ua ru en
Ліцензія :АГ №570604 МОЗ від 11.04.2011р.
Луцький район, c.Тарасове, вул. Лісова 1б - с.Боголюби (10 км від м.Луцька)
Графік прийому пацієнтів: Пн-Пт: з 9.00 до 19.00
Нове приміщення клініки знаходиться поза корпусом Волинської обласної лікарні, поряд з лісом. Кінцева зупинка міського маршрутного таксі №31,47. До нас можна доїхати від зупинки готель 'Україна' навпроти ЦУМ. Якщо Ви їдете особистим транспортом, адреса для навігатора: Луцький район, с. Тарасове, вул. Лісова 1б.
прокласти маршрут
Головна Будь мамою - лікування безпліддя

Оцінка фертильності пари: що треба знати?

Кількість переглядів: 101
Оцінка фертильності пари: що треба знати?, фото

Нерідко молода пара вважає, що завагітніти – це щось природне, що само собою зрозуміле. Але насправді не все так просто, як здається на перший погляд. Щоб запліднення відбулося має наступити овуляція, статевий акт повинен проходити приблизно в момент виходу яйцеклітини з яєчника або за кілька днів до нього (5 - 6 днів на місяць), сперматозоїди повинні бути у великій кількості та хорошої якості, також маткові труби мають бути прохідні та здорові.

Фаза овуляції має підтримуватись адекватним виробництвом прогестерону. Яйцеклітина життєздатна (і може бути запліднена) протягом 12 - 24 годин після виходу. Сперматозоїди можуть залишатися живими та активними в організмі до 5 – 6 днів після еякуляції. З цих причин немає суворої необхідності здійснювати статевий акт саме в момент овуляції, але все ж таки слід орієнтуватися на «правильні» дні.

Вважається, що у молодої та фертильної пари ймовірність завагітніти при статевому акті у «правильні» дні становить приблизно 25%. У середньому виходить, що теоретично жінка може завагітніти протягом 4 місяців, проте це теоретична статистика, а реальність дещо інша. Якщо запліднення не відбувається або запліднена яйцеклітина не імплантується в слизову оболонку матки, яйцеклітина руйнується, ендометрій відшаровується і настає менструація.

У фертильних пар, які не використовують протизаплідних засобів і мають регулярні статеві контакти, тобто кожні 2 – 3 дні, статистично вагітність настає протягом року. Більшість із решти 20% пар вагітніють через два роки спроб. Існують пари, в яких у одного або обох партнерів можуть виявитися більш-менш серйозні проблеми з репродуктивною системою. Статистика каже, що безпліддя зачіпає близько 15% пар, в яких виділяється: чоловіча безплідність – 29,3%, жіноча безплідність – 37,1%, чоловіча та жіноча безплідність –17,6%, ідіопатична безплідність – 15,1%, генетичний фактор – 0,9%.

З віком фертильність знижується. У віці 35 років приблизно 95% жінок вагітніють протягом трьох років; з 37 років за цей же час вагітніє 75% жінок. Проблеми зазвичай виникають через якість овуляції, зміни у репродуктивній системі, інфекції та інші причин. У чоловіків зв'язок між віком та фертильністю менш очевидний, але спосіб життя впливає на шанси зачаття, зокрема куріння, надмірна або недостатня вага.

Коли звернутися до лікаря?

Якщо протягом двох років регулярного незахищеного сексу вагітність не настає, можна запідозрити проблеми з фертильністю. У разі занепокоєння щодо відсутності вагітності не обов'язково чекати так довго. Після спроб зачаття, що тривають понад рік, є сенс провести цільові поглиблені дослідження.

Ви можете проконсультуватися з репродуктологом МЦ «Боголюби» та здати діагностичні тести, щоб адекватно оцінити свій репродуктивний потенціал.

Першим кроком для перевірки жіночої фертильності є аналіз крові для виявлення гормонального дисбалансу за допомогою: ФСГ (фолікулостимулюючий гормон), АМГ (антимюллерів гормон), ЛГ (лютеїнізуючий гормон),  естрадіол , пролактин, у разі полікістозних яєчників також тестостерон і ДГ. УЗД органів малого тазу необхідне для візуальної оцінки репродуктивної системи (наприклад, при пошуку ознак, що вказують на полікістоз яєчників, кісти, міоми тощо). Корисний вагінальний мазок на хламідіоз - інфекцію, яка здатна ускладнитися непрохідністю фаллопієвих труб і тим самим перешкодити зачаттю. Нарешті, за відсутності позитивних результатів у спробах зачаття проводять гістеросальпінгографію — інвазивний, проте корисний тест для безпосередньої перевірки прохідності труб. 

 

Для оцінки фертильності у чоловіків принаймні на початковому етапі достатньо аналізу сперми, щоб виявити будь-які проблеми з якістю або кількістю сперми. Потім, за потреби, проводять гормональні тести. Наступний крок залежить від результатів тестів. Якщо ваші результати в нормі та ви намагалися зачати дитину менше 18 місяців, ваш лікар може запропонувати вам внести деякі корективи в спосіб життя і продовжити спроби завагітніти або звернутися за допомогою до сучасних репродуктивних технологій.

0      0
Що ми пропонуємо у Вашому випадку? Розкажіть нам про Вашу проблему і ми Вам допоможемо! Розповісти про свій випадок
Записатись на прийом
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Відгуки про Боголюби Читати усі відгуки (1172)
 • Оксана Доброго дня,чи є у вас де переночувати супроводжуючому пацієнта?
 • Тетяна Хочу висловити щиру подяку лікарю Святославу Володимировичу за проведену операцію,за його високий професіоналізм,за чуйність,це лікар з великої букви який заслуговує великої поваги і подяки.А також по...
 • Надія Оперувалася 7 років тому. Видаляли велику міому. Розріз і карман від пухлини були великі. Післяопераційна гематома була довго. Навіть по поверненню додому, контроль лікарів був) Через багато років мо...
 • Наталія Робила операцію у лікарів Петровський В.В та Кухарук К.В. за що дуже вдячна.Лікарі працюють на професійному рівні,знають свою справу.Позитивні,чуйні до кожного пацієнта,привітні.Професіонали своєї спр...
 • Наташа Доброго дня ! Проконсультуйте будь ласка. Мала з партнером декілька статевих актів. Два були без призервативів один навіть на початку перерваний відразу. Місячні почались так як і випадали після остан...
 • Оксана Яка ціна гістероскопії?Треба видалити 4поліпи?
 • Анна Маю кісту в яйнику яка ціна операції на видалення?
 • Тетяна Цікавить таке питання,моїй бабусі поставили діагноз рак молочної залози(не у вашій клініці),але вона б хотіла проконсультуватися ще з лікарями,чи можливо це у вас?
 • Ірина Доброго дня. Чи приймає ваша клініка участь у державній програмі штучного запліднення? Якщо так, то чи потрібно у вас проходити усі обстеження, чи можливо від місцевої лікарні?
 • Тетяна Добрий вечір, Олександр Васильович проводив мені отопластику. Ще не зовсім зажило, так як пройшо мало часу, але я уже бачу результат і він не може не тішити. Отож я рекомендую однозначно цього лікаря ...
 • Гість Молодець! Професіонал своєї справи.
 • Аля Хочу висловити подяку гінекологині Олесі Олесівні за професійний підхід, чуйеість та людяність. Це не лікар, а скарб. Прийняла мене позапланово,призначила лікування, дала рекомендації. Все по ділу, вс...
 • Тетяна Високий професіоналізм плюс людяність, фахівець у своїй справі, вихованість , вроджена інтелігентність та розум зробили свою справу. Це найкращий професіонал і людина яку я зустрічала
 • Світлана Добрий вечір, чоловік здавав аналіз у Уролога, мали зателефонувати чи відправити смс на протязі двох тижнів, на даний час вже майже місяць пройшов, але ніхто не телефонує, куди звертатися?
 • Наталія Доброго дня,підкажіть будласка яка повна вартість ЕКЗ спермою чоловіка.Безпліддя чоловічого фактору
 • Валентина Скажіть будь ласка ціна видалення матки з придатками
 • Гість Не смішіть!!!!Ви такі «правдиві», що мій відгук протримався не більше 10 хв і ви його видалили і я розумію , чому, але і ви несете відповідальність і маєте зрозуміти, що за доведення людини до самогуб...
 • Марина Доброго дня, проходила профілактичне обстеження у гінеколога Щепко Євгеніі Валеріівни, я не маю претензій до неї як до спеціаліста , бо звернулась до неї вперше, але в мене є питанння чи існує хоч як...
 • Оксана Маю дермоїдну кісту на правому яйнику 8см, ниє, турбує. Скажіть скільки обійдеться така операція?
 • Наталія Доброго дня підскажіть скільки коштує еко з донорським ембріоном? І до кого з лікарів краще звернутись? Дякую.
Наші партнери
Вверх