ua ru en
Ліцензія :АГ №570604 МОЗ від 11.04.2011р.
Луцький район, c.Тарасове, вул. Лісова 1б - с.Боголюби (10 км від м.Луцька)
Графік прийому пацієнтів: Пн-Пт: з 9.00 до 19.00
Нове приміщення клініки знаходиться поза корпусом Волинської обласної лікарні, поряд з лісом. Кінцева зупинка міського маршрутного таксі №31,47. До нас можна доїхати від зупинки готель 'Україна' навпроти ЦУМ. Якщо Ви їдете особистим транспортом, адреса для навігатора: Луцький район, с. Тарасове, вул. Лісова 1б.
прокласти маршрут
Головна Будь мамою - лікування безпліддя

Екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ)

Кількість переглядів: 43845

Метод екстракорпорального запліднення (ЕКЗ, штучне запліднення) - це процес, при якому сперму чоловіка «поєднують» з яйцеклітиною дружини поза їхнім організмом, в лабораторних умовах, використовуючи спеціальні середовища та лабораторний посуд. Одну чи декілька запліднених яйцеклітин (ембріонів) переносять в порожнину матки де вони кріпляться до її стінки. Надлишок ембріонів можна заморозити та використати в іншому циклі. Спочатку, ЕКЗ використовували для лікування жінок з пошкодженими, заблокованими або відсутніми матковими трубами, сьогодні покази до використання значно розширились та включили ендометріоз, порушення овуляції, чоловічий фактор та непліддя нез’ясованої етіології.

Етапи проведення запліднення ін-вітро

 1. стимуляція яйників;
 2. пункція яйників;
 3. запліднення;
 4. вирощування (культивування) ембріонів;
 5. перенесення ембріонів.

Стимуляція овуляції

При стимуляції овуляції або індукції овуляції використовують препарати які стимулюють дозрівання великої кількості фолікулів, замість одного, який в нормі виростає в нестимульованому (природньому) циклі. Основна мета стимуляції овуляції виростити багато фолікулів, так як частина клітин не заплідниться або будуть погано розвиватись після запліднення. Серед препаратів які використовують для цього: рекомбінований гонадотропін, фолікулостимулюючий гормон, лютеїнізуючий гормон, кломіфен; а також препарати, що запобігають передчасній овуляції: GnRH антагоністи. Деякі медикаменти випускають в таблетках, а решта – у вигляді ін’єкцій. Таблетовані препарати мають значно меншу силу дії, тому їх дуже рідко використовують для стимуляції овуляції. Згідно даних літератури не існує доказів, що один ін’єкційний препарат кращий за інший.

Дозрівання фолікулів контролюють проводячи ультразвукове дослідження яйників при цьому реєструють кількість, розміри та їх структуру.Фото 1. Зазвичай, стимуляція триває від 8 до 14 днів. Коли фолікули дозріли тоді лікар призначає хор іонічний гонадотропін, препарат який замінює дію ЛГ (лютеїнізуючого гормону) та допомагає яйцеклітинам вийти з фолікула. Пункцію яйників проводять через 34 – 36 годин після призначення гонадотропіну. До 20% циклів стимуляції можуть бути припинені на будь якому з етапів стимуляції, серед найчастіших причин, що до цього призводять це: мала кількість фолікулів, що розвиваються; погана відповідь яйників на препарати, особливо після 35 років. Якщо так сталось, ваш лікар призначить інші препарати, які, можливо, будуть ефективніші.

Фото 1. Серія УЗД знімків яйників з стимульованими фолікулами, що мають вигляд великих темних порожнин.

 

Пункція яйників

Пункцію яйників проводять через 34 – 36 годин після призначення гонадотропіну під контролем УЗД та загальною анестезією. Лікар пунктує фолікул через стінку піхви за допомогою спеціальної голки, що під’єднана до вакуумного насоса. Всю рідину з фолікула разом з яйцеклітинами відразу передають в лабораторію. Вся процедура триває від 10 до 30 хвилин. Деякі жінки в день, або після пункції відчувають незначний тягнучий біль внизу живота, відчуття наповнення або тиску, що зумовлені великими розмірами фолікулів, та зникають через кілька днів.

Запліднення та культивація ембріонів

Після пункції весь матеріал попадає в лабораторію де визначають ступінь дозрівання та якість яйцеклітин. Дозрілі клітини (фото 2) поміщують в спеціальне середовище та зберігають в інкубаторі до моменту запліднення. В цей самий час в лабораторії готують сперму партнера, яку він здає шляхом мастурбації. Іноді, коли в спермі партнера відсутні сперматозоїди, проводять прокол яєчка або його придатка, щоб дістати сперматозоїди для запліднення. Підготовка сперми проходить в два етапи: перший – відокремлення сперматозоїдів від сім’яної рідини, мертвих та нерухомих сперматозоїдів, а другий – додаткова відмивка в середовищі, яке сприяє процесу запліднення. Далі, коли сперматозоїди готові, можливі два варіанти запліднення: інсемінація чи запліднення ін-вітро (invitrofertilization) – процедура при якій сперматозоїди поміщають до яйцеклітини та залишають з нею на деякий час, або інтрацитоплазматичне введення сперматозоїда (ІЦВС) (intracytoplasmicsperminjection (ICSI) коли один сперматозоїд вводять в яйцеклітину. Методику інтрацитоплазматичного введення рекомендовано використовувати при неякісній спермі партнера, а також при відсутності запліднення при інсемінації. Відсоток настання вагітності при застосуванні ІЦВС такий самий як і при інсемінації.


Фото 2. Вигляд дозрілої яйцеклітини. Червоною стрілкою позначене полярне тільце, що є показником зрілості клітини.

 


На слідуючий день після запліднення в клітині зявляється два пронуклеуси, один утворює яйцеклітина , а другий – сперматозоїд.Фото 3. Зазвичай від 65% до 75% яйцеклітин запліднюються. Хоча відсоток запліднення може бути і нижчий, якщо якість сперми або яйцеклітин погана. Ембріон продовжує свій розвиток і через два дні після пункції він має від двох до чотирьох клітин. Фото 4 та 5.

Фото 3. Запліднена яйцеклітина. Червоною стрілкою позначені пронуклеуси.

Фото 4. Ембріон з двома клітинами (бластомерами).

Фото 5.Ембріон з чотирьма бластомерами.

На третій день після запліднення клітина містить від 6 до 10 бластомерів. Фото 6.

Фото 6.

На п’ятий день в ембріоні формується порожнина. На цій стадії розвитку ембріон називається бластоцистою. Фото 7.

Фото 7. Бластоцист.

Ембріони можна переносити в порожнину матки на будь-якому етапі розвитку. Якщо розвиток ембріонів продовжується в матці тоді на 6 – 10 день після пункції він вилуплюється (hatching) і кріпиться до її стінки (імплантація).

Допоміжне «вилуплювання»(Assistedhatching (AH) – процедура при якій в оболонці, що оточує яйцеклітину роблять отвір, що допоможе ембріону вилупитись. Сьогодні, не доведено, що така маніпуляція збільшує ймовірність настання вагітності. Хетчінг можна використовувати для старших жінок, або жінок з невдалими попередніми спробами.

Перенесення ембріонів

Наступним етапом екстракорпорального запліднення є пренесення ембріона. Цю процедуру проводять без знеболення. З допомогою оглядового дзеркала лікар знаходить шийку матки. Один або декілька ембріонів набирають в катетер в краплі середовища. Лікар обережно просуває катетер через шийку матки та випускає вміст катера в матку. Перенесення ембріона це безболісна процедура, хоча деякі жінки відчувають незначний тягнучий біль внизу живота. Кількіть ембріонів залежить від віку або інших індивідуальних особливостей пацієнта або ембріона. Перед процедурою ви можете обговорити з вашим лікарем кількість ембріонів що будуть переноситись.

Кріоконсервація

Ембріони, що залишились після процедури можна заморозити, щоб використати пізніше. Перевагою використання заморожених клітин є те, що не потрібно стимулювати та пунктувати ячники. Кріоконсервовані ембріони можуть зберігатись дуже довго, відомі випадки народження здорових дітей після двадцятирічного зберігання ембріонів в кріобанку.

Потрібно знати, що не всі ембріони виживуть після розморожування, а також, рівень настання вагітності при використанні заморожених клітин є нижчим.

Існує два методи заморозки клітин: «повільна заморозка» та вітрифікація (надшвидка заморозка). Вибір методу залежить від досвіду персоналу клініки. Хоча існують дані, що вітрифікація дає кращий результат.

При використанні заморожених сперматозоїдів, яйцеклітин чи ембріонів рівень народження дитини з вадами або хромосомними аномаліями, ускладнень вагітності чи передачі інфекційних захворювань не є вищим ніж при використанні «свіжих» сперматозоїдів, яйцеклітин чи ембріонів.

Успішність програми

Інформація щодо результатів різних клінік повинні інтерпретуватись з великою обережністю. Рівень успішності програми екстракорпорального запліднення залежить від багатьох факторів та порівняння роботи різних клінік не є об’єктивним, так як підходи до лікування пацієнтів відрізняються в різних клініках. Також потрібно розуміти визначення поняття рівень настання вагітності (pregnancyrate) та рівень народження живих дітей (livebirthrates). Наприклад, рівень настання вагітності 50% зовсім не означає, що у 50% випадків ви народите дитину. Вагітність не завжди закінчується народженням дитини. Біохімічна вагітність - це вагітність що підтверджена результатами аналізу крові або сечі, але при ультразвуковій діагностиці вона не визначається, так як зупиняється до того як її видно на УЗД. Клінічна вагітність це вагітність яку видно при використанні УЗД. Отже, порівнюючи результати програм різних клінік потрібно знати який рівень настання вагітності та рівень народження дітей, останній більше цікавить пари, так як відображає рівень можливості народити дитину на розпочату програму екстракорпорального запліднення. На ці показники впливає багато факторів, особливо вік жінки.

Донорська сперма, яйцеклітини та ембріони

Екстракорпоральне запліднення можна проводити з власними яйцеклітинами та спермою, або донорськими клітинами. Пара може використати матеріал донора, якщо власні яйцеклітини або сперма неякісні або існує ризик передачі генетичних захворювань дитині. Донор може бути відомий або анонімний. В більшості випадків сперму донора беруть в кріобанках. Донори перед використанням їхніх клітин проходять повний медичний огляд та лабораторні обстеження. Сперму донора заморожують та поміщають на трьохмісячний карантин в кріосховище, після підтвердження негативних результатів всіх лабораторних обстежень її можна використовувати для внутрішньо маткової інсемінації або екстракорпорального запліднення.

Донорські яйцеклітини використовують жінки які не можуть завагітніти при використанні власних яйцеклітин. Донори яйцеклітин, як і донори сперми проходять майже ті самі обстеження. Деякі донори отримують компенсацію за участь в програмі. Донація яйцеклітин це складніша процедура чим донація сперми, так як донори яйцеклітин повинні пройти цикл стимуляції та пункції яйників. В цей самий час реципієнт клітин (жінка, яка використовує донорські яйцеклітини) приймає медичні препарати, які готують матку до імплантації. Після пункції, донорські яйцеклітини запліднюють спермою партнера та переносять в матку реципієнта. Реципієнт генетично не пов'язаний з дитиною, але є біологічною матірю, яка виносила та народила дитину.

Програми донорських клітин є дороговартісними взвязку з підбором донора, його обстеженням та лікуванням, хоча мають високий рівень народження дитини.

В деяких випадках, коли чоловік та жінка безплідні, можна використовувати яйцеклітини та сперму донорів.

Варто знати, що рішення про використання донорського матеріалу не просте. Рекомендовано пройти бесіду з спеціалістом, який розуміє ваші потреби та допоможе вам прийняти рішення. Також, проконсультуйтесь з представником ваших інтересів про можливі юридичні аспекти використання донорського матеріалу.

Ризики, пов’язані з використанням програми екстракорпорального запліднення

Ризики, що можуть виникати при проведенні програми залежать від етапу процедури.

Стимуляція функції яйників може проходити на фоні гіперстимуляції, коли яйники стають болючі та напружені. Можливе накопичення рідини в абдомінальній або грудній порожнинах, що супроводжується втратою апетиту, нудотою, відчуттям важкості в животі. Варто знати, що до 30% циклів стимуляції можуть супроводжуватись легкими симптомами гіперстимуляції і проходять при використанні знеболюючих препаратів. Приблизно в 2% випадків гіперстимуляція має гострий перебіг та такі симптоми: швидке збільшення ваги, накопичення рідини в черевній та грудній порожнинах, порушення електролітного обміну, згущення крові, в рідких випадках формуються тромби, ниркова недостатність чи летальні випадки. В таких випадках пацієнтів госпіталізують до закінчення клінічних симптомів.

Пункція яйників може нести незначний ризик виникнення кровотеч.

Рівень розвитку багатоплідної вагітності існує якщо в порожнину матки переносять більше одного ембріона. Також існують дані, що навіть при розвитку одного плоду, є незначна ймовірність, що пологи будуть передчасними та дитина народиться з низькою вагою. Кровотечі в першому триместрі можуть бути сигналом викидня або ектопічної вагітності (плід імплантується не в порожнині матки, а в матковій трубі). Якщо кровотеча або біль виникає до 13 тижня, потрібно проконсультуватись з лікарем для встановлення їх причини. Також є дані, що ранні кровотечі частіше виникають в пацієнтів, які пройшли програму екстракорпорального запліднення та не пов’язані з поганим прогнозом як в жінок, що завагітніли в природньому циклі.

Після ЕКЗ можливі викидні, навіть якщо наявність плоду підтверджена УЗД дослідженням. Приблизно 15% жінок до 35 років, 25% сорокарічних жінок, 35% сорока двох річних жінок можуть мати викидні після екстракорпорального запліднення. Додатково, існує 5% ризик виникнення ектопічної вагітності в програмах ЕКЗ. Не існує даних літератури, що екстракорпоральне запліднення пов’язане зі збільшенням кількості дітей, які народжуються з вадами розвитку. Наразі, проводяться такі дослідження для встановлення ступеню такого ризику.

Допоміжні репродуктивні технології потребують від пацієнтів значних фізичних , фінансових та емоційних зусиль. Багато пацієнтів мають невиправдано високий рівень сподівань щодо процедури екстракорпорального запліднення, хоча кожна програма може закінчитись невдало. Пацієнти можуть почуватись розчарованими, роздратованими або сердитими, ображеними та обуреними. Іноді, ці почуття можуть призвести до депресії або зниження самооцінки, особливо відразу після невдалої спроби. Підтримка друзів та родини дуже важлива в цей час. Також, можлива психологічна допомога фахівця, як додатковий засіб подолання стресу.

Підготовка до екстракорпорального запліднення

Підготовка до ЕКЗ може бути так само важливою як і сама програма. Тестування оваріального резерву проводять з метою передбачення росту та розвитку фолікула під час стимуляції. Можливість завагітніти може бути дуже низькою, якщо результати досліджень показують знижений оваріальний резерв яйників. Останні можна визначити за допомогою таких тестів: рівень ФСГ (фолікулостимулюючий гормон) та естрадіолу на другий або третій день менструального циклу та підрахунок фолікулів в яйнику. Якщо наприклад, рівень ФСГ/естрадіолу високий, а кількість фолікулів низька, тоді рівень настання вагітності нижчий, чим в жінок, які мають нормальні показники. Хоча вік пацієнтки залишається основним фактором у визначенні можливості завагітніти.

Патологічні зміни матки, такі як вузли, поліпи, перетинки потрібно видалити перед ЕКЗ. Гідросальпінкс, накопичення рідини в матковій трубі та її блокада знижують ймовірність настання вагітності. Деякі лікарі рекомендують видалення ушкодженої труби або її кліпсування.

Якщо при аналізі сімяної рідини виявлено патологічні зміни рекомендовано проконсультуватись з андрологом-урологом для встановлення причини змін. Наприклад, генетичні порушення в Y-хромосомі чоловіків можуть бути пов’язані з чоловічим непліддям; чоловіки, які народились з відсутнім vasdeferens (канал, що транспортує сперму від яєчок), часто є носіями гену захворювання муковісцидозу. В цих випадках потрібно провести генетичне консультування.

Чоловікам, які виділяють сперму, але в ній відсутні сперматозоїди проводять виділення сперматозоїдів з репродуктивних тканин. Серед цих процедур є такі: аспірація сперматозоїдів з придатка яєчка (microepididymalspermaspiration (MESA), екстракція сперматозоїдів з яєчка (testicularspermextraction (TESE). Першу використовують для вилучення сперматозоїдів у чоловіків після вазектомії (стерилізації) або відсутності vasdeferens, друга – вилучення сперматозоїдів безпосередньо з яєчка – проводиться під місцевим чи загальним знеболенням при відсутності сперматозоїдів в спермі.

Модифікація способу життя підвищує рівень настання вагітності. Наприклад, паління може знизити рівень настання вагітності до 50% так само як і зайва вага, яка несе ризик виникнення викиднів. Отже, зниження ваги при ожирінні та припинення паління покращить результати екстракорпорального запліднення. Вживання алкоголю, кофеїну та інших медичних препаратів потрібно обмежити абоприпинити.

Прийом фолієвої кислоти перед екстракорпоральним заплідненням знижує ризик виникнення вроджених вад нервової системи. Медичний огляд та цитологічне дослідження виділень з шийки матки дозволяє виявити патологічні стани, які потрібно скорегувати перед настанням вагітності.

Екстракорпоральне запліднення вартість

Екстракорпоральне запліднення ціна формується в залежності від багатьох факторів. Потрібно розуміти, що вартість первинної консультації, скринінгові тести, медичні препарати та методика інтрацитоплазматичного введення сперматозоїда можуть не враховуватись в загальну вартість програми. Інші витрати на які варто звернути увагу це транспортні та ті, що пов’язані з відсутністю на роботі.

Вибір клініки

Коли ви обираєте клініку для проведення екстракорпорального запліднення інформація є важливою. Особливу увагу потрібно звернути на кваліфікацію та досвід роботи персоналу, категорію пацієнтів які обслуговує клініка, наявність додаткового сервісу, вартість програми та рівень народження дітей. Потрібно пам’ятати, що нові клініки можуть не надати інформацію про рівень народження дітей, так як вони перебувають на етапі накопичення інформації, хоча персонал клініки має великий досвід роботи. Кожна пара, що обирає клініку, хоче вибрати найуспішнішу програму, хоча дуже багато факторів впливає на результати роботи. Наприклад, деякі клініки приймають тільки тих пацієнтів у яких шанси народити здорову дитину дуже низькі, як наслідок, відсоток народження дітей низький, що пояснюється тільки категорією пацієнтів, що клініка обслуговує; або деякі заклади спеціалізуються на лікуванні тільки рідкісних патологій або використанні певних методик, що автоматично знизить результат народження дітей, хоча в цей самий час персонал клініки це визнані фахівці в галузі медицини. Деякі пари обирають клініку зі свого персонального враження про персонал,розташування клініки та вартість послуг.

Коли закінчити програму екстракорпорального запліднення

Згідно проведених досліджень шанс завагітніти залишається однаковим в чотирьох циклах ін.-вітро запліднення. Хоча потрібно прийняти до уваги багато інших факторів, щоб прийняти рішення про закінчення ін-вітро запліднення, зокрема вартість програми. Працівники клініки допоможуть вам прийняти остаточне рішення коли закінчити лікування або використати інші методи лікування такі як донорська сперма або яйцеклітини чи всиновлення.

21      4.05
Що ми пропонуємо у Вашому випадку? Розкажіть нам про Вашу проблему і ми Вам допоможемо! Розповісти про свій випадок
Записатись на прийом
Алла 2023-03-29
Мені 48 років. Чи можна ще робити еко? І яка ціна?
Так, Алло, можна. Для початку Вам слід звернутися на консультацію до репродуктолога, щоб оцінити Ваш репродуктивний потенціал. Запліднення яйцеклітин (підготовка сперми та ооцитів до запліднення, заплідення методом ( ІКСІ), культивування ембріонів до стадії бластоцисти (120 год)) 31 000 грн Трансвагінальна пункція яйників (ТВП) (трансвагінальна пункція яйників з консультацією анестезіолога та внутрішньовенною анестезією) 6 900 грн Перенос ембріонів (ембріотрансфер, ЕТ) 8 280 грн Окремо оплачується стимуляція росту яйцеклітин, за неї ціна індивідуальна і вона оплачується по факту використаних медикаментів. Оплата поетапна.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Аліса 2023-01-05
Скадіть чи можна робити еко,в 50 років.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Тетяна 2022-07-21
Доброго дня, мені 47. Хочу мати дитину, чоловіка не має. Чи не пізно робити штучне запліднення? Скільки зараз коштує донорський матеріал? Проблем з жіночим здоров'ям ніби немає
Доброго дня. Звичайно з віком знижується результативність протоколів ЕКЗ, але досить часто жінки і в такому віці успішно народжують. Якщо мова йде про дозу донорської сперми, то вартість 3492 грн.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Тетяна 2022-06-03
Вже який раз вам пишу Скажіть приблизно яка ціна еко з своїми яйцеклітинами та сперматозоїдами
Оплата поетапна. Запліднення яйцеклітин (підготовка сперми та ооцитів до запліднення, заплідення методом ( ІКСІ), культивування ембріонів до стадії бластоцисти (120 год)) 31 000 грн Трансвагінальна пункція яйників (ТВП) (трансвагінальна пункція яйників з консультацією анестезіолога та внутрішньовенною анестезією) 6 900 грн Перенос ембріонів (ембріотрансфер, ЕТ) 8 280 грн Окремо оплачується стимуляція росту яйцеклітин, за неї ціна індивідуальна і вона оплачується по факту використаних медикаментів.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Ліна 2021-09-22
Чи можна вакцинуватися,якщо немає іще дітей?
Так, відповідно до рекомендацій МОЗ.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Оксана 2021-09-12
Доброго вечора. Скажіть, будь ласка, яка приблизно ціна на еко?
Вартість ЕКЗ орієнтовно 44000 грн. Сюди входить: запліднення яйцеклітин (підготовка сперми та ооцитів до запліднення, заплідення методом ( ІКСІ), культивування ембріонів до стадії бластоцисти (120 год)) - 31 000 грн. Трансвагінальна пункція яйників (ТВП) (трансвагінальна пункція яйників з консультацією анестезіолога та внутрішньовенною анестезією) - 5 750 грн. Перенос ембріонів (ембріотрансфер, ЕТ) - 6 900 грн.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Галина 2021-07-25
Доброго дня. Можно узнать цену на сегодняшний день на ЕКО с донорскими ооцитами и какое их количество входит? ( ооцити + оплодотворение , заморозка - разморозка и перенос)
Програма ЕКЗ «Донорська-1» з кріоконсервованими донорськими ооцитами (до 8 донорських ооцитів)* 62 250 грн Донорські кріоконсервовані ооцити (до 8 ооцитів) 22 850 грн Розморожування кріоконсервованих ооцитів/ембріонів 6 600 грн Інтрацитоплазматична ін’єкція сперматозоїдів (ICSI) 6 900 грн Культивування ембріонів до стадії бластоцисти (120 год) 19 000 грн Перенос ембріонів (ембріотрансфер, ЕТ) 6 900 грн
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Люда 2020-12-08
Добрий день, я робила ЕКО 2'5 роки назад невдало, вмене була одна яйцеклітка, вмене шанс є ще чи вже ні, і ціна зі стимуляціє. Дякую.
Людмило, для початку необхідно визначити Ваш оваріальний резерв. Вартість процедури залежатиме від протоколу стимуляції.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Ольга 2020-06-12
Добрый день. Меня зовут Оля. У меня нет две трубы. Сколько будет стоить ЭКО?
Штучне запліднення коштує 43 650 грн. плюс вартість медикаментів, які йдуть на стимуляцію овуляції, (це залежить від оваріального резерву пацієнтки).
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Валентина 2020-06-10
Доброго дня! Чи робите запліднення статі дитини, тобто якщо партнери бажають мати хлопчика або дівчинку?
Ні, Валентино, не робимо.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Тетяна 2020-06-03
Доброго дня???яка ціна ЕКО з донорської яйцеклітин??? скільки часу потрібно на підготовку і які аналізи потрібно здати до візиту лікаря???
Тетяно, орієнтовна сума - 60000 грн, час - 1-2 місяці, аналізи призначає лікар-репродуктолог після консультації.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Олександр 2020-05-15
Скільки коштує спермограма?Чи може бути безпліддя через несумісність групи крові?
Олександре, спермограма коштує 410 грн. Ні, через різні групи крови не може бути безпліддя. На виношуванысть вагітності може впривати резус-конфлікт між матір'ю та плодом.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Ярина 2020-05-09
Доброго дня скільки коштує штучне запліднення без партнера, для власного виховання
Ярино, внутрішньоматкова інсемінація спермою донора (підготовка сперми для внутрішньоматкової інсемінації, процедура ВМІ) коштує 6 935 грн. Донорська сперма (1 доза) - 2 910 грн.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Юля 2020-05-05
Добрий день! Якщо в чоловіка погана спермограма . Потрібно робити еко яка ціна? І чи потрібно донорська сперма яка ціна?
Юліє у такому випадку чоловікові може знадобитися пройти курс лікування. Для початку Вам із чоловіком слід звернутися на очну консультацію до репродуктолога. Візьміть із собою результати обстежень. Вам слід спланувати візит на 21 день місячного циклу. Запис на прийом - за телефонами, вказаними на сайті. Доцільність проведення ШЗ чи використання донорської сперми визначить лікар, після ознайомлення із результатами обстежень. Штучне запліднення коштує 43 650 грн. плюс вартість медикаментів, які йдуть на стимуляцію овуляції, (це залежить від оваріального резерву пацієнтки). Внутрішньоматковаінсемінація спермою донора (підготовка сперми для внутрішньоматкової інсемінації, процедура ВМІ )- 6 935 грн Донорська сперма (1 доза) 2 910 грн - без урахування вартості медикаментів і лабораторних досліджень.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Світлана 2019-11-24
Доброго вечора. Чи практикуєте ви японський протокол?Якщо так,то яка його орієнтовна вартість? І чи є можливість використання донорської яйцеклітини?Вартість послуги?
Ні, японських протоколів ми не практикуємо. Донорські кріоконсервовані ооцити (6 ооцитів) - 10 000 грн.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Олена 2019-11-24
У Вас в Боголюбах штучне запліднення робили? Чи є для запліднення яйцеклітини і яка ціна в цілому
Так, Олено, є. Донорські кріоконсервовані ооцити коштують 10 000 грн.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Люба 2019-02-22
Яка орієнтовна ціна штучного запліднення? Щоб знати приблизно скільки це коштує
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Анна 2019-01-10
Скажіть, а скільки коштує метросальпінгографія і на який день цикла краще звернутися, щоб визначити прохідність труб?
Ганно, метросальпінгографія коштує 760 грн. Краще звернутися на 6 - 10 день місячного циклу.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Анна 2019-01-10
Якщо я не маю чоловіка, але хочу мати дитину . Чи робите штучне запліднення для одиначок, донорська сперма, при цьому ваша. Якщо так, то скільки це коштує?
Ганно, якщо перепона в тому, щоб мати дитину полягає в відсутності партнера, а не проблемах з репродуктивним здоров'ям, вдаватися до штучного запліднення немає сенсу. Достатньо буде звичайної процедури внутрішньоматкової інсемінації. Якщо це буде Вашим виваженим рішенням, то, так, ми робимо дану процедуру для одиначок. Внутрішньоматкова інсемінація спермою донора, а саме - підготовка сперми для внутрішньоматкової інсемінації, сама процедура ВМІ коштує 4 400 грн. (без урахування вартості медикаментів і лабораторних досліджень ). Донорська сперма (1 доза) - 2 200 грн. Зазвичай, потребується дві донорські дози.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Ірина 2018-10-28
Скільки коштує штучне заплідненя??
Ірино, орієнтовна вартість 50 000 грн.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Катерина 2018-05-14
Яка компенсація за донорство яйцеклітин?
Катерино, сума компенсації 8000 грн.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Аня 2018-02-20
Мeні 42 роки. 10 років нeпліддя нeзясованого характeру. За плeчима 2 нeудачні спооби EКО. При пeршому - завмeрла вагітність, при другому нe було підсадки, так як eмбріони були поганоі якості. АМГ 0.8, ФСГ 13. Чи є в мeнe шанс на вагітність зі своіми яйцeклітинами?
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Ання 2018-02-13
скажите есть ли шансы 3аберементь в 43 года,если после 3-х лет интимной жизни нет беременности и не предохранялись
Ганно, шанси є завжди. Вам варто звернути увагу на те, що причиною проблем із зачаттям може бути, наприклад, стан не Вашого репродуктивного здоров'я, а Вашого партнера. Тому бажано, щоб на прийом до репродуктолога Ви прийшли разом із чоловіком. Він має подготуватися до здачі спермограми: не вживати алкоголю та медикаментів, не жити статевим життям та не відвідувати сауну протягом 5 днів перед обстеженням. Вам особисто доцільно спланувати візит на 21 день місячного циклу, щоб здати аналізи на гормони. Приходьте в центр натще. Попередній запис за телефонами, вказаними на сайті.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Відгуки про Боголюби Читати усі відгуки (1171)
 • Тетяна Хочу висловити щиру подяку лікарю Святославу Володимировичу за проведену операцію,за його високий професіоналізм,за чуйність,це лікар з великої букви який заслуговує великої поваги і подяки.А також по...
 • Надія Оперувалася 7 років тому. Видаляли велику міому. Розріз і карман від пухлини були великі. Післяопераційна гематома була довго. Навіть по поверненню додому, контроль лікарів був) Через багато років мо...
 • Наталія Робила операцію у лікарів Петровський В.В та Кухарук К.В. за що дуже вдячна.Лікарі працюють на професійному рівні,знають свою справу.Позитивні,чуйні до кожного пацієнта,привітні.Професіонали своєї спр...
 • Наташа Доброго дня ! Проконсультуйте будь ласка. Мала з партнером декілька статевих актів. Два були без призервативів один навіть на початку перерваний відразу. Місячні почались так як і випадали після остан...
 • Оксана Яка ціна гістероскопії?Треба видалити 4поліпи?
 • Анна Маю кісту в яйнику яка ціна операції на видалення?
 • Тетяна Цікавить таке питання,моїй бабусі поставили діагноз рак молочної залози(не у вашій клініці),але вона б хотіла проконсультуватися ще з лікарями,чи можливо це у вас?
 • Ірина Доброго дня. Чи приймає ваша клініка участь у державній програмі штучного запліднення? Якщо так, то чи потрібно у вас проходити усі обстеження, чи можливо від місцевої лікарні?
 • Тетяна Добрий вечір, Олександр Васильович проводив мені отопластику. Ще не зовсім зажило, так як пройшо мало часу, але я уже бачу результат і він не може не тішити. Отож я рекомендую однозначно цього лікаря ...
 • Гість Молодець! Професіонал своєї справи.
 • Аля Хочу висловити подяку гінекологині Олесі Олесівні за професійний підхід, чуйеість та людяність. Це не лікар, а скарб. Прийняла мене позапланово,призначила лікування, дала рекомендації. Все по ділу, вс...
 • Тетяна Високий професіоналізм плюс людяність, фахівець у своїй справі, вихованість , вроджена інтелігентність та розум зробили свою справу. Це найкращий професіонал і людина яку я зустрічала
 • Світлана Добрий вечір, чоловік здавав аналіз у Уролога, мали зателефонувати чи відправити смс на протязі двох тижнів, на даний час вже майже місяць пройшов, але ніхто не телефонує, куди звертатися?
 • Наталія Доброго дня,підкажіть будласка яка повна вартість ЕКЗ спермою чоловіка.Безпліддя чоловічого фактору
 • Валентина Скажіть будь ласка ціна видалення матки з придатками
 • Гість Не смішіть!!!!Ви такі «правдиві», що мій відгук протримався не більше 10 хв і ви його видалили і я розумію , чому, але і ви несете відповідальність і маєте зрозуміти, що за доведення людини до самогуб...
 • Марина Доброго дня, проходила профілактичне обстеження у гінеколога Щепко Євгеніі Валеріівни, я не маю претензій до неї як до спеціаліста , бо звернулась до неї вперше, але в мене є питанння чи існує хоч як...
 • Оксана Маю дермоїдну кісту на правому яйнику 8см, ниє, турбує. Скажіть скільки обійдеться така операція?
 • Наталія Доброго дня підскажіть скільки коштує еко з донорським ембріоном? І до кого з лікарів краще звернутись? Дякую.
 • Аліна Доброго дня! Яка вартість прийому лікаря - гінеколога з узі та мазками?
Наші партнери
Вверх