ua ru en
Ліцензія :АГ №570604 МОЗ від 11.04.2011р.
Луцький район, c.Тарасове, вул. Лісова 1б - с.Боголюби (10 км від м.Луцька)
Графік прийому пацієнтів: Пн-Пт: з 9.00 до 19.00
Нове приміщення клініки знаходиться поза корпусом Волинської обласної лікарні, поряд з лісом. Кінцева зупинка міського маршрутного таксі №31,47. До нас можна доїхати від зупинки готель 'Україна' навпроти ЦУМ. Якщо Ви їдете особистим транспортом, адреса для навігатора: Луцький район, с. Тарасове, вул. Лісова 1б.
прокласти маршрут
Головна Будь по-жіночому здоровою!

Стать майбутньої дитини: чи можна вибирати?

Кількість переглядів: 19
Стать майбутньої дитини: чи можна вибирати?, фото

Вибрати за бажанням стать майбутньої дитини – заповітна мрія будь-яких батьків. Вона породила безліч прикмет та рекомендацій. Використовуються розрахунки біоритмів, астрологічні прогнози, спеціальні дієти тощо. Можливо, ці методи мають право на існування, проте з медичної точки зору не є обгрунтованими.

Слід знати, що плід чоловічої статі вразливіший до несприятливих факторів зовнішнього середовища і частіше гине під час вагітності. Якщо це відбувається після зачаття, вагітність не помічають, менструація відбувається вчасно або з невеликою затримкою.

Вирішення проблеми вибору статі турбує не лише батьків, а й вчених, і насамперед з метою допомоги тим сім'ям, у яких спадково передаються хвороби, пов'язані з статтю: деякі успадковують одні дівчатка, інші – хлопчики.

За статистичними даними , у молодих і здорових батьків частіше народжуються хлопчики (співвідношення 104 – 106 хлопчиків на 100 дівчаток); у батьків старшого віку – навпаки. Відповідальний за те, хто народиться у вашій сім'ї – хлопчик чи дівчинка – батько. Чому? Пояснимо.

Як нам відомо ще зі шкільної лави, ядро людської клітини в нормі містить 46 хромосом (23 пари), з яких дві хромосоми – статеві. У чоловіків статеві хромосоми різні: Х та Y, у жінок – одного типу (X та X). Після злиття статевих клітин майбутня дитина отримує половину хромосом від батька, а половину – від матері. Якщо до яйцеклітини першим «добіжить» сперматозоїд з Х-хромосомою, народиться дівчинка, якщо швидшим виявиться носій Y-хромосоми – хлопчик.

Чи всі рівні?

Потрібно пам'ятати, що сперматозоїди між собою не рівні. Різниця полягає в тому, що сперматозоїди, що несуть Y-хромосому, меншого розміру і рухаються швидше. Однак вони не такі витривалі, як сперматозоїди з Х-хромосомою, тому гинуть частіше, перш ніж досягнуть яйцеклітини. Сперматозоїди, що несуть Х-хромосому, більш життєздатні і можуть довше «жити» в матковій трубі, очікуючи на овуляцію.

На цих особливостях грунтується один із популярних способів планування статі майбутньої дитини. Насамперед, необхідно за допомогою температурного методу визначити дату наступної овуляції.

Навіщо потрібен графік базальної температури?

Вимір БТ - найпростіший спосіб визначення та прогнозування овуляції. Вимірюється вона у прямій кишці чи піхві, запис ведемо з першого дня менструації. Вимірювання слід проводити в один і той же час, бажано вранці, не встаючи з ліжка. Усі дані вносите одразу в графік. Якщо ви хворіли на ГРВІ, приймали медикаменти, мав місце статевий акт або були значні фізичні навантаження – все це відмічайте у графіку, оскільки ці фактори здатні впливати на температурні показники.

Якщо графік БТ складено правильно, то у ньому легко визначити фази менструального циклу, наявність овуляції чи її відсутність, тривалість лютеїнової фази. (Якщо друга фаза відсутня, це може сигналізувати про знижені рівні прогестерону і бути причиною безпліддя.) Фахівці МЦ «Боголюби» рекомендують вимірювати базальну температуру не менше трьох місяців поспіль, щоб використовувати графік БТ для прогнозування овуляції. Для інтерпретації результатів краще показати графік гінекологу.

Плануємо стать

За умови регулярних менструацій розрахувати день овуляції нескладно. Якщо ви мрієте про дівчинку, то останній статевий акт повинен бути не пізніше 2-3 днів до терміну овуляції. Якщо ж плануєте хлопчика, бажано утримуватися від статевого життя протягом тижня перед овуляцією, а сам акт краще мати безпосередньо в день овуляції. Краще, щоб у період, коли ймовірність запліднення найвища, був лише один статевий акт. Статистика свідчить, що цей метод ефективний у 70 – 80% випадків.

 

0      0
Що ми пропонуємо у Вашому випадку? Розкажіть нам про Вашу проблему і ми Вам допоможемо! Розповісти про свій випадок
Записатись на прийом
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Відгуки про Боголюби Читати усі відгуки (947)
 • Наталія Доброго дня.... Підкажіть будь ласка чи в клініці є можливість обстежитись чоловікові???
 • Рина Підкажіть, будь-ласка, чи ви робите операції по виправленню гіпоспадії? Яка оріентовна вартість якщо 2 тип?
 • Катя Самого найкращого лікаря завдяки якому у нас є синочок Марищук Оресту Володимирівну вітаємо з Днем медичного працівника! Дякуємо за вашу невтомну працю та високий професіоналізм!
 • Оксана Доброго дня, яка ціна блефаропластики верхніх повік?
 • Світлана Добрий день ,чи реально в 49 стати мамою вперше
 • Яша Який відцоток гпрантії на еко запліднення?
 • Людмила Добрий день. Скільки коштує штучне запліднення донорською спермою?
 • Алла Доброго дня. Ми робили операцію на гіпоспадію. Утворилася нориця. Через рік зробили операцію на норицю, але коли виписували в нас знову утворилася нориця. Підкажіть будь ласка що нам знову робити опер...
 • Олена Доброго дня скажите будь ласка ціна полной программи ICSI и какой процент завогитнить можно ? Мне 37 человику 34 ? У мужа азоспермия биопсия хорошая
 • Олена Доброго дня цікавить як здійснюється оплата за ЕКЗ відразу вся сума ,чи поетапна оплата?
 • Наталія Доброго дня!підскажіть будь ласка чи можна зробити пластику швів після гінікологічної операції і забрати гематому.яка утворилася .До якого лікаря краще звернутися. і яка приблизно ціна?
 • Марія Добрий день! Скажуть будласка Як що запершим разом не получиться еко то друге теж така сама ціна?
 • Оксана Доброго дня скільки коштує по програма Еко у вашій клініці
 • Марія Доброго дня. В цілому про клініку позитивні враження, окрім того, що ціна на сайті не відповідає дійсності. Записалас я на конкретну процедуру, а нарахували все по максимуму.
 • Людмила Щиро дякую лікарю Оресті Володимирівні Марищук та всьому колективу закладу, завдяки вашим старанням ми стали батьками, маємо довгоочікувану дитинку! Нехай вам Бог повертає сили та здоров'я за вашу важ...
 • Христина Чи лікуєте в клініці онкології?
 • Світлана Добрий день! Порадьте до кого краще записатися на прийом. Щоб уточнити діагноз та подальше лікування. 22р., дівчина. Діагноз - багатокамерна (?) кіста лівого яєчника, розмір 70-50-50 мм, поліп ендомет...
 • Марта Скажіть будь ласка, якщо в дитини 5 років на носику Ангіома( судина зірочка) чи видаляєте лазером?
 • Марта Доброго дня! Чи можна дитині 5 років на консультацію до дерматолога?
 • Катя Доброго дня.Підскажіть будь ласка на сьогоднішній день у вас можливо зробити еко?
Наші партнери
Вверх