ua ru
Ліцензія :АГ №570604 МОЗ від 11.04.2011р.
Луцький район, c.Тарасове, вул. Лісова 1б - с.Боголюби (10 км від м.Луцька)
Графік прийому пацієнтів: Пн-Пт: з 9.00 до 19.00
Нове приміщення клініки знаходиться поза корпусом Волинської обласної лікарні, поряд з лісом. Кінцева зупинка міського маршрутного таксі №31,47. До нас можна доїхати від зупинки готель 'Україна' навпроти ЦУМ. Якщо Ви їдете особистим транспортом, адреса для навігатора: Луцький район, с. Тарасове, вул. Лісова 1б.
прокласти маршрут
Головна Поліменорея (передчасна менструація)

Поліменорея (передчасна менструація)

Кількість переглядів: 4878

Сьогодні порушення місячного циклу без перебільшення можна назвати найпоширенішими гінекологічними відхиленнями. З подібними явищами стикалася хоча б раз майже кожна жінка. Але одна справа, коли «збої» носять спорадичний характер, і зовсім інше - постійні проблеми з біоритмом.
Затримкою менструації після банальної сварки вже нікого не здивувати, однак буває, що місячні кровотечі наздоганяють жінку «авансом». На практиці це проявляється скороченням міжменструального періоду до 15 - 23 днів. Коли феномен такої передчасної менструації триває кілька послідовних циклів, визначається картина поліменореї.

Причини поліменореї

Поліменорея часто виникає через лютеїнову недостатність, тобто недостатнє продукування гормону прогестерону яєчниками у другій фазі місячного циклу.
Серед інших патологічних причин передчасних менструацій слід назвати: гіпоталамо-гіпофізарну дисфункцію, ендометріоз, аденоміоз, синдром полікістозних яєчників, міому, поліпи шийки матки, пухлинні утворення яєчників.
У зрілих жінок поліменорея може бути симптомом пременопаузи. Статистично відзначено, що пацієнтки, які страждають від серцевих захворювань, більш схильні до прояву укороченого місячного циклу. Крім того, стан може бути вираженням загальних виснажливих захворювань організму, наприклад, анемії, неопластичних процесів, або наслідком сильного психофізичного стресу (викидень, надмірна фізична активність, недоїдання, траур і т.п.).
Слід знати, що поліменорея зустрічається у 13% дівчаток протягом першого року після менархе. Юному організмові доводиться відбалансовувати свою гормональну структуру і потрібен час для її стабілізації. На другий рік після першої менструації поліменорея зустрічається вже в 7,5% випадків, а на третій рік знижується до 6%.
Важливо підкреслити, що вагінальна кровотеча не завжди є ознакою менструації. У найбільш серйозних випадках мова може йти про некроз поверхневих шарів ендометрію, який і виявляється у вигляді міжменструальної кровотечі.

Коли звернутися до лікаря?

Якщо передчасна менструація виникає зрідка, то це не обов'язково привід для занепокоєння. В основі проблеми можуть бути різкі зміни у вазі, зміна кліматичного поясу, прийом певних медикаментозних препаратів, втома, неспокій. Але коли поліменорея дає про себе знати кілька місяців поспіль, то настійно рекомендується звернутися за консультацією до гінеколога МЦ «Боголюби» і пройти відповідні діагностичні обстеження.
Особливо важливий лікарський контроль в преклімактеричний період, щоб переконатися, що передчасна менструація не є наслідком будь-яких інших патологічних змін.

Діагностика поліменореї

Щоб оцінити можливі причини, відповідальні за передчасну менструацію, пацієнтці необхідно вести менструальний календар і точно відзначати дати початку циклу.
Для діагностики поліменореї лікар може призначити обстеження крові на статеві гормони і УЗД органів малого таза, щоб визначити можливу присутність кіст (полікістозних яєчники) та дозволить виміряти товщину ендометрію, виявити аномалії овуляції.
Інші діагностичні тести, такі як магнітно-резонансна томографія, іноді потрібні для визначення фізичних причин передчасних менструацій.

Лікування і профілактика

Ефективне регулювання місячного циклу можливе тільки в тому випадку, якщо воно стає наслідком нормалізації функціональних відносин між гіпофізом і яєчниками. Гормональна терапія може базуватися на основі естроген-прогестинових контрацептивів, що застосовуються на протязі декількох менструальних циклів. При лютеїновій недостатності для гормональної компенсації застосовуються прогестеронові препарати перорально або вагінально.
У деяких випадках рішення проблеми передчасних менструацій вимагає хірургічного втручання на розсуд лікуючого лікаря.
Профілактичні заходи по відношенню до поліменореї полягають в адекватній дієті, практиці помірних фізичних вправ, контролі стресу та інших корисних змінах способу життя.

3      5
Що ми пропонуємо у Вашому випадку? Розкажіть нам про Вашу проблему і ми Вам допоможемо! Розповісти про свій випадок
Записатись на прийом
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Відгуки про Боголюби Читати усі відгуки (796)
 • Ніна Володимирівна Сьогодні пройшло два тижні, як я зробила у центрі Боголюби складну операцію по усуненню пролапсу органів малого тазу (було випадіння вагіни, матки, зміщення сечового міхура та прямої кішки), а також ...
 • Тетяна Доброї ночі! Скажіть, будь ласка, як завчасно треба записатись і на абдомінопластику ? Скільки днів триває обстеження?
 • Ірина Доброго вечора. Скажіть, будь ласка, чи роблять у вашому закладі видалення папілом (у великій кількості)? Якщо так, то яка ціна процедури, і до кого звертатись?
 • Вікторія Доброго дня.Хто з дерматологів приймає у вас?також ціна за прийом?
 • Оля Була дуже задоволенна коли переступила поріг клініки....Чистота всюди...Усміхненні м.сестрички.Лікарем теж задоволенна.Молодці гарних вам відвідувачів.
 • Ніна Добрий день! Цікавлюся, чи можна у вашому закладі зробити пластику при проллапсі органів малого тазу(опущення передньої та задньої стінок вагіни)?
 • Каріна Добрий день. Чи проводять ваші лікарі переривання вагітності? Термін 12 тижнів
 • Ніна Володимирівна Скажіть будь ласка чи можливо в вашій клініці операція по усуненню опущення задньої та передньої стінки піхви 4 стадії?
 • Ірина Доброго дня.Чи роблять у вас ЕКЗ донорським ооцитом пацієнтам з раннім клімаксом?
 • Годжал Марія Доброго дня. Мені скоро мають робити лапароскопію(екстерпацію) у вашому закладі. А я на попередній консультації забула лікарю сказати про фіброзно-кістозну мастопатію.... Це дуже суттєво?Чи змінить це...
 • Анна Скажіть будь ласка, чи ведете ви облік здорових і хворих дітей, народжених в результаті ЕКЗ? Чи зростає ризик народження дитини з інвалідністю приштучному заплідненні?
 • Наталiя Доброго дня Вам!!...Я приемно вражена гарними вiдгуками про Ваш центр..I хочу запитати , чи проводяться операцii пацiентам з iнших областей у Вашому центрi, лапароскопiю?....видалення жовчного...в мен...
 • Ирина Чи можна до вас без запису?
 • Галина Скільки вартує видалення матки з анастезією
 • Світлана Доброго дня, скажіть будь ласка графік роботи на Пасхальні свята?
 • Лідія Я задоволена відношенням персоналу,вічливі і професійні, а особливо лікар Петровський Вадим Валентинович,дякую вам за все.
 • Анна Дуже вдячна клініці за надані послуги. Все пунктуально, професійно, персонал дуууже уважливий і приємний. Дівчата на ресепшені диво! Особливу подяку хочу висловити гінекологу Катерині Віталівні Лікар ...
 • Інна Доброго дня,чи робите ви лапероскопію ендометріоїдна кіста яєчника,і яка його ціна??
 • Тетяна Скільки коштує ЕКЗ ?
 • Марія Доброго дня. Чи здійснюється в вашому закладі лапароскопія жовчного міхура? Яка ціна операції?
Наші партнери
Вверх