ua ru
Ліцензія :АГ №570604 МОЗ від 11.04.2011р.
Луцький район, c.Тарасове, вул. Лісова 1б - с.Боголюби (10 км від м.Луцька)
Графік прийому пацієнтів: Пн-Пт: з 9.00 до 19.00
Нове приміщення клініки знаходиться поза корпусом Волинської обласної лікарні, поряд з лісом. Кінцева зупинка міського маршрутного таксі №31,47. До нас можна доїхати від зупинки готель 'Україна' навпроти ЦУМ. Якщо Ви їдете особистим транспортом, адреса для навігатора: Луцький район, с. Тарасове, вул. Лісова 1б.
прокласти маршрут
Головна Оперативне лікування варикозу

Лімфедема: чому набрякають ноги?

Кількість переглядів: 869
Лімфедема: чому набрякають ноги?, фото

Лімфедема – патологічний стан, що характеризується аномальним та надмірним накопиченням лімфатичної рідини. Простіше кажучи, лімфедема визначається як застій рідини у тканинах, виражена закупорка чи порушення роботи лімфатичної системи.

Як розпізнати? Зазвичай вражаються нижні кінцівки, хоча проблема може торкнутися будь-якої ділянки тіла, включаючи верхні кінцівки, геніталії, обличчя, груди, шию, таз. Коли нормальний лімфоток утруднений, формується типовий набряк, що веде до змін шкіри та тканин.

Лімфедема виникає, коли лімфатичні судини не можуть адекватно дренувати лімфу. На практиці хронічне та прогресуюче накопичення багатої білком рідини в тканинах перевищує здатність лімфатичної системи транспортувати рідину.

Чому це відбувається? Залежно від причини лімфедему розглядають як первинну (генетичну) чи вторинну (набуту). Ініціюючою причиною первинної ліфедеми є вроджені аномалії, що вражають лімфатичну систему. Цей варіант найчастіше зустрічається у жінок. Первинний вроджений лімфатичний набряк становить до 25% всіх форм первинного лімфатичного набряку. Це особлива форма лімфатичної оклюзії, яка чітко проявляється від народження.

Ранній первинний лімфатичний набряк – найчастіша форма первинного лімфатичного набряку (до 75%). Рання лімфедема стає клінічно очевидною у віці до 35 років. Зазвичай, у хворого з'являються перші симптоми в період статевого дозрівання. І тут жінки страждають частіше, ніж чоловіки.

Пізня первинна ліфедема: перші симптоми у хворого проявляються після 35 років. Пізня форма становить до 10% первинних лімфедем. Вторинний лімфатичний набряк: як випливає з терміну, цей варіант лімфедеми є вторинним по відношенню до різних патологій. Він є набутою дисфункцією лімфатичних судин. Вторинна лімфедема вражає обидві статі без різниці. Найчастішою причиною проблеми стає ураження лімфатичних судин та вузлів паразитом. Wuchereria bancrofti .

Як проявляється лімфедема? Набряк може бути більш менш значним, залежно від тяжкості стану. В одних хворих спостерігається невеликий набряк ураженої кінцівки, а в інших клінічна картина може перероджуватись у справжню слоновість. Крім хронічних набряків, хворий, що страждає на лімфедему, може скаржитися на інші симптоми, це - зміна кольору шкіри, шкіра стає блискучою, потовщеною, схильною до інфекцій. Місцеві ознаки та симптоми також можуть бути пов'язані з лихоманкою, ознобом, рецидивними епізодами целюліту, лімфангіту, тріщин та виразок. Захворювання має тенденцію вражати одну кінцівку. Цей аспект має першорядне значення в диференціальній діагностиці лімфедеми.

Що робити? Виявивши симптоми проблеми, ви можете звернутися на консультацію до судинного хірурга МЦ «Боголюби». Цілями терапії лімфедеми є відновлення функції, зменшення фізичних страждань та запобігання розвитку інфекції. При вторинній лімфедемі основна етіологія також вимагає адекватного лікування. Цілком вилікувати лімфедему не можна. Проте пацієнту слід дотримуватись терапевтичної програми, яку призначив лікар. Помітним терапевтичним ефектом мають лімфодренаж, перев'язки, пресотерапія. З медикаментозних засобів призначаються бензопірони, ретиноїдні препарати, антигельмінтні засоби, антибіотики.

Деякі форми лімфедеми потребують хірургічного втручання. Хоча операція може значно знизити рівень набряку, таке лікування є паліативним і вимагає продовження медикаментозної терапії. Хірургія призначена для тих пацієнтів, у яких стан не покращується від консервативних заходів.

 

0      0
Що ми пропонуємо у Вашому випадку? Розкажіть нам про Вашу проблему і ми Вам допоможемо! Розповісти про свій випадок
Записатись на прийом
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Відгуки про Боголюби Читати усі відгуки (1171)
 • Тетяна Хочу висловити щиру подяку лікарю Святославу Володимировичу за проведену операцію,за його високий професіоналізм,за чуйність,це лікар з великої букви який заслуговує великої поваги і подяки.А також по...
 • Надія Оперувалася 7 років тому. Видаляли велику міому. Розріз і карман від пухлини були великі. Післяопераційна гематома була довго. Навіть по поверненню додому, контроль лікарів був) Через багато років мо...
 • Наталія Робила операцію у лікарів Петровський В.В та Кухарук К.В. за що дуже вдячна.Лікарі працюють на професійному рівні,знають свою справу.Позитивні,чуйні до кожного пацієнта,привітні.Професіонали своєї спр...
 • Наташа Доброго дня ! Проконсультуйте будь ласка. Мала з партнером декілька статевих актів. Два були без призервативів один навіть на початку перерваний відразу. Місячні почались так як і випадали після остан...
 • Оксана Яка ціна гістероскопії?Треба видалити 4поліпи?
 • Анна Маю кісту в яйнику яка ціна операції на видалення?
 • Тетяна Цікавить таке питання,моїй бабусі поставили діагноз рак молочної залози(не у вашій клініці),але вона б хотіла проконсультуватися ще з лікарями,чи можливо це у вас?
 • Ірина Доброго дня. Чи приймає ваша клініка участь у державній програмі штучного запліднення? Якщо так, то чи потрібно у вас проходити усі обстеження, чи можливо від місцевої лікарні?
 • Тетяна Добрий вечір, Олександр Васильович проводив мені отопластику. Ще не зовсім зажило, так як пройшо мало часу, але я уже бачу результат і він не може не тішити. Отож я рекомендую однозначно цього лікаря ...
 • Гість Молодець! Професіонал своєї справи.
 • Аля Хочу висловити подяку гінекологині Олесі Олесівні за професійний підхід, чуйеість та людяність. Це не лікар, а скарб. Прийняла мене позапланово,призначила лікування, дала рекомендації. Все по ділу, вс...
 • Тетяна Високий професіоналізм плюс людяність, фахівець у своїй справі, вихованість , вроджена інтелігентність та розум зробили свою справу. Це найкращий професіонал і людина яку я зустрічала
 • Світлана Добрий вечір, чоловік здавав аналіз у Уролога, мали зателефонувати чи відправити смс на протязі двох тижнів, на даний час вже майже місяць пройшов, але ніхто не телефонує, куди звертатися?
 • Наталія Доброго дня,підкажіть будласка яка повна вартість ЕКЗ спермою чоловіка.Безпліддя чоловічого фактору
 • Валентина Скажіть будь ласка ціна видалення матки з придатками
 • Гість Не смішіть!!!!Ви такі «правдиві», що мій відгук протримався не більше 10 хв і ви його видалили і я розумію , чому, але і ви несете відповідальність і маєте зрозуміти, що за доведення людини до самогуб...
 • Марина Доброго дня, проходила профілактичне обстеження у гінеколога Щепко Євгеніі Валеріівни, я не маю претензій до неї як до спеціаліста , бо звернулась до неї вперше, але в мене є питанння чи існує хоч як...
 • Оксана Маю дермоїдну кісту на правому яйнику 8см, ниє, турбує. Скажіть скільки обійдеться така операція?
 • Наталія Доброго дня підскажіть скільки коштує еко з донорським ембріоном? І до кого з лікарів краще звернутись? Дякую.
 • Аліна Доброго дня! Яка вартість прийому лікаря - гінеколога з узі та мазками?
Наші партнери
Вверх