ua ru
Ліцензія :АГ №570604 МОЗ від 11.04.2011р.
Головна Урологія. Чоловіче здоров’я

Астенозооспермія

Кількість переглядів: 374

Якщо у сімейної пари виникають проблеми із зачаттям, в МЦ «Боголюби» здійснюється комплексне обстеження чоловіка і жінки. Часто результати лабораторних досліджень показують, що причина цього в низькій якості сперми. Сперматозоїди повільні та мляві не в змозі запліднити яйцеклітини.

Астенозооспермія визначається як стан, при якому активні і рухливі сперматозоїди в низькій кількості. Згідно зі статистичними даними , 40% безплідних шлюбів стикається саме з цим захворюванням.
Всесвітня організація охорони здоров'я класифікує сперматозоїди за швидкістю руху і траєкторією на 4 групи. У групі А - чоловічі статеві клітини, які рухаються зі швидкістю 0,025 мм / c по прямій лінії. Група В: швидкість руху нижче, ніж 0,025 мм / c, траєкторія та ж. Група С: рух без траєкторії («тупцюють» на місці). Група Д: сперматозоїди не рухаються взагалі.
Сперму можна вважати здатною до запліднення, якщо в ній міститься не менше 20% сперматозоїдів з першої групи і вище 50% - з другої групи. Слід брати до уваги, що якість сперміїв впливає не тільки на процес природного зачаття. Вона здатна визначити і результат штучної інсемінації.

Діагностика азооспермії

Астенозооспермія протікає без будь-яких ознак. У чоловіка може бути проблемний еякулят, але він не підозрює про це, поки пара не почне планувати вагітність. У рідких випадках стан протікає паралельно зі зниженням статевої активності, передчасною еякуляцією, імпотенцією.
Для діагностики астенозооспермії та виключення інших причин безпліддя необхідно провести аналіз сперми - спермограмму. Результат аналізу в МЦ «Боголюби» розшифровує лікар уролог. Після цього робиться висновок про ступінь хвороби.
Ступені астенозооспермії поділяють на:

 • слабко виражену (в русі більше половини статевих клітин);
 • помірну (рухаються 30% сперматозоїдів);
 • виражену (рухаються менше 30% сперміїв).

Причини астенозооспермії

Хоча народна думка така, що астенозооспермія пов'язана з віком чоловіка, насправді це не так. Існує цілий комплекс факторів (генетичних, зовнішніх і внутрішніх), що впливають на рухливість сперматозоїдів. Наприклад, генетичний фактор - це вроджені мутації. В їх результаті джгутики чи шийка сперматозоїда мають вади, що впливають на швидкість руху клітини.
До зовнішніх факторів належать: вплив алкоголю, нікотину та наркотичних речовин; радіаційне опромінення, отруєння промисловими отрутами; різкі перепади температур; емоційний стрес.
Внутрішні чинники: захворювання, що передаються статевим шляхом; аномалії простатичного секрету; запальний стан сім'яних залоз; знижений імунний статус.

Лікування

Астенозооспермія - не привід для відчаю. Подружжю, що зіткнулася з цією проблемою, можна допомогти, використовуючи сучасні репродуктивні технології, ШЗ.
Якщо низька якість сперми зумовлена не генетичним фактором, то її можна коригувати. Лікар уролог призначає препарати, що покращують якість сперми, фізіотерапевтичні процедури. При деяких захворюваннях, (наприклад, варикоцеле), може рекомендуватися оперативне втручання.
Якщо астенозооспермія пов'язана з венеричним захворюванням, призначається курс антибіотиків. Гормональна терапія необхідна при знижених рівнях чоловічих статевих гормонів.

Вагітність

Чоловік з астнозооспермією не повинен ставити на собі «хрест», як на майбутньому батькові. У строгому розумінні, астенозоосперімія - це знижена ймовірність запліднення, а не безнадійне безпліддя. Сучасне обладнання МЦ «Боголюби» і висококваліфіковані фахівці допомагають в позитивному ключі вирішити питання успішного зачаття. У нас впроваджуються найсучасніші репродуктивні програми з високою ефективністю. Схема програм завжди розробляється в індивідуальному порядку. При необхідності використовується метод інтрацитоплазматичної ін'єкції сперматозоїда (ІКСІ).

1      5
Що ми пропонуємо у Вашому випадку? Розкажіть нам про Вашу проблему і ми Вам допоможемо! Розповісти про свій випадок
Записатись на прийом
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Відгуки про Боголюби Читати усі відгуки (646)
 • Оксана Хотіла розказати про свої враження від МЦ Боголюби та лікаря Пец Людмилу Андріївну. Чесно такого відношення від лікаря до пацієнта я ще не зустрічала. Лікар від Бога до неї ідеш з впевненістю що все б...
 • ірина чи проводиться операція по видаленню вузлів якщо вони субмукозні розмір 76.3 мм*77мм*70мм, 48.3мм*45.2мм
 • Катерина Яким чином? Особисто чи можна на електронну пошту?
 • Катерина Чи можливо отримати відеозапис лапароскопії, яку робили у Вас в клініці?
 • Оксана Яка вартість імплантів анатомічної форми і чи це довічно чи на певний термін?
 • Ирина Доброго вечора !Маю таке питання , робила лікування шийки матки в вашій клініці спочатку все було добре пила 2 тижні кровоспинні таблетки ніякої кровотечі не було..... закінчила пити таблетки відразу ...
 • ОЛЕНА Хто хоче знати більше про Боголюбы напишіть номер я подзвоню і вам все розкажу
 • Марія Добрий день, при обстеженні МРТ виявлено на передній стінці матки інтрамурально-субсерознийвузлові утворення розм 12, та 10 мм, на задній стінці матки ближче дна субсерозний вузол розм 8 ммПо задньо- ...
 • Cвітлана Прочитала відгук Аліни і хочу написати ще декілька слів про свій візит у Боголюби. Загалом перше враження про центр позитивне, чистота і порядок. З рецепції почалися проблеми, бо дівчинка мене записал...
 • Оксана Прочитала відгук Аліни і хочу написати ще декілька слів про свій візит у Боголюби. Загалом перше враження про центр позитивне, чистота і порядок. З рецепції почалися проблеми, бо дівчинка мене записал...
 • Оксана Прочитала відгук Аліни і хочу написати ще декілька слів про свій візит у Боголюби. Загалом перше враження про центр позитивне, чистота і порядок. З рецепції почалися проблеми, бо дівчинка мене записал...
 • Людмила Добрий день!Скажіть, яка ціна у вас на мініабдомінопластику живота і чи перед операцією потрібно робити аналіз на Covid?Дякую!
 • Олена МЦ Боголюби-найкращий медичний заклад.Зверталися вже декілька разів-все на найвищому рівні! Дуже задоволені! Молодці,так тримати!Вадим Валентинович-мегапозитивний та чудовий лікар,Ви-наше сонечко,люби...
 • Iryna Скільки коштує лапароскопія по непрохідності маткових труб? І чи робить цю операцію у вашій клініці Сидоренко Р.В?
 • Тетяна Мені пощастило оперуватися у чудовій клініці з прекрасним,молодим колективом на чолі з позитивним лікарем Вадимом Валентиновичем!Чуйні лікарі і медсестри,анестезіолог Юрій Якович людина з чудовим відч...
 • Наталя Доброго дня! Скажіть буль ласка, скільки часу триває лапароскопічна операція при пролапсі матки 3 ступеня і під якою анестезією ? Чи потрібно робити тест на Covid - 19? Дякую
 • Аліна Дуже прикро,що опубліковують тільки позитивні відгуки і ніяк не реагують на негативні.Тим,хто збирається робити в цій клініці ЕКЗ,раджу поспілкуватись з різними спеціалістами різних клінік.Тут нажаль...
 • тетяна Добрий день.Чи видаляєте грижі міжхребцеві 12.5мм в поперековому відділі і яким способом?і ціна. Хто робить?
 • Котович Ірина При ендометріоз і чи може тест на вагітність показати позитивний результат,а вагітності не бути
 • Людмила Скажіть ,будь-ласка,чи у вас є якісь знижки чи пільги (АТО)?
Наші партнери
Вверх