ua ru
Ліцензія :АГ №570604 МОЗ від 11.04.2011р.
Луцький район, c.Тарасове, вул. Лісова 1б - с.Боголюби (10 км від м.Луцька)
Графік прийому пацієнтів: Пн-Пт: з 9.00 до 19.00
Нове приміщення клініки знаходиться поза корпусом Волинської обласної лікарні, поряд з лісом. Кінцева зупинка міського маршрутного таксі №31,47. До нас можна доїхати від зупинки готель 'Україна' навпроти ЦУМ. Якщо Ви їдете особистим транспортом, адреса для навігатора: Луцький район, с. Тарасове, вул. Лісова 1б.
прокласти маршрут
Головна Будь по-жіночому здоровою!

Анембріонія

Кількість переглядів: 3618

Не завжди довгоочікувані дві смужки тесту - свідоцтво благополучного зачаття. На жаль, нерідко трапляється так, що жінці доводиться стикатися з так званою анембріональною вагітністю. Що ж це таке?
Анембріонія (анембріональная вагітність) - патологічний стан, який характеризується відсутністю ембріона в зародковому мішку. Фактично, це специфічна форма раннього мимовільного аборту. Згідно зі статистичними даними, анембріонія - причина третини викиднів.
Такий діагноз, безсумнівно, є серйозною психологічною травмою для жінки. Особливо, якщо ця вагітність перша або довгоочікувана. Давайте спробуємо краще розібратися в клінічному підході до стану.
Під час запліднення сперматозоїд зливається з яйцеклітиною, створюючи серію клітинних поділів, які приведуть до формування жовткового мішка, в якому утворюється зародок. Однак в разі анембріонії, розвиток зародка не відбувається, він зупиняється на дуже ранній стадії, яка не дозволяє досягти помітної зрілості. Перше ж УЗД вагітної визначить плодове яйце як пусте.
Хоча це відбувається на самих ранніх стадіях ембріонального розвитку, тим не менш, з медичної точки зору стан вважається спонтанним абортом. Як і при всіх мимовільних абортах, в цьому випадку відбувається вигнання плодового яйця, яке може супроводжуватися більш-менш інтенсивною крововтратою і болем в області тазу.

Причини

Патологічний стан визначається генетичними або хромосомними аномаліями, які виникають на перших стадіях запліднення. Також бактеріальна або вірусна інфекція може спровокувати анембріонію.
У більшості випадків запліднення відбувається «правильно», і мають місце все початкові симптоми вагітності: відсутність менструації, позитивний тест на вагітність, нудота і т.д. Проте, подальше ембріональний розвиток природному перебігу не слідує.

Симптоми і діагностика

Будучи особливо ранньою, ця патологія може протікати абсолютно безсимптомно. В окремих випадках спостерігаються кров'янисті виділення, колючі болі та спазми в животі.
Діагноз анембріонії встановлюється тільки про ультразвуковому дослідженням на терміні 6 - 7 тижнів. Якщо вагітність розвивається нормально, то вже видно ембріон і можна почути серцебиття. Змісту робити УЗД раніше немає, так як ембріон ще занадто маленький, або у нього занадто коротка амніотична ніжка, і майбутня мама даремно впаде в паніку. Якщо діагноз уже поставлений, то для того, щоб в ньому остаточно переконатися, УЗД зазвичай по повторюється з інтервалом в 7 днів, бажано у різних фахівців. За цей час ембріон встигне збільшитися в розмірах, а якщо немає - росте лише порожній зародковий мішок.
Слід мати на увазі, що показники хоріонічного гонадотропіну у крові можуть і не мінятися. Фактично, рівні гормонів залишаються підвищеними протягом деякого часу, навіть якщо ембріон припинив свій розвиток або більше не існує.
Якщо самовільного вигнання яйця не відбулося, то вихід із ситуації один - вишкрібання порожнини матки шляхом кюретажу. Після операції необхіде контрольне УЗД для попередження можливих ускладнень.

Вагітність після анембріонії

Питання, яке найбільше лякає жінок, які зіткнулися з анембріональной вагітністю: «А чи не повториться це знову?» Фізичну травму раннього аборту легше перенести, ніж психологічну. Жінка повинна прийняти ситуацію і усвідомити, що анембріонія може бути лише нещасною випадковістю, і вона не по впливає на репродуктивну здатність в майбутньому.
Нову вагітність планувати можна, не забуваючи про деякі заходи обережності, які запропонує гінеколог. Як правило, порада полягає в тому, щоб пропустити 3-4 місячних цикли.
Іноді анембріонія схильна до рецидиву. Якщо це відбувається більше двох вагітностей поспіль, слід приступи ть до всебічного обстеження. Для цього Ви можете звернутися до фахівців МЦ «Боголюби». Розібратися в ситуації можуть допомогти аналізи на інфекції (ПЛР, бакпосів), дослідження каріотипу пари, спермограма.

1      5
Що ми пропонуємо у Вашому випадку? Розкажіть нам про Вашу проблему і ми Вам допоможемо! Розповісти про свій випадок
Записатись на прийом
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Відгуки про Боголюби Читати усі відгуки (802)
 • Андріана Яка ціна донорської яйцеклітини?
 • Ірина Дуже задоволена цією клінікою. Робила лапароскопічну операцію Лікарі просто неймовірні професіонали, персонал привітний та підготовлений на високому рівні. Умови перебування просто чудові. Операцію п...
 • Олена Добрий день. Аналіз на НLA типування пари робите?
 • Галинка Щиро дякую усьому колективу ЛЦ Боголюби. А особливо гінекологу Катерині Віталіїні, а також великий уклін оперуючому лікарю Петровському Вадиму Валентиновичу. Це лікаріі від Бога. Чуйні, делікатні,д...
 • Юля Доброго дня !Скажіть будь ласка :"чи роблять у вашому закладі хірургічні втручання яєчників при полікістозі при якому вагітність не настає, але планується ??? Дайте пораду щодо подальшого лікування?Дя...
 • Уляна Декілька років тому мій чоловік зробив вазектомію в цьому медичному центрі. Все було чудово. Сервіс, сама операція і відношення персоналу на високому рівні. Після стерилізації наше сексуальне життя зн...
 • Ніна Володимирівна Сьогодні пройшло два тижні, як я зробила у центрі Боголюби складну операцію по усуненню пролапсу органів малого тазу (було випадіння вагіни, матки, зміщення сечового міхура та прямої кішки), а також ...
 • Тетяна Доброї ночі! Скажіть, будь ласка, як завчасно треба записатись і на абдомінопластику ? Скільки днів триває обстеження?
 • Ірина Доброго вечора. Скажіть, будь ласка, чи роблять у вашому закладі видалення папілом (у великій кількості)? Якщо так, то яка ціна процедури, і до кого звертатись?
 • Вікторія Доброго дня.Хто з дерматологів приймає у вас?також ціна за прийом?
 • Оля Була дуже задоволенна коли переступила поріг клініки....Чистота всюди...Усміхненні м.сестрички.Лікарем теж задоволенна.Молодці гарних вам відвідувачів.
 • Ніна Добрий день! Цікавлюся, чи можна у вашому закладі зробити пластику при проллапсі органів малого тазу(опущення передньої та задньої стінок вагіни)?
 • Каріна Добрий день. Чи проводять ваші лікарі переривання вагітності? Термін 12 тижнів
 • Ніна Володимирівна Скажіть будь ласка чи можливо в вашій клініці операція по усуненню опущення задньої та передньої стінки піхви 4 стадії?
 • Ірина Доброго дня.Чи роблять у вас ЕКЗ донорським ооцитом пацієнтам з раннім клімаксом?
 • Годжал Марія Доброго дня. Мені скоро мають робити лапароскопію(екстерпацію) у вашому закладі. А я на попередній консультації забула лікарю сказати про фіброзно-кістозну мастопатію.... Це дуже суттєво?Чи змінить це...
 • Анна Скажіть будь ласка, чи ведете ви облік здорових і хворих дітей, народжених в результаті ЕКЗ? Чи зростає ризик народження дитини з інвалідністю приштучному заплідненні?
 • Наталiя Доброго дня Вам!!...Я приемно вражена гарними вiдгуками про Ваш центр..I хочу запитати , чи проводяться операцii пацiентам з iнших областей у Вашому центрi, лапароскопiю?....видалення жовчного...в мен...
 • Ирина Чи можна до вас без запису?
 • Галина Скільки вартує видалення матки з анастезією
Наші партнери
Вверх