Переглядів: 43887 · 12 жовтня 2021 р.

Постконтрацептивна аменорея

Постконтрацептивна аменорея

Після припинення прийому гормональних контрацептивів, у жінки може спостерігатися відсутність менструації. Цей стан відомий як постконцетрацептивна аменорея.

Прийом протизаплідних засобів, в цілому, регулює менструальний цикл і забезпечує контрацептивний ефект, в цьому великий «плюс» цих препаратів. Але рано чи пізно пацієнтка зістрибує з «протизаплідної голки», і в цьому випадку треба бути готовою до можливих негативних наслідків.

При постконтрацептивній аменореї менструація може бути відсутньою протягом 3 місяців і більше. Вважається, що від постконтрацептивної аменореї страждає, в середньому, від 30 до 50% жінок, які використовували протизаплідні таблетки.

На тлі постконтрацептивної аменореї зустрічаються і випадки галактореї - виділення молока поза періодом лактації. Згідно з гіпотезою деяких авторів, аменорея, пов'язана з відміною протизаплідних засобів, не є чимось екстраординарним, а просто свідчить про те, що організм жінки починає адаптуватися до умов, при якому (вже) можливе зачаття. Проте до цих пір ця гіпотеза практичними даними не підтверджена.

Причини постконтрацептивної аменореї

Більшість сучасних учених вважає, що постконтрацептивну аменорею слід розглядати як вторинну аменорею - аменорею, причиною якої є низькокалорійна дієта, проведена жінкою під час прийому протизаплідною терапії.

Справді, прийом таблеток пов'язаний з неминучим збільшенням ваги, що поєднується з сильною затримкою води організмом. Виходячи з цього, пацієнтки роблять відчайдушні спроби утримати свою ідеальну вагу, щоб врівноважити передбачувані негативні наслідки, отримані в результаті гормонотерапії. Але при цьому жінки не дають собі звіту в тому, що своєю поведінкою тільки погіршують ситуацію, тому що організм звикає до нового режиму харчування. В результаті пацієнтка після скасування контрацептивів «отримує» аменорею, причину якої часто помилково відносять до припинення контрацепції.

Постконтрацептивна аменорея, як правило, проходить протягом декількох місяців, без необхідності використання будь-яких спеціальних методів лікування. Не лякайтеся і не соромтеся попросити свого гінеколога розвіяти всі ваші сумніви, пов'язані з контрацептивами та наслідками їх прийому і скасування.

Оцініть матеріал
4.0 · 15 голосів

Що ми пропонуємо у Вашому випадку?

Розкажіть нам про Вашу проблему і ми Вам допоможемо!

Розповісти про свій випадок
Записатись на прийом
Анна

доброго вечора! пила коки 3 місяці, (Регулон) через те що мала нестабільний цикл. мали з хлопцем полові акти без презерватива, з презервативом тільки в 7-ми денній перерві, еякуляції всередину ніколи не було, та пила таблетки без пропусків, останній половий акт був 25.10. Була на прийомі у гінеколога після цього, вона сказала що все добре. Але у мене виникло питання, бо зараз почалась затримка. Чи могла настати вагітність? та яка вірогідність цього? Та чи можливі такі затримки через те що я перестала пити КОКи?

Відповідь МЦ: Ймовірність вагітності у Вашій ситуації дуже низька, а затримка зараз може бути через відновлення природного циклу після припинення прийому КОК. Якщо це триватиме понад тиждень, зробіть контрольний тест на вагітність.
Яна

Доброґо дня, приймаю Регулон півтора року і зараз перестали йти місячні. Що це може бути?

Відповідь МЦ: Яно, це може бути побічна дія Регулону, але також не виключена вагітність чи інші гормональні порушення. Для діагностики стану потрібна консультація гінеколога та огляд.
Вікторія

Доброго дня. Пила джаз плюс 2 роки, по інструкції відмовилась (так як в інструкції вказано що потрібно зробити тривалу перерву), але для себе вирішила взагалі більш не приймати. Після відміни була затримка місячних 7 днів, а після того два місяці взагалі немає. Не вагітна. Скажіть будь ласка, чи можлива аменорея, чи вона погано впливає на здоровʼя жінки, і взагалі що робити, аби вона закінчилась?

Відповідь МЦ: Вікторіє, для діагностики стану та призначення дієвого лікування Вам варто звернутися на огляд до гінеколога, здати мазки і зробити УЗД органів малого тазу. Запис на прийом до спеціалістів центру - за телефонами, вказаними на сайті.
Valeria

Доброго дня, почала приймати джаз плюс не підчас місячних а за день до них, все було добре, мала пропуск двох таблеток і почалися місячні і не перестати йти вже 8 день чи перестати їх приймати ?

Відповідь МЦ: Джаз плюс є контрацептивом, призначається виключно лікарем. Після пропуску таблеток, (якого категорично не мало бути), у Вас розпочалась кровотеча відміни. Рекомендуємо звернутись в медичний центр для дообстеження та визначення показів/протипоказів для прийому Вами даного препарату.
Настя

Доброго дня. Приймала Ярину 2,5 роки. Після припинення були два рази місячні з незначними затримками. Потім не було два цикли( 55 днів) На УЗД сказали все нормально і що в мене мультифолікулярні яєчники. Чи є це випадком анемореї?

Відповідь МЦ: Оскільки у Вас немає овуляції, то відповідно і не буде регулярного менструального циклу. Про відсутність овуляції свідчить те, що на УЗД мультифолікулярні яєчники. Треба визначити причину ановуляторних циклів, тоді і менструація буде регулярною. Важливо чи була регулярна менструація до прийому Ярини? Треба подивитись що з гормонами. Якщо підвищений тестостерон,то блокується овуляції і відповідно немає регулярного циклу.Може з іншими гормонами є відхилення? Потрібно дообстежетись.
Марта

Доброго дня , у мене таке питання , почала приймати Джаз плюс 2-3 місяці тому , регулярно був статевий акт , з 14 по 18 січня були місячні, але 30 знову почалась не рясна кровотеча, таблетки приймала вчасно максимум з інтервалом в 10 хвилин , не пропускала . Чи є ризик того що я вагітна ?

Відповідь МЦ: Ризик мінімальний, проте про вся випадок, для діагностики вагітності Ви можете скористатися високочутливим тестом, який покаже результат уже на 8 день запліднення.
Уля

Доброго вечора! Пила протизаплідні 10 днів у зв'язку з дуже поганими почуттям припинила! Зараз місячних нема чи це нормально! Невагітна

Відповідь МЦ: Для діагностики проблеми Вам слід звернутися на очну консультацію до гінеколога. Запис на прийом - за телефонами, вказаними на сайті.
Ліна

Доброго дня! Мені 23 повних років, приймала Ярину 3 роки 7 місяців. Після припинення (допила пачку до кінця), була як зазвичай подібна кровотеча, а сама менструація почалася на 38 день циклу (рахувала від першого дня подібної кровотечі). На даний момент 43 день циклу, а менструація відсутня. Декілька разів був секс без захисту. Я заміжня. Тест на ХГЧ негативний. Чи можна вважати це порушенням менструального циклу?

Відповідь МЦ: Ліно, онлайн діагностувати причину проблеми ми не можемо. Вам варто звернутися на очну консультацію до гінеколога. Запис на прийом - за телефонами, вказаними на сайті.
Аліна

Добрий день, скажіть будь ласка,після прийому регулону не наступили місячні... Регулон пила 8 місяців Що робити??

Відповідь МЦ: Аліно, для початку Вам варто зробити діагностику вагітності. Для цього Ви можете скористатися високочутливим аптечним тестом або здати кров на ХГЧ.
Юля

Після прийому Деновель 30(протягом 3 міс.) відчуваю сухість,турбують мізерні місячні(вже п'ятий місяць після прийому),особливо останній раз-тільки мазанина.Чи це є нормою? Дякую

Відповідь МЦ: Юліє, ні, це не є нормою. Онлайн ми не в змозі діагностувати причину Вашої проблеми. Вам варто звернутися на очну консультацію до гінеколога. Запис на прийом до спеціалістів центру - за телефонами, вказаними на сайті.

Послуги МЦ БОГОЛЮБИ

Наші партнери