ua ru en
Ліцензія :АГ №570604 МОЗ від 11.04.2011р.
Луцький район, c.Тарасове, вул. Лісова 1б - с.Боголюби (10 км від м.Луцька)
Графік прийому пацієнтів: Пн-Пт: з 9.00 до 19.00
Нове приміщення клініки знаходиться поза корпусом Волинської обласної лікарні, поряд з лісом. Кінцева зупинка міського маршрутного таксі №31,47. До нас можна доїхати від зупинки готель 'Україна' навпроти ЦУМ. Якщо Ви їдете особистим транспортом, адреса для навігатора: Луцький район, с. Тарасове, вул. Лісова 1б.
прокласти маршрут
Головна Хірургія в Боголюбах як за кордоном

Печінкові кісти

Кількість переглядів: 8851

Печінкові кісти представляють собою невеликі кишені або порожнини, заповнені рідиною або іншим органічним матеріалом, локалізовані в межах органу. У більшості випадків ці утворення не є серйозною причиною для занепокоєння, оскільки рідко впливають на функціональні можливості печінки. Однак існують також і патологічні кісти, поява яких служить сигналом більш-менш серйозних захворювань.

Класифікація печінкових кіст

Кісти печінки можуть бути одиничними, множинними, простими (округлої форми, добре окреслені) або складними (не округлої форми, без чітких меж чітко).
Прості печінкові кісти - найбільш поширені. Це доброякісні утворення, наповнені рідиною, що не викликають будь-яких клінічних проявів. Причини, які призводять до їх появи, невідомі, але багато вчених вважають, що вони є результатом вроджених аномалій, які виникли під час внутрішньоутробного розвитку жовчних протоків.
Прості кісти не є небезпечними, і, отже, немає необхідності в їх видаленні. Якщо ж вони характеризуються значним об’ємом, то рекомендується періодично їх контролювати, щоб перевірити, чи не ростуть вони. Якщо ці кісти викликають занепокоєння, то доцільно оцінити їх можливе видалення (аспірація рідини, резекція і т.д.)
Гидатидні кісти обумовлені розвитком в печінці зернистого ехінококу. Захворювання протягом тривалого періоду часу може залишатися безсимптомним. Ці кісти, як правило, виявляються випадково, при ультразвуковому контролі або рентгені. У деяких випадках саме ці кісти викликають свербіння, кропив'янку і болі в правому підребер'ї. Якщо кіста дуже об'ємна або розвивається спереду, то при пальпації вона визначається як кругле здуття.
Полікістоз печінки характеризується наявністю численних кістозних утворень. У 50% пацієнтів з цим діагнозом спостерігається також кістозне ураження нирок. Захворювання може викликати функціональні порушення печінки.
Хвороба Каролі - рідкісна вроджена патологія, що супроводжується присутністю множинних кіст у жовчних протоках. Хвороба несе високий ризик виникнення холоангіокарціноми. 
Діагноз печінкових кіст підтверджується УЗД та імунологічними дослідженнями. Якщо є підозра на паразитарне кістозне утворення, то необхідно провести серологічні дослідження крові.
Зростання кіст часто веде до таких проявів, як відрижка, нудота, безпідставне почуття ситості, діарея, що підсилюється при фізичному навантаженні, біль в правому боці. Пацієнта також турбує слабкість, задишка, знижений апетит і підвищена пітливість. Запальний процес кісти характеризується лихоманкою, ознобом і посиленням больових відчуттів.

Що робити?

Якщо пацієнт зіткнувся з непаразитарною кістою маленького розміру, то в цьому випадку досить регулярно спостерігатися у лікаря-гастроентеролога і дотримуватися здорової дієти, яка виключає з меню смажене, жирне, солоне і копчене. Слід давати перевагу свіжим овочам і фруктам, кисломолочним продуктам.
Медикаментозне лікування кісти має сенс в разі її паразитарного походження. При цьому призначаються антигельмінтики, анальгетики, протиблювотні препарати, гепатопротектори та імуномодулятори. Для усунення явищ кишкової диспепсії застосовуються пробіотики і ферментні препарати.
Хірургічне втручання показане в разі розвитку таких ускладнень:

 • розрив кісти;
 • нагноєння;
 • кровотеча;
 • механічна жовтяниця;
 • великі розміри кісти (понад 5 - 10 см ) з вираженою симптоматикою (сильні болі, значна втрата ваги).

У МЦ «Боголюби» печінкові кісти видаляються шляхом лапароскопічної операції, яка найменш травматична і забезпечує хворому не тільки короткий відновний період, а й косметичний ефект. Вибрати кращий метод позбавлення від проблеми Вам може допомогти тільки фахівець.

2      4.5
Що ми пропонуємо у Вашому випадку? Розкажіть нам про Вашу проблему і ми Вам допоможемо! Розповісти про свій випадок
Записатись на прийом
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Відгуки про Боголюби Читати усі відгуки (1172)
 • Оксана Доброго дня,чи є у вас де переночувати супроводжуючому пацієнта?
 • Тетяна Хочу висловити щиру подяку лікарю Святославу Володимировичу за проведену операцію,за його високий професіоналізм,за чуйність,це лікар з великої букви який заслуговує великої поваги і подяки.А також по...
 • Надія Оперувалася 7 років тому. Видаляли велику міому. Розріз і карман від пухлини були великі. Післяопераційна гематома була довго. Навіть по поверненню додому, контроль лікарів був) Через багато років мо...
 • Наталія Робила операцію у лікарів Петровський В.В та Кухарук К.В. за що дуже вдячна.Лікарі працюють на професійному рівні,знають свою справу.Позитивні,чуйні до кожного пацієнта,привітні.Професіонали своєї спр...
 • Наташа Доброго дня ! Проконсультуйте будь ласка. Мала з партнером декілька статевих актів. Два були без призервативів один навіть на початку перерваний відразу. Місячні почались так як і випадали після остан...
 • Оксана Яка ціна гістероскопії?Треба видалити 4поліпи?
 • Анна Маю кісту в яйнику яка ціна операції на видалення?
 • Тетяна Цікавить таке питання,моїй бабусі поставили діагноз рак молочної залози(не у вашій клініці),але вона б хотіла проконсультуватися ще з лікарями,чи можливо це у вас?
 • Ірина Доброго дня. Чи приймає ваша клініка участь у державній програмі штучного запліднення? Якщо так, то чи потрібно у вас проходити усі обстеження, чи можливо від місцевої лікарні?
 • Тетяна Добрий вечір, Олександр Васильович проводив мені отопластику. Ще не зовсім зажило, так як пройшо мало часу, але я уже бачу результат і він не може не тішити. Отож я рекомендую однозначно цього лікаря ...
 • Гість Молодець! Професіонал своєї справи.
 • Аля Хочу висловити подяку гінекологині Олесі Олесівні за професійний підхід, чуйеість та людяність. Це не лікар, а скарб. Прийняла мене позапланово,призначила лікування, дала рекомендації. Все по ділу, вс...
 • Тетяна Високий професіоналізм плюс людяність, фахівець у своїй справі, вихованість , вроджена інтелігентність та розум зробили свою справу. Це найкращий професіонал і людина яку я зустрічала
 • Світлана Добрий вечір, чоловік здавав аналіз у Уролога, мали зателефонувати чи відправити смс на протязі двох тижнів, на даний час вже майже місяць пройшов, але ніхто не телефонує, куди звертатися?
 • Наталія Доброго дня,підкажіть будласка яка повна вартість ЕКЗ спермою чоловіка.Безпліддя чоловічого фактору
 • Валентина Скажіть будь ласка ціна видалення матки з придатками
 • Гість Не смішіть!!!!Ви такі «правдиві», що мій відгук протримався не більше 10 хв і ви його видалили і я розумію , чому, але і ви несете відповідальність і маєте зрозуміти, що за доведення людини до самогуб...
 • Марина Доброго дня, проходила профілактичне обстеження у гінеколога Щепко Євгеніі Валеріівни, я не маю претензій до неї як до спеціаліста , бо звернулась до неї вперше, але в мене є питанння чи існує хоч як...
 • Оксана Маю дермоїдну кісту на правому яйнику 8см, ниє, турбує. Скажіть скільки обійдеться така операція?
 • Наталія Доброго дня підскажіть скільки коштує еко з донорським ембріоном? І до кого з лікарів краще звернутись? Дякую.
Наші партнери
Вверх