ua ru
Ліцензія :АГ №570604 МОЗ від 11.04.2011р.
Луцький район, c.Тарасове, вул. Лісова 1б - с.Боголюби (10 км від м.Луцька)
Графік прийому пацієнтів: Пн-Пт: з 9.00 до 19.00
Нове приміщення клініки знаходиться поза корпусом Волинської обласної лікарні, поряд з лісом. Кінцева зупинка міського маршрутного таксі №31,47. До нас можна доїхати від зупинки готель 'Україна' навпроти ЦУМ. Якщо Ви їдете особистим транспортом, адреса для навігатора: Луцький район, с. Тарасове, вул. Лісова 1б.
прокласти маршрут
Головна Пієлолітотомія

Пієлолітотомія

Кількість переглядів: 751

Поки ми бадьорі і здорові, як правило, інтерес до інформації про будову нашого організму, взаємодії систем, впливу зовнішніх і внутрішніх факторів не виникає. Але, коли з'являються збої, що обмежують наші фізичні можливості, ми починаємо задавати питання. Але ж іноді навіть поверхневі знання на потрібну тему допоможуть направити нас по вірному шляху: переглянути свій питний режим, харчування, збільшити або зменшити фізичне навантаження, вчасно спланувати візит до лікаря.
Не всім це відомо, але на сьогодні найпоширеніше і найважче урологічне захворювання - сечокам'яна хвороба (МКБ). Три відсотки всього населення планети, головним чином у віці від 25 до 55 років страждають від цієї недуги. Це близько 50% пацієнтів урологічного стаціонару.
Традиційними методами боротьби з МКБ є хірургічне видалення каменів (відкрита порожнинна операція) і ударно-хвильова терапія, або літотрипсія. Найчастіше страх перед операційним столом штовхає хворого на шлях самолікування, однак слід розуміти, що захоплення народними методами без узгодження з урологом здатне завдати непоправної шкоди вашому здоров'ю.
У даній статті ми обговоримо хірургічне втручання з видалення цілих конкрементів з сечовивідних шляхів або нирок - пієлолітотомію. Дана операція проводиться в разі присутності великих каменів, їх занадто довго знаходження в організмі, неможливості або неефективності застосування ендоскопічного втручання, звуженні сечоводів.
Оперуюючі хірурги-урологи Медичного центру «Боголюби» використовують у своїй роботі різні методики, обираючи найменш травматичні для пацієнта. Вибір лікувальної стратегії визначається особливостями протікання хвороби і підбирається для кожного пацієнта в індивідуальному порядку. 

Протипоказання до проведення пієлолітотомії

Протипоказання можна класифікувати на загальні і вузькопрофільні. В першу групу протипоказань входять: будь-який критичний стан організму, загострення хронічних захворювань. Друга група включає в себе запальні процеси сечовивідних шляхів. Природно, в екстрених випадках, оперативна хірургія виправдана навіть в разі наявності протипоказань.

Техніка проведення

Визначившись з протипоказаннями до оперативного втручання, виконується передопераційна підготовка: клінічні аналізи (загальний аналіз крові, біохімія, загальний аналіз сечі, коагулограма), ЕКГ. Якщо є показання, то проводиться терапія, спрямована на те, щоб стабілізувати обмінні процеси в організмі. Також необхідною є внутрішньовенна урографія: пацієнту вводять контрастну речовину, а через деякий час роблять рентген поперекової області. Цей діагностичний метод дає важливу інформацію про точне місце знаходження каменів і їх розміри.
Сама пієлолітотомія займає кілька годин, і під час проведення втручання наші фахівці максимально щадять навколишні тканини. В ході втручання хірург дугоподібно розсікає м'язи і пошарово проводить доступ до конкрементів. Після вилучення каменів з нирок або сечоводів, встановлюється дренаж (при показаннях), а розрізи вшиваються саморозсмотуваним шовними матеріалами. Дренажна система дає можливість відтоку ексудату і транссудату з навколониркового простору. Крім того, через неї вводяться антибактеріальні засоби.
Завершальний етап операції може включати в себе і повне ушивання сечовивідних органів. Подібний результат виправданий у випадку важких ускладнень МКБ - гідронефрозу, гнійних захворювань нирок.

Ускладнення після пієлолітотомії

Специфічні ускладнення пієлолітотомії полягають в:

 • спайкових процесах навколониркового простору;
 • перерізанні сечоводу;
 • некрозі;
 • тромбоемболії.

Постопераційний період

В післяопераційному періоді пацієнту призначаються в обов'язковому порядку антибіотичні і знеболюючі препарати. Це необхідно, щоб запобігти можливим ускладненням. Операційні шви знімають через два тижні. На повну реабілітацію після операції зазвичай потрібно місяць - півтора. При установці дренажів, відновний період відновлення може затягнутися на більш тривалий час.

1      5
Що ми пропонуємо у Вашому випадку? Розкажіть нам про Вашу проблему і ми Вам допоможемо! Розповісти про свій випадок
Записатись на прийом
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Відгуки про Боголюби Читати усі відгуки (796)
 • Ніна Володимирівна Сьогодні пройшло два тижні, як я зробила у центрі Боголюби складну операцію по усуненню пролапсу органів малого тазу (було випадіння вагіни, матки, зміщення сечового міхура та прямої кішки), а також ...
 • Тетяна Доброї ночі! Скажіть, будь ласка, як завчасно треба записатись і на абдомінопластику ? Скільки днів триває обстеження?
 • Ірина Доброго вечора. Скажіть, будь ласка, чи роблять у вашому закладі видалення папілом (у великій кількості)? Якщо так, то яка ціна процедури, і до кого звертатись?
 • Вікторія Доброго дня.Хто з дерматологів приймає у вас?також ціна за прийом?
 • Оля Була дуже задоволенна коли переступила поріг клініки....Чистота всюди...Усміхненні м.сестрички.Лікарем теж задоволенна.Молодці гарних вам відвідувачів.
 • Ніна Добрий день! Цікавлюся, чи можна у вашому закладі зробити пластику при проллапсі органів малого тазу(опущення передньої та задньої стінок вагіни)?
 • Каріна Добрий день. Чи проводять ваші лікарі переривання вагітності? Термін 12 тижнів
 • Ніна Володимирівна Скажіть будь ласка чи можливо в вашій клініці операція по усуненню опущення задньої та передньої стінки піхви 4 стадії?
 • Ірина Доброго дня.Чи роблять у вас ЕКЗ донорським ооцитом пацієнтам з раннім клімаксом?
 • Годжал Марія Доброго дня. Мені скоро мають робити лапароскопію(екстерпацію) у вашому закладі. А я на попередній консультації забула лікарю сказати про фіброзно-кістозну мастопатію.... Це дуже суттєво?Чи змінить це...
 • Анна Скажіть будь ласка, чи ведете ви облік здорових і хворих дітей, народжених в результаті ЕКЗ? Чи зростає ризик народження дитини з інвалідністю приштучному заплідненні?
 • Наталiя Доброго дня Вам!!...Я приемно вражена гарними вiдгуками про Ваш центр..I хочу запитати , чи проводяться операцii пацiентам з iнших областей у Вашому центрi, лапароскопiю?....видалення жовчного...в мен...
 • Ирина Чи можна до вас без запису?
 • Галина Скільки вартує видалення матки з анастезією
 • Світлана Доброго дня, скажіть будь ласка графік роботи на Пасхальні свята?
 • Лідія Я задоволена відношенням персоналу,вічливі і професійні, а особливо лікар Петровський Вадим Валентинович,дякую вам за все.
 • Анна Дуже вдячна клініці за надані послуги. Все пунктуально, професійно, персонал дуууже уважливий і приємний. Дівчата на ресепшені диво! Особливу подяку хочу висловити гінекологу Катерині Віталівні Лікар ...
 • Інна Доброго дня,чи робите ви лапероскопію ендометріоїдна кіста яєчника,і яка його ціна??
 • Тетяна Скільки коштує ЕКЗ ?
 • Марія Доброго дня. Чи здійснюється в вашому закладі лапароскопія жовчного міхура? Яка ціна операції?
Наші партнери
Вверх