ua ru en
Ліцензія :АГ №570604 МОЗ від 11.04.2011р.
Луцький район, c.Тарасове, вул. Лісова 1б - с.Боголюби (10 км від м.Луцька)
Графік прийому пацієнтів: Пн-Пт: з 9.00 до 19.00
Нове приміщення клініки знаходиться поза корпусом Волинської обласної лікарні, поряд з лісом. Кінцева зупинка міського маршрутного таксі №31,47. До нас можна доїхати від зупинки готель 'Україна' навпроти ЦУМ. Якщо Ви їдете особистим транспортом, адреса для навігатора: Луцький район, с. Тарасове, вул. Лісова 1б.
прокласти маршрут
Головна Урологія. Чоловіче здоров’я

Радикальна простатектомія: коли вона потрібна?

Кількість переглядів: 747
Радикальна простатектомія: коли вона потрібна?, фото

Радикальна простатектомія - хірургічна операція з тотального видалення передміхурової залози і, а при необхідності - прилеглих лімфатичних вузлів та судинно-нервових структур. Виконується вона за допомогою традиційної хірургії чи лапароскопії. Радикальну простатектомію не слід плутати з частковою простатектомією (або простою простатектомією), яка полягає в частковому видаленні органу. Дане хірургічне втручання успішно проводять фахівці МЦ «Боголюби».

Коли виконується?

Радикальна простатектомія є методом вибору при лікуванні пухлин передміхурової залози із середнім та високим ризиком, без метастазів та без поширення на сусідні тканини (за винятком лімфатичних вузлів). Це втручання також може бути використане для пацієнтів з раком передміхурової залози, які належать до групи низького ризику. Ситуація, яка може спонукати хірурга оцінити необхідність операції у разі раку простати з високим ступенем ризику, це обструкція сечовивідних шляхів пухлинної масою. Щоб визначити рівень ризику раку передміхурової залози, пацієнт має пройти біопсію, КТ та МРТ.

Як підготуватись до операції?

Радикальна простатектомія проводиться під загальною спинальною або епідуральною анестезією. Передопераційна підготовка передбачає попереднє голодування не менше ніж 8 годин до операції. Якщо втручання призначено на ранок, останній дозволений прийом їжі – вечеря напередодні увечері. За кілька годин до втручання слід припинити пити воду.

Якщо пацієнт проходить лікування антикоагулянтами, він повинен тимчасово призупинити це лікування, щоб уникнути кровотечі під час та після операції. Якщо пацієнт курить, слід залишити цю звичку хоча б тимчасово, оскільки куріння підвищує ризик різних ускладнень, зокрема післяопераційних інфекцій.

Як відбувається втручання?

В даний час існує два хірургічні методи виконання радикальної простатектомії: традиційний хірургічний метод, також відомий як «відкритий», і лапароскопічний метод. Вибір методики залишається за оперуючим хірургом.

Радикальна простатектомія, що виконується традиційним хірургічним методом, включає виконання одного великого розрізу в області нижче пупка або на рівні промежини (тобто між мошонкою та анусом). Через отвір, що утворився в результаті розрізу, хірург отримує доступ до області малого тазу та видаляє простату.

Якщо рак передміхурової залози поширився на лімфатичні вузли або сусідні нервово-судинні структури, видалення також може включати ці елементи; у таких ситуаціях, очевидно, втручання буде інвазивнішим.

Радикальна простатектомія лапароскопічним методом - це мінімально інвазивна хірургічна процедура, що характеризується виконанням 3-4 розрізів (1 сантиметр) у ділянці живота та використанням лапароскопа. Невеликі розміри розрізів, якими відрізняється радикальна простатектомія лапароскопічним методом, гарантують більш легке та швидке післяопераційне відновлення.

Постопераційний період

У перші 24-48 годин після анестезії у пацієнта можуть спостерігатися слабкість, головна біль, сплутаність свідомості та уповільнення рефлексів.

Після простатектомії передбачено використання сечового катетера. Термін його використання коливається від 2-3 тижнів за втручання класичною хірургічною технікою до 7-10 днів при лапароскопічній операції. Біль у місцях хірургічних розрізів після втручання, особливо при ходьбі, є нормальним явищем.

Після кількох днів госпіталізації реабілітаційний період триває вдома. Щоб він пройшов найбільш сприятливо, необхідно уникати утомливих занять, наприклад, підняття тяжкості, утримуватися від сексу протягом 6-8 тижнів. До звичайного порядку дня слід повертатися поступово.

 

0      0
Що ми пропонуємо у Вашому випадку? Розкажіть нам про Вашу проблему і ми Вам допоможемо! Розповісти про свій випадок
Записатись на прийом
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Відгуки про Боголюби Читати усі відгуки (1172)
 • Оксана Доброго дня,чи є у вас де переночувати супроводжуючому пацієнта?
 • Тетяна Хочу висловити щиру подяку лікарю Святославу Володимировичу за проведену операцію,за його високий професіоналізм,за чуйність,це лікар з великої букви який заслуговує великої поваги і подяки.А також по...
 • Надія Оперувалася 7 років тому. Видаляли велику міому. Розріз і карман від пухлини були великі. Післяопераційна гематома була довго. Навіть по поверненню додому, контроль лікарів був) Через багато років мо...
 • Наталія Робила операцію у лікарів Петровський В.В та Кухарук К.В. за що дуже вдячна.Лікарі працюють на професійному рівні,знають свою справу.Позитивні,чуйні до кожного пацієнта,привітні.Професіонали своєї спр...
 • Наташа Доброго дня ! Проконсультуйте будь ласка. Мала з партнером декілька статевих актів. Два були без призервативів один навіть на початку перерваний відразу. Місячні почались так як і випадали після остан...
 • Оксана Яка ціна гістероскопії?Треба видалити 4поліпи?
 • Анна Маю кісту в яйнику яка ціна операції на видалення?
 • Тетяна Цікавить таке питання,моїй бабусі поставили діагноз рак молочної залози(не у вашій клініці),але вона б хотіла проконсультуватися ще з лікарями,чи можливо це у вас?
 • Ірина Доброго дня. Чи приймає ваша клініка участь у державній програмі штучного запліднення? Якщо так, то чи потрібно у вас проходити усі обстеження, чи можливо від місцевої лікарні?
 • Тетяна Добрий вечір, Олександр Васильович проводив мені отопластику. Ще не зовсім зажило, так як пройшо мало часу, але я уже бачу результат і він не може не тішити. Отож я рекомендую однозначно цього лікаря ...
 • Гість Молодець! Професіонал своєї справи.
 • Аля Хочу висловити подяку гінекологині Олесі Олесівні за професійний підхід, чуйеість та людяність. Це не лікар, а скарб. Прийняла мене позапланово,призначила лікування, дала рекомендації. Все по ділу, вс...
 • Тетяна Високий професіоналізм плюс людяність, фахівець у своїй справі, вихованість , вроджена інтелігентність та розум зробили свою справу. Це найкращий професіонал і людина яку я зустрічала
 • Світлана Добрий вечір, чоловік здавав аналіз у Уролога, мали зателефонувати чи відправити смс на протязі двох тижнів, на даний час вже майже місяць пройшов, але ніхто не телефонує, куди звертатися?
 • Наталія Доброго дня,підкажіть будласка яка повна вартість ЕКЗ спермою чоловіка.Безпліддя чоловічого фактору
 • Валентина Скажіть будь ласка ціна видалення матки з придатками
 • Гість Не смішіть!!!!Ви такі «правдиві», що мій відгук протримався не більше 10 хв і ви його видалили і я розумію , чому, але і ви несете відповідальність і маєте зрозуміти, що за доведення людини до самогуб...
 • Марина Доброго дня, проходила профілактичне обстеження у гінеколога Щепко Євгеніі Валеріівни, я не маю претензій до неї як до спеціаліста , бо звернулась до неї вперше, але в мене є питанння чи існує хоч як...
 • Оксана Маю дермоїдну кісту на правому яйнику 8см, ниє, турбує. Скажіть скільки обійдеться така операція?
 • Наталія Доброго дня підскажіть скільки коштує еко з донорським ембріоном? І до кого з лікарів краще звернутись? Дякую.
Наші партнери
Вверх