ua ru
Ліцензія :АГ №570604 МОЗ від 11.04.2011р.
Луцький район, c.Тарасове, вул. Лісова 1б - с.Боголюби (10 км від м.Луцька)
Графік прийому пацієнтів: Пн-Пт: з 9.00 до 19.00
Нове приміщення клініки знаходиться поза корпусом Волинської обласної лікарні, поряд з лісом. Кінцева зупинка міського маршрутного таксі №31,47. До нас можна доїхати від зупинки готель 'Україна' навпроти ЦУМ. Якщо Ви їдете особистим транспортом, адреса для навігатора: Луцький район, с. Тарасове, вул. Лісова 1б.
прокласти маршрут
Головна Будь мамою - лікування безпліддя

Вагітність та міома

Кількість переглядів: 7969

Ще зовсім недавно діагноз міома для жінки, яка не народжувала, звучав страхітливо, а єдиним терапевтичним методом було оперативне видалення пухлини разом з маткою. Але прогрес не стоїть на місці, і сучасна медицина віддає перевагу органозберігаючим методикам. Сьогодні жінка може цілком розраховувати на збереження вагітності при міомі та народження здорового малюка.

Міома матки - це доброякісна пухлина м'язового шару. Статистичні дані говорять про те, що 75% гінекологічних пацієнток після 35 років стикається з даною патологією. Нерідко захворювання має безсимптомний перебіг, і пацієнтка дізнається про нього випадково, після профілактичного гінекологічного огляду або УЗД.

Причини і симптоми

Поки що остаточні причини виникнення пухлини вченими не з'ясовані. Однак точно відомо те, що в патологічному процесі значну роль відіграють рівні жіночих статевих гормонів. Вважається, що розвитку міоми можуть сприяти часті аборти, захворювання, що передаються статевим шляхом, цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, ожиріння, залізодефіцитна анемія і хронічний стрес. Буває і так, що захворювання носить спадковий характер.

Головна ознака міоми - рясні кровотечі під час менструації. Крім того, пацієнта скаржиться на ниючі болі внизу живота, утруднене сечовипускання, труднощі з зачаттям.

Однак міома не завжди є перешкодою для вагітності. Якщо запліднена яйцеклітина не зустрічає на своєму шляху механічної перешкоди (вузол), то вагітність настає.

Слід мати на увазі, що для успішного виношування плоду частіше небезпеку представляють рубці, що утворилися після оперативного видалення міоматозних вузлів. Вони збільшують ризики, пов'язані з такими гінекологічними патологіями як вростання плаценти і розрив матки.

Необхідність оперативного видалення вузлів гінеколог визначає в кожному конкретному випадку. Показаннями до проведення міомектомії є інтенсивні болі, вузли більше 8 см, маткові кровотечі, субсерозні вузли на ніжці, субмукозні утворення.

У МЦ «Боголюби» для міомектомії використовується гістероскопічний або лапароскопічний методи, вони мають низьку травматичність і короткий післяопераційний період. Також це дозволяє знизити ймовірність утворення рубців. 

Фактори ризику

Зміни, які відбуваються в організмі вагітної, здатні по-різному впливати на стан пухлини. В окремих випадках, в першому і другому триместрі вагітності міома збільшується. Буває і так, що під гормональним впливом настає регресія. Іноді спостерігається повна дегенерація пухлини. Підвищені рівні прогестерону і зміни кровопостачання ведуть до того, що пухлина руйнується. Відбувається некроз вузла, його відторгнення і кровотеча.

Велике значення при вагітності має локалізація міоми, початковий розмір, вид і структура. Багато пацієнток з невеликими вузлами не мають ніяких проблем при виношуванні дитини. Однак існує ряд факторів ризику, коли становище загрожує розвитком ускладнень. Сюди відносяться:

 • великі або/і множинні міоматозні вузли;
 • вприкріплення плаценти до пухлини;
 • швидкий ріст;
 • локалізація міоми на дні або в нижньому сегменті матки.

Ускладнення

Найпоширеніші ускладнення при міомі матки це: спонтанний аборт; фетоплацентарна недостатність; гіпоксія плода; затримка розвитку плода; маловоддя; відшарування плаценти; гестоз. Міома під час вагітності збільшується в розмірах лише у 20% пацієнток. Якщо жінка дотримується лікарських рекомендацій та регулярно спостерігається, то ситуацію можна взяти під контроль.;

Звичайно, якщо це можливо, лікувати захворювання краще до того, як наступила вагітність. І звернення до лікаря на ранніх стадіях завжди більш ефективне, ніж боротьба із запущеною проблемою. Тому, якщо у Вас з'явився будь-який тривожний симптом, проконсультуйтеся з фахівцями МЦ «Боголюби».

1      5
Що ми пропонуємо у Вашому випадку? Розкажіть нам про Вашу проблему і ми Вам допоможемо! Розповісти про свій випадок
Записатись на прийом
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Відгуки про Боголюби Читати усі відгуки (1171)
 • Тетяна Хочу висловити щиру подяку лікарю Святославу Володимировичу за проведену операцію,за його високий професіоналізм,за чуйність,це лікар з великої букви який заслуговує великої поваги і подяки.А також по...
 • Надія Оперувалася 7 років тому. Видаляли велику міому. Розріз і карман від пухлини були великі. Післяопераційна гематома була довго. Навіть по поверненню додому, контроль лікарів був) Через багато років мо...
 • Наталія Робила операцію у лікарів Петровський В.В та Кухарук К.В. за що дуже вдячна.Лікарі працюють на професійному рівні,знають свою справу.Позитивні,чуйні до кожного пацієнта,привітні.Професіонали своєї спр...
 • Наташа Доброго дня ! Проконсультуйте будь ласка. Мала з партнером декілька статевих актів. Два були без призервативів один навіть на початку перерваний відразу. Місячні почались так як і випадали після остан...
 • Оксана Яка ціна гістероскопії?Треба видалити 4поліпи?
 • Анна Маю кісту в яйнику яка ціна операції на видалення?
 • Тетяна Цікавить таке питання,моїй бабусі поставили діагноз рак молочної залози(не у вашій клініці),але вона б хотіла проконсультуватися ще з лікарями,чи можливо це у вас?
 • Ірина Доброго дня. Чи приймає ваша клініка участь у державній програмі штучного запліднення? Якщо так, то чи потрібно у вас проходити усі обстеження, чи можливо від місцевої лікарні?
 • Тетяна Добрий вечір, Олександр Васильович проводив мені отопластику. Ще не зовсім зажило, так як пройшо мало часу, але я уже бачу результат і він не може не тішити. Отож я рекомендую однозначно цього лікаря ...
 • Гість Молодець! Професіонал своєї справи.
 • Аля Хочу висловити подяку гінекологині Олесі Олесівні за професійний підхід, чуйеість та людяність. Це не лікар, а скарб. Прийняла мене позапланово,призначила лікування, дала рекомендації. Все по ділу, вс...
 • Тетяна Високий професіоналізм плюс людяність, фахівець у своїй справі, вихованість , вроджена інтелігентність та розум зробили свою справу. Це найкращий професіонал і людина яку я зустрічала
 • Світлана Добрий вечір, чоловік здавав аналіз у Уролога, мали зателефонувати чи відправити смс на протязі двох тижнів, на даний час вже майже місяць пройшов, але ніхто не телефонує, куди звертатися?
 • Наталія Доброго дня,підкажіть будласка яка повна вартість ЕКЗ спермою чоловіка.Безпліддя чоловічого фактору
 • Валентина Скажіть будь ласка ціна видалення матки з придатками
 • Гість Не смішіть!!!!Ви такі «правдиві», що мій відгук протримався не більше 10 хв і ви його видалили і я розумію , чому, але і ви несете відповідальність і маєте зрозуміти, що за доведення людини до самогуб...
 • Марина Доброго дня, проходила профілактичне обстеження у гінеколога Щепко Євгеніі Валеріівни, я не маю претензій до неї як до спеціаліста , бо звернулась до неї вперше, але в мене є питанння чи існує хоч як...
 • Оксана Маю дермоїдну кісту на правому яйнику 8см, ниє, турбує. Скажіть скільки обійдеться така операція?
 • Наталія Доброго дня підскажіть скільки коштує еко з донорським ембріоном? І до кого з лікарів краще звернутись? Дякую.
 • Аліна Доброго дня! Яка вартість прийому лікаря - гінеколога з узі та мазками?
Наші партнери
Вверх