ua ru
Ліцензія :АГ №570604 МОЗ від 11.04.2011р.
Луцький район, c.Тарасове, вул. Лісова 1б - с.Боголюби (10 км від м.Луцька)
Графік прийому пацієнтів: Пн-Пт: з 9.00 до 19.00
Нове приміщення клініки знаходиться поза корпусом Волинської обласної лікарні, поряд з лісом. Кінцева зупинка міського маршрутного таксі №31,47. До нас можна доїхати від зупинки готель 'Україна' навпроти ЦУМ. Якщо Ви їдете особистим транспортом, адреса для навігатора: Луцький район, с. Тарасове, вул. Лісова 1б.
прокласти маршрут
Головна Урологія. Чоловіче здоров’я

Астенозооспермія

Кількість переглядів: 14997

Якщо у сімейної пари виникають проблеми із зачаттям, в МЦ «Боголюби» здійснюється комплексне обстеження чоловіка і жінки. Часто результати лабораторних досліджень показують, що причина цього в низькій якості сперми. Сперматозоїди повільні та мляві не в змозі запліднити яйцеклітини.

Астенозооспермія визначається як стан, при якому активні і рухливі сперматозоїди в низькій кількості. Згідно зі статистичними даними , 40% безплідних шлюбів стикається саме з цим захворюванням.
Всесвітня організація охорони здоров'я класифікує сперматозоїди за швидкістю руху і траєкторією на 4 групи. У групі А - чоловічі статеві клітини, які рухаються зі швидкістю 0,025 мм / c по прямій лінії. Група В: швидкість руху нижче, ніж 0,025 мм / c, траєкторія та ж. Група С: рух без траєкторії («тупцюють» на місці). Група Д: сперматозоїди не рухаються взагалі.
Сперму можна вважати здатною до запліднення, якщо в ній міститься не менше 20% сперматозоїдів з першої групи і вище 50% - з другої групи. Слід брати до уваги, що якість сперміїв впливає не тільки на процес природного зачаття. Вона здатна визначити і результат штучної інсемінації.

Діагностика азооспермії

Астенозооспермія протікає без будь-яких ознак. У чоловіка може бути проблемний еякулят, але він не підозрює про це, поки пара не почне планувати вагітність. У рідких випадках стан протікає паралельно зі зниженням статевої активності, передчасною еякуляцією, імпотенцією.
Для діагностики астенозооспермії та виключення інших причин безпліддя необхідно провести аналіз сперми - спермограмму. Результат аналізу в МЦ «Боголюби» розшифровує лікар уролог. Після цього робиться висновок про ступінь хвороби.
Ступені астенозооспермії поділяють на:

 • слабко виражену (в русі більше половини статевих клітин);
 • помірну (рухаються 30% сперматозоїдів);
 • виражену (рухаються менше 30% сперміїв).

Причини астенозооспермії

Хоча народна думка така, що астенозооспермія пов'язана з віком чоловіка, насправді це не так. Існує цілий комплекс факторів (генетичних, зовнішніх і внутрішніх), що впливають на рухливість сперматозоїдів. Наприклад, генетичний фактор - це вроджені мутації. В їх результаті джгутики чи шийка сперматозоїда мають вади, що впливають на швидкість руху клітини.
До зовнішніх факторів належать: вплив алкоголю, нікотину та наркотичних речовин; радіаційне опромінення, отруєння промисловими отрутами; різкі перепади температур; емоційний стрес.
Внутрішні чинники: захворювання, що передаються статевим шляхом; аномалії простатичного секрету; запальний стан сім'яних залоз; знижений імунний статус.

Лікування

Астенозооспермія - не привід для відчаю. Подружжю, що зіткнулася з цією проблемою, можна допомогти, використовуючи сучасні репродуктивні технології, ШЗ.
Якщо низька якість сперми зумовлена не генетичним фактором, то її можна коригувати. Лікар уролог призначає препарати, що покращують якість сперми, фізіотерапевтичні процедури. При деяких захворюваннях, (наприклад, варикоцеле), може рекомендуватися оперативне втручання.
Якщо астенозооспермія пов'язана з венеричним захворюванням, призначається курс антибіотиків. Гормональна терапія необхідна при знижених рівнях чоловічих статевих гормонів.

Вагітність

Чоловік з астнозооспермією не повинен ставити на собі «хрест», як на майбутньому батькові. У строгому розумінні, астенозоосперімія - це знижена ймовірність запліднення, а не безнадійне безпліддя. Сучасне обладнання МЦ «Боголюби» і висококваліфіковані фахівці допомагають в позитивному ключі вирішити питання успішного зачаття. У нас впроваджуються найсучасніші репродуктивні програми з високою ефективністю. Схема програм завжди розробляється в індивідуальному порядку. При необхідності використовується метод інтрацитоплазматичної ін'єкції сперматозоїда (ІКСІ).

7      4.14
Що ми пропонуємо у Вашому випадку? Розкажіть нам про Вашу проблему і ми Вам допоможемо! Розповісти про свій випадок
Записатись на прийом
Аріана 2020-09-15
Які шанси при першій спробі ШЗ?
Шанси становлять близько 40%.
Чи була для Вас корисною ця інформація?

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Відгуки про Боголюби Читати усі відгуки (1171)
 • Тетяна Хочу висловити щиру подяку лікарю Святославу Володимировичу за проведену операцію,за його високий професіоналізм,за чуйність,це лікар з великої букви який заслуговує великої поваги і подяки.А також по...
 • Надія Оперувалася 7 років тому. Видаляли велику міому. Розріз і карман від пухлини були великі. Післяопераційна гематома була довго. Навіть по поверненню додому, контроль лікарів був) Через багато років мо...
 • Наталія Робила операцію у лікарів Петровський В.В та Кухарук К.В. за що дуже вдячна.Лікарі працюють на професійному рівні,знають свою справу.Позитивні,чуйні до кожного пацієнта,привітні.Професіонали своєї спр...
 • Наташа Доброго дня ! Проконсультуйте будь ласка. Мала з партнером декілька статевих актів. Два були без призервативів один навіть на початку перерваний відразу. Місячні почались так як і випадали після остан...
 • Оксана Яка ціна гістероскопії?Треба видалити 4поліпи?
 • Анна Маю кісту в яйнику яка ціна операції на видалення?
 • Тетяна Цікавить таке питання,моїй бабусі поставили діагноз рак молочної залози(не у вашій клініці),але вона б хотіла проконсультуватися ще з лікарями,чи можливо це у вас?
 • Ірина Доброго дня. Чи приймає ваша клініка участь у державній програмі штучного запліднення? Якщо так, то чи потрібно у вас проходити усі обстеження, чи можливо від місцевої лікарні?
 • Тетяна Добрий вечір, Олександр Васильович проводив мені отопластику. Ще не зовсім зажило, так як пройшо мало часу, але я уже бачу результат і він не може не тішити. Отож я рекомендую однозначно цього лікаря ...
 • Гість Молодець! Професіонал своєї справи.
 • Аля Хочу висловити подяку гінекологині Олесі Олесівні за професійний підхід, чуйеість та людяність. Це не лікар, а скарб. Прийняла мене позапланово,призначила лікування, дала рекомендації. Все по ділу, вс...
 • Тетяна Високий професіоналізм плюс людяність, фахівець у своїй справі, вихованість , вроджена інтелігентність та розум зробили свою справу. Це найкращий професіонал і людина яку я зустрічала
 • Світлана Добрий вечір, чоловік здавав аналіз у Уролога, мали зателефонувати чи відправити смс на протязі двох тижнів, на даний час вже майже місяць пройшов, але ніхто не телефонує, куди звертатися?
 • Наталія Доброго дня,підкажіть будласка яка повна вартість ЕКЗ спермою чоловіка.Безпліддя чоловічого фактору
 • Валентина Скажіть будь ласка ціна видалення матки з придатками
 • Гість Не смішіть!!!!Ви такі «правдиві», що мій відгук протримався не більше 10 хв і ви його видалили і я розумію , чому, але і ви несете відповідальність і маєте зрозуміти, що за доведення людини до самогуб...
 • Марина Доброго дня, проходила профілактичне обстеження у гінеколога Щепко Євгеніі Валеріівни, я не маю претензій до неї як до спеціаліста , бо звернулась до неї вперше, але в мене є питанння чи існує хоч як...
 • Оксана Маю дермоїдну кісту на правому яйнику 8см, ниє, турбує. Скажіть скільки обійдеться така операція?
 • Наталія Доброго дня підскажіть скільки коштує еко з донорським ембріоном? І до кого з лікарів краще звернутись? Дякую.
 • Аліна Доброго дня! Яка вартість прийому лікаря - гінеколога з узі та мазками?
Наші партнери
Вверх