ua ru
Ліцензія :АГ №570604 МОЗ від 11.04.2011р.
Луцький район, c.Тарасове, вул. Лісова 1б - с.Боголюби (10 км від м.Луцька)
Графік прийому пацієнтів: Пн-Пт: з 9.00 до 19.00
Нове приміщення клініки знаходиться поза корпусом Волинської обласної лікарні, поряд з лісом. Кінцева зупинка міського маршрутного таксі №31,47. До нас можна доїхати від зупинки готель 'Україна' навпроти ЦУМ. Якщо Ви їдете особистим транспортом, адреса для навігатора: Луцький район, с. Тарасове, вул. Лісова 1б.
прокласти маршрут
Головна Будь по-жіночому здоровою!

Ендометріома. Що це таке і як лікувати?

Кількість переглядів: 319
Ендометріома. Що це таке і як лікувати?, фото

Перш ніж говорити про ендометріому, слід нагадати, що ж являють собою кісти яєчників? Фактично, це мішечки, заповнені рідким або твердим вмістом, які можуть утворюватися зовні або всередині яєчників. Найчастіше вони мають фізіологічний характер, що залежить від менструального циклу; рідше є наслідком патологічних станів, таких як ендометріоз або полікістоз яєчників.

У медичних колах фізіологічні кісти називають функціональними, а кісти яєчників, спричинені патологічним станом – нефункціональними чи патологічними. Ендометріоїдна кіста або ендометріома - це патологічна кіста, що виникає на тлі ендометріозу.

Коротко, ендометріоз – це захворювання, що характеризується наявністю тканини ендометрію поза її природного розташування, яким є матка. При ендометріозі тканина ендометрію може бути виявлена в товщі міометрію, в яєчниках, між прямою кишкою і маткою, між прямою кишкою та піхвою, на фалопієвих трубах, сечовому міхурі та / або сигмовидній частині товстої кишки.

Характеристики ендометріоми

Ендометріоїдна кіста заповнена густою коричневою рідиною. Ця рідина в основному є «старою» кров’ю, що надходить з тканини ендометрію. Зазвичай ендометріоми мають діаметр 2 - 5 см, але іноді можуть досягати 10 - 20 см. Вони не є злоякісними пухлинами, однак у поодиноких випадках (менше 1%)  дають початок злоякісним новоутворенням. Через шоколадний колір ендометріоми також називають «шоколадними кістами».

Ендометріому неправильно називати виключно кістою яєчників (хоча 75% ендометріом пов'язані з яєчниками). Вона може формуватися і на фалопієвих трубах, і на ділянках кишківника або очеревини. Згідно зі статистикою, ендометріома зустрічається у 10% жіночого населення, і найчастіше вони виникають на лівому яєчнику.

Як проявляється ендометріома?

Типовими симптомами ендометріоми є: спазми внизу живота, дисменорея, біль у ділянці тазу при сечовипусканні або дефекації, при фізичному навантаженні та рухах тіла вцілому. Ендометріоїдна кіста може розірватися і тоді у пацієнтки з'являються сильні болі в животі, лихоманка, нудота та блювання, вагінальна кровотеча, що супроводжується виділенням характерної темної крові. Розрив ендометріоми потребує невідкладної медичної допомоги.

Ендометріома та безпліддя

Ендометріоїдна кіста не стільки погіршує якість яйцеклітини, скільки заважає розвитку фолікула та процесу овуляції. А збої в цьому випадку означають, що зустріч між зрілою яйцеклітиною та сперматозоїдом малоймовірна або, навпаки, небезпечна через ризик позаматкової вагітності.

Що робити?

Терапія ендометріоми залежить від симптомів, які вона провокує, та ступеня її тяжкості. Якщо кіста є причиною легких ознак, а діагностичні тести не викликають побоювань, можливе фармакологічне лікування. І навпаки, якщо захворювання протікає тяжко, вибирають хірургічне втручання.

У МЦ «Боголюби» застосовується склеротерапія ендометріом – малоінвазивний метод, який не зачіпає фолікулярний апарат та тканини, які не уражені ендометріозом. Не втрачає актуальності й лапароскопія. Вона стає методом вибору для пацієнток старше 25 років з неускладненим анамнезом та рецидивами ендометріоми після склеротерапії. У жінок, які перенесли менопаузу, хірургічне лікування може передбачати видалення яєчника разом із ендометріомою.

Ні лапароскопія, ні склеротерапія при ендометріомах не є монолікуванням. Вони поєднуються з післяопераційною гормональною терапією. Згідно з деякими дослідженнями успішна операція з видалення ендометріоми на 50% збільшує ймовірність народження дітей у жінок репродуктивного віку.

 

 

0      0
Що ми пропонуємо у Вашому випадку? Розкажіть нам про Вашу проблему і ми Вам допоможемо! Розповісти про свій випадок
Записатись на прийом
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Відгуки про Боголюби Читати усі відгуки (947)
 • Наталія Доброго дня.... Підкажіть будь ласка чи в клініці є можливість обстежитись чоловікові???
 • Рина Підкажіть, будь-ласка, чи ви робите операції по виправленню гіпоспадії? Яка оріентовна вартість якщо 2 тип?
 • Катя Самого найкращого лікаря завдяки якому у нас є синочок Марищук Оресту Володимирівну вітаємо з Днем медичного працівника! Дякуємо за вашу невтомну працю та високий професіоналізм!
 • Оксана Доброго дня, яка ціна блефаропластики верхніх повік?
 • Світлана Добрий день ,чи реально в 49 стати мамою вперше
 • Яша Який відцоток гпрантії на еко запліднення?
 • Людмила Добрий день. Скільки коштує штучне запліднення донорською спермою?
 • Алла Доброго дня. Ми робили операцію на гіпоспадію. Утворилася нориця. Через рік зробили операцію на норицю, але коли виписували в нас знову утворилася нориця. Підкажіть будь ласка що нам знову робити опер...
 • Олена Доброго дня скажите будь ласка ціна полной программи ICSI и какой процент завогитнить можно ? Мне 37 человику 34 ? У мужа азоспермия биопсия хорошая
 • Олена Доброго дня цікавить як здійснюється оплата за ЕКЗ відразу вся сума ,чи поетапна оплата?
 • Наталія Доброго дня!підскажіть будь ласка чи можна зробити пластику швів після гінікологічної операції і забрати гематому.яка утворилася .До якого лікаря краще звернутися. і яка приблизно ціна?
 • Марія Добрий день! Скажуть будласка Як що запершим разом не получиться еко то друге теж така сама ціна?
 • Оксана Доброго дня скільки коштує по програма Еко у вашій клініці
 • Марія Доброго дня. В цілому про клініку позитивні враження, окрім того, що ціна на сайті не відповідає дійсності. Записалас я на конкретну процедуру, а нарахували все по максимуму.
 • Людмила Щиро дякую лікарю Оресті Володимирівні Марищук та всьому колективу закладу, завдяки вашим старанням ми стали батьками, маємо довгоочікувану дитинку! Нехай вам Бог повертає сили та здоров'я за вашу важ...
 • Христина Чи лікуєте в клініці онкології?
 • Світлана Добрий день! Порадьте до кого краще записатися на прийом. Щоб уточнити діагноз та подальше лікування. 22р., дівчина. Діагноз - багатокамерна (?) кіста лівого яєчника, розмір 70-50-50 мм, поліп ендомет...
 • Марта Скажіть будь ласка, якщо в дитини 5 років на носику Ангіома( судина зірочка) чи видаляєте лазером?
 • Марта Доброго дня! Чи можна дитині 5 років на консультацію до дерматолога?
 • Катя Доброго дня.Підскажіть будь ласка на сьогоднішній день у вас можливо зробити еко?
Наші партнери
Вверх