ua ru
Ліцензія :АГ №570604 МОЗ від 11.04.2011р.
Луцький район, c.Тарасове, вул. Лісова 1б - с.Боголюби (10 км від м.Луцька)
Графік прийому пацієнтів: Пн-Пт: з 9.00 до 19.00
Нове приміщення клініки знаходиться поза корпусом Волинської обласної лікарні, поряд з лісом. Кінцева зупинка міського маршрутного таксі №31,47. До нас можна доїхати від зупинки готель 'Україна' навпроти ЦУМ. Якщо Ви їдете особистим транспортом, адреса для навігатора: Луцький район, с. Тарасове, вул. Лісова 1б.
прокласти маршрут
Головна Будь мамою - лікування безпліддя

Психологічне безпліддя: причини і вихід

Кількість переглядів: 4722
Психологічне безпліддя: причини і вихід, фото

       Безпліддя у суспільстві стало однією з провідних проблем. Близько третини подружніх пар не можуть мати дітей через причини нез'ясованої природи. Так часто називають психологічне безпліддя.

        Що це таке?

Зазвичай ми звикли приділяти увагу своєму фізичному стану, не зважаючи на психологічний. Не рідкість, коли безуспішні спроби завагітніти, коментуються короткими стандартними фразами, мовляв, треба розслабитись і все рано чи пізно вийти. Що стосується психологічного чинника безпліддя це не спрацьовує.

Якщо на тлі повного фізичного здоров'я подружжя не настає вагітність, то є привід підозрювати психологічне безпліддя. Для точної діагностики подібної проблеми, оцінки емоційного стану пацієнта необхідна консультація кваліфікованих фахівців: психолога, психотерапевта, а іноді психіатра.

У чому причини ?

Найчастіше на психологічне безпліддя страждають пацієнти старше тридцяти років. Це пояснюється тим, що пара досягла вже певного кар'єрного та матеріального рівня і настав час подумати про дітей. Але внутрішня тривога, недосипання та трудоголізм здатні трансформувати переживання у соматичні проблеми.

Не всім парам відомо, що середній шанс на вагітність в одному менструальному циклі становить близько 30%. І якщо зачаття не відбувається, це засмучує, і запускається ланцюжок несприятливих подій психоемоційної природи. Плюс тиск з боку батьків, які чекають на онуків. Часто чоловік звинувачує дружину у неповноцінності. Так замикається хибне коло, що призводить до депресії. А організм у стані стресу до продовження роду не готовий.

Перфекціонізм, прагнення тотального контролю життєвих ситуацій - також не найкращі помічники у справі зачаття. У таких людей стрес викликає розуміння того, що щось йде "не за планом".  Перфекціоністу треба все і відразу. А коли мета не досягається, людина відчуває безсилля та психологічну напругу, які у негативному ключі впливають на стан репродуктивної системи.

Психологи вважають, що жіночий організм здатний «блокувати» процес зачаття, якщо жінка не впевнена в тому, що дитина потрібна чоловікові, комплексує з приводу його поведінки і не отримує того відношення, про яке мріяла. Чоловік також здатний на блокування, якщо існують розбіжності в поглядах із дружиною.

Велике значення має і те, які стосунки були у рідній сім'ї. Жінка орієнтується на вже сформований материнський образ, чоловік - на батьківський. Подружжя приміряє ті соціальні ролі, з якими їм доведеться мати справу після народження власної дитини. Нерідко до репродуктивних психосоматичних порушень наводить гіперопіка з боку батьків, які вважають, що їхнім дітям ще рано самим ставати батьками. Молода сім'я не може відокремитися і виявити самостійність, яка виражалася б в усвідомленому бажанні мати дитину.

Ще один шлях до психологічного безпліддя – неадекватна самооцінка. Жінка, яка вважає себе непривабливою та небажаною, часто не бачить себе органічно у ролі матері. Така сама ситуація і з чоловіком. Тут мало оновлення гардеробу та роботи над зовнішньою естетикою. Самооцінка - відчуття, що йде зсередини.

Поява дітей має на увазі зміну життєвого укладу. Хтось із подружжя або обоє можуть бути не готовими до таких змін. Не хочеться втрачати свободу, можливість поїздок, руху кар'єрними сходами. Страх змін сигналізує організму команду: "Стоп", - і нічого не відбувається.

Якщо чоловікові чи дружині в дитинстві доводилося покладати на себе вимушену батьківську роль, це займало багато часу, обмежувало дозвілля, то такий негативний досвід також підсвідомо блокує повторення будь-якої подібної ситуації.

Існують пари, які ідеалізують батьківство, все представляють у надто рожевому кольорі та не сприймають негативних сторін. Можливі проблеми їх лякають, що теж відкладає вагітність.

Чи є вихід?

Звичайно, цим питанням задається пара, яка зіткнулася з психологічним безпліддям. Нормалізувати свій психоемоційний стан, щоб склалися гармонійні умови для зачаття та народження – завдання першорядної важливості. Допомогти у її реалізації можуть спеціалісти. Основа лікування у разі – психотерапія, тривалість якої залежить від індивідуальних особливостей пацієнта. І що раніше виявиться корінь проблеми, то легше її усунути. МЦ «Боголюби» зі свого боку гарантує пацієнту високий рівень професіоналізму, уважне ставлення та конфіденційність.

 

 

0      0
Що ми пропонуємо у Вашому випадку? Розкажіть нам про Вашу проблему і ми Вам допоможемо! Розповісти про свій випадок
Записатись на прийом
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Відгуки про Боголюби Читати усі відгуки (1172)
 • Оксана Доброго дня,чи є у вас де переночувати супроводжуючому пацієнта?
 • Тетяна Хочу висловити щиру подяку лікарю Святославу Володимировичу за проведену операцію,за його високий професіоналізм,за чуйність,це лікар з великої букви який заслуговує великої поваги і подяки.А також по...
 • Надія Оперувалася 7 років тому. Видаляли велику міому. Розріз і карман від пухлини були великі. Післяопераційна гематома була довго. Навіть по поверненню додому, контроль лікарів був) Через багато років мо...
 • Наталія Робила операцію у лікарів Петровський В.В та Кухарук К.В. за що дуже вдячна.Лікарі працюють на професійному рівні,знають свою справу.Позитивні,чуйні до кожного пацієнта,привітні.Професіонали своєї спр...
 • Наташа Доброго дня ! Проконсультуйте будь ласка. Мала з партнером декілька статевих актів. Два були без призервативів один навіть на початку перерваний відразу. Місячні почались так як і випадали після остан...
 • Оксана Яка ціна гістероскопії?Треба видалити 4поліпи?
 • Анна Маю кісту в яйнику яка ціна операції на видалення?
 • Тетяна Цікавить таке питання,моїй бабусі поставили діагноз рак молочної залози(не у вашій клініці),але вона б хотіла проконсультуватися ще з лікарями,чи можливо це у вас?
 • Ірина Доброго дня. Чи приймає ваша клініка участь у державній програмі штучного запліднення? Якщо так, то чи потрібно у вас проходити усі обстеження, чи можливо від місцевої лікарні?
 • Тетяна Добрий вечір, Олександр Васильович проводив мені отопластику. Ще не зовсім зажило, так як пройшо мало часу, але я уже бачу результат і він не може не тішити. Отож я рекомендую однозначно цього лікаря ...
 • Гість Молодець! Професіонал своєї справи.
 • Аля Хочу висловити подяку гінекологині Олесі Олесівні за професійний підхід, чуйеість та людяність. Це не лікар, а скарб. Прийняла мене позапланово,призначила лікування, дала рекомендації. Все по ділу, вс...
 • Тетяна Високий професіоналізм плюс людяність, фахівець у своїй справі, вихованість , вроджена інтелігентність та розум зробили свою справу. Це найкращий професіонал і людина яку я зустрічала
 • Світлана Добрий вечір, чоловік здавав аналіз у Уролога, мали зателефонувати чи відправити смс на протязі двох тижнів, на даний час вже майже місяць пройшов, але ніхто не телефонує, куди звертатися?
 • Наталія Доброго дня,підкажіть будласка яка повна вартість ЕКЗ спермою чоловіка.Безпліддя чоловічого фактору
 • Валентина Скажіть будь ласка ціна видалення матки з придатками
 • Гість Не смішіть!!!!Ви такі «правдиві», що мій відгук протримався не більше 10 хв і ви його видалили і я розумію , чому, але і ви несете відповідальність і маєте зрозуміти, що за доведення людини до самогуб...
 • Марина Доброго дня, проходила профілактичне обстеження у гінеколога Щепко Євгеніі Валеріівни, я не маю претензій до неї як до спеціаліста , бо звернулась до неї вперше, але в мене є питанння чи існує хоч як...
 • Оксана Маю дермоїдну кісту на правому яйнику 8см, ниє, турбує. Скажіть скільки обійдеться така операція?
 • Наталія Доброго дня підскажіть скільки коштує еко з донорським ембріоном? І до кого з лікарів краще звернутись? Дякую.
Наші партнери
Вверх