ua ru
Ліцензія :АГ №570604 МОЗ від 11.04.2011р.
Головна Будь по-жіночому здоровою!

Анембріонія

Кількість переглядів: 336

Не завжди довгоочікувані дві смужки тесту - свідоцтво благополучного зачаття. На жаль, нерідко трапляється так, що жінці доводиться стикатися з так званою анембріональною вагітністю. Що ж це таке?
Анембріонія (анембріональная вагітність) - патологічний стан, який характеризується відсутністю ембріона в зародковому мішку. Фактично, це специфічна форма раннього мимовільного аборту. Згідно зі статистичними даними, анембріонія - причина третини викиднів.
Такий діагноз, безсумнівно, є серйозною психологічною травмою для жінки. Особливо, якщо ця вагітність перша або довгоочікувана. Давайте спробуємо краще розібратися в клінічному підході до стану.
Під час запліднення сперматозоїд зливається з яйцеклітиною, створюючи серію клітинних поділів, які приведуть до формування жовткового мішка, в якому утворюється зародок. Однак в разі анембріонії, розвиток зародка не відбувається, він зупиняється на дуже ранній стадії, яка не дозволяє досягти помітної зрілості. Перше ж УЗД вагітної визначить плодове яйце як пусте.
Хоча це відбувається на самих ранніх стадіях ембріонального розвитку, тим не менш, з медичної точки зору стан вважається спонтанним абортом. Як і при всіх мимовільних абортах, в цьому випадку відбувається вигнання плодового яйця, яке може супроводжуватися більш-менш інтенсивною крововтратою і болем в області тазу.

Причини

Патологічний стан визначається генетичними або хромосомними аномаліями, які виникають на перших стадіях запліднення. Також бактеріальна або вірусна інфекція може спровокувати анембріонію.
У більшості випадків запліднення відбувається «правильно», і мають місце все початкові симптоми вагітності: відсутність менструації, позитивний тест на вагітність, нудота і т.д. Проте, подальше ембріональний розвиток природному перебігу не слідує.

Симптоми і діагностика

Будучи особливо ранньою, ця патологія може протікати абсолютно безсимптомно. В окремих випадках спостерігаються кров'янисті виділення, колючі болі та спазми в животі.
Діагноз анембріонії встановлюється тільки про ультразвуковому дослідженням на терміні 6 - 7 тижнів. Якщо вагітність розвивається нормально, то вже видно ембріон і можна почути серцебиття. Змісту робити УЗД раніше немає, так як ембріон ще занадто маленький, або у нього занадто коротка амніотична ніжка, і майбутня мама даремно впаде в паніку. Якщо діагноз уже поставлений, то для того, щоб в ньому остаточно переконатися, УЗД зазвичай по повторюється з інтервалом в 7 днів, бажано у різних фахівців. За цей час ембріон встигне збільшитися в розмірах, а якщо немає - росте лише порожній зародковий мішок.
Слід мати на увазі, що показники хоріонічного гонадотропіну у крові можуть і не мінятися. Фактично, рівні гормонів залишаються підвищеними протягом деякого часу, навіть якщо ембріон припинив свій розвиток або більше не існує.
Якщо самовільного вигнання яйця не відбулося, то вихід із ситуації один - вишкрібання порожнини матки шляхом кюретажу. Після операції необхіде контрольне УЗД для попередження можливих ускладнень.

Вагітність після анембріонії

Питання, яке найбільше лякає жінок, які зіткнулися з анембріональной вагітністю: «А чи не повториться це знову?» Фізичну травму раннього аборту легше перенести, ніж психологічну. Жінка повинна прийняти ситуацію і усвідомити, що анембріонія може бути лише нещасною випадковістю, і вона не по впливає на репродуктивну здатність в майбутньому.
Нову вагітність планувати можна, не забуваючи про деякі заходи обережності, які запропонує гінеколог. Як правило, порада полягає в тому, щоб пропустити 3-4 місячних цикли.
Іноді анембріонія схильна до рецидиву. Якщо це відбувається більше двох вагітностей поспіль, слід приступи ть до всебічного обстеження. Для цього Ви можете звернутися до фахівців МЦ «Боголюби». Розібратися в ситуації можуть допомогти аналізи на інфекції (ПЛР, бакпосів), дослідження каріотипу пари, спермограма.

1      5
Що ми пропонуємо у Вашому випадку? Розкажіть нам про Вашу проблему і ми Вам допоможемо! Розповісти про свій випадок
Записатись на прийом
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Відгуки про Боголюби Читати усі відгуки (598)
 • Любов Добрий день. Допоможіть зрозуміти проблему. Пів року назад в мене була операція по видаленні поліппа 12 мл на матці. Мені призначили таблетки на місяць на основі трав для відновлення циклу. В перший т...
 • Галина Добрий день. Мені поставили діагноз мелоцетарний невус.Чим у Вас його удаляють,і чи проводять біопсію видаленої тканини.Якщо так скільки коштує у Вас така процедура.Дякую, чекаю відповіді.
 • Екатерина Добрый день! Мужу поставили диагноз аспермия, два года ничего не получается. Скажите есть ли шанс и что нужно делать и какая цена?
 • Юлія Доброго дня, ЕКЗ коштує ,43 тисячі, препарати приблизно 20,яка ціна спостереження після екз за прийом?
 • Людмила Доброго дня! Підкажіть, треба зробити цистоскопію сечового міхура. Процедура проводиться повторно. Чи треба направлення сімейного лікаря? Яка ціна процедури? Чи можна записатись за телефоном або на с...
 • Женя Добрий день. Скажіть будь ласка скільки коштує операція по видаленню матки. Дякую.
 • Руслана Доброго дня, скажіть будь ласка, що може означати якщо під час сексуального контакту пішла кров, до менструації ще 2 тижні, статевий акт вже не вперше і такого ще не було, що робити в таких випадках і...
 • Таня Яко ціна донорства яйцеклітки
 • Наталія Доброго дня. Яка повна вартість еко?
 • Виктор Вітаю підкажіть будь ласка поставили діагноз криптозооспермія, акий алгоритм дій? І ціна
 • Тетяна У нас діагноз « безпліддя неясного генезу».Хотіли б у вас зробити інсемінацію і нас цікавить чи знову потрібно буде проходити обстеження на причину непліддя, чи підійдуть результати попередніх обстеже...
 • Кирил Доброго дня! Хочу стати донором сперми, яка винагорода за цю процедуру? І скільки по часу це займає?
 • Оксана Добрий вечір. Яка ціна ЕКО,конкретніше. 43.650 медикаменти . Напишіть,хоч приблизно,що входить в 43.650 і приблизну( хоч приблизно) суму на медикаменти. Дякую
 • Тоня Доброго дня ви лікуєте дисплазію шийки матки та як можна до вас записатись на прийом До Петровського
 • Антоніна Доброго дня скажіть будь - ласка чи ви лікуєте дисплазію шийки матки
 • Марина Добрий день.Скажіть приймаю вже майже рік Есцетам 10мг,зараз незапланована вагітність.Це дуже ризиковано для плоду?
 • Юля Дякуємо Євгенії Володимирівні за вагітність!!! Ви найкраща!!!
 • Юля Яка ціна еко??
 • Юля Чоловік робив спермограму: Активнорухливі22%Слаборухливі66%Нерухомі12%Загальна рухомість88%Живі89%Мертві11%Висновок: Антенозооспермія. Що це означає безпліддя чи є ще санси??
 • Ірина Cедень Хочу подякувати лікарю- хірургу Крижановському Сергію Анатолійовичу за розуміння і підпримку , його медичній сестрі Тетяні за її турботу. Через місяць після операції (Гемодинамічна корекція СIV...
Наші партнери
Вверх