ua ru
Ліцензія :АГ №570604 МОЗ від 11.04.2011р.
Головна Будь мамою - лікування безпліддя

Внутрішньоматкова інсемінація (ВМІ)

Кількість переглядів: 32584
зміст статті
Внутрішньоматкова інсемінація, фото

Для того, щоб жінка завагітніла сперматозоїд повинен здійснити довгу подорож, яка розпочинається в піхві через цервікальний канал (вузька, нижня частина матки) та матку в маткові труби. Якщо сперматозоїд попаде в трубу після виходу яйцеклітини (овуляція) та зустріне її, тоді відбувається запліднення. В нормі слиз цервікального каналу не пропускає всіх сперматозоїдів в матку, лише декілька найшвидших зможуть подолати цю перешкоду.

Внутрішньоматкова інсемінація (ВМІ) - це процедура яка дозволяє оминути цю перешкоду та доставити подорожуючих прямо в місце їх призначення. В цьому випадку більша кількість сперматозоїдів зустріне яйцеклітину, що тим самим збільшить ймовірність настання вагітності. 

Що таке внутрішньоматкова інсемінація та як вона проводиться?

Внутрішньоматковаінсемінація (ВМІ) – введення в порожнину матки спеціально обробленої (відмитої) сперми чоловіка або донора за допомогою катетера і є однією з форм лікування безпліддя. Вся процедура займає не багато часу, декілька хвилин для введення катетеру з відмитою спермою в порожнину матки.

Коли проводять внутрішньоматкову інсемінацію?

Існує ряд медичних показів для проведення інсемінації.

З боку жінки:

 • Порушення овуляції (дозрівання яйцеклітини)
 • Ендометріоз
 • Травми (рубці) або захворювання цервікального каналу
 • Імунологічне безпліддя
 • Безпліддя нез’ясованої етіології
 • Донорська сперма

З боку чоловіка:

Чи проводять інсемінацію в природньому циклі?

Так. Інсемінацію проводять в природньому циклі, хоча рівень настання вагітності нижчий чим в стимульованому, коли для запліднення готові 2 або більше яйцеклітин.

Які медичні препарати використовують для процедури?

Внутрішньоматкову інсемінацію можна проводити без використання стимуляції овуляції, тобто в натуральному циклі, не використовуючи медичних препаратів. Варто знати, що рівень настання вагітності при виборі такого методу є низьким. Дослідження показують, що проведення інсемінації в комбінації з препаратами, що стимулюють дозрівання фолікулів збільшує рівень настання вагітності. Найчастіше використовують такі препарати: кломід, летрозол, менопур, гонал або інші. Також використовують хоріонічний гонадотропін, який допомагає яйцеклітинам, що дозріли вийти з фолікула.

Якого розміру повинні досягнути фолікули щоб розпочати процедуру?

Процес дозрівання фолікулів проводиться під контролем УЗД. Отже, розмір фолікулів в натуральному циклі повинен бути 20-24 мм., такий самий при використанні кломіфену, при застосуванні препаратів ФСГ (фолікулостимулюючого гормону) мінімум 17-18 мм., комбінованих препаратів ФСГ+ЛГ мінімум 16 чи 17 мм. Іноді, в залежності від особливостей організму, розмір зрілих фолікулів складає 14-15 мм.

Щоб отримати найкращий результати скільки повинно дозріти фолікулів?

Згідно даних літератури, найкращий результат можна отримати якщо дозріває 3-4 фолікула, але при цьому збільшується ризик настання багатоплідної вагітності.

Які ускладнення можуть виникати при інсемінації?

Зазвичай процедура не викликає ускладнень. Якщо використовують препарати для стимуляції овуляції настання синдрому гіперстимуляції малоймовірне, так як доза препарату дуже низька.

Які обстеження потрібно зробити перед інсемінацією?

План обстежень визначає лікар після первинного огляду пацієнта та опитування. Зазвичай, для визначення найкращого плану лікування ваш лікар може призначити такі процедури або обстеження: гістеросальпінгографія – рентгенологічне дослідження матки та маткових труб за допомогою якого можна встановити прохідність останніх; УЗД органів статевої системи; рівень ФСГ(фолікулостимулюючий гормон) та естрадіолу для визначення функції яєчника; аналіз сімяної рідини (спермограма) або інші рутинні тести: розгорнутий аналіз крові, загальний аналіз сечі, гормони щитовидної залози,пролактин, тестостерон або інші, що допоможуть встановити причину непліддя.

Скільки часу мій партнер повинен утриматись від статевого акту або мастурбації перед проведенням інсемінації?

Всім нашим пацієнтам ми рекомендуємо утриматись від статевого акту включаючи оральний секс та мастурбацію 3 дні перед проведенням інсемінації щоб отримати найкращу якість сперми, зокрема рухомість та морфологію.

Де проводиться забір сперми та як її обробляють?

В Центрі репродуктивної медицини «Боголюби» для наших клієнтів об лаштована спеціальна приватна кімната для здачі сперми. Матеріал здають в одноразовий стерильний контейнер шляхом мастурбації після чого його відразу передають в лабораторію для відмивки від сім’яної рідини. Зазвичай, від моменту здачі сперми до введення її в порожнину матки проходить від 60 до 120 хвилин, що залежить від якості сперми.

Що таке відмивка спреми?

Це процедура яку проводять в лабораторії що дозволяє відділити сперматозоїди від сімяної рідини, мертвих сперматозоїдів, лейкоцитів, бактерій та вірусів, а також відібрати сперматозоїди з найкращою морфологією та рухомістю. Варто знати, що сьогодні проведення інсемінації невідмитою (нативною) спермою не проводять через ускладнення, які можуть виникати, зокрема сильний спазм матки.

Як довго живуть сперматозоїди після відмивки сперми?

Сперматозоїди після відмивки залишаються живими протягом 24-72 годин.

Яка повинна бути якість сперми для проведення інсемінації?

Для того щоб досягти оптимального рівня запліднення сперма повинна відповідати таким критеріям:

 • мінімальна концентрація сперматозоїдів 5.0 х 106 в 1 мл
 • концентрація сперматозоїдів в еякуляті 10.0 х 106
 • 30% активно рухомих сперматозоїдів
 • 5% сперматозоїдів з нормальною морфологією

Чи проводять інсемінацію, якщо всі показники спермограми партнера в межах норми?

Так. Якщо всі показники спермограми в межах норми, тоді причиною непліддя можуть бути захворювання цервікального каналу шийки матки. Потрібно знати, що в нормі незначна кількість сперматозоїдів здатна пройти через цервікальний слиз, а ще менша – досягнути матки та маткових труб. При внутріматковій інсемінації в матку «випускають» мільйони нормальних сперматозоїдів, яким не потрібно долати перешкод цервікального каналу.

Коли найкраще проводити інсемінацію?

Інсемінацію проводять за 6 годин до, або після овуляції. Зазвичай, результат процедури кращий, якщо її проводять перед овуляцією, коли сперматозоїд «чекатиме» яйцеклітину. Якщо інсемінація проходить на фоні індукції овуляції хоріонічним гонадотропіном тоді інсемінацію проводять через 24 - 48 годин, зазвичай 36 годин після стимуляції. Якщо призначено дві процедури інсемінації, першу проводять в день призначення препарату, а другу - через 36 годи. Яйцеклітина зберігає здатність до запліднення приблизно протягом 48 годин після овуляції, після чого оболонка, що її оточує починає потовщуватись і сперматозоїд не зможе проникнути всередину клітини. Сперматозоїди залишаються живими та здатні запліднити яйцеклітину протягом 4-7 днів.

Яка ефективність процедури інсемінації?

Дані літератури та наукових журналів дуже відрізняються та складають від 6% до 26%. Така різниця може бути зумовлена різним віком пацієнта, супутніми захворюваннями, якістю сперми та іншими факторами. Низький відсоток вагітності спостерігається при проведенні процедури в натуральному циклі, а вищий – при помірній стимуляції овуляції, коли виростає 2 або більше фолікула. Інший важливий фактор це кількість та рухомість сперматозоїдів після відмивки. В середньому, за даними літератури, рівень настання вагітності складає 15-20%. Причому, рівень багатоплідної вагітності 23-30%

Що відчувають жінки при проведенні інсемінацї?

Більшість жінок порівнює процедуру інсемінації з проведенням забору мазків на цитологічне дослідження, процедура не викликає больових відчуттів. Після її проведення можливі незначні спазми в ділянці живота, а решта симптомів швидше за все пов’язані з природнім процесом овуляції, чим проведенням інсемінації. Введення катетера також не викликає больових відчуттів, так як шийка матки незначно відкривається під час овуляції.

Чи потрібно лежати після інсемінації?

Не існує ніяких доказів того, що залишившись після процедури в лежачому положені протягом якогось часу тим самим збільшиться відсоток настання вагітності, так як церві кальний канал залишається закритим. Хоча багато лікарів дозволяють своїм пацієнтам провести 20-30 хвилин після процедури на ліжку.

Чи можуть сперматозоїди витікати після процедури?

Як тільки сперма введена в порожнину матки вона не витече звідти. Можливо, ви відчуєте збільшення продукції кількості слизу, що зумовлене проведенням катетера через шийку матки. Деякі лікарі використовують спеціальні ковпачки щоб «закрити» шийку матки, але більшість лікарів не вважають це за потрібне, оскільки це не впливає на результат інсемінації.

Ні. Ви можете продовжувати звичайний спосіб життя. Хоча, якщо ви себе погано почуваєте, або відчуваєте спазми чи біль в нижній частині живота, тоді Вам потрібно обмежити навантаження.

Чи можна мати статевий акт після інсемінації?

Ви можете мати статевий акт з вашим партнером в будь – який час після процедури. Варто звернути увагу, що деякі лікарі навіть рекомендують своїм клієнтам статевий акт в час призначення хор іонічного гонадотропіну з метою збільшення кількості сперматозоїдів в матці. Ми вважаємо що так можна робити, якщо є достатня кількість та рухомість сперматозоїдів в еякуляті. Також, лікар може не рекомендувати статевий акт у випадку коли для фіксації матки при проведенні інсемінації використовувались спеціальні тримачі.

Скільки спроб внутрішньоматковоїінсемінації потрібно пройти, щоб розпочати програму екстракорпорального запліднення?

Кількість спроб в першу чергу залежить від вашої фінансової спроможності. Всім нашим пацієнтам ми рекомендуємо пройти 3-4 спроби, після чого розглянути можливість проведення екстракорпорального запліднення. Закордонні клініки рекомендують пройти до 6 циклів.

Чи можна провести інсемінацію вдома?

Ні. Процедура повинна проводитись під наглядом медичного персоналу, окрім того сперма повинна бути оброблена в лабораторії.

Через скільки днів після інсемінації потрібно робити тест на вагітність?

Імплантація (прикріплення) ембріону до стінки матки відбувається через 6-12 днів після овуляції, тому ми рекомендуємо проведення тесту через 14 днів після процедури. Додатково всім нашим пацієнтам ми проводимо визначення хоріонісногогонадотропіну в сироватці крові для підтвердження вагітності.

Чи можливі кровотечі після процедури?

Так. Можливі незначні «кровомазання» які в нормі відбуваються під час овуляції, або якщо лікар для проведення процедури використовував щепці для фіксації шийки матки. Якщо у вас після процедури з’явилась сильна кровотеча негайно зверніться до лікаря.

22      4.59
Що ми пропонуємо у Вашому випадку? Розкажіть нам про Вашу проблему і ми Вам допоможемо! Розповісти про свій випадок
Записатись на прийом
Надія 2020-10-19
добрий вечі,де можна подивитись на каталог донорові сперми для ВМІ?
З приводу надання такої інформації, Надіє, зателефонуйте за номерами, вказаними на сайті.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Ірина 2020-08-16
Добрий день. Хочу зробити ВМІ зі сперми мого знайомого донора. Коли йому потрібно приїхати в клініку і які документи він має заповнити одразу, щоб випадково не передумав))). І яка ціна? Дякую
Ірино, для початку кандидат на донацію має бути психічно та фізично здоровим, до 35 років, обов'язково мати власних дітей. Його рішення стати донором має бути виваженим, а не спонтанним. З приводу участі у донаційній програмі йому слід зателефонувати за номерами, вказаними на сайті, для отримання додаткової інформації та запису на обстеження. Чоловікові доведеться здавати спермограму: за 5 днів до аналізу не вживати алкоголю, не жити статевим життям, не відвідувати сауну. Ви разом із ним маєте звернутися на очну консультацію до репродуктолога. Вам слід запланувати візит на 21 день місячного циклу. Якщо Ви заміжня, то чоловік має дати згоду на ВМІ спермою донора. Внутрішньоматкова інсемінація спермою донора (підготовка сперми для внутрішньоматкової інсемінації, процедура ВМІ) - 6 935 грн.- без урахування вартості медикаментів і лабораторних досліджень
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Ольга 2020-07-30
Добрий день ! Скажіть будь-ласка чи можно мені ВМІ спермою донора зробити якщо мені 40 р і в мене діабет 1- го типу без ускладнень який контрольований непреривним моніторінгом Глюкований гемоглобін в мене 5.0-5.7 Ендокринолог каже вагітніти
Так, Ольго, можна. Проте Ви маєте зважати на існуючий ризик вроджених вад розвитку плода після 35 років, у Вашому випадку цей ризик зростає.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Марина 2020-07-15
Доброго дня. Скажіть, будь ласка, чи може жінка зробити ВМІ спермою донора без згоди чоловіка (разом не проживають, але не розлучені)?
Ні, Марино. За описаних Вами обставин необхідна згода чоловіка.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Марина 2020-06-17
Чи є шанс завагітніти за допомогою ВМІ, якщо у чоловіка активність спрематозоїдів 18 %?
Марино, щоб говорити про можливість запліднення, наданої Вами інформації надостатньо. Лікар має ознайомитися із розширеною спермограмою та даними стану репродуктивної системи жінки.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Людмила 2020-06-03
Якщо активнорухомих сперматозоїдів-25 відсотка. Чи можна завагітніти?
Так, Людмило, можна.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Леся 2020-03-01
Доброго вечора, Скажіть будь ласка яка ціна інсемінації спермою чоловіка?
Внутрішньоматкова інсемінація спермою чоловіка (підготовка сперми для внутрішньоматкової інсемінації, процедура ВМІ) коштує 4 075 грн.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Марія 2020-02-25
Яка ціна інсемінація спермою донора?І чи донор є у вас чи потрібно собі шукати?
Внутрішньоматкова інсемінація спермою донора (підготовка сперми для внутрішньоматкової інсемінації, процедура ВМІ) - 6935 грн. Донорська сперма (1 доза) - 2910 грн. Донорська сперма є в наявності.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Олена 2020-01-26
У мене немає овуляції. Маткові труби без спайок. Чи можна зробити інсемінацію? Який відсоток завагітніти? Скільки коштує ця процедура?
Олено, Вам слід стимулювати яйники, щоб добитися овуляції і провести інсемінацію. Щоб говорити про успішність процедури, необхідно ознайомитися із сперморамою Вашого чоловіка. Вартість процедури - 4075 грн.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Галина 2019-10-27
Здравствуйте. Имеет ли значение возраст (мне 42, мужу 36) для ВМИ? И нужньі ли какие-то результатьі анализов на прием до Вас или все проводиться на месте?
Галино, вік значення не має. Аналізи можете здати у нас, після консультації. Запис на прийом - за телефонами, вказаними на сайті.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Оксана 2019-08-04
Добрий день ми робили інсемінацію була вдалою є дитина хочемо другу чи можна робити
Так, Оксано, можна. Для початку Вам слід записатися на консультацію до репродуктолога. Запис - за телефонами, вказаними на сайті.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Тамара 2019-03-17
Доброго дня. Робила у Вас лапароскопію рік назад, видалили праву трубу. Чи доречно зробити процедуру ВМІ і які шанси?
Тамаро, онлайн ми не можемо оцінити Ваші шанси. Вам слід звернутися на очну консультацію до гінеколога. Запис на прийом - за телефонами, вказаними на сайті.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Анна 2018-12-20
Як можна потрапити на прийом до лікаря на рахунок ВМІ? І яка ціна процедури?
Ганно, внутрішньоматкова інсемінація спермою чоловіка (підготовка сперми для внутрішньоматкової інсемінації, процедура ВМІ) - 2 400 грн. Запис на прийом до репродуктолога - за телефонами, вказаними на сайті.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Ірина 2018-08-16
З яких причин може бути відмовлено у процедурі ВМІ?
Ірино, причин може бути багато. Вам варто уточнити в лікаря, який відмовив у ВМІ.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Альона 2018-04-16
Ппісля операції на яйниках пройшло 7 місяців,були ендомітріоїдні кісти,приймала гормони 6 місяців.Сказали що за пів року треба завагітніти а чоловік постійно за кордоном,час піджимає чи можна зробити цю процедуру?І хочемо дівчинку чи таке можливо?
Олено, уточніть своє питання. Яка саме процедура Вас цікавить? Інсемінація чи штучне запліднення? В будь-якому разі парі необхідна консультація репродуктолога. Стать дитини ми не можемо прогнозувати.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Олександра 2018-03-17
Чи проводять інсемінацію якщо лише одна труба після позаматкової вагітності.
Олександро, теоретично можливо провести процедуру за умови прохідності труби, проте це питання варто вирішувати в індивідуальному порядку з репродуктологом.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

Л 2018-03-05
яка ціна інсемінації?
Інсемінація спермою чоловіка 2 100 грн, інсемінація спермою донора* 4 200 грн, донорська сперма (1 доза) 2 200 грн.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Відгуки про Боголюби Читати усі відгуки (678)
 • Христина Щиро вдячна всьому персоналу МЦ Боголюби за професійність, доброзичливість, порядність, турботу..,оперували ендометріоїдний вузол, все пройшло добре, і нарешті мене не мучать ці болі, дякую Вам..❤Меди...
 • катерина Доброго дня, мені 35 років. у мене виявили важка дисплазію шийки матка , здавала аналізи по цитогогії та на біопсі чим і підтвердився діагноз. Зарез посилають зробити аналіз на вірус папілом. Яке лік...
 • Карина Доброго вечора ,в мене була затримка місячних я зробила 3 тести на вагітність всі 3 підтвердили вагітність, сьогодні зробила УЗД , сказав лікар , що приблизно 5 неділя вагітності, але не правельної ф...
 • Ольга Добрий вечір! Підскажіть будь ласка! Плануємо ЕКО, а на узд виявили вузлик розміром 24*17мм, розташованого по передній ст.матки інтрамурально-субмукозний! Чи можна робити ЕКО при цьому без гістероскоп...
 • Оля. Скажіть будь ласка яке лікування пропонує ваша клініка при синдромі полікістозу яєчників? Бажання завагітніти ...
 • Інна Доброго дня, скажіть чи у вас є програма до нації яйцеклітин3379
 • Ірина Добрий вечір. Хотіла би проконсультуватися, в дитини 5 років виявили вітіліго.
 • Ірина Добрий вечір! Хочу до Вас на консультацію, потрібна гістероскопія, сінехії. Кого з лікарів порадите саме по сінехіях і яка ціна гістерорезекції? А також яка ціна Мірени із встановленням? Дякую!
 • Світлана Кізім Добрий вечір! Хочу до Вас на консультацію, потрібна гістероскопія, сінехії. Кого з лікарів порадите саме по сінехіях і яка ціна гістерорезекції? А також яка ціна Мірени із встановленням? Дякую!
 • Оксана Чи потрібно аналіз на каріотип дитині з аутизмом 5 років
 • Олена Добрий день,скажіть яка вартість консультації у лікаря-репродуктолога,і яка вартість підсадки чоловічого матеріалу в овуляторний природній цикл?
 • Наташа (Лондон) Дуже дякую лікарям і сестрам за доброту, заботу і професійність. Моя операція пройшла на найвищому рівні, а опіка якою оточили мене після цього була справжне від серця і душі, і допомогла мені швидко ...
 • Тетяна Добрий день. Скажіть будь-ласка. Коли можна вагітніти після консервативної міомектомії.
 • Тетяна Миколаївна Добр день.Лікар Петровський назначив мені свічки Гіналгін,і вони мені допомагали завжди.Але тепер їх зняли з продажу!Хочу вас запитати вас ,як фахівців,,які свічки є аналогом ,можливо допоможете.Поки...
 • Макогін Марян В червні 2020 року видаляли грижу лапароскопічним методом3червня приїхав того ж дня прооперували наступного дня вже був домаПерсонал привітний та доброзичливийПідхід індивідуальнийУмови перебування на...
 • виктория Відгук для тих хто вагається чи звертатись в дану клініку по безпліддю, однозначно так!Завдяки правильному підбору лікування Марищук Орести Володимирівни, я тримаю на руках довгоочікуваного синочка, п...
 • Наталія Хочу висловити слова безмежної вдячності всьому колективу МЦ ,,Боголюби,, та їхньому керівнику і супер професіоналу Вадиму Петровському! Сподобалось все, починаючи від консультативного прийому, діагно...
 • Ольга Боголюби - це місце, в якому можна отримати послуги на дуже високому рівні. Мені дуже сподобалось уважне та турботливе відношення працівників мед. закладу. Також, що в палаті стаціонару все продумано ...
 • Андрій ваш лікар уролог Шпілька.В.М не скажу що він поганий чоловік чи хотів обібрати.але в мене була пробема інтимного характеру,він же хотів мене переконати в тому що взагалі не може знати, на вирішиння пр...
 • Ковтуненко Светлана 07082020 была про оперирована в клинике "Боголюбы" .Атмосфера в клинике приятная. Весь персонал доброжелателен. В короткие сроки смогла пройти все недостающие манипуляции .В палатах сделано все для уд...
Наші партнери
Вверх