ua ru
Ліцензія :АГ №570604 МОЗ від 11.04.2011р.
Луцький район, c.Тарасове, вул. Лісова 1б - с.Боголюби (10 км від м.Луцька)
Графік прийому пацієнтів: Пн-Пт: з 9.00 до 19.00
Нове приміщення клініки знаходиться поза корпусом Волинської обласної лікарні, поряд з лісом. Кінцева зупинка міського маршрутного таксі №31,47. До нас можна доїхати від зупинки готель 'Україна' навпроти ЦУМ. Якщо Ви їдете особистим транспортом, адреса для навігатора: Луцький район, с. Тарасове, вул. Лісова 1б.
прокласти маршрут
Головна Поліменорея (передчасна менструація)

Поліменорея (передчасна менструація)

Кількість переглядів: 24295

Сьогодні порушення місячного циклу без перебільшення можна назвати найпоширенішими гінекологічними відхиленнями. З подібними явищами стикалася хоча б раз майже кожна жінка. Але одна справа, коли «збої» носять спорадичний характер, і зовсім інше - постійні проблеми з біоритмом.
Затримкою менструації після банальної сварки вже нікого не здивувати, однак буває, що місячні кровотечі наздоганяють жінку «авансом». На практиці це проявляється скороченням міжменструального періоду до 15 - 23 днів. Коли феномен такої передчасної менструації триває кілька послідовних циклів, визначається картина поліменореї.

Причини поліменореї

Поліменорея часто виникає через лютеїнову недостатність, тобто недостатнє продукування гормону прогестерону яєчниками у другій фазі місячного циклу.
Серед інших патологічних причин передчасних менструацій слід назвати: гіпоталамо-гіпофізарну дисфункцію, ендометріоз, аденоміоз, синдром полікістозних яєчників, міому, поліпи шийки матки, пухлинні утворення яєчників.
У зрілих жінок поліменорея може бути симптомом пременопаузи. Статистично відзначено, що пацієнтки, які страждають від серцевих захворювань, більш схильні до прояву укороченого місячного циклу. Крім того, стан може бути вираженням загальних виснажливих захворювань організму, наприклад, анемії, неопластичних процесів, або наслідком сильного психофізичного стресу (викидень, надмірна фізична активність, недоїдання, траур і т.п.).
Слід знати, що поліменорея зустрічається у 13% дівчаток протягом першого року після менархе. Юному організмові доводиться відбалансовувати свою гормональну структуру і потрібен час для її стабілізації. На другий рік після першої менструації поліменорея зустрічається вже в 7,5% випадків, а на третій рік знижується до 6%.
Важливо підкреслити, що вагінальна кровотеча не завжди є ознакою менструації. У найбільш серйозних випадках мова може йти про некроз поверхневих шарів ендометрію, який і виявляється у вигляді міжменструальної кровотечі.

Коли звернутися до лікаря?

Якщо передчасна менструація виникає зрідка, то це не обов'язково привід для занепокоєння. В основі проблеми можуть бути різкі зміни у вазі, зміна кліматичного поясу, прийом певних медикаментозних препаратів, втома, неспокій. Але коли поліменорея дає про себе знати кілька місяців поспіль, то настійно рекомендується звернутися за консультацією до гінеколога МЦ «Боголюби» і пройти відповідні діагностичні обстеження.
Особливо важливий лікарський контроль в преклімактеричний період, щоб переконатися, що передчасна менструація не є наслідком будь-яких інших патологічних змін.

Діагностика поліменореї

Щоб оцінити можливі причини, відповідальні за передчасну менструацію, пацієнтці необхідно вести менструальний календар і точно відзначати дати початку циклу.
Для діагностики поліменореї лікар може призначити обстеження крові на статеві гормони і УЗД органів малого таза, щоб визначити можливу присутність кіст (полікістозних яєчники) та дозволить виміряти товщину ендометрію, виявити аномалії овуляції.
Інші діагностичні тести, такі як магнітно-резонансна томографія, іноді потрібні для визначення фізичних причин передчасних менструацій.

Лікування і профілактика

Ефективне регулювання місячного циклу можливе тільки в тому випадку, якщо воно стає наслідком нормалізації функціональних відносин між гіпофізом і яєчниками. Гормональна терапія може базуватися на основі естроген-прогестинових контрацептивів, що застосовуються на протязі декількох менструальних циклів. При лютеїновій недостатності для гормональної компенсації застосовуються прогестеронові препарати перорально або вагінально.
У деяких випадках рішення проблеми передчасних менструацій вимагає хірургічного втручання на розсуд лікуючого лікаря.
Профілактичні заходи по відношенню до поліменореї полягають в адекватній дієті, практиці помірних фізичних вправ, контролі стресу та інших корисних змінах способу життя.

7      4.43
Що ми пропонуємо у Вашому випадку? Розкажіть нам про Вашу проблему і ми Вам допоможемо! Розповісти про свій випадок
Записатись на прийом
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Відгуки про Боголюби Читати усі відгуки (1171)
 • Тетяна Хочу висловити щиру подяку лікарю Святославу Володимировичу за проведену операцію,за його високий професіоналізм,за чуйність,це лікар з великої букви який заслуговує великої поваги і подяки.А також по...
 • Надія Оперувалася 7 років тому. Видаляли велику міому. Розріз і карман від пухлини були великі. Післяопераційна гематома була довго. Навіть по поверненню додому, контроль лікарів був) Через багато років мо...
 • Наталія Робила операцію у лікарів Петровський В.В та Кухарук К.В. за що дуже вдячна.Лікарі працюють на професійному рівні,знають свою справу.Позитивні,чуйні до кожного пацієнта,привітні.Професіонали своєї спр...
 • Наташа Доброго дня ! Проконсультуйте будь ласка. Мала з партнером декілька статевих актів. Два були без призервативів один навіть на початку перерваний відразу. Місячні почались так як і випадали після остан...
 • Оксана Яка ціна гістероскопії?Треба видалити 4поліпи?
 • Анна Маю кісту в яйнику яка ціна операції на видалення?
 • Тетяна Цікавить таке питання,моїй бабусі поставили діагноз рак молочної залози(не у вашій клініці),але вона б хотіла проконсультуватися ще з лікарями,чи можливо це у вас?
 • Ірина Доброго дня. Чи приймає ваша клініка участь у державній програмі штучного запліднення? Якщо так, то чи потрібно у вас проходити усі обстеження, чи можливо від місцевої лікарні?
 • Тетяна Добрий вечір, Олександр Васильович проводив мені отопластику. Ще не зовсім зажило, так як пройшо мало часу, але я уже бачу результат і він не може не тішити. Отож я рекомендую однозначно цього лікаря ...
 • Гість Молодець! Професіонал своєї справи.
 • Аля Хочу висловити подяку гінекологині Олесі Олесівні за професійний підхід, чуйеість та людяність. Це не лікар, а скарб. Прийняла мене позапланово,призначила лікування, дала рекомендації. Все по ділу, вс...
 • Тетяна Високий професіоналізм плюс людяність, фахівець у своїй справі, вихованість , вроджена інтелігентність та розум зробили свою справу. Це найкращий професіонал і людина яку я зустрічала
 • Світлана Добрий вечір, чоловік здавав аналіз у Уролога, мали зателефонувати чи відправити смс на протязі двох тижнів, на даний час вже майже місяць пройшов, але ніхто не телефонує, куди звертатися?
 • Наталія Доброго дня,підкажіть будласка яка повна вартість ЕКЗ спермою чоловіка.Безпліддя чоловічого фактору
 • Валентина Скажіть будь ласка ціна видалення матки з придатками
 • Гість Не смішіть!!!!Ви такі «правдиві», що мій відгук протримався не більше 10 хв і ви його видалили і я розумію , чому, але і ви несете відповідальність і маєте зрозуміти, що за доведення людини до самогуб...
 • Марина Доброго дня, проходила профілактичне обстеження у гінеколога Щепко Євгеніі Валеріівни, я не маю претензій до неї як до спеціаліста , бо звернулась до неї вперше, але в мене є питанння чи існує хоч як...
 • Оксана Маю дермоїдну кісту на правому яйнику 8см, ниє, турбує. Скажіть скільки обійдеться така операція?
 • Наталія Доброго дня підскажіть скільки коштує еко з донорським ембріоном? І до кого з лікарів краще звернутись? Дякую.
 • Аліна Доброго дня! Яка вартість прийому лікаря - гінеколога з узі та мазками?
Наші партнери
Вверх