ua ru
Ліцензія :АГ №570604 МОЗ від 11.04.2011р.
Луцький район, c.Тарасове, вул. Лісова 1б - с.Боголюби (10 км від м.Луцька)
Графік прийому пацієнтів: Пн-Пт: з 9.00 до 19.00
Нове приміщення клініки знаходиться поза корпусом Волинської обласної лікарні, поряд з лісом. Кінцева зупинка міського маршрутного таксі №31,47. До нас можна доїхати від зупинки готель 'Україна' навпроти ЦУМ. Якщо Ви їдете особистим транспортом, адреса для навігатора: Луцький район, с. Тарасове, вул. Лісова 1б.
прокласти маршрут
Головна Хірургія в Боголюбах як за кордоном

Гідронефроз

Кількість переглядів: 6231

Гідронефроз - патологія нирок, яка характеризується розширенням внутрішньої порожнини органу і погіршенням його роботи, через порушення сечового відтоку. Гідронефороз ще називають гідронефоротичною трансформацією нирки.
Захворювання поділяють на первинний і вторинний гідронефроз. Первинний або вроджений - виникає у плода ще в материнській утробі, він має генетичну природу. Вторинний гідронефроз - це ускладнення якоїсь основної патології.

Причини

Причини гідронефрозу можуть бути пов'язані із захворюваннями, що супроводжуються здавленням сечоводів, їх викривленням і перекручуванням; порушенням іннервації сечового міхура; зрощення крайньої плоті; гіпотонією або атонією сечоводу і т.п.
Незалежно від причини хвороби, здатність виробляти сечу нирками і вторинне поглинання з неї певних речовин збережені. Однак процес вироблення значно випереджає поглинання.
Гідронефроз має три стадії розвитку:

 • 1-ша стадія (нирка трохи розширюється);
 • 2-я стадія (нирка розширюється настільки, що стоншується тканину органу);
 • 3-тя стадія (тканина нирки різко атрофується до тонкостінного мішка).

Симптоми

Особливість хвороби в тому, що тривалий час вона має абсолютно безсимптомний перебіг. Виявитися гідронефроз може випадково при медогляді, травмі або приєднанні інфекційного агенту. Характерних ознак захворювання не має.
До числа загальних симптомів гідронефрозу відносяться: ниючі болі у попереку; зменшений об'єм сечі при сечовипусканні перед нападом і збільшений - після нього; наявність крові в сечі; при наявності інфекції - підвищення температури.
При односторонньому гідронефрозі недостатню роботу ураженої нирки компенсує здоровий орган, (і пацієнт про хворобу не підозрює). При двосторонній формі - йде стрімкий прогрес ниркової недостатності та хворий вмирає від уремії.

Діагностика

Провідним діагностичним симптомом гідронефрозу вважаються пухлиноподібні утвори, які пальпуються в поперековій ділянці або виступають за межі підребер'я, якщо гідронефроз значний. Для підтвердження діагнозу необхідно провести ряд клінічних досліджень: бакпосів сечі, проби за Зимницьким і Нечипоренко, мікроскопічне дослідження осаду сечі, УЗД нирок, урографію, МРТ.
Уролог, оцінивши функціональний стан нирок, робить висновок про необхідність і доцільність оперативного втручання.

Лікування гідронефрозу

Терапія захворювання залежить від його причин і стадії. Початкові стадії гідронефрозу вимагають динамічного спостереження за станом хворого до 6 місяців, потім проводиться повторна діагностика.
На жаль, медикаментозна терапія може лише попереджати розвиток ускладнень, але до одужання не приводить.
Операція при гідронефрозі показана у випадках:

 • обструкції сечовивідних шляхів;
 • наявності каменів;
 • артеріальної гіпертензії ниркової природи.

У важких випадках гідронефрозу, коли нирка не працює, рекомендована нефректомія - видалення органу. Хірурги-урологи МЦ «Боголюби» орієнтуються на малоінвазивні лапароскопічні втручання, які найбільш щадні для пацієнта. Якщо є така можливість, нефректомія може бути частковою. Лапароскопічне втручання мінімально травмує прилеглі тканини, рубці після операції практично непомітні, відсутній ризик гриж, скорочено термін реабілітації.

Ускладнення і профілактика

Ускладненнями гідронефрозу може бути: хронічна ниркова недостатність, пієлонефрит, утворення каменів, розрив гідронефротичного мішка.
У профілактичних цілях пацієнтам рекомендовано проходити раз в 6 місяців УЗД нирок і сечовивідних шляхів.

3      4.33
Що ми пропонуємо у Вашому випадку? Розкажіть нам про Вашу проблему і ми Вам допоможемо! Розповісти про свій випадок
Записатись на прийом
Віктор 2020-11-28
Скільки коштує операція гіронефрозу(видалення вени),чоловік38років
Вікторе, вартість втручання залежить від стадії захворювання, причин, які викликали гідронефроз, та об'єму роботи. Це питання вирішується у індивідуальному порядку. Вам варто звернутися на очну консультацію до уролога. Запис на прийом - за телефонами, вказаними на сайті.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Катерина 2020-10-28
Скільки коштує операція гідронефрозу 2 ступеня для дитини віком рік і два місяці?
Катерино, ми не оперуємо дітей. У центрі немає педіатричного напрямку.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Відгуки про Боголюби Читати усі відгуки (1172)
 • Оксана Доброго дня,чи є у вас де переночувати супроводжуючому пацієнта?
 • Тетяна Хочу висловити щиру подяку лікарю Святославу Володимировичу за проведену операцію,за його високий професіоналізм,за чуйність,це лікар з великої букви який заслуговує великої поваги і подяки.А також по...
 • Надія Оперувалася 7 років тому. Видаляли велику міому. Розріз і карман від пухлини були великі. Післяопераційна гематома була довго. Навіть по поверненню додому, контроль лікарів був) Через багато років мо...
 • Наталія Робила операцію у лікарів Петровський В.В та Кухарук К.В. за що дуже вдячна.Лікарі працюють на професійному рівні,знають свою справу.Позитивні,чуйні до кожного пацієнта,привітні.Професіонали своєї спр...
 • Наташа Доброго дня ! Проконсультуйте будь ласка. Мала з партнером декілька статевих актів. Два були без призервативів один навіть на початку перерваний відразу. Місячні почались так як і випадали після остан...
 • Оксана Яка ціна гістероскопії?Треба видалити 4поліпи?
 • Анна Маю кісту в яйнику яка ціна операції на видалення?
 • Тетяна Цікавить таке питання,моїй бабусі поставили діагноз рак молочної залози(не у вашій клініці),але вона б хотіла проконсультуватися ще з лікарями,чи можливо це у вас?
 • Ірина Доброго дня. Чи приймає ваша клініка участь у державній програмі штучного запліднення? Якщо так, то чи потрібно у вас проходити усі обстеження, чи можливо від місцевої лікарні?
 • Тетяна Добрий вечір, Олександр Васильович проводив мені отопластику. Ще не зовсім зажило, так як пройшо мало часу, але я уже бачу результат і він не може не тішити. Отож я рекомендую однозначно цього лікаря ...
 • Гість Молодець! Професіонал своєї справи.
 • Аля Хочу висловити подяку гінекологині Олесі Олесівні за професійний підхід, чуйеість та людяність. Це не лікар, а скарб. Прийняла мене позапланово,призначила лікування, дала рекомендації. Все по ділу, вс...
 • Тетяна Високий професіоналізм плюс людяність, фахівець у своїй справі, вихованість , вроджена інтелігентність та розум зробили свою справу. Це найкращий професіонал і людина яку я зустрічала
 • Світлана Добрий вечір, чоловік здавав аналіз у Уролога, мали зателефонувати чи відправити смс на протязі двох тижнів, на даний час вже майже місяць пройшов, але ніхто не телефонує, куди звертатися?
 • Наталія Доброго дня,підкажіть будласка яка повна вартість ЕКЗ спермою чоловіка.Безпліддя чоловічого фактору
 • Валентина Скажіть будь ласка ціна видалення матки з придатками
 • Гість Не смішіть!!!!Ви такі «правдиві», що мій відгук протримався не більше 10 хв і ви його видалили і я розумію , чому, але і ви несете відповідальність і маєте зрозуміти, що за доведення людини до самогуб...
 • Марина Доброго дня, проходила профілактичне обстеження у гінеколога Щепко Євгеніі Валеріівни, я не маю претензій до неї як до спеціаліста , бо звернулась до неї вперше, але в мене є питанння чи існує хоч як...
 • Оксана Маю дермоїдну кісту на правому яйнику 8см, ниє, турбує. Скажіть скільки обійдеться така операція?
 • Наталія Доброго дня підскажіть скільки коштує еко з донорським ембріоном? І до кого з лікарів краще звернутись? Дякую.
Наші партнери
Вверх