ua ru en
Ліцензія :АГ №570604 МОЗ від 11.04.2011р.
Луцький район, c.Тарасове, вул. Лісова 1б - с.Боголюби (10 км від м.Луцька)
Графік прийому пацієнтів: Пн-Пт: з 9.00 до 19.00
Нове приміщення клініки знаходиться поза корпусом Волинської обласної лікарні, поряд з лісом. Кінцева зупинка міського маршрутного таксі №31,47. До нас можна доїхати від зупинки готель 'Україна' навпроти ЦУМ. Якщо Ви їдете особистим транспортом, адреса для навігатора: Луцький район, с. Тарасове, вул. Лісова 1б.
прокласти маршрут
Головна Хірургія в Боголюбах як за кордоном

Поліпи шлунково-кишкового тракту

Кількість переглядів: 6081

В останні десятиліття у всьому світі спостерігається значне збільшення кількості хворих з поліпами ШКТ. Це можна пояснити не тільки зростанням даної патології, а й стрімким розвитком і вдосконаленням ендоскопії - основного достовірного методу діагностики цієї хвороби.

Поліпи займають особливе місце серед захворювань шлунково-кишкового тракту, в першу чергу тому, що у ряді випадків вони схильні до злоякісного переродження. Достовірної симптоматики, характерної виключно для поліпів не існує, що в значній мірі ускладнює постановку діагнозу.

Що таке поліп шлунково-кишкового тракту?

Поліп шлунково-кишкового тракту являє собою утворення, сформоване на слизовій оболонці, яке випинається в просвіт органа. Поліпи можуть локалізуватися в будь-якому з відділів шлунково-кишкового тракту, але частіше за все це шлунок, рідше - стравохід, кишечник.

Причини виникнення поліпів до цих пір остаточно не вивчені. Найбільш популярні теорії їхнього виникнення: аліментарна, запальна та інфекційна.

В основі аліментарної теорії лежить припущення, що патологічна регенерація клітин слизової оболонки пов'язана з подразненням алкоголем, грубою клітковиною, дуже гарячими або холодними стравами, а також хімічними добавками, що мають мутагенні властивості.

Запальна теорія говорить про порушення регенераційної процесу і розвитку атрофії через хронічне запалення. А інфекційна теорія, по суті, уточнює і доповнює запальну теорію.

Симптоматика поліпів залежить від місця локалізації. Так поліпи стравоходу зазвичай протікають безсимптомно, їх виявляють при "випадковій" гастроскопії. Якщо поліпи великого розміру, то у пацієнта відзначаються труднощі з ковтанням їжі (дисфагія), блювота, нудота, відчуття в стравоході чужорідного тіла. Іноді спостерігаються періоди ремісії. У молодому віці при стрімкому прогресі захворювання можливо швидке злоякісне переродження поліпа.

Якщо мова йде про поліпи шлунка, то болі в животі обумовлені тим, наскільки виражене фонове запалення. Біль локалізований в надчеревній ділянці, спочатку пов'язаний з прийомом їжі, але пізніше вже не залежить від цього. Поліпи на ніжці здатні випадати в дванадцятипалу кишку.

Поліпи можуть покритися виразками, при цьому спостерігаються незначні кровотечі, в блювотних масах виявляється кров. В такому випадку мають місце характерні для крововтрат симптоми: слабкість, анемія , блідість шкіри. Злоякісно перероджується поліп поступово, пацієнт втрачає апетит, худне.

В поодиноких випадках поліпів товстої кишки пацієнт не пред'являє ніяких скарг. Множинні поліпи нагадую про себе болючою дефекацією, калом з домішками крові, гною, слизу, сверблячкою ануса .

Діагностика

Ведучий метод діагностики поліпів шлунково-кишкового тракту - ендоскопічні дослідження. І гастроскопію і колоноскопію (з наркозом і без) можна пройти в Медичному центрі «Боголюби». Процедури дозволяють визначити місце розташування, форму і розмір поліпів, при необхідності - зробити біопсію і вирішити питання подальшої терапевтичної тактики.

Терапія і профілактика

Лікування поліпів шлунково-кишкового тракту передбачає їх видалення. Рішення про необхідність поліпектомії приймається лікарем-ендоскопістом , який враховує форму, локалізацію, розмір поліпів, а також результати лабораторних досліджень.

Якщо поліпи маленькі, менше 5 мм, то ендоскопічне спостереження за їхньою динамікою слід проводити раз на півроку. Після поліпектомії контрольні дослідження проводять раз на рік.

Мета профілактики поліпів шлунково-кишкового тракту - раннє виявлення утворень. Ендоскопія рекомендується в якості скринінгу для всіх осіб, старше 45 років, навіть якщо немає ніяких симптоматичних передумов. Виходячи з принципів онкологічної настороженості , особливої уваги потрібують  пацієнти, у яких анамнез обтяжений онкологією органів шлунково-кишкового тракту.

2      5
Що ми пропонуємо у Вашому випадку? Розкажіть нам про Вашу проблему і ми Вам допоможемо! Розповісти про свій випадок
Записатись на прийом
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Відгуки про Боголюби Читати усі відгуки (1172)
 • Оксана Доброго дня,чи є у вас де переночувати супроводжуючому пацієнта?
 • Тетяна Хочу висловити щиру подяку лікарю Святославу Володимировичу за проведену операцію,за його високий професіоналізм,за чуйність,це лікар з великої букви який заслуговує великої поваги і подяки.А також по...
 • Надія Оперувалася 7 років тому. Видаляли велику міому. Розріз і карман від пухлини були великі. Післяопераційна гематома була довго. Навіть по поверненню додому, контроль лікарів був) Через багато років мо...
 • Наталія Робила операцію у лікарів Петровський В.В та Кухарук К.В. за що дуже вдячна.Лікарі працюють на професійному рівні,знають свою справу.Позитивні,чуйні до кожного пацієнта,привітні.Професіонали своєї спр...
 • Наташа Доброго дня ! Проконсультуйте будь ласка. Мала з партнером декілька статевих актів. Два були без призервативів один навіть на початку перерваний відразу. Місячні почались так як і випадали після остан...
 • Оксана Яка ціна гістероскопії?Треба видалити 4поліпи?
 • Анна Маю кісту в яйнику яка ціна операції на видалення?
 • Тетяна Цікавить таке питання,моїй бабусі поставили діагноз рак молочної залози(не у вашій клініці),але вона б хотіла проконсультуватися ще з лікарями,чи можливо це у вас?
 • Ірина Доброго дня. Чи приймає ваша клініка участь у державній програмі штучного запліднення? Якщо так, то чи потрібно у вас проходити усі обстеження, чи можливо від місцевої лікарні?
 • Тетяна Добрий вечір, Олександр Васильович проводив мені отопластику. Ще не зовсім зажило, так як пройшо мало часу, але я уже бачу результат і він не може не тішити. Отож я рекомендую однозначно цього лікаря ...
 • Гість Молодець! Професіонал своєї справи.
 • Аля Хочу висловити подяку гінекологині Олесі Олесівні за професійний підхід, чуйеість та людяність. Це не лікар, а скарб. Прийняла мене позапланово,призначила лікування, дала рекомендації. Все по ділу, вс...
 • Тетяна Високий професіоналізм плюс людяність, фахівець у своїй справі, вихованість , вроджена інтелігентність та розум зробили свою справу. Це найкращий професіонал і людина яку я зустрічала
 • Світлана Добрий вечір, чоловік здавав аналіз у Уролога, мали зателефонувати чи відправити смс на протязі двох тижнів, на даний час вже майже місяць пройшов, але ніхто не телефонує, куди звертатися?
 • Наталія Доброго дня,підкажіть будласка яка повна вартість ЕКЗ спермою чоловіка.Безпліддя чоловічого фактору
 • Валентина Скажіть будь ласка ціна видалення матки з придатками
 • Гість Не смішіть!!!!Ви такі «правдиві», що мій відгук протримався не більше 10 хв і ви його видалили і я розумію , чому, але і ви несете відповідальність і маєте зрозуміти, що за доведення людини до самогуб...
 • Марина Доброго дня, проходила профілактичне обстеження у гінеколога Щепко Євгеніі Валеріівни, я не маю претензій до неї як до спеціаліста , бо звернулась до неї вперше, але в мене є питанння чи існує хоч як...
 • Оксана Маю дермоїдну кісту на правому яйнику 8см, ниє, турбує. Скажіть скільки обійдеться така операція?
 • Наталія Доброго дня підскажіть скільки коштує еко з донорським ембріоном? І до кого з лікарів краще звернутись? Дякую.
Наші партнери
Вверх