ua ru
Ліцензія :АГ №570604 МОЗ від 11.04.2011р.
Луцький район, c.Тарасове, вул. Лісова 1б - с.Боголюби (10 км від м.Луцька)
Графік прийому пацієнтів: Пн-Пт: з 9.00 до 19.00
Нове приміщення клініки знаходиться поза корпусом Волинської обласної лікарні, поряд з лісом. Кінцева зупинка міського маршрутного таксі №31,47. До нас можна доїхати від зупинки готель 'Україна' навпроти ЦУМ. Якщо Ви їдете особистим транспортом, адреса для навігатора: Луцький район, с. Тарасове, вул. Лісова 1б.
прокласти маршрут
Головна Хірургія в Боголюбах як за кордоном

Гідронефроз

Кількість переглядів: 937

Гідронефроз - патологія нирок, яка характеризується розширенням внутрішньої порожнини органу і погіршенням його роботи, через порушення сечового відтоку. Гідронефороз ще називають гідронефоротичною трансформацією нирки.
Захворювання поділяють на первинний і вторинний гідронефроз. Первинний або вроджений - виникає у плода ще в материнській утробі, він має генетичну природу. Вторинний гідронефроз - це ускладнення якоїсь основної патології.

Причини

Причини гідронефрозу можуть бути пов'язані із захворюваннями, що супроводжуються здавленням сечоводів, їх викривленням і перекручуванням; порушенням іннервації сечового міхура; зрощення крайньої плоті; гіпотонією або атонією сечоводу і т.п.
Незалежно від причини хвороби, здатність виробляти сечу нирками і вторинне поглинання з неї певних речовин збережені. Однак процес вироблення значно випереджає поглинання.
Гідронефроз має три стадії розвитку:

 • 1-ша стадія (нирка трохи розширюється);
 • 2-я стадія (нирка розширюється настільки, що стоншується тканину органу);
 • 3-тя стадія (тканина нирки різко атрофується до тонкостінного мішка).

Симптоми

Особливість хвороби в тому, що тривалий час вона має абсолютно безсимптомний перебіг. Виявитися гідронефроз може випадково при медогляді, травмі або приєднанні інфекційного агенту. Характерних ознак захворювання не має.
До числа загальних симптомів гідронефрозу відносяться: ниючі болі у попереку; зменшений об'єм сечі при сечовипусканні перед нападом і збільшений - після нього; наявність крові в сечі; при наявності інфекції - підвищення температури.
При односторонньому гідронефрозі недостатню роботу ураженої нирки компенсує здоровий орган, (і пацієнт про хворобу не підозрює). При двосторонній формі - йде стрімкий прогрес ниркової недостатності та хворий вмирає від уремії.

Діагностика

Провідним діагностичним симптомом гідронефрозу вважаються пухлиноподібні утвори, які пальпуються в поперековій ділянці або виступають за межі підребер'я, якщо гідронефроз значний. Для підтвердження діагнозу необхідно провести ряд клінічних досліджень: бакпосів сечі, проби за Зимницьким і Нечипоренко, мікроскопічне дослідження осаду сечі, УЗД нирок, урографію, МРТ.
Уролог, оцінивши функціональний стан нирок, робить висновок про необхідність і доцільність оперативного втручання.

Лікування гідронефрозу

Терапія захворювання залежить від його причин і стадії. Початкові стадії гідронефрозу вимагають динамічного спостереження за станом хворого до 6 місяців, потім проводиться повторна діагностика.
На жаль, медикаментозна терапія може лише попереджати розвиток ускладнень, але до одужання не приводить.
Операція при гідронефрозі показана у випадках:

 • обструкції сечовивідних шляхів;
 • наявності каменів;
 • артеріальної гіпертензії ниркової природи.

У важких випадках гідронефрозу, коли нирка не працює, рекомендована нефректомія - видалення органу. Хірурги-урологи МЦ «Боголюби» орієнтуються на малоінвазивні лапароскопічні втручання, які найбільш щадні для пацієнта. Якщо є така можливість, нефректомія може бути частковою. Лапароскопічне втручання мінімально травмує прилеглі тканини, рубці після операції практично непомітні, відсутній ризик гриж, скорочено термін реабілітації.

Ускладнення і профілактика

Ускладненнями гідронефрозу може бути: хронічна ниркова недостатність, пієлонефрит, утворення каменів, розрив гідронефротичного мішка.
У профілактичних цілях пацієнтам рекомендовано проходити раз в 6 місяців УЗД нирок і сечовивідних шляхів.

2      4.5
Що ми пропонуємо у Вашому випадку? Розкажіть нам про Вашу проблему і ми Вам допоможемо! Розповісти про свій випадок
Записатись на прийом
Віктор 2020-11-28
Скільки коштує операція гіронефрозу(видалення вени),чоловік38років
Вікторе, вартість втручання залежить від стадії захворювання, причин, які викликали гідронефроз, та об'єму роботи. Це питання вирішується у індивідуальному порядку. Вам варто звернутися на очну консультацію до уролога. Запис на прийом - за телефонами, вказаними на сайті.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Катерина 2020-10-28
Скільки коштує операція гідронефрозу 2 ступеня для дитини віком рік і два місяці?
Катерино, ми не оперуємо дітей. У центрі немає педіатричного напрямку.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Відгуки про Боголюби Читати усі відгуки (802)
 • Андріана Яка ціна донорської яйцеклітини?
 • Ірина Дуже задоволена цією клінікою. Робила лапароскопічну операцію Лікарі просто неймовірні професіонали, персонал привітний та підготовлений на високому рівні. Умови перебування просто чудові. Операцію п...
 • Олена Добрий день. Аналіз на НLA типування пари робите?
 • Галинка Щиро дякую усьому колективу ЛЦ Боголюби. А особливо гінекологу Катерині Віталіїні, а також великий уклін оперуючому лікарю Петровському Вадиму Валентиновичу. Це лікаріі від Бога. Чуйні, делікатні,д...
 • Юля Доброго дня !Скажіть будь ласка :"чи роблять у вашому закладі хірургічні втручання яєчників при полікістозі при якому вагітність не настає, але планується ??? Дайте пораду щодо подальшого лікування?Дя...
 • Уляна Декілька років тому мій чоловік зробив вазектомію в цьому медичному центрі. Все було чудово. Сервіс, сама операція і відношення персоналу на високому рівні. Після стерилізації наше сексуальне життя зн...
 • Ніна Володимирівна Сьогодні пройшло два тижні, як я зробила у центрі Боголюби складну операцію по усуненню пролапсу органів малого тазу (було випадіння вагіни, матки, зміщення сечового міхура та прямої кішки), а також ...
 • Тетяна Доброї ночі! Скажіть, будь ласка, як завчасно треба записатись і на абдомінопластику ? Скільки днів триває обстеження?
 • Ірина Доброго вечора. Скажіть, будь ласка, чи роблять у вашому закладі видалення папілом (у великій кількості)? Якщо так, то яка ціна процедури, і до кого звертатись?
 • Вікторія Доброго дня.Хто з дерматологів приймає у вас?також ціна за прийом?
 • Оля Була дуже задоволенна коли переступила поріг клініки....Чистота всюди...Усміхненні м.сестрички.Лікарем теж задоволенна.Молодці гарних вам відвідувачів.
 • Ніна Добрий день! Цікавлюся, чи можна у вашому закладі зробити пластику при проллапсі органів малого тазу(опущення передньої та задньої стінок вагіни)?
 • Каріна Добрий день. Чи проводять ваші лікарі переривання вагітності? Термін 12 тижнів
 • Ніна Володимирівна Скажіть будь ласка чи можливо в вашій клініці операція по усуненню опущення задньої та передньої стінки піхви 4 стадії?
 • Ірина Доброго дня.Чи роблять у вас ЕКЗ донорським ооцитом пацієнтам з раннім клімаксом?
 • Годжал Марія Доброго дня. Мені скоро мають робити лапароскопію(екстерпацію) у вашому закладі. А я на попередній консультації забула лікарю сказати про фіброзно-кістозну мастопатію.... Це дуже суттєво?Чи змінить це...
 • Анна Скажіть будь ласка, чи ведете ви облік здорових і хворих дітей, народжених в результаті ЕКЗ? Чи зростає ризик народження дитини з інвалідністю приштучному заплідненні?
 • Наталiя Доброго дня Вам!!...Я приемно вражена гарними вiдгуками про Ваш центр..I хочу запитати , чи проводяться операцii пацiентам з iнших областей у Вашому центрi, лапароскопiю?....видалення жовчного...в мен...
 • Ирина Чи можна до вас без запису?
 • Галина Скільки вартує видалення матки з анастезією
Наші партнери
Вверх