ua ru
Ліцензія :АГ №570604 МОЗ від 11.04.2011р.
Луцький район, c.Тарасове, вул. Лісова 1б - с.Боголюби (10 км від м.Луцька)
Графік прийому пацієнтів: Пн-Пт: з 9.00 до 19.00
Нове приміщення клініки знаходиться поза корпусом Волинської обласної лікарні, поряд з лісом. Кінцева зупинка міського маршрутного таксі №31,47. До нас можна доїхати від зупинки готель 'Україна' навпроти ЦУМ. Якщо Ви їдете особистим транспортом, адреса для навігатора: Луцький район, с. Тарасове, вул. Лісова 1б.
прокласти маршрут
Головна Хірургія в Боголюбах як за кордоном

Холецистектомія

Кількість переглядів: 809

Холецистектомія - хірургічне втручання, в результаті якого повністю видаляється жовчний міхур. Багато пацієнтів запитують: «А що, без нього можна обійтися?» Здоровий жовчний міхур -  орган дуже важливий і відіграє значну роль у травленні. Коли їжа зі шлунка потрапляє в 12-палу кишку, міхур скорочується і в кишечник впорскується жовч. Однак у патологічно зміненого жовчного міхура нормальні функції порушені, що викликає ряд проблем: збої в роботі біліарної системи та підшлункової залози, наявність в організмі постійного вогнища інфекції.
Холецистектомія може поліпшити стан хворого, значно не відбиваючись на функції шлунково-кишкового тракту. Статистика свідчить, що у 90% пацієнтів після операції повністю зникали симптоми, на котрі вони скаржилися до втручання.
Показаннями до видалення жовчного міхура є: жовчнокам'яна хвороба в ускладненій формі; гострий холецистит; холедохолетіаз; холезтероз; кальциноз стінок жовчного міхура («фарфоровий міхур»); поліпи;  функціональні розлади з больовим синдромом.
У МЦ «Боголюби» практикується лапароскопічна методика холецистектомії. Це «золотий стандарт» в терапії гострого холециститу. Перевагою такої техніки є мінімальне травмування черевної стінки, короткий реабілітаційний період, швидке повернення до звичайної повсякденної активності.

Протипоказання

Абсолютні протипоказання до лапароскопічної холецистектомії: термінальний стан, порушення згортання крові. Відносні протипоказання обумовлюються індивідуальними особливостями пацієнта. У цей ряд входять: перитоніт, вагітність, великі грижі передньої черевної стінки.
У рідких випадках лапароскопічний доступ для холецистектомії неможливий (1% пацієнтів). Це пов'язано з анатомічною аномалією жовчних шляхів, спайковими або запальними процесами. В такому випадку необхідний перехід до традиційної відкритої хірургії.
Перед втручанням пацієнту призначається ряд лабораторних тестів, за допомогою яких лікар оцінює готовність організму до операції. Комплекс обстежень включає в себе: аналіз на групу-крові та резус-фактор, аналізи на сифіліс, гепатити С і В, глюкозу крові та загальний аналіз крові, коагулограмму, УЗД підшлункової залози, печінки і жовчних протоків, ЕКГ. Якщо є показання, то стан жовчних протоків досліджується глибше за допомогою МРТ.

Підготовка до холецистектомії

Напередодні операції останній прийом їжі повинен бути до 19 години. Увечері та вранці - очисна клізма. В день проведення холецистектомії приймати їжу забороняється.
Операцію проводять під загальним наркозом. Її тривалість може становити від 30 хвилин до 2 годин. Це залежить від анатомічних особливостей пацієнта і складності втручання.
Ускладненнями після холецистектомії можуть бути підшкірні крововиливи, почервоніння навколо рани, болючі ущільнення. При появі подібних ознак слід негайно звернутися до лікаря.

Реабілітаційний період

Перші 6 годин після холецистектомії заборонено підніматися з ліжка і пити. Потім можна приймати негазовану воду до ранку наступного дня, дрібними порціями.
Перший тиждень не можна вживати алкогольні напої, каву, чай, копченості, солодощі, жирну і смажену їжу. Дієта пацієнта повинна включати в себе знежирений сир, йогурт, ряжанку, каші, зварені на воді, печені яблука, відварене куряче або яловиче нежирне м'ясо. Нові продукти вводяться в меню поступово.
На загальне відновлення організму йде приблизно місяць. Запорука успішної реабілітації - в ретельному дотриманні лікарських приписів. Дуже важливо стежити за дієтою і навантаженнями. Фізичну активність рекомендується в цей період обмежити: не піднімати вагу більше 4 кг, не напружувати черевний прес.
Після холецистектомії не спостерігається вираженого больового синдрому, однак деяким пацієнтам можуть бути призначені анальгетики (парацетамол, кетанов) і спазмолітики (дротаверин).

0      0
Що ми пропонуємо у Вашому випадку? Розкажіть нам про Вашу проблему і ми Вам допоможемо! Розповісти про свій випадок
Записатись на прийом
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Відгуки про Боголюби Читати усі відгуки (802)
 • Андріана Яка ціна донорської яйцеклітини?
 • Ірина Дуже задоволена цією клінікою. Робила лапароскопічну операцію Лікарі просто неймовірні професіонали, персонал привітний та підготовлений на високому рівні. Умови перебування просто чудові. Операцію п...
 • Олена Добрий день. Аналіз на НLA типування пари робите?
 • Галинка Щиро дякую усьому колективу ЛЦ Боголюби. А особливо гінекологу Катерині Віталіїні, а також великий уклін оперуючому лікарю Петровському Вадиму Валентиновичу. Це лікаріі від Бога. Чуйні, делікатні,д...
 • Юля Доброго дня !Скажіть будь ласка :"чи роблять у вашому закладі хірургічні втручання яєчників при полікістозі при якому вагітність не настає, але планується ??? Дайте пораду щодо подальшого лікування?Дя...
 • Уляна Декілька років тому мій чоловік зробив вазектомію в цьому медичному центрі. Все було чудово. Сервіс, сама операція і відношення персоналу на високому рівні. Після стерилізації наше сексуальне життя зн...
 • Ніна Володимирівна Сьогодні пройшло два тижні, як я зробила у центрі Боголюби складну операцію по усуненню пролапсу органів малого тазу (було випадіння вагіни, матки, зміщення сечового міхура та прямої кішки), а також ...
 • Тетяна Доброї ночі! Скажіть, будь ласка, як завчасно треба записатись і на абдомінопластику ? Скільки днів триває обстеження?
 • Ірина Доброго вечора. Скажіть, будь ласка, чи роблять у вашому закладі видалення папілом (у великій кількості)? Якщо так, то яка ціна процедури, і до кого звертатись?
 • Вікторія Доброго дня.Хто з дерматологів приймає у вас?також ціна за прийом?
 • Оля Була дуже задоволенна коли переступила поріг клініки....Чистота всюди...Усміхненні м.сестрички.Лікарем теж задоволенна.Молодці гарних вам відвідувачів.
 • Ніна Добрий день! Цікавлюся, чи можна у вашому закладі зробити пластику при проллапсі органів малого тазу(опущення передньої та задньої стінок вагіни)?
 • Каріна Добрий день. Чи проводять ваші лікарі переривання вагітності? Термін 12 тижнів
 • Ніна Володимирівна Скажіть будь ласка чи можливо в вашій клініці операція по усуненню опущення задньої та передньої стінки піхви 4 стадії?
 • Ірина Доброго дня.Чи роблять у вас ЕКЗ донорським ооцитом пацієнтам з раннім клімаксом?
 • Годжал Марія Доброго дня. Мені скоро мають робити лапароскопію(екстерпацію) у вашому закладі. А я на попередній консультації забула лікарю сказати про фіброзно-кістозну мастопатію.... Це дуже суттєво?Чи змінить це...
 • Анна Скажіть будь ласка, чи ведете ви облік здорових і хворих дітей, народжених в результаті ЕКЗ? Чи зростає ризик народження дитини з інвалідністю приштучному заплідненні?
 • Наталiя Доброго дня Вам!!...Я приемно вражена гарними вiдгуками про Ваш центр..I хочу запитати , чи проводяться операцii пацiентам з iнших областей у Вашому центрi, лапароскопiю?....видалення жовчного...в мен...
 • Ирина Чи можна до вас без запису?
 • Галина Скільки вартує видалення матки з анастезією
Наші партнери
Вверх