ua ru en
Ліцензія :АГ №570604 МОЗ від 11.04.2011р.
Луцький район, c.Тарасове, вул. Лісова 1б - с.Боголюби (10 км від м.Луцька)
Графік прийому пацієнтів: Пн-Пт: з 9.00 до 19.00
Нове приміщення клініки знаходиться поза корпусом Волинської обласної лікарні, поряд з лісом. Кінцева зупинка міського маршрутного таксі №31,47. До нас можна доїхати від зупинки готель 'Україна' навпроти ЦУМ. Якщо Ви їдете особистим транспортом, адреса для навігатора: Луцький район, с. Тарасове, вул. Лісова 1б.
прокласти маршрут
Головна Будь по-жіночому здоровою!

Менструація після пологів

Кількість переглядів: 70611
Менструація після пологів, фото

Питання першорядної важливості, яким задаються багато жінок після пологів, – це налагодження місячного циклу. Перша менструація у жінок, які не годують, зазвичай відбувається через п'ять або шість тижнів після народження дитини. У молодих матерів, які годують груддю, повторна поява менструацій затримується з конституційних причин або через гормональні зміни.

Відновлення місячних вказує, що статева система прийшла в норму, проте перезавантаження фертильності може відбутися ще до настання менструації. Тому, якщо нова вагітність поки не в планах, слід вдаватися до контрацептивних заходів незалежно від повторної появи або відсутності менструальних виділень.

Часто цикл відновлюється, коли мати починає віднімати дитину від грудей. При зменшенні кількості годувань знижується синтез пролактину, який крім того, що є гормоном, відповідальним за виробництво молока, пригнічує овуляцію. Для відновлення овуляторної активності може знадобитися якийсь час, тому перші цикли після пологів бувають ановуляторними .

Післяпологовий період - це період після завершення пологів, який триває близько 45 днів або від 6 до 8 тижнів після народження дитини. У цей період матка повертається до своїх початкових розмірів, а родові шляхи відновлюють дородову форму. Клінічні прояви післяпологового періоду загалом відбивають регрес фізіологічних змін, що мали місце під час вагітності. Ці зміни незначні та тимчасові, їх не слід плутати з патологічними станами.

Коли це відбувається?

Як правило, у жінок, які годують виключно грудьми, поновлення менструації затримується через високі показники пролактину. Рівень придушення овуляторного циклу може різнитися у кожної жінки та залежить від апетиту дитини. Чим рідше смокче груди малюк, тим вища ймовірність того, що незабаром відбудеться овуляція та менструація.

Як це відбувається?

Перші менструації після пологів зазвичай рясні, тому що ендометрій після багатьох місяців аменореї потовщений. З цієї причини в менструальних виділеннях багато згустків, і тривають вони трохи довше норми - 8 - 10 днів. Перш ніж цикл повернеться до своїх звичайних характеристик, має пройти кілька місяців. Цей період необхідний для відновлення нормальної овуляторної активності. Тому нічого страшного, якщо перша менструація після народження дитини буде нерегулярною. Другий цикл після пологів може наступити через два місяці або відбуватися через короткі проміжки часу.

Різниця між лохіями та менструацією

Лохії – це втрата крові, сироватки та залишків децидуальної оболонки (тканини, яка вистилала внутрішню поверхню матки протягом вагітності), яка відбувається невдовзі після народження дитини. Їх не слід плутати із менструацією.

Лохії фактично не призводять до стійкого менструального циклу, оскільки виникають лише один раз протягом короткого та обмеженого часу. У перший тиждень після пологів з'являються виділення, схожі на менструальні, поступово вони набувають рожевого кольору, потім стають серозними і білуватими.

Коли йти до лікаря?

Якщо через кілька місяців місячний цикл не налагодиться, слід звернутися до гінеколога, щоб перевірити наявність гормонального дисбалансу чи інших проблем. Допомогти з вирішенням такого питання вам можуть спеціалісти МЦ «Боголюби».

Крім того, за консультацією необхідно негайно звертатися при виникненні: інтенсивного болю в животі, підвищенні температури тіла, безперервних і тривалих кровотеч більше 7 днів, появи настільки рясної кровотечі, яка потребує заміна прокладки щогодини.

 

 

9      2.89
Що ми пропонуємо у Вашому випадку? Розкажіть нам про Вашу проблему і ми Вам допоможемо! Розповісти про свій випадок
Записатись на прийом
Марина 2024-02-21
Доброго дня після пологів пройшло майже 3 місяці сьогодні почався перший день місячних є якісь білі згустки чи це не страшно? Пологи були кесерів годую грудьми
Марино, у нормі ніяких білих згустків під час місячних не має бути. Для діагностики стану Вам варто звернутися на огляд до гкінеколога.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Наталія 2024-02-15
Доброго дня) Пологи відбулися природнім шляхом 8.01.2023 ще й досі не було менструації( дитина на ГВ), чи є це нормою?
Так, Наталіє, якщо дитина на грудному вигодовування, то описана Вами ситуація є варіантом норми.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Альона 2024-02-11
Доброго дня, почалися місячні після других пологів (6 місяців після пологів, дитина на ГВ), йдуть регулярно, але по 8-9 днів (вже три цикли так), до пологів були 5 днів, чи є це варіантом норми?
Олено, якщо це викликає у Вас занепокоєння та виділення рясні, то для діагностики стану, Вам варто звернутися на огляд до гінеколога.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Аліна 2024-01-18
Дитина на ШВ, місячні з’явилися через 2 місяці, зараз затримка 4 дні, це нормально?
Якщо у Вас був статевий акт, то можна запідозрити вагітність. В протилежному випадку, можливо, це незначний гормональний збій у менструальному циклі. Для точної діагностики проблеми, Вам слід звернутися на огляд до гінеколога.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

2023-11-21
Годую грудьми , чи можуть бути менструації не сильні, тільки трошки?
Так, це може бути варіантом норми.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Олександра 2023-11-19
Доброго дня ,пішли перші місячні після пологів багато виділень це нормально?
Так, Олександро, це може бути у межах норми. Проте якщо ситуація Вас непокоїть, Вам варто прийти на огляд до гінеколога, щоб розвіяти сумніви.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Надійка 2023-07-16
Підкажіть будь ласка ,кесереве були місячні на наступний місяць а зараз немає , що це може бути?
Надіє, для діагностики проблеми Вам слід пройти огляд гінеколога. Запис на прийом до спеціалістів центру - за телефонами, вказаними на сайті.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Єлизавета 2023-07-10
Доброго дня. Після кесаревого лохії були місяць потім менструація 2 тиж. Через 11 днів після закінчення почалась знову менструація яка ніяк не може скінчитися. 1-2 рази на день стікає згусток темний слизовий зі світлою кровью і так вже днів 10 після менструації. Чи це норма. Грудьми не годувала
Єлизавето, для діагностики проблеми Вам слід звернутися на огляд до гінеколога, зробити УЗД органів малого тазу.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Вита 2023-06-24
Здравствуйте! 3 месяца после кс пошли месячные,4ый день прям заливает так и должно быть или обращаться к врачам?
Віто, якщо віділення надто рясні і Вас непокоять, то краще звернутися на огляд до гінеколога.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Людмила 2023-06-18
Добрий вечір родила дитину третю уже буде вісім місяців а місячних не має
Людмило, якщо дитина на грудному вигодовуванні, то така ситуація цілком нормальна.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Юлія 2023-05-18
Добрий ранок, пройшло 3 місяці після кс, годую виколючно грудним молоком і почались місячні. Це нормально?
Так, Юліє, це номально, немає приводу для хвилювання.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Марія 2023-04-08
Доброго вечора підкажіть будьласка Родила 10 місяців тому останні місяці менструація ішла майже регулярна зарас затримка 44 дні годую ще досі Грудним молоком на 25 днях затримки робила тест негативний зарас ще затримка що це може бути
Маріє, для діагностики проблеми Вам слід звернутися на огляд до гінеколога, зробити УЗД органів малого тазу, здати аналізи. Запис на прийом до спеціалістів центру - за телефонами, вказаними на сайті.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Виктория 2023-02-16
Доброго дня , підскажіть будь-ласка що критичних днів після пологів , дитині вже 8 місяців ( грудьми годувала до 2х місяців). Після 2х місяців менструація була лише на 3та 4 місяць життя дитини , і вже минуло 4 місяці , а в мене так і не було менструації , Ліка -Гінеколог сказав що матка скорочена що все стало на свої місяця , таке може бути?
Вікторіє, для діагностики проблеми Вам варто звернутися на огляд до гінеколога, здати мазки, зробити УЗД органів малого тазу. Якщо Ви маєте такі обсеження, то візьміть із собою, щоб не здавати в центрі. Запис на прийом - за телефонами, вказаними на сайті.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Анна 2022-11-13
Здравствуйте подскажите пожалуйста после родов месячные идут уже 22 дня ,ходила к нашему геникологу (он один единственный на город ) она посмотрела меня и сказала что матка хорошо сократилась и что месячные могут так идти (у всех сказала все индивидуально)но меня все равно пугает то что они долго так идут ,прописала мне транексам пропить 4 дня ,я его пропила но толку не было , вот переживаю могут ли так и правда месячные идти или это уже не норма ,а так в принципе ничего не беспокоит
Ганно, мова йде, ймовірно, про лохії - виділення після пологів, а не місячні. В такому випадку - це норма. Якщо є сумніви щодо заключення лікаря, вам варто звернутися на огляд до іншого спеціаліста, щоб почути альтернативну думку.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Відгуки про Боголюби Читати усі відгуки (1171)
 • Тетяна Хочу висловити щиру подяку лікарю Святославу Володимировичу за проведену операцію,за його високий професіоналізм,за чуйність,це лікар з великої букви який заслуговує великої поваги і подяки.А також по...
 • Надія Оперувалася 7 років тому. Видаляли велику міому. Розріз і карман від пухлини були великі. Післяопераційна гематома була довго. Навіть по поверненню додому, контроль лікарів був) Через багато років мо...
 • Наталія Робила операцію у лікарів Петровський В.В та Кухарук К.В. за що дуже вдячна.Лікарі працюють на професійному рівні,знають свою справу.Позитивні,чуйні до кожного пацієнта,привітні.Професіонали своєї спр...
 • Наташа Доброго дня ! Проконсультуйте будь ласка. Мала з партнером декілька статевих актів. Два були без призервативів один навіть на початку перерваний відразу. Місячні почались так як і випадали після остан...
 • Оксана Яка ціна гістероскопії?Треба видалити 4поліпи?
 • Анна Маю кісту в яйнику яка ціна операції на видалення?
 • Тетяна Цікавить таке питання,моїй бабусі поставили діагноз рак молочної залози(не у вашій клініці),але вона б хотіла проконсультуватися ще з лікарями,чи можливо це у вас?
 • Ірина Доброго дня. Чи приймає ваша клініка участь у державній програмі штучного запліднення? Якщо так, то чи потрібно у вас проходити усі обстеження, чи можливо від місцевої лікарні?
 • Тетяна Добрий вечір, Олександр Васильович проводив мені отопластику. Ще не зовсім зажило, так як пройшо мало часу, але я уже бачу результат і він не може не тішити. Отож я рекомендую однозначно цього лікаря ...
 • Гість Молодець! Професіонал своєї справи.
 • Аля Хочу висловити подяку гінекологині Олесі Олесівні за професійний підхід, чуйеість та людяність. Це не лікар, а скарб. Прийняла мене позапланово,призначила лікування, дала рекомендації. Все по ділу, вс...
 • Тетяна Високий професіоналізм плюс людяність, фахівець у своїй справі, вихованість , вроджена інтелігентність та розум зробили свою справу. Це найкращий професіонал і людина яку я зустрічала
 • Світлана Добрий вечір, чоловік здавав аналіз у Уролога, мали зателефонувати чи відправити смс на протязі двох тижнів, на даний час вже майже місяць пройшов, але ніхто не телефонує, куди звертатися?
 • Наталія Доброго дня,підкажіть будласка яка повна вартість ЕКЗ спермою чоловіка.Безпліддя чоловічого фактору
 • Валентина Скажіть будь ласка ціна видалення матки з придатками
 • Гість Не смішіть!!!!Ви такі «правдиві», що мій відгук протримався не більше 10 хв і ви його видалили і я розумію , чому, але і ви несете відповідальність і маєте зрозуміти, що за доведення людини до самогуб...
 • Марина Доброго дня, проходила профілактичне обстеження у гінеколога Щепко Євгеніі Валеріівни, я не маю претензій до неї як до спеціаліста , бо звернулась до неї вперше, але в мене є питанння чи існує хоч як...
 • Оксана Маю дермоїдну кісту на правому яйнику 8см, ниє, турбує. Скажіть скільки обійдеться така операція?
 • Наталія Доброго дня підскажіть скільки коштує еко з донорським ембріоном? І до кого з лікарів краще звернутись? Дякую.
 • Аліна Доброго дня! Яка вартість прийому лікаря - гінеколога з узі та мазками?
Наші партнери
Вверх