ua ru
Ліцензія :АГ №570604 МОЗ від 11.04.2011р.
Луцький район, c.Тарасове, вул. Лісова 1б - с.Боголюби (10 км від м.Луцька)
Графік прийому пацієнтів: Пн-Пт: з 9.00 до 19.00
Нове приміщення клініки знаходиться поза корпусом Волинської обласної лікарні, поряд з лісом. Кінцева зупинка міського маршрутного таксі №31,47. До нас можна доїхати від зупинки готель 'Україна' навпроти ЦУМ. Якщо Ви їдете особистим транспортом, адреса для навігатора: Луцький район, с. Тарасове, вул. Лісова 1б.
прокласти маршрут
Головна Будь мамою - лікування безпліддя

Гіпоплазія матки

Кількість переглядів: 13086

Анатомічні аномалії репродуктивних органів зачіпають до 6% жінок дітородного віку. Вони стають причиною безпліддя і проблем з виношуванням вагітності. Гіпоплазія матки - це вада розвитку, при якій у дорослої жінки матка не досягає нормальних розмірів.

Причини гіпоплазії

Формування матки починається внутрішньоутробно, на 5 тижні вагітності. У новонародженої дівчинки орган вже повністю сформований, але дуже маленький. До десяти років він поступово збільшується, а з підліткового віку починається його активний ріст.
До статевого дозрівання матка досягає приблизно 74 мм загальної довжини, 33 мм товщини і 41 мм ширини. Гальмування розвитку органу сприяє внутрішньоутробна інтоксикація або проблеми на хромосомно-генетичному рівні. А може статися й так, що розвиток матки почався, але мав місце негативний вплив на ендокринну систему дитини. Це часто трапляється після перенесенних ГРВІ, грипу, тонзиліту або стресу, викликаних значною розумовою або фізичною перевтомою.
Також до ряду причин затримки розвитку матки належать:

 • пухлини гіпофізу і гіпоталамусу;
 • операції на органах малого тазу;
 • низькокалорійні дієти;
 • вплив вірусів краснухи, кору та паротиту на репродуктивну систему дівчинки.

Симптоми

За УЗД визначають три ступеня гіпоплазії (зародкова, дитяча та підліткова матка), в залежності від розміру. Підліткова матка ніяк про себе не дає знати. Пацієнтка нерідко дізнається про патологію, будучи вагітною.
Для зародкової та дитячої матки характерні наступні ознаки: пізнє менархе (16-17 років); болючі менструації; знижений статевий потяг; безпліддя і викидні. Маскувати гіпоплазію можуть часті запальні процеси, ендометріоз. Зазвичай пацієнток відрізняє невисокий зріст, вузький таз, невеликі груди, худорлява статура.

Гіпоплазія і вагітність

Умовою для дітонародження при зародковій матці є використання ЕКО і сурогатного материнства. Цей ступінь гіпоплазії лікуванню не піддається. (У таких пацієнток зазвичай відсутня менструація.)
При дитячій матці зачаття можливе, але необхідна тривала терапія. Крім того, існують складності з виношуванням, є ризики, пов'язані з відшаруванням плаценти, неправильним положенням плода, передчасним відходженням вод і початком пологів.
При підлітковій матці можлива нормальна вагітність. Показана гормональна терапія. Бувають випадки, що після першої вагітності така матка набуває нормальних розмірів.

Діагностика і терапія

Діагностика захворювання складається з ряду комплексних досліджень, що включають в себе: УЗД органів малого тазу, МСГ, аналізи на гормони репродукції та щитовидної залози.
Не залежно від ступеня захворювання, лікування гіпоплазії передбачає перехід до здорового способу життя з повноцінним харчуванням, багатим вітамінами, нормальний сон і виключення емоційного та фізичного стресу.
Консервативна терапія полягає в застосуванні гормонів, які підвищують рівні прогестерону і естрогену, та препаратів, що нормалізують менструальний цикл. Для посилення кровопостачання матки призначають фізіотерапевтичні процедури. Позитивний ефект надає курортне лікування. Все це покликане допомогти збільшити орган до необхідних розмірів і підготуватися до вагітності.
Важливо знати, що народні засоби при даній патології не приносять користі. Мало того, вони навіть можуть погіршити становище, якщо не звернутися вчасно за кваліфікованою допомогою. Якихось конкретних профілактичних заходів не існує. Вагітним рекомендується відмовитися від алкоголю і нікотину, а дівчаткам-підліткам правильно харчуватися, уникати необґрунтованих низькокалорійних дієт, приділяти увагу помірним фізичним навантаженням.
Всупереч усталеним стереотипам, мати дитину при даному діагнозі можна. Якщо у Вашій сімейній історії були випадки гіпоплазії матки або у Вас є підозри і сумніви з цього приводу, звертайтеся за допомогою до фахівців МЦ «Боголюби».

3      3.67
Що ми пропонуємо у Вашому випадку? Розкажіть нам про Вашу проблему і ми Вам допоможемо! Розповісти про свій випадок
Записатись на прийом
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Відгуки про Боголюби Читати усі відгуки (1171)
 • Тетяна Хочу висловити щиру подяку лікарю Святославу Володимировичу за проведену операцію,за його високий професіоналізм,за чуйність,це лікар з великої букви який заслуговує великої поваги і подяки.А також по...
 • Надія Оперувалася 7 років тому. Видаляли велику міому. Розріз і карман від пухлини були великі. Післяопераційна гематома була довго. Навіть по поверненню додому, контроль лікарів був) Через багато років мо...
 • Наталія Робила операцію у лікарів Петровський В.В та Кухарук К.В. за що дуже вдячна.Лікарі працюють на професійному рівні,знають свою справу.Позитивні,чуйні до кожного пацієнта,привітні.Професіонали своєї спр...
 • Наташа Доброго дня ! Проконсультуйте будь ласка. Мала з партнером декілька статевих актів. Два були без призервативів один навіть на початку перерваний відразу. Місячні почались так як і випадали після остан...
 • Оксана Яка ціна гістероскопії?Треба видалити 4поліпи?
 • Анна Маю кісту в яйнику яка ціна операції на видалення?
 • Тетяна Цікавить таке питання,моїй бабусі поставили діагноз рак молочної залози(не у вашій клініці),але вона б хотіла проконсультуватися ще з лікарями,чи можливо це у вас?
 • Ірина Доброго дня. Чи приймає ваша клініка участь у державній програмі штучного запліднення? Якщо так, то чи потрібно у вас проходити усі обстеження, чи можливо від місцевої лікарні?
 • Тетяна Добрий вечір, Олександр Васильович проводив мені отопластику. Ще не зовсім зажило, так як пройшо мало часу, але я уже бачу результат і він не може не тішити. Отож я рекомендую однозначно цього лікаря ...
 • Гість Молодець! Професіонал своєї справи.
 • Аля Хочу висловити подяку гінекологині Олесі Олесівні за професійний підхід, чуйеість та людяність. Це не лікар, а скарб. Прийняла мене позапланово,призначила лікування, дала рекомендації. Все по ділу, вс...
 • Тетяна Високий професіоналізм плюс людяність, фахівець у своїй справі, вихованість , вроджена інтелігентність та розум зробили свою справу. Це найкращий професіонал і людина яку я зустрічала
 • Світлана Добрий вечір, чоловік здавав аналіз у Уролога, мали зателефонувати чи відправити смс на протязі двох тижнів, на даний час вже майже місяць пройшов, але ніхто не телефонує, куди звертатися?
 • Наталія Доброго дня,підкажіть будласка яка повна вартість ЕКЗ спермою чоловіка.Безпліддя чоловічого фактору
 • Валентина Скажіть будь ласка ціна видалення матки з придатками
 • Гість Не смішіть!!!!Ви такі «правдиві», що мій відгук протримався не більше 10 хв і ви його видалили і я розумію , чому, але і ви несете відповідальність і маєте зрозуміти, що за доведення людини до самогуб...
 • Марина Доброго дня, проходила профілактичне обстеження у гінеколога Щепко Євгеніі Валеріівни, я не маю претензій до неї як до спеціаліста , бо звернулась до неї вперше, але в мене є питанння чи існує хоч як...
 • Оксана Маю дермоїдну кісту на правому яйнику 8см, ниє, турбує. Скажіть скільки обійдеться така операція?
 • Наталія Доброго дня підскажіть скільки коштує еко з донорським ембріоном? І до кого з лікарів краще звернутись? Дякую.
 • Аліна Доброго дня! Яка вартість прийому лікаря - гінеколога з узі та мазками?
Наші партнери
Вверх