Вверх