ua ru
Ліцензія :АГ №570604 МОЗ від 11.04.2011р.
Луцький район, c.Тарасове, вул. Лісова 1б - с.Боголюби (10 км від м.Луцька)
Графік прийому пацієнтів: Пн-Пт: з 9.00 до 19.00
Нове приміщення клініки знаходиться поза корпусом Волинської обласної лікарні, поряд з лісом. Кінцева зупинка міського маршрутного таксі №31,47. До нас можна доїхати від зупинки готель 'Україна' навпроти ЦУМ. Якщо Ви їдете особистим транспортом, адреса для навігатора: Луцький район, с. Тарасове, вул. Лісова 1б.
прокласти маршрут
Головна Будь мамою - лікування безпліддя

Діарея при вагітності: чи варто переживати?

Кількість переглядів: 30870
Діарея при вагітності: чи варто переживати?, фото

Діарея при вагітності, як і діарея взагалі, розглядається не як хвороба, а як симптом, який може виникнути внаслідок причин різної природи. Зокрема, вона нерідко виникає через природні зміни, що відбуваються в організмі жінки під час виношування плода. Для того щоб можна було говорити про справжню діарею, необхідно, щоб консистенція випорожнень була напіврідкою або рідкою і щоб на добу відбувалося не менше трьох випорожнень.

Діарею під час вагітності можна вважати відносно поширеним явищем, оскільки, за статистичними оцінками, від неї страждають близько 35% вагітних жінок. Однак найчастішими шлунково-кишковими розладами в цей період, безсумнівно, залишаються нудота та блювання.

Які причини?

Як згадувалося, чинників, які призводять до діареї при вагітності, може бути безліч, як фізіологічних чи поведінкових, так  і патологічного характеру.

Під час гестації, особливо на ранніх термінах, майбутнім мамам подобається вносити зміни до свого раціону, потураючи так званим примхам. Ці дієтичні зміни можуть погано переноситися травним трактом, а отже, сприяють виникненню кишкового розладу.

Крім того, багато жінок у цей період життя стають гіперчутливими до продуктів, які до вагітності не викликали жодних порушень. Поява цієї гіперчутливості провокує діарею.

Часто кишкові розлади при вагітності пов'язані з інфекційними захворюваннями та харчовими отруєннями. Серед провідних патогенів слід згадати:

• віруси (особливо ротавіруси);

• бактерії роду Shigella;

• бактерії роду Salmonella;

• стафілококи;

• кишкову паличку.

Якщо жінка страждала від хвороб кишечника ще до настання вагітності, виношування плода може сприяти посиленню симптомів. Серед таких патологій слід згадати синдром подразненого кишечника та хворобу Крона.

Іноді діарея проявляється як побічний ефект прийому препаратів заліза. Наприкінці періоду вагітності кишковий розлад може бути одним із симптомів пологів, що наближаються.

Які ознаки супроводжують діарею? Така симптоматика багато в чому залежить від причини, що її викликала. Найчастіше це: біль у животі, спазми, швидка стомлюваність, слабкість, пропасниця, наявність крові в стільці.

Які складності?

Найсерйозніше ускладнення – це зневоднення. Через часті випорожнення фактично втрачається велика кількість рідини і мінеральних солей, що загрожує негативними наслідками. Типові симптоми, які вказують на можливе зневоднення: м'язові судоми; зниження діурезу; темна сеча; суха шкіра та слизові оболонки. При підозрі на зневоднення потрібна термінова медична допомога. 

Що робити?

У деяких випадках діареї може вказувати на основне захворювання, яке ще не діагностоване. Тому ніколи не можна недооцінювати діарею під час вагітності. Звернутися за кваліфікованою допомогою можна до фахівців МЦ «Боголюби».

Вочевидь, що лікування діареї під час вагітності пов'язане з усуненням основної причини. Якщо симптом викликаний гормональними причинами, він повинен зникнути за короткий час. Якщо діарею провокують дієтичні звички або прийом харчових добавок, гінеколог може втрутитися, внісши зміни до дієти жінки та скасувавши введення добавок.

Що стосується патологічних причин, то медичне втручання необхідне, оскільки для багатьох препаратів, які застосовуються при лікуванні діареї, вагітність є протипоказанням. За наявності інфекційних захворювань бактеріальної природи може виникнути потреба вдатися до застосування специфічних антибіотиків, які призначаються лікарем. Однак за наявності інфекційних захворювань вірусної природи (ротавіруси) призначення противірусних препаратів зазвичай не потрібне, оскільки інфекції цього типу в більшості випадків мають тенденцію до мимовільного припинення.

Якщо діарея зберігається під час вагітності, лікар може призначити прийом специфічних препаратів. Наприклад, діосмектит має протидіарейну дію, активна речовина препарату не всмоктується слизовою оболонкою кишечника. З цієї причини його використання є безпечним для боротьби з діареєю під час вагітності.

 

0      0
Що ми пропонуємо у Вашому випадку? Розкажіть нам про Вашу проблему і ми Вам допоможемо! Розповісти про свій випадок
Записатись на прийом
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Відгуки про Боголюби Читати усі відгуки (1172)
 • Оксана Доброго дня,чи є у вас де переночувати супроводжуючому пацієнта?
 • Тетяна Хочу висловити щиру подяку лікарю Святославу Володимировичу за проведену операцію,за його високий професіоналізм,за чуйність,це лікар з великої букви який заслуговує великої поваги і подяки.А також по...
 • Надія Оперувалася 7 років тому. Видаляли велику міому. Розріз і карман від пухлини були великі. Післяопераційна гематома була довго. Навіть по поверненню додому, контроль лікарів був) Через багато років мо...
 • Наталія Робила операцію у лікарів Петровський В.В та Кухарук К.В. за що дуже вдячна.Лікарі працюють на професійному рівні,знають свою справу.Позитивні,чуйні до кожного пацієнта,привітні.Професіонали своєї спр...
 • Наташа Доброго дня ! Проконсультуйте будь ласка. Мала з партнером декілька статевих актів. Два були без призервативів один навіть на початку перерваний відразу. Місячні почались так як і випадали після остан...
 • Оксана Яка ціна гістероскопії?Треба видалити 4поліпи?
 • Анна Маю кісту в яйнику яка ціна операції на видалення?
 • Тетяна Цікавить таке питання,моїй бабусі поставили діагноз рак молочної залози(не у вашій клініці),але вона б хотіла проконсультуватися ще з лікарями,чи можливо це у вас?
 • Ірина Доброго дня. Чи приймає ваша клініка участь у державній програмі штучного запліднення? Якщо так, то чи потрібно у вас проходити усі обстеження, чи можливо від місцевої лікарні?
 • Тетяна Добрий вечір, Олександр Васильович проводив мені отопластику. Ще не зовсім зажило, так як пройшо мало часу, але я уже бачу результат і він не може не тішити. Отож я рекомендую однозначно цього лікаря ...
 • Гість Молодець! Професіонал своєї справи.
 • Аля Хочу висловити подяку гінекологині Олесі Олесівні за професійний підхід, чуйеість та людяність. Це не лікар, а скарб. Прийняла мене позапланово,призначила лікування, дала рекомендації. Все по ділу, вс...
 • Тетяна Високий професіоналізм плюс людяність, фахівець у своїй справі, вихованість , вроджена інтелігентність та розум зробили свою справу. Це найкращий професіонал і людина яку я зустрічала
 • Світлана Добрий вечір, чоловік здавав аналіз у Уролога, мали зателефонувати чи відправити смс на протязі двох тижнів, на даний час вже майже місяць пройшов, але ніхто не телефонує, куди звертатися?
 • Наталія Доброго дня,підкажіть будласка яка повна вартість ЕКЗ спермою чоловіка.Безпліддя чоловічого фактору
 • Валентина Скажіть будь ласка ціна видалення матки з придатками
 • Гість Не смішіть!!!!Ви такі «правдиві», що мій відгук протримався не більше 10 хв і ви його видалили і я розумію , чому, але і ви несете відповідальність і маєте зрозуміти, що за доведення людини до самогуб...
 • Марина Доброго дня, проходила профілактичне обстеження у гінеколога Щепко Євгеніі Валеріівни, я не маю претензій до неї як до спеціаліста , бо звернулась до неї вперше, але в мене є питанння чи існує хоч як...
 • Оксана Маю дермоїдну кісту на правому яйнику 8см, ниє, турбує. Скажіть скільки обійдеться така операція?
 • Наталія Доброго дня підскажіть скільки коштує еко з донорським ембріоном? І до кого з лікарів краще звернутись? Дякую.
Наші партнери
Вверх