ua ru en
Ліцензія :АГ №570604 МОЗ від 11.04.2011р.
Луцький район, c.Тарасове, вул. Лісова 1б - с.Боголюби (10 км від м.Луцька)
Графік прийому пацієнтів: Пн-Пт: з 9.00 до 19.00
Нове приміщення клініки знаходиться поза корпусом Волинської обласної лікарні, поряд з лісом. Кінцева зупинка міського маршрутного таксі №31,47. До нас можна доїхати від зупинки готель 'Україна' навпроти ЦУМ. Якщо Ви їдете особистим транспортом, адреса для навігатора: Луцький район, с. Тарасове, вул. Лісова 1б.
прокласти маршрут
Головна Хірургія в Боголюбах як за кордоном

Хронічний пієлонефрит

Кількість переглядів: 9203

Хронічний пієлонефрит - затяжне запалення нирок. Патологічний процес веде до прогресуючої дегенерації та атрофії органу. У запущених випадках може стати причиною зниження функції нирок (хронічна ниркова недостатність).
На відміну від гострої форми, яка проявляється як одиничний і раптовий епізод після бактеріальної інфекції, хронічна форма розвивається протягом тривалого періоду часу.

Фактори ризику

Деякі фактори сприяють захворюванню. Так наявність структурних або функціональних порушень сечовивідних шляхів роблять людину більш сприйнятливою до ниркової інфекції.
Часто хронічний пієлонефрит починається непомітно і діагностується, коли ураження досягли пізніх стадій. У дорослих пацієнтів рецидивуюча інфекція відіграє основну роль у виникненні хронічної форми. Це може бути обумовлено двома причинами: рефлюксною нефропатією і обструктивним пієлонефритом.
У пацієнтів з анатомічними патологіями захворювання починається ще в дитинстві. Важкий рефлюкс веде до утворення рубців в нирках.
Основні фактори ризику щодо захворювання:

 • анатомо-функціональні зміни;
 • пухлини, стеноз, камені в нирках;
 • міхурово-сечовідний рефлюкс;
 • будь-які фактори, які призводять до повторних інфекцій (діабет, нейрогенне нетримання сечі і т.п.)

Симптоми

Захворювання рідко викликає які-небудь явні симптоми, а діагностується вже при появі ознак ниркової недостатності. В інших випадках першими ознаками є неспецифічні симптоми, такі як втома, втрата апетиту, нудота, блювота і головний біль.
Захворювання в подальшому проявляє себе постійними болями в животі та боці, клінічними ознаками інфекції (лихоманка, втрата ваги). Може підвищуватися тиск і з'являтися кров у сечі, печіння при сечовипусканні і збільшення частоти сечовипускання.

Діагностика

Діагностика хронічного пієлонефриту представляє певні складнощі. Якщо лабораторні аналізи здавалися в неактивній фазі захворювання, то цілком ймовірно, що їх результати будуть відповідати нормі.
Фізичне обстеження пацієнта виявляє генералізований і локалізований біль у м'язах при натискуванні на бічні сторони живота. Якщо є підозра на інфекцію сечовивідних шляхів, призначається посів сечі з антибіотикограмою, щоб оцінити чутливість мікроорганізмів до антибіотиків. Аналіз сечі може виявити наявність білків (протеїнурія, альбумінурія).
Аналіз крові дозволяє виявити ознаки прогресуючого запалення - висока швидкість осідання еритроцитів, збільшення лейкоцитів і т.д. УЗД вказує на асиметричні контури нирок.

Ускладнення і прогноз

Еволюція хвороби може викликати піонефроз, уросепсис, вогнищевий гломерулосклероз і паранефрит. Оперативне втручання з приводу паранефриту успішно здійснюють хірурги МЦ «Боголюби».
Рідкісним варіантом хронічного пієлонефриту є ксантогранулематозний пієлонефрит з тяжкою нирковою деструкцією і клінічною картиною, яка нагадує нирково-клітинний рак.
 У більшості пацієнтів розвивається рубцева тканина в нирках і атрофія органу. Якщо адекватне лікування розпочато вчасно, хвороба не прогресує в бік ниркової недостатності.

Лікування і профілактика

При наявності анатомічних аномалій є сенс вдатися до хірургічного втручання. У разі обструкції сечовивідних шляхів інфекції часто виявляються стійкими до терапії та мають тенденцію повторюватися. Можна спробувати знищити патоген за допомогою антибіотиків з наступною тривалою підтримуючою терапією низькими дозами (до 3 - 6 місяців) препарату. При важких формах одностороннього хронічного пієлонефриту показано хірургічне видалення хворої нирки.

Профілактичні заходи щодо хвороби включають в себе: терапію, здатну ліквідувати будь-яку гостру інфекцію сечовивідних шляхів та усунення перешкод до відтоку сечі (камені в нирках, стеноз і т.д.).

2      3
Що ми пропонуємо у Вашому випадку? Розкажіть нам про Вашу проблему і ми Вам допоможемо! Розповісти про свій випадок
Записатись на прийом
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Відгуки про Боголюби Читати усі відгуки (1172)
 • Оксана Доброго дня,чи є у вас де переночувати супроводжуючому пацієнта?
 • Тетяна Хочу висловити щиру подяку лікарю Святославу Володимировичу за проведену операцію,за його високий професіоналізм,за чуйність,це лікар з великої букви який заслуговує великої поваги і подяки.А також по...
 • Надія Оперувалася 7 років тому. Видаляли велику міому. Розріз і карман від пухлини були великі. Післяопераційна гематома була довго. Навіть по поверненню додому, контроль лікарів був) Через багато років мо...
 • Наталія Робила операцію у лікарів Петровський В.В та Кухарук К.В. за що дуже вдячна.Лікарі працюють на професійному рівні,знають свою справу.Позитивні,чуйні до кожного пацієнта,привітні.Професіонали своєї спр...
 • Наташа Доброго дня ! Проконсультуйте будь ласка. Мала з партнером декілька статевих актів. Два були без призервативів один навіть на початку перерваний відразу. Місячні почались так як і випадали після остан...
 • Оксана Яка ціна гістероскопії?Треба видалити 4поліпи?
 • Анна Маю кісту в яйнику яка ціна операції на видалення?
 • Тетяна Цікавить таке питання,моїй бабусі поставили діагноз рак молочної залози(не у вашій клініці),але вона б хотіла проконсультуватися ще з лікарями,чи можливо це у вас?
 • Ірина Доброго дня. Чи приймає ваша клініка участь у державній програмі штучного запліднення? Якщо так, то чи потрібно у вас проходити усі обстеження, чи можливо від місцевої лікарні?
 • Тетяна Добрий вечір, Олександр Васильович проводив мені отопластику. Ще не зовсім зажило, так як пройшо мало часу, але я уже бачу результат і він не може не тішити. Отож я рекомендую однозначно цього лікаря ...
 • Гість Молодець! Професіонал своєї справи.
 • Аля Хочу висловити подяку гінекологині Олесі Олесівні за професійний підхід, чуйеість та людяність. Це не лікар, а скарб. Прийняла мене позапланово,призначила лікування, дала рекомендації. Все по ділу, вс...
 • Тетяна Високий професіоналізм плюс людяність, фахівець у своїй справі, вихованість , вроджена інтелігентність та розум зробили свою справу. Це найкращий професіонал і людина яку я зустрічала
 • Світлана Добрий вечір, чоловік здавав аналіз у Уролога, мали зателефонувати чи відправити смс на протязі двох тижнів, на даний час вже майже місяць пройшов, але ніхто не телефонує, куди звертатися?
 • Наталія Доброго дня,підкажіть будласка яка повна вартість ЕКЗ спермою чоловіка.Безпліддя чоловічого фактору
 • Валентина Скажіть будь ласка ціна видалення матки з придатками
 • Гість Не смішіть!!!!Ви такі «правдиві», що мій відгук протримався не більше 10 хв і ви його видалили і я розумію , чому, але і ви несете відповідальність і маєте зрозуміти, що за доведення людини до самогуб...
 • Марина Доброго дня, проходила профілактичне обстеження у гінеколога Щепко Євгеніі Валеріівни, я не маю претензій до неї як до спеціаліста , бо звернулась до неї вперше, але в мене є питанння чи існує хоч як...
 • Оксана Маю дермоїдну кісту на правому яйнику 8см, ниє, турбує. Скажіть скільки обійдеться така операція?
 • Наталія Доброго дня підскажіть скільки коштує еко з донорським ембріоном? І до кого з лікарів краще звернутись? Дякую.
Наші партнери
Вверх