Views: 43889 · 12 October 2021

Post contraceptive Amenorrhea

Постконтрацептивна аменорея

After stopping hormonal contraceptives, a woman may experience a lack of menstruation. This condition is known as  postconcepceptive amenorrhea.

The use of contraceptives, in general, regulates the menstrual cycle and provides a contraceptive effect, this is a big «plus» of these drugs. But sooner or later, the patient jumps off the «contraceptive needle», in which case one must be prepared for possible negative consequences.

With post-contraceptive amenorrhea, menstruation may be absent for 3 months or more. It is believed that post-contraceptive amenorrhea affects, on average, 30 to 50% of women who have used birth control pills.

Against the background of post-contraceptive amenorrhea, there are cases of и galactorrhea  - the release of milk outside the period of  lactation. . According to the hypothesis of some authors, amenorrhea associated with the abolition of contraceptives is not something extraordinary, but simply indicates that the woman’s body begins to adapt to conditions in which conception is (already) possible. However, this hypothesis has not yet been confirmed by practical data.

Causes of post-contraceptive amenorrhea

Most modern scientists believe that post-contraceptive amenorrhea should be considered as secondary amenorrhea, the cause of which is a low-calorie diet, carried out by a woman while taking birth control. In fact, taking pills is associated with an inevitable weight gain, which is combined with a strong water retention by the body. Based on this, patients make desperate attempts to maintain their ideal weight in order to balance the expected negative consequences resulting from hormone therapy.But at the same time, women do not realize that their behavior only worsens the situation, because the body gets used to the new diet. As a result, the patient after canceling contraceptives «gets» amenorrhea, the reason for which is often mistakenly attributed to the termination of contraception.

Post-contraceptive amenorrhea usually goes away within a few months, without the need for any special treatment methods. Do not be scared and do not hesitate to ask your  gynecologistа for the resolution of all your doubts related to contraceptives and the consequences of their reception and cancellation.

Rate this page
4.0 · 15 votes

What do we offer in your case?

Tell us about your problem and we will help you!

Tell about your case
 To make an appointment
Анна

доброго вечора! пила коки 3 місяці, (Регулон) через те що мала нестабільний цикл. мали з хлопцем полові акти без презерватива, з презервативом тільки в 7-ми денній перерві, еякуляції всередину ніколи не було, та пила таблетки без пропусків, останній половий акт був 25.10. Була на прийомі у гінеколога після цього, вона сказала що все добре. Але у мене виникло питання, бо зараз почалась затримка. Чи могла настати вагітність? та яка вірогідність цього? Та чи можливі такі затримки через те що я перестала пити КОКи?

Clinic's answer: Ймовірність вагітності у Вашій ситуації дуже низька, а затримка зараз може бути через відновлення природного циклу після припинення прийому КОК. Якщо це триватиме понад тиждень, зробіть контрольний тест на вагітність.
Яна

Доброґо дня, приймаю Регулон півтора року і зараз перестали йти місячні. Що це може бути?

Clinic's answer: Яно, це може бути побічна дія Регулону, але також не виключена вагітність чи інші гормональні порушення. Для діагностики стану потрібна консультація гінеколога та огляд.
Вікторія

Доброго дня. Пила джаз плюс 2 роки, по інструкції відмовилась (так як в інструкції вказано що потрібно зробити тривалу перерву), але для себе вирішила взагалі більш не приймати. Після відміни була затримка місячних 7 днів, а після того два місяці взагалі немає. Не вагітна. Скажіть будь ласка, чи можлива аменорея, чи вона погано впливає на здоровʼя жінки, і взагалі що робити, аби вона закінчилась?

Clinic's answer: Вікторіє, для діагностики стану та призначення дієвого лікування Вам варто звернутися на огляд до гінеколога, здати мазки і зробити УЗД органів малого тазу. Запис на прийом до спеціалістів центру - за телефонами, вказаними на сайті.
Valeria

Доброго дня, почала приймати джаз плюс не підчас місячних а за день до них, все було добре, мала пропуск двох таблеток і почалися місячні і не перестати йти вже 8 день чи перестати їх приймати ?

Clinic's answer: Джаз плюс є контрацептивом, призначається виключно лікарем. Після пропуску таблеток, (якого категорично не мало бути), у Вас розпочалась кровотеча відміни. Рекомендуємо звернутись в медичний центр для дообстеження та визначення показів/протипоказів для прийому Вами даного препарату.
Настя

Доброго дня. Приймала Ярину 2,5 роки. Після припинення були два рази місячні з незначними затримками. Потім не було два цикли( 55 днів) На УЗД сказали все нормально і що в мене мультифолікулярні яєчники. Чи є це випадком анемореї?

Clinic's answer: Оскільки у Вас немає овуляції, то відповідно і не буде регулярного менструального циклу. Про відсутність овуляції свідчить те, що на УЗД мультифолікулярні яєчники. Треба визначити причину ановуляторних циклів, тоді і менструація буде регулярною. Важливо чи була регулярна менструація до прийому Ярини? Треба подивитись що з гормонами. Якщо підвищений тестостерон,то блокується овуляції і відповідно немає регулярного циклу.Може з іншими гормонами є відхилення? Потрібно дообстежетись.
Марта

Доброго дня , у мене таке питання , почала приймати Джаз плюс 2-3 місяці тому , регулярно був статевий акт , з 14 по 18 січня були місячні, але 30 знову почалась не рясна кровотеча, таблетки приймала вчасно максимум з інтервалом в 10 хвилин , не пропускала . Чи є ризик того що я вагітна ?

Clinic's answer: Ризик мінімальний, проте про вся випадок, для діагностики вагітності Ви можете скористатися високочутливим тестом, який покаже результат уже на 8 день запліднення.
Уля

Доброго вечора! Пила протизаплідні 10 днів у зв'язку з дуже поганими почуттям припинила! Зараз місячних нема чи це нормально! Невагітна

Clinic's answer: Для діагностики проблеми Вам слід звернутися на очну консультацію до гінеколога. Запис на прийом - за телефонами, вказаними на сайті.
Ліна

Доброго дня! Мені 23 повних років, приймала Ярину 3 роки 7 місяців. Після припинення (допила пачку до кінця), була як зазвичай подібна кровотеча, а сама менструація почалася на 38 день циклу (рахувала від першого дня подібної кровотечі). На даний момент 43 день циклу, а менструація відсутня. Декілька разів був секс без захисту. Я заміжня. Тест на ХГЧ негативний. Чи можна вважати це порушенням менструального циклу?

Clinic's answer: Ліно, онлайн діагностувати причину проблеми ми не можемо. Вам варто звернутися на очну консультацію до гінеколога. Запис на прийом - за телефонами, вказаними на сайті.
Аліна

Добрий день, скажіть будь ласка,після прийому регулону не наступили місячні... Регулон пила 8 місяців Що робити??

Clinic's answer: Аліно, для початку Вам варто зробити діагностику вагітності. Для цього Ви можете скористатися високочутливим аптечним тестом або здати кров на ХГЧ.
Юля

Після прийому Деновель 30(протягом 3 міс.) відчуваю сухість,турбують мізерні місячні(вже п'ятий місяць після прийому),особливо останній раз-тільки мазанина.Чи це є нормою? Дякую

Clinic's answer: Юліє, ні, це не є нормою. Онлайн ми не в змозі діагностувати причину Вашої проблеми. Вам варто звернутися на очну консультацію до гінеколога. Запис на прийом до спеціалістів центру - за телефонами, вказаними на сайті.

Services BOGOLIUBY MC

Our partners