ua ru en
Ліцензія :АГ №570604 МОЗ від 11.04.2011р.
Луцький район, c.Тарасове, вул. Лісова 1б - с.Боголюби (10 км від м.Луцька)
Графік прийому пацієнтів: Пн-Пт: з 9.00 до 19.00
Нове приміщення клініки знаходиться поза корпусом Волинської обласної лікарні, поряд з лісом. Кінцева зупинка міського маршрутного таксі №31,47. До нас можна доїхати від зупинки готель 'Україна' навпроти ЦУМ. Якщо Ви їдете особистим транспортом, адреса для навігатора: Луцький район, с. Тарасове, вул. Лісова 1б.
прокласти маршрут
Головна Хірургія в Боголюбах як за кордоном

Поліпи шлунково-кишкового тракту

Кількість переглядів: 140

В останні десятиліття у всьому світі спостерігається значне збільшення кількості хворих з поліпами ШКТ. Це можна пояснити не тільки зростанням даної патології, а й стрімким розвитком і вдосконаленням ендоскопії - основного достовірного методу діагностики цієї хвороби.

Поліпи займають особливе місце серед захворювань шлунково-кишкового тракту, в першу чергу тому, що у ряді випадків вони схильні до злоякісного переродження. Достовірної симптоматики, характерної виключно для поліпів не існує, що в значній мірі ускладнює постановку діагнозу.

Що таке поліп шлунково-кишкового тракту?

Поліп шлунково-кишкового тракту являє собою утворення, сформоване на слизовій оболонці, яке випинається в просвіт органа. Поліпи можуть локалізуватися в будь-якому з відділів шлунково-кишкового тракту, але частіше за все це шлунок, рідше - стравохід, кишечник.

Причини виникнення поліпів до цих пір остаточно не вивчені. Найбільш популярні теорії їхнього виникнення: аліментарна, запальна та інфекційна.

В основі аліментарної теорії лежить припущення, що патологічна регенерація клітин слизової оболонки пов'язана з подразненням алкоголем, грубою клітковиною, дуже гарячими або холодними стравами, а також хімічними добавками, що мають мутагенні властивості.

Запальна теорія говорить про порушення регенераційної процесу і розвитку атрофії через хронічне запалення. А інфекційна теорія, по суті, уточнює і доповнює запальну теорію.

Симптоматика поліпів залежить від місця локалізації. Так поліпи стравоходу зазвичай протікають безсимптомно, їх виявляють при "випадковій" гастроскопії. Якщо поліпи великого розміру, то у пацієнта відзначаються труднощі з ковтанням їжі (дисфагія), блювота, нудота, відчуття в стравоході чужорідного тіла. Іноді спостерігаються періоди ремісії. У молодому віці при стрімкому прогресі захворювання можливо швидке злоякісне переродження поліпа.

Якщо мова йде про поліпи шлунка, то болі в животі обумовлені тим, наскільки виражене фонове запалення. Біль локалізований в надчеревній ділянці, спочатку пов'язаний з прийомом їжі, але пізніше вже не залежить від цього. Поліпи на ніжці здатні випадати в дванадцятипалу кишку.

Поліпи можуть покритися виразками, при цьому спостерігаються незначні кровотечі, в блювотних масах виявляється кров. В такому випадку мають місце характерні для крововтрат симптоми: слабкість, анемія , блідість шкіри. Злоякісно перероджується поліп поступово, пацієнт втрачає апетит, худне.

В поодиноких випадках поліпів товстої кишки пацієнт не пред'являє ніяких скарг. Множинні поліпи нагадую про себе болючою дефекацією, калом з домішками крові, гною, слизу, сверблячкою ануса .

Діагностика

Ведучий метод діагностики поліпів шлунково-кишкового тракту - ендоскопічні дослідження. І гастроскопію і колоноскопію (з наркозом і без) можна пройти в Медичному центрі «Боголюби». Процедури дозволяють визначити місце розташування, форму і розмір поліпів, при необхідності - зробити біопсію і вирішити питання подальшої терапевтичної тактики.

Терапія і профілактика

Лікування поліпів шлунково-кишкового тракту передбачає їх видалення. Рішення про необхідність поліпектомії приймається лікарем-ендоскопістом , який враховує форму, локалізацію, розмір поліпів, а також результати лабораторних досліджень.

Якщо поліпи маленькі, менше 5 мм, то ендоскопічне спостереження за їхньою динамікою слід проводити раз на півроку. Після поліпектомії контрольні дослідження проводять раз на рік.

Мета профілактики поліпів шлунково-кишкового тракту - раннє виявлення утворень. Ендоскопія рекомендується в якості скринінгу для всіх осіб, старше 45 років, навіть якщо немає ніяких симптоматичних передумов. Виходячи з принципів онкологічної настороженості , особливої уваги потрібують  пацієнти, у яких анамнез обтяжений онкологією органів шлунково-кишкового тракту.

1      5
Що ми пропонуємо у Вашому випадку? Розкажіть нам про Вашу проблему і ми Вам допоможемо! Розповісти про свій випадок
Записатись на прийом
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Відгуки про Боголюби Читати усі відгуки (802)
 • Андріана Яка ціна донорської яйцеклітини?
 • Ірина Дуже задоволена цією клінікою. Робила лапароскопічну операцію Лікарі просто неймовірні професіонали, персонал привітний та підготовлений на високому рівні. Умови перебування просто чудові. Операцію п...
 • Олена Добрий день. Аналіз на НLA типування пари робите?
 • Галинка Щиро дякую усьому колективу ЛЦ Боголюби. А особливо гінекологу Катерині Віталіїні, а також великий уклін оперуючому лікарю Петровському Вадиму Валентиновичу. Це лікаріі від Бога. Чуйні, делікатні,д...
 • Юля Доброго дня !Скажіть будь ласка :"чи роблять у вашому закладі хірургічні втручання яєчників при полікістозі при якому вагітність не настає, але планується ??? Дайте пораду щодо подальшого лікування?Дя...
 • Уляна Декілька років тому мій чоловік зробив вазектомію в цьому медичному центрі. Все було чудово. Сервіс, сама операція і відношення персоналу на високому рівні. Після стерилізації наше сексуальне життя зн...
 • Ніна Володимирівна Сьогодні пройшло два тижні, як я зробила у центрі Боголюби складну операцію по усуненню пролапсу органів малого тазу (було випадіння вагіни, матки, зміщення сечового міхура та прямої кішки), а також ...
 • Тетяна Доброї ночі! Скажіть, будь ласка, як завчасно треба записатись і на абдомінопластику ? Скільки днів триває обстеження?
 • Ірина Доброго вечора. Скажіть, будь ласка, чи роблять у вашому закладі видалення папілом (у великій кількості)? Якщо так, то яка ціна процедури, і до кого звертатись?
 • Вікторія Доброго дня.Хто з дерматологів приймає у вас?також ціна за прийом?
 • Оля Була дуже задоволенна коли переступила поріг клініки....Чистота всюди...Усміхненні м.сестрички.Лікарем теж задоволенна.Молодці гарних вам відвідувачів.
 • Ніна Добрий день! Цікавлюся, чи можна у вашому закладі зробити пластику при проллапсі органів малого тазу(опущення передньої та задньої стінок вагіни)?
 • Каріна Добрий день. Чи проводять ваші лікарі переривання вагітності? Термін 12 тижнів
 • Ніна Володимирівна Скажіть будь ласка чи можливо в вашій клініці операція по усуненню опущення задньої та передньої стінки піхви 4 стадії?
 • Ірина Доброго дня.Чи роблять у вас ЕКЗ донорським ооцитом пацієнтам з раннім клімаксом?
 • Годжал Марія Доброго дня. Мені скоро мають робити лапароскопію(екстерпацію) у вашому закладі. А я на попередній консультації забула лікарю сказати про фіброзно-кістозну мастопатію.... Це дуже суттєво?Чи змінить це...
 • Анна Скажіть будь ласка, чи ведете ви облік здорових і хворих дітей, народжених в результаті ЕКЗ? Чи зростає ризик народження дитини з інвалідністю приштучному заплідненні?
 • Наталiя Доброго дня Вам!!...Я приемно вражена гарними вiдгуками про Ваш центр..I хочу запитати , чи проводяться операцii пацiентам з iнших областей у Вашому центрi, лапароскопiю?....видалення жовчного...в мен...
 • Ирина Чи можна до вас без запису?
 • Галина Скільки вартує видалення матки з анастезією
Наші партнери
Вверх