ua ru en
Ліцензія :АГ №570604 МОЗ від 11.04.2011р.
Луцький район, c.Тарасове, вул. Лісова 1б - с.Боголюби (10 км від м.Луцька)
Графік прийому пацієнтів: Пн-Пт: з 9.00 до 19.00
Нове приміщення клініки знаходиться поза корпусом Волинської обласної лікарні, поряд з лісом. Кінцева зупинка міського маршрутного таксі №31,47. До нас можна доїхати від зупинки готель 'Україна' навпроти ЦУМ. Якщо Ви їдете особистим транспортом, адреса для навігатора: Луцький район, с. Тарасове, вул. Лісова 1б.
прокласти маршрут
Головна Будь мамою - лікування безпліддя

Завмерла вагітність

Кількість переглядів: 36913

Завмерла вагітність - патологічний стан, який характеризується зупинкою росту і розвитку ембріона або плода, його смерть. Зустрічається у жінок різних вікових категорій. Жінка, яка планує вагітність, повинна бути ознайомлена з ознаками завмирання плоду. Але це не означає, що їй тепер кожну хвилину треба думати про завмерлу вагітність та шукати в собі загрозливі симптоми. Виникнути патологія може на будь-якому терміні. Але найчастіше її діагностують у першому триместрі.

Завмирання плоду на перших місяцях вагітності явно вираженими ознаками може і не супроводжуватися. Буває навіть, що все проходить непомітно, без кров'яних виділень, болю. Мертвий плід може не відторгатися і разом з плацентою залишається в матці. Ознаки вагітності, що завмерла на пізніх термінах мають суттєві відмінності від тих, які проявляються на перших тижнях. Жінка відчуває себе комфортно: відступає токсикоз, підвищується апетит, немає ніяких больових відчуттів. Але майбутня дитина вже померла, а мама про це навіть не здогадується. Майте на увазі, якщо раптово зник ваш звичайний «вагітний» дискомфорт, є сенс звернутися до лікаря. Але буває й так, що з'являються болі внизу живота, кров'янисті виділення. Припиняється ворушіння дитини.

Ознаки завмерлої вагітності

Перше, чого не слід робити - це самій собі ставити діагноз. Якщо з'явилися якісь приводи для занепокоєння - зверніться до спеціаліста, а він призначить УЗД. Під час УЗД лікар виявляє відсутність серцебиття, невідповідність розмірів плоду термінами вагітності.

Причини завмерання вагітності

Причини виникнення цієї патології безліч:

Після того, як діагноз «завмерла вагітність» підтвердився, лікар призначає процедуру вискоблювання. Робиться це для того, щоб попередити розвиток токсичного отруєння продуктами розпаду плаценти і плодових тканин.

У відновний період, на етапі планування повторної вагітності важливо пройти: УЗД, здати аналізи на гормони щитовидної залози, TORCH - комплекс. Вагітніти рекомендується не раніше, ніж через півроку. Організм за цей час відпочине і прийде в норму. Забудьте про алкоголь, сигарети та інші шкідливі звички, приймайте вітамінні комплекси, які призначить лікар. А головне - вірте, що все буде добре. Здоровий спосіб життя і позитивний настрій обов'язково допоможуть вам зачати, виносити і народити здорового малюка.

16      3.63
Що ми пропонуємо у Вашому випадку? Розкажіть нам про Вашу проблему і ми Вам допоможемо! Розповісти про свій випадок
Записатись на прийом
Маріч 2024-01-18
Добрий день. У мене вагітність завмерла на 8 тижні. Провели вакуумну чистку порожнини матки, після цього протягом 7 днів були незначні кров'яні виділення. Зараз уже більше 10 днів як вони припинилися, вирішила зробити УЗД, лікар сказав що ще є згустки крові в матці і потрібно чекати перших місячних, оскільки є ймовірність що вони вийдуть з місячними. Місячні повинні початись десь через 8 днів. Чи варто чекати чи потрібно якимось іншим чином видаляти згустки які залишились в матці?
Маріє, Вам варто дотримуватися рекомендацій лікуючого лікаря. Якщо ж у Вас є сумніви щодо доцільності цих рекомендацій, Ви можете звернутися до іншого спеціаліста на огляд та консультацію, щоб почути альтерантивну думку. Запис на прийом до спеціалістів центру - за телефонами, вказаними на сайті.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

2024-01-15
Доброго вечора на терміні 10 тижнів в1 день була на узі і сказали немає серцебиття і перестав рости плід приблизно 2 тижні назат сказали іти додому прийти через 10 дні я дуже переживаю шо мені робити в такій ситуації.
Ви можете звернутися на УЗД до іншого спеціаліста, щоб підтвердити чи спростувати діагноз, якщо у Вас є сумніви з цього приводу. Запис на прийом до спеціалістів центру - за телефонами, вказаними на сайті.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Оля 2023-11-01
Доброго дня. На терміні 8 тижнів 1 день пішла на узд, саазали що плід розвинутий на свій термін але в емріона відсутнє серцебиття, і ось ось буквально сьогодні завмер ембріон тому що все дуже чітко віалізується, здала ХГЛ потім перездала на терміні вагітності рівно в 9 тижнів, хгл показав що термін вагітності 9 тижнів тобто росте, це як? Можливо що узд помилилось? Тому що я нерозумію як хгл аналіз міг вирости з 8 тижнів до 9 і все по термінах співпадає по хгл? Ніяких кровяних виділень не має, нічого не болить.
Доброго дня. Вірогідність, що на узд помилились дуже низька, можливо ХГЧ ще не встиг відреагувати, через дуже маленький час, який пройшов з моменту завмирання плоду. Для остаточної впевненості можете пройти узд дослідження повторно, при нормальному перебігу вагітності обовʼязково має відмічатись серцебиття плоду.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Таня 2023-09-16
Доброго дня. Лікар поставив 8 тижнів вагітності. На УЗД вагітність є , але серцебиття немає і визначити скільки тижнів не можна. Зробила аналіз хгч перший раз був 21043 а через 2 дні 20230. Це дійсно вагітність завмерла? По моїм підрахункам вагітність 6 тижнів.
Це дійсно завмерла вагітність, на жаль.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Таня 2023-07-19
Доброго дня, скажіть будь ласка я чекаю чи чекала двійню, термін 13 тижнів, сьогодні мені гінеколог робив вагінальне узі і сказав, що не бачить серцебиття у однієї дитини, хоча два тижні назад він бачив обидва. Направив на консультацію до професора завтра, але мене турбує чи можливо що лікарь помилився? Або, якщо це правда, чи є шанс вижити в іншої дитини чи це не реально? Дякую за відповідь
На жаль, вірогідність, що лікар, не зафіксував другого серцебиття, якщо воно було, вкрай низька, таке майже не можливо. Щодо можливості вижити для другого плода, то вона є, але залежить від багатьох факторів, тому дійсно краще проконсультуватись з професором.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Вікторія 2022-09-26
Добрий день! Чи можно завагітніти після двох кесеривих розтинів. Останій на 32 тижні завмерла вагітність.
Вікторіє, для діагностики Вашого репродуктивного стану і обгрунтованої відповіді, Вам слід пройти огляд гінеколога та необхідні обстеження. Запис на прийом до спеціалістів центру - за телефонами, вказаними на сайті.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

2022-08-15
Скажіть будь ласка чи можна зробити переривання вагітності на 24місяці?
Ні, у центрі не роблять абортів.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Вікторія 2021-07-07
Доброго дня. Чи можливо визначити точну причину завмирання вагітності на 12-13 тижні? Про завмирання взнала на 16 тижні. Чи проводяться якісь дослідження для виявлення цих причин на видаленому плоді?
На видаленому плоді дослідження не проводять, але обстежують мати, тобто Вас, на наявність захворювань, які могли спровокувати викидень.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Оля 2021-05-24
Доброго дня. Мені на узд сказали що завмер плід, немає серцебиття, термін зараз мав би бути на 10 тижні,а плід завмер на 7. Ознак ніяких і виділень не було. В лікарні зробили чистку. Перших 2 дня все було добре, потім почалися дуже сильні болі в низу живота (по центрі і по боках) можливо яічники. Вже 6 день після чистки а сильні болі і чималі виділення так і є. Що це може бути?
Ольго, для діагностики проблеми Вам слід звернутися на консультацію до лікаря, який проводив вишкрібання.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Христина 2021-02-23
Доброго дня! В мене 5 тиждень вагітності на УЗД показало плодове яйце 4,3 мм, а ембріон не візуалізується ще. Чи не замаленьке ПЯ і чому не видно ембріона? Під скажіть тому що дуже хвилююся
Христино, подібне може мати місце, оскільки ще дуже маленький строк. Вам варто зробити УЗД на більшому строці (10-12 тижнів). Також можна звернутися до іншого спеціаліста.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Анастасія 2020-11-23
На 7 тижні завмер плід. І пішли кровяні виділиння, чи місячні не можу зрозуміти. Мед. аборт повинні робити через 2 дні. Я не можу зрозуміти потрібно чекати коли пройдуть місячні чи потрібно робити операцію.?
Якщо Вам рекомендували робити медикаментозний аборт, то слід чинити так як Вам радив лікуючий лікар. А місячні не почнуться на фоні вагітності, навіть завмерлої, так як в порожнині матки знаходиться ембріон.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Катя 2020-10-29
Доброго дня, скажіть будь-ласка було завмирання вагітності 6-7 тижнів, був медикаментозний аборт, які дальнійші планы, чекати пів року не хочеться, дуже чекаємо діток, як краще відновитися?
Катерино, для повноцінного відновлення організму потрібен час. Слід утриматися від вагітності мінімум 6 місяців. Обов'язково дотримуйтеся рекомендацій свого лікуючого лікаря.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Катя 2020-10-08
Доброго дня) Сьогодні на узд сказали що завмер плід, немає серцебиття, термін зараз мавби бути на 11тижні,а плід завмер на 7-8. Ознак ніяких і виділень немає, щоб я вдома щось запідозрила) Що мені далі робити???
Катерино, Ви можете піти на УЗ-огляд до іншого спеціаліста, про всяк випадок. Якщо ж діагноз все ж підтвердиться, то Вам слід звернутися до гінеколога, і лікар визначить подальшу терапевтичну стратегію. Запис на прийом до спеціалістів центру - за телефонами, вказаними на сайті.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Ольга 2020-10-01
На першому УЗД дізнались що вагітність 7 тижнів і 3 дня (але узд було внутрішнє сказали що так краще розгледіти) плід був ще живий і все було добре, присутнє серцебиття, на наступному плановому узд 12 тижнів діагностували що вагітність завмерла терміном 7 тижнів і 4 дня. Чи можливо що вплинуло узд так як було внутрішнім? Чи можливо було пошкоджений ембріон таким методом?
У всьому світі ультразвукове обстеження вагітності вважається цілком безпечним методом обстеження на любому терміні вагітності, виключення становить загроза викидню, коли датчик може механічно підсилити вже раніше запущений процес скорочень матки. Швидше за все, зупинку серцебиття спричинила якась інша причина.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Саша 2020-09-04
Чи може завмерли плід через те, що жінка отруїлася димом від паління бур'янів та взуття?
Олександро, причин виникнення цієї патології безліч: гормональні збої в жіночому організмі; хромосомні аномалії плоду; інфекційний чинник (грип, хламідіоз, мікоплазмоз, герпес, уреаплазмоз, токсоплазмоз тощо); зловживання алкоголем, курінням, наркотиками; прийом препаратів, що мають тератогенний ефект; проживання в екологічно несприятливій зоні. Якщо справді мало місце отруєння димом, то цілком ймовірно, що це теж мало вплив.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Оля 2020-08-24
Чи може лікар без УЗД виявити завмерлу вагітність?Були кров'янисті виділення і не приємний запаж.Зробили медикаминтозний абор т.Тепер сумніви з'їдають ,а можливо можна ще було врятувати
Так, Ольго, може. Наприклад, при завмерлій вагітності рівні хоріонічного гонадотропіну різко падають. Ваш лікуючий лікар мусив керуватися конретними діагностичними критеріями для прийняття відповідного рішення. Вам не слід піддаватися сумнівам, а краще сконцентруватися на реабілітаційному періоді, щоб відновлення організму пройшло якнайкраще і ніщо не завадило Вашій наступній вагітності.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Юлія 2020-08-10
Добрый вечер, була на УЗД сказали шо плод завмер на 8 неділі вагітності, дізналась на 12 неділі про це, врач сказав шо організ сам відкине плід, через тиждень знову пішла на УЗД получається 13 неділя сказали шо плод розвивається, плацента ціла немає відслойки, а серце биття нема, в мене таке питання чи може плод розвиватись без серця?
Ні, Юліє. Вам варто зробити контрольне УЗД у іншого фахівця.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Альона 2020-07-10
лікарі виявили на УЗД припинення серцебиття плоду но при цьому окрім УЗД ніяких ознак немае. На другий день прийшли до іншого лікаря і вона сказала почекати 3 дні і зробити повторне УЗД, чи варто надіятись що щось зміниться?
Так, Олено, Вам варто прислухатися до поради та зробити контрольний ультразвук, бажано вже у іншого фахівця по УЗД.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Оксана 2020-07-02
Вагітність 6 тижнів. Призначили монурал. Завмер плід. Чи може бути це причиною завмирання плоду?
Оксано, якщо Ваш лікуючий лікар призначив Вам цей препарат, то на це у нього, очевидно, були підстави. Ми не в змозі онлайн робити висновки стосовно терапевтичної тактики інших спеціалістів.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Дарія 2020-06-30
Доброго дня. Була завмерша вагітність на 8-9тиж вагітності. Почалась сильна кровотеча, робили вишкрібання. Через 4 дня після вишкрібання почались кров'яні виділення як на передостанньому дні місячних, про що це може свідчить? Через який час можуть підти місячні?
Даріє, онлайн ми не можемо діагностувати причину Вашої проблеми. Вам слід звернутися на огляд до гінеколога. Запис на прийом до спеціалістів центру - за телефонами, вказаними на сайті.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Васіліна 2020-05-10
Був мед.аборт через завмерлу вагітність, через місяць я завагітніла,чи вплине це на майбутній розвиток дитини,чи не буде патології?
Василино, завмерла вагітність в анамнезі не означає, що наступна вагітність буде проблемною. Вам слід позитивно налаштуватися і не турбуватися. Вам лише варто у встановлені строки робити робити відповідні пренатальні скринінгові обстеження, на які Вас скеровуватиме лікар жіночої консультації.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Світлана 2020-03-14
Який можна чай пити після завмерлої вагітності,щоб заспокоїтись
Світлано, Ви можете пити ромашковий чай чи будь-який трав'яний чай-збір з мелісою.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Таня 2019-02-19
Доброго дня, в мене була завмерла вагітність і була вакуумна чистка чи після цього буде тягнути живіт низом?
Після чищення матки жінка може відчувати тягнучий біль внизу живота, який пройде по мірі зниження кількості виділень.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Таня 2018-09-17
Був медик.аборт у зв'язку із завмерлою вагітністю.На який день циклу потрібно зробити узд,щоб перевірити стан матки?
Тетяно, УЗД слід робити на 5-7 день після перших місячних.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Відгуки про Боголюби Читати усі відгуки (1172)
 • Оксана Доброго дня,чи є у вас де переночувати супроводжуючому пацієнта?
 • Тетяна Хочу висловити щиру подяку лікарю Святославу Володимировичу за проведену операцію,за його високий професіоналізм,за чуйність,це лікар з великої букви який заслуговує великої поваги і подяки.А також по...
 • Надія Оперувалася 7 років тому. Видаляли велику міому. Розріз і карман від пухлини були великі. Післяопераційна гематома була довго. Навіть по поверненню додому, контроль лікарів був) Через багато років мо...
 • Наталія Робила операцію у лікарів Петровський В.В та Кухарук К.В. за що дуже вдячна.Лікарі працюють на професійному рівні,знають свою справу.Позитивні,чуйні до кожного пацієнта,привітні.Професіонали своєї спр...
 • Наташа Доброго дня ! Проконсультуйте будь ласка. Мала з партнером декілька статевих актів. Два були без призервативів один навіть на початку перерваний відразу. Місячні почались так як і випадали після остан...
 • Оксана Яка ціна гістероскопії?Треба видалити 4поліпи?
 • Анна Маю кісту в яйнику яка ціна операції на видалення?
 • Тетяна Цікавить таке питання,моїй бабусі поставили діагноз рак молочної залози(не у вашій клініці),але вона б хотіла проконсультуватися ще з лікарями,чи можливо це у вас?
 • Ірина Доброго дня. Чи приймає ваша клініка участь у державній програмі штучного запліднення? Якщо так, то чи потрібно у вас проходити усі обстеження, чи можливо від місцевої лікарні?
 • Тетяна Добрий вечір, Олександр Васильович проводив мені отопластику. Ще не зовсім зажило, так як пройшо мало часу, але я уже бачу результат і він не може не тішити. Отож я рекомендую однозначно цього лікаря ...
 • Гість Молодець! Професіонал своєї справи.
 • Аля Хочу висловити подяку гінекологині Олесі Олесівні за професійний підхід, чуйеість та людяність. Це не лікар, а скарб. Прийняла мене позапланово,призначила лікування, дала рекомендації. Все по ділу, вс...
 • Тетяна Високий професіоналізм плюс людяність, фахівець у своїй справі, вихованість , вроджена інтелігентність та розум зробили свою справу. Це найкращий професіонал і людина яку я зустрічала
 • Світлана Добрий вечір, чоловік здавав аналіз у Уролога, мали зателефонувати чи відправити смс на протязі двох тижнів, на даний час вже майже місяць пройшов, але ніхто не телефонує, куди звертатися?
 • Наталія Доброго дня,підкажіть будласка яка повна вартість ЕКЗ спермою чоловіка.Безпліддя чоловічого фактору
 • Валентина Скажіть будь ласка ціна видалення матки з придатками
 • Гість Не смішіть!!!!Ви такі «правдиві», що мій відгук протримався не більше 10 хв і ви його видалили і я розумію , чому, але і ви несете відповідальність і маєте зрозуміти, що за доведення людини до самогуб...
 • Марина Доброго дня, проходила профілактичне обстеження у гінеколога Щепко Євгеніі Валеріівни, я не маю претензій до неї як до спеціаліста , бо звернулась до неї вперше, але в мене є питанння чи існує хоч як...
 • Оксана Маю дермоїдну кісту на правому яйнику 8см, ниє, турбує. Скажіть скільки обійдеться така операція?
 • Наталія Доброго дня підскажіть скільки коштує еко з донорським ембріоном? І до кого з лікарів краще звернутись? Дякую.
Наші партнери
Вверх