ua ru en
Ліцензія :АГ №570604 МОЗ від 11.04.2011р.
Луцький район, c.Тарасове, вул. Лісова 1б - с.Боголюби (10 км від м.Луцька)
Графік прийому пацієнтів: Пн-Пт: з 9.00 до 19.00
Нове приміщення клініки знаходиться поза корпусом Волинської обласної лікарні, поряд з лісом. Кінцева зупинка міського маршрутного таксі №31,47. До нас можна доїхати від зупинки готель 'Україна' навпроти ЦУМ. Якщо Ви їдете особистим транспортом, адреса для навігатора: Луцький район, с. Тарасове, вул. Лісова 1б.
прокласти маршрут
Головна Урологія. Чоловіче здоров’я

Хвороба нирок - гломерулонефрит: у чому небезпека?

Кількість переглядів: 1204
Хвороба нирок - гломерулонефрит: у чому небезпека?, фото

Гломерулонефрит є запальним захворюванням, що вражає нирки, зокрема ниркові клубочки, порушуючи їх фільтруючу здатність. Внаслідок запального процесу осередки ниркових сит розширюються, а клубочки виділяють утримувані в нормі компоненти крові: білки та еритроцити. Вони і виявляються при гломерулонефриті в сечі в надмірній кількості. Ця втрата збіднює кров компонентами, важливими для балансу рідин, що загрожує появою набряків, анемії та гіпертонії.

Як відбувається фільтрація?

Згадаймо анатомію, щоб краще розібратися у механізмах стану. Ниркове тільце утворене судинною частиною, що складається з клубка артеріальних капілярів, яка називається нирковим клубочком, оточеним епітеліальною капсулою. Ця капсула складається з двох листків: парієтерального та вісцерального; останній становлять спеціальні клітини - подоцити. Між двома шарами епітелію утворюється камера, яка називається клубочковою, в яку зливається нирковий фільтрат. Подоцити забезпечені відростками (ніжками), які досягають капілярного епітелію. Ці клітини заряджені негативно і мають невеликі проміжки, що перешкоджають проходженню великих молекул у кров.

При запаленні подоцити збільшують свою проникність, дозволяючи проходити навіть великим молекулам, як білки. Запальний процес, пов'язаний із гломерулонефритом, зазвичай носить симетричний та двосторонній характер із залученням клубочків обох нирок.

Як проявляється гломерулонефрит ?

Основними клінічними проявами гломерулонефриту є гематурія; протеїнурія; порушення функції нирок; артеріальна гіпертензія; набряки.

Існує безліч форм гломерулонефриту з різним патогенезом, перебігом та прогнозом, від безсимптомних до летальних форм, що протікають гостро чи хронічно у бік ниркової недостатності. Загальним елементом між різними формами є наявність запального ураження ниркових клубочків, в іншому існує широка варіабельність як з причин виникнення, так і з найбільш відповідного лікування. Насамперед, розрізняють гостру та хронічну форми.

 Гострий гломерулонефрит: раптовий початок гематурії та протеїнурії, що супроводжується швидко прогресуючою нирковою недостатністю, набряками, артеріальною гіпертензією і підвищенням рівня креатиніну та сечовини у сироватці крові.

Хронічний гломерулонефрит: повільне та прогресуюче зниження функції нирок з виявленням у сечі гематурії та протеїнурії, що повільно призводить до уремічного синдрому.

Настання ниркової недостатності займає дні або роки і є наслідком зношування нефронів уцілілих внаслідок компенсаторного функціонального навантаження. Протеїнурія, як правило, не перевищує 3 г за 24 години.

Як лікувати? Фахівці МЦ «Боголюби»  підкреслюють, що Вибір терапії залежить від патології, наслідком якої є гломерулонефрит. Наприклад, постстрептококовий гломерулонефрит лікують антибіотиками, такими як пеніцилін, амоксицилін та еритроміцин; з іншого боку, у разі гломерулонефриту, пов'язаного з нефротичним синдромом,  кортикостероїди та імунодепресанти забезпечують помірний терапевтичний успіх. На жаль, у ряді випадків першопричини ниркового запального процесу не відомі, тому за відсутності усталеної етіологічної терапії приймаються загальні правила.

 Гострий гломерулонефрит вимагає дотримання дієти з низьким вмістом натрію та білка, можливе використання антигіпертензивних препаратів. Хронічний гломерулонефрит передбачає дотримання низькобілкової дієти, антигіпертензивної терапії; застосування вітаміну Д, статинів, помірну фізичну активність.

 

 

0      0
Що ми пропонуємо у Вашому випадку? Розкажіть нам про Вашу проблему і ми Вам допоможемо! Розповісти про свій випадок
Записатись на прийом
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Відгуки про Боголюби Читати усі відгуки (1172)
 • Оксана Доброго дня,чи є у вас де переночувати супроводжуючому пацієнта?
 • Тетяна Хочу висловити щиру подяку лікарю Святославу Володимировичу за проведену операцію,за його високий професіоналізм,за чуйність,це лікар з великої букви який заслуговує великої поваги і подяки.А також по...
 • Надія Оперувалася 7 років тому. Видаляли велику міому. Розріз і карман від пухлини були великі. Післяопераційна гематома була довго. Навіть по поверненню додому, контроль лікарів був) Через багато років мо...
 • Наталія Робила операцію у лікарів Петровський В.В та Кухарук К.В. за що дуже вдячна.Лікарі працюють на професійному рівні,знають свою справу.Позитивні,чуйні до кожного пацієнта,привітні.Професіонали своєї спр...
 • Наташа Доброго дня ! Проконсультуйте будь ласка. Мала з партнером декілька статевих актів. Два були без призервативів один навіть на початку перерваний відразу. Місячні почались так як і випадали після остан...
 • Оксана Яка ціна гістероскопії?Треба видалити 4поліпи?
 • Анна Маю кісту в яйнику яка ціна операції на видалення?
 • Тетяна Цікавить таке питання,моїй бабусі поставили діагноз рак молочної залози(не у вашій клініці),але вона б хотіла проконсультуватися ще з лікарями,чи можливо це у вас?
 • Ірина Доброго дня. Чи приймає ваша клініка участь у державній програмі штучного запліднення? Якщо так, то чи потрібно у вас проходити усі обстеження, чи можливо від місцевої лікарні?
 • Тетяна Добрий вечір, Олександр Васильович проводив мені отопластику. Ще не зовсім зажило, так як пройшо мало часу, але я уже бачу результат і він не може не тішити. Отож я рекомендую однозначно цього лікаря ...
 • Гість Молодець! Професіонал своєї справи.
 • Аля Хочу висловити подяку гінекологині Олесі Олесівні за професійний підхід, чуйеість та людяність. Це не лікар, а скарб. Прийняла мене позапланово,призначила лікування, дала рекомендації. Все по ділу, вс...
 • Тетяна Високий професіоналізм плюс людяність, фахівець у своїй справі, вихованість , вроджена інтелігентність та розум зробили свою справу. Це найкращий професіонал і людина яку я зустрічала
 • Світлана Добрий вечір, чоловік здавав аналіз у Уролога, мали зателефонувати чи відправити смс на протязі двох тижнів, на даний час вже майже місяць пройшов, але ніхто не телефонує, куди звертатися?
 • Наталія Доброго дня,підкажіть будласка яка повна вартість ЕКЗ спермою чоловіка.Безпліддя чоловічого фактору
 • Валентина Скажіть будь ласка ціна видалення матки з придатками
 • Гість Не смішіть!!!!Ви такі «правдиві», що мій відгук протримався не більше 10 хв і ви його видалили і я розумію , чому, але і ви несете відповідальність і маєте зрозуміти, що за доведення людини до самогуб...
 • Марина Доброго дня, проходила профілактичне обстеження у гінеколога Щепко Євгеніі Валеріівни, я не маю претензій до неї як до спеціаліста , бо звернулась до неї вперше, але в мене є питанння чи існує хоч як...
 • Оксана Маю дермоїдну кісту на правому яйнику 8см, ниє, турбує. Скажіть скільки обійдеться така операція?
 • Наталія Доброго дня підскажіть скільки коштує еко з донорським ембріоном? І до кого з лікарів краще звернутись? Дякую.
Наші партнери
Вверх